Aktualności

Ruszają lekcje języka niemieckiego dla Opiekunek

Na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka. Jako nieliczni oferujemy w niej multimedialne lekcje języka niemieckiego z lektorem czytającym tekst. Tym projektem chcemy uzupełnić wiedzę, którą możecie uzyskać dzięki artykułom poradnikowym oraz pytaniom zadawanym naszemu ekspertowi.

– Z myślą o kobietach, dla których nieznajomość lub słaba znajomość języka niemieckiego stanowi przeszkodę w podjęciu pracy w Niemczech, zaangażowaliśmy we współpracę doświadczoną opiekunkę – panią Basię. Jej długi staż pracy oraz obycie w kontakcie z niemieckojęzycznym seniorem będą służyć opiekunkom do przygotowania zaplecza pod przyszłą pracę i poszerzenia dotychczasowego zasobu niemieckich słów – tłumaczy Elżbieta Kordaszewska, project manager z agencji Aterima.

Każda lekcja porusza nowy temat, który jest istotny w pracy opiekunki. Mówimy o pierwszym kontakcie z rodziną podopiecznego, o zakupach, sytuacjach alarmowych oraz chorobach seniora. Liczymy, że słownictwo, którego używamy w poszczególnych dialogach, przyda się Wam w codziennej pracy.

Przygotowaliśmy ćwiczenia, które ułatwią zapamiętywanie nowych zwrotów. Pomoże w tym również wydruk każdej z lekcji, by móc stworzyć z nich podręczne rozmówki, niezbędne za granicą.


Lekcje będą publikowane co dwa tygodnie, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym Paniom regularną naukę.


Jesteśmy otwarci na pomysły oraz uwagi.
Co sądzicie o naszych lekcjach? Na opinie czekamy pod adresem: opinie@aterima.pl


Zapraszamy do odwiedzin i wspólnej nauki!


Wszystkie lekcje znajdziecie tutaj.

Oprac. MZ