Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Ruszają lekcje języka niemieckiego dla Opiekunek

Na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka. Jako nieliczni oferujemy w niej multimedialne lekcje języka niemieckiego z lektorem czytającym tekst. Tym projektem chcemy uzupełnić wiedzę, którą możecie uzyskać dzięki artykułom poradnikowym oraz pytaniom zadawanym naszemu ekspertowi.

– Z myślą o kobietach, dla których nieznajomość lub słaba znajomość języka niemieckiego stanowi przeszkodę w podjęciu pracy w Niemczech, zaangażowaliśmy we współpracę doświadczoną opiekunkę – panią Basię. Jej długi staż pracy oraz obycie w kontakcie z niemieckojęzycznym seniorem będą służyć opiekunkom do przygotowania zaplecza pod przyszłą pracę i poszerzenia dotychczasowego zasobu niemieckich słów – tłumaczy Elżbieta Kordaszewska, project manager z agencji Aterima.

Każda lekcja porusza nowy temat, który jest istotny w pracy opiekunki. Mówimy o pierwszym kontakcie z rodziną podopiecznego, o zakupach, sytuacjach alarmowych oraz chorobach seniora. Liczymy, że słownictwo, którego używamy w poszczególnych dialogach, przyda się Wam w codziennej pracy.

Przygotowaliśmy ćwiczenia, które ułatwią zapamiętywanie nowych zwrotów. Pomoże w tym również wydruk każdej z lekcji, by móc stworzyć z nich podręczne rozmówki, niezbędne za granicą.


Lekcje będą publikowane co dwa tygodnie, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym Paniom regularną naukę.


Jesteśmy otwarci na pomysły oraz uwagi.
Co sądzicie o naszych lekcjach? Na opinie czekamy pod adresem: opinie@aterima.pl


Zapraszamy do odwiedzin i wspólnej nauki!


Wszystkie lekcje znajdziecie tutaj.

Oprac. MZ

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy