ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych
w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń

Oferty dla Opiekunek i Opiekunów

Co gwarantuje ATERIMA MED

Przyjazna
rekrutacja
 • Wybór sposobu rekrutacji: przez internet, telefon lub osobiście
 • Możliwość zawarcia umowy także bez wychodzenia z domu
 • Kontakt z kompetentnymi Rekruterami, których wysoko ocenia 91% naszych Opiekunów
 • Oferta pracy pasująca do doświadczenia, znajomości języka niemieckiego oraz Twoich preferencji
Stabilny
pracodawca
 • Legalne i bezpieczne zatrudnienie – 10 lat doświadczenia w branży
 • Współpraca tylko z profesjonalnymi i dobrze ocenianymi przez Opiekunów pośrednikami
 • Ciągłość zatrudnienia i ubezpieczenie także podczas pobytów w Polsce
 • Umowy zgodne z prawem polskim, niemieckim i europejskim
Miejsce pracy sprawdzone
m.in. ze zmienniczką
 • Rzetelne i sprawdzone oferty, które regularnie aktualizujemy z rodziną i Opiekunami na miejscu w Niemczech
 • Możliwość kontaktu ze zmienniczką przed wyjazdem
 • Dodatkowe prywatne ubezpieczenie medyczne na terenie Niemiec
 • Możliwość zgłoszenia dziecka lub niepracującego małżonka do ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce
Wysokie zarobki + PREMIE
i zawsze terminowe wypłaty
 • Jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku + składki ZUS
 • Przelew w euro lub złotówkach
 • Atrakcyjne premie sezonowe lub dodatki związane z ofertą
 • Stabilność i niezależność finansowa
 • Premie za polecenia Opiekuna i nowej rodziny
 • Zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
Ochrona w podróży i opieka
podczas pobytu w Niemczech
 • Pełna organizacja podróży i pokrycie kosztów w obie strony
 • Wybór opcji dojazdu: autokar, bus z przejazdem od drzwi do drzwi lub własny transport
 • Stały kontakt i opieka Twojego Koordynatora
 • Możliwość kontaktu 7 dni w tygodniu
 • Pomoc w przypadku zachorowania za granicą: wewnętrzny, polskojęzyczny koordynator ds. ubezpieczenia medycznego
Wsparcie ekspertów
w codziennej pracy
 • Wsparcie w nauce j. niemieckiego przez cały okres współpracy
 • Materiały do nauki j. niemieckiego wysoko oceniane przez Opiekunów
 • Możliwość uzyskania niemieckiego certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe opiekuna osoby starszej w środowisku domowym
 • Stałe wsparcie telefoniczne i możliwość konsultacji z Zespołem Pielęgniarskim
 • Dyżury ekspertów, w tym wsparcie w trudnych chwilach
 • Pomoc kadrowa i prawna

Opieka osób starszych Niemcy

W ATERIMA MED możesz wybrać dogodny dla Ciebie sposób rekrutacji, który zapewni Ci komfort i pozwoli zaprezentować się w jak najlepszy sposób. Zdajemy sobie sprawę, że doskonale dobrana oferta jest gwarancją Twojego zadowolenia z przyjętego zlecenia, dlatego dobieramy je indywidualnie do kandydata. Sytuacja ta daje nam pewność, że każda opiekunka do osoby starszej decydując się na wyjazd, dzięki doskonale przeprowadzonemu procesowi rekrutacyjnemu, będzie odpowiednią osobą na właściwym stanowisku. Co zapewni komfort jej, ale także seniorowi, nad którym sprawowała będzie opiekę.

Każda opiekunka osoby starszej, z którą podejmujemy współpracę może liczyć na zawarcie umowy, co jest gwarancją bezpieczeństwa i podstawą pewności, że środki zostaną wypłacone w ustalonym terminie i we właściwej wysokości. Przez wiele lat naszych działań liczne grono opiekunek zweryfikowało już, że warto wyjechać na zlecenie z nami.

Regularnie aktualizujemy informacje dotyczące ofert. Dzięki temu masz pewność, że informacje, które Ci przekazujemy są zgodne ze stanem faktycznym. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że opiekunka osób starszych w Niemczech musi posiadać pełną wiedzę na temat seniora, by móc mu zapewnić należytą pomoc i wsparcie. Dlatego dokładamy starań, by znany był jej każdy szczegół związany z troską o niego.

Dzięki możliwości kontaktu ze zmienniczką jeszcze przed wyjazdem, Opiekunka ma szansę dopytać o samo miejsce realizowania zlecenia: o lokalizację domu, oddalenie od najbliższych sklepów, lokalne atrakcje turystyczne i tak dalej. Opiekunka, którą zastąpisz zapewne poświęciła wiele uwagi seniorowi, którym opiekowała się podczas pobytu na zleceniu. Z pewnością wypracowali wspólnie określony schemat działań, który sprawiał, że podopieczny czuł się dobrze. Dzięki kontaktowi z osobą, która kończy zlecenie masz możliwość poznać te szczegóły, co znacząco ułatwi Ci pobyt w Niemczech i opiekę nad seniorem.

Oferujemy jedne z najwyższych wynagrodzeń oraz składki ZUS, co sprawia, że staliśmy się firmą rozpoznawalną na rynku pracy, docenianą przez Opiekunki za te właśnie atuty. Dodatkowo przelew wynagrodzenia możliwy jest w euro lub złotówkach. To Opiekunka decyduje, które rozwiązanie jest dla niej korzystniejsze. Jest to bardzo wygodne na przykład dla osób, które chcą zarabiać pieniądze w walucie kraju, w którym realizują zlecenie.

Co ważne, Opiekunowie mogą skorzystać z rozwiązania jakim jest Aterima Bus. Podejmując u nas zlecenie dojechać można z nami bezpiecznie na miejsce. Zdajemy sobie sprawę, że sam fakt podróży do Niemiec bywa dla niektórych źródłem sporego stresu, ze względu na zmartwienie organizacją podróży. Wspieramy więc Opiekunów także i w tym aspekcie.

Warto podkreślić, że zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego, co sprawia, że oszczędzasz jeszcze więcej, nie musząc wydawać pieniędzy na zewnętrzne stołowanie się poza miejscem zlecenia. Opiekunka dla osoby starszej może więc skupić się na dbaniu o komfort seniora, bez obaw o to, czy sama będzie musiała ponosić koszty jedzenia. Zyskujesz stabilność i niezależność finansowa, którą zapewniamy dzięki wysokim stawkom i środkom wypłacanym zawsze w terminie. Naszym Opiekunom zapewniamy wsparcie koordynatora ds. ubezpieczenia medycznego. Dzięki czemu w przypadku tego niełatwego zdarzenia losowego jakim jest choroba także możesz liczyć na pomoc. Nie pozostawiamy naszych Opiekunów bez wsparcia w żadnej sytuacji i będąc przezornymi organizujemy odpowiednie formy pomocy na wypadek gdyby do danej sytuacji doszło.

Ponadto zapewniamy dyżury ekspertów, w tym wsparcie w trudnych chwilach, by praca w Niemczech dla opiekunek nie stanowiła dużego stresu nawet w sytuacjach będących wyzwaniem, takich jak na przykład nagła choroba seniora.

Dbamy o podnoszenie kwalifikacji językowych. Nasze materiały do nauki języka niemieckiego, takie jak samouczki językowe przygotowane dla Opiekunów, są wysoko przez nich oceniane.

Zasługujesz na pracę u najlepszego pracodawcy w zakresie zleceń dla opiekunek osób starszych w Niemczech! Polecają nas nasi opiekunowie – sprawdź dlaczego. Warto posiadać pełen pakiet informacji, nim zapadnie ostateczna decyzja o wyborze oferty i realizacji zlecenia na terenie Niemiec. W Internecie wiele jest ogłoszeń dotyczących wyjazdów zagranicznych. Wpisując w wyszukiwarkę hasła: „praca w opiece Niemcy”, „praca Niemcy opiekunka”, „praca w Niemczech opieka”, „opiekun osób starszych Niemcy”, „opiekunki osób starszych Niemcy”, czy dowolną inną odmianę tego zwrotu, łatwo odnaleźć różne propozycje wyjazdów. Jak z tego nawału podobnie brzmiących propozycji wybrać tę najwłaściwszą? Ważne, by nie dać się oszukać i wyjechać z pewną firmą, która posiada klarowne wytyczne co do realizowanych zleceń i zapewnia właściwe warunki oraz jasno przedstawia wszystkie elementy oferty, nie zatajając niewygodnych szczegółów, takich jak na przykład choroba podopiecznego.

Opiekunka dla starszej osoby musi być dokładnie poinformowana o stanie zdrowia, by właściwie zająć się seniorem. Niezwykle ważne są opinie Opiekunek, które realizowały już wyjazdy z daną firmą, by zachęcające zwroty zawarte w ofertach, mówiące o atutach porównać z doświadczeniami innych osób. Zaufanie Opiekunów jest naszym znakiem rozpoznawczym na rynku. Świadczy o tym choćby fakt, że w opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem jeden wśród firm świadczących usługi opiekuńcze na terenie Niemiec!

Legalna i bezpieczna praca dla opiekunek osób starszych

W branży opieki w Niemczech mamy opinię rzetelnego i sprawdzonego pracodawcy. Nasza firma działa nieprzerwanie już od roku 2011, co potwierdza rzetelność działań i uczciwość. Można śmiało powiedzieć, że jej założyciele współtworzyli rynek opieki w Polsce. Tyle lat poświęconych na poszerzanie w naszym kraju wiedzy z zakresu opieki owocuje współpracowaniem z Opiekunami, którzy są niezwykle kompetentni. Mamy swój udział w zdobywaniu przez nich wiedzy i doświadczenia. Znamy się na rzeczy i wiemy, co jest ważne dla opiekunek w Niemczech. Regularnie sprawdzamy zadowolenie zatrudnionych u nas pracowników. Opiekunka do osób starszych musi wyróżniać się cechami takimi jak empatia, zaangażowanie, cierpliwość, otwartość na drugiego człowieka i jego potrzeby. Właśnie z takimi ludźmi od lat podejmujemy współpracę. Osoby te darzą nas zaufaniem. Potwierdziły to wyniki anonimowego badania satysfakcji, jakie przeprowadziliśmy w 2018 roku – nasi opiekunowie osób starszych ocenili nas bardzo wysoko, co było dla nas niezwykle ważne.

Atrakcyjne zarobki w pracy w opiece w Niemczech i opłacone składki ZUS

W ATERIMA MED oferujemy atrakcyjne zarobki i liczne premie sezonowe, o których informujemy w ofertach na naszej stronie internetowej oraz w social mediach. Chcesz zarabiać więcej – rozumiemy to i dajemy takie możliwości. Pozytywne referencje z dotychczasowych miejsc pracy, staż pracy u nas oraz polepszenie znajomości języka niemieckiego – to mocne argumenty, które dają dużą szansę na podwyżkę w pracy dla opiekunek w Niemczech w naszej firmie. Każdą z ofert dobieramy indywidualnie do osoby, która aplikuje na dane zlecenie, chcąc zostać opiekunką seniora. W praktyce oznacza to, że bazując na przedstawionych cechach i umiejętnościach dopasowujemy propozycję, która najlepiej odpowie nie tylko na potrzeby samego seniora, ale także osoby, która będzie sprawowała nad nim opiekę. Daje to nam gwarancję, że obie strony będą zadowolone z tego, że to właśnie ta, a nie inna osoba podjęła się tego zadania. U nas masz tez gwarancję regularnego opłacania składek emerytalnych, rentowych i zdrowotnych do ZUS, dzięki czemu nie musisz niepokoić się o te niezwykle ważne kwestie.

Wysokie premie za polecenia nowych Opiekunów i rodzin

Czy wiesz, że 84% naszych opiekunów poleca naszym firmom członkom swoich rodzin i bliskim znajomym? Co więcej trzech na czterech naszych opiekunów w Niemczech wybrało właśnie ATERIMA, bo poleciły im nas w pracy inne opiekunki osób starszych w Niemczech. To wiele dla nas znaczy, bowiem z tego faktu wynika, że dobrego pracodawcę warto polecać! Dodatkowo każde udane polecenie – zarówno w zakresie kandydatów do pracy opiekunki, jak i nowej rodziny w Niemczech – nagradzamy premią finansową. Dzięki systemowi poleceń możesz zarobić więcej!

Walutę wybiera sama opiekunka w Niemczech + zawsze terminowe wypłaty

W ATERIMA MED sam decydujesz, czy Twoje wynagrodzenie wysyłamy Ci w euro czy w złotówkach. To niezwykle proste! Wystarczy przekazać odpowiednią informacje do Koordynatora lub Działu Kadr i Płac. Sam zdecyduj, które rozwiązanie jest dla Ciebie korzystniejsze. Możliwość wyboru waluty, w której wypłacane jest wynagrodzenie daje komfort na przykład tym osobom, które zarobione pieniądze chcą przeznaczyć na dalsze podróże, tym razem w kontekście nie zawodowym, a turystycznym. Nie kłopocz się wizytą w kantorze – odbierz swoje wynagrodzenie od razu w euro. W tym względzie wychodzimy naprzeciw Twoim indywidualnym potrzebom!


Przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie w miejscu pracy

Zakwaterowanie czy jedzenie, to podstawowe potrzeby każdego człowieka. Zdajemy sobie sprawę, że w pracy opiekunki osób starszy w Niemczech nie powinnaś martwić się o jedzenie i wydawać pieniędzy na żywność. Analogicznie zresztą jak w kwestii zamieszkania. Nie chcemy, by Opiekunowie ponosili koszty noclegów. Zagwarantowujemy realizację zlecenia wraz z zakwaterowaniem. Organizujemy również Twój przejazd Aterima Busem i zapewniamy bilet w dwie strony już przy min. 1-miesięcznych wyjazdach. Dzięki temu całe Twoje wynagrodzenie możesz wydać na realizację swoich indywidualnych planów. Wyjeżdżając z nami nie ponosisz dodatkowych kosztów, mogąc skupiać się na tym, co naprawdę ważne, czyli na byciu wsparciem seniora.


Sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy dla opiekunów osób starszych

Nasi konsultanci do spraw rekrutacji są świetnie oceniani przez kandydatów:

 • Jesteśmy dla Was dostępni w oddziałach w całej Polsce, służąc pomocą i wsparciem w zakresie doboru odpowiedniej, najlepiej dopasowanej do predyspozycji oferty wyjazdu w charakterze Opiekuna osoby w wieku zaawansowanym.
 • Regularnie organizujemy dni otwarte i spotkania informacyjne, w czasie których można z nami porozmawiać, poznać się, odwiedzić siedzibę firmy. Aterima to przede wszystkim ludzie, którzy od lat tworzą tę firmę!
 • Możecie nas spotkać podczas targów i giełd pracy w całym kraju, w których bierzemy udział by docierać do jak najszerszego grona osób, dla których opieka nad potrzebującymi jest ważną kwestią.
 • Na spotkanie z nami możecie się umówić na żywo i na Skypie, co w dzisiejszych czasach jest sporym udogodnieniem. Spotkanie online jest rozwiązaniem bezpiecznym, z którego można skorzystać nie wychodząc z domu.

Głównym zadaniem naszych konsultantów ds. rekrutacji jest słuchanie potrzeb i odpowiadanie na nie. Wyartykułuj swoje oczekiwania, a my postaramy się dobrać zlecenie indywidualnie do Ciebie! Dzięki skupieniu na potrzebach Opiekunów i wielu latach doświadczenia w realizacji tego zadania, potrafimy doskonale dobrać dla każdego kandydata odpowiednią dla niego ofertę pracy dla opiekunki osób starszych. Nie są to puste słowa, wyjechało z nami już wiele zadowolonych z tego faktu opiekunów. Sprawdź nas – zadzwoń pod numer (+48) 12 341 15 15.

Szczegółowy opis zlecenia przed wyjazdem do pracy opiekunki osób starszych

Aż trzy czwarte naszych pracowników wysoko ocenia trafność i rzetelność informacji, jakie przekazujemy przed wyjazdem do pracy opiekunowi osób starszych. Wiemy, jak ważne są dla Was te informacje, dlatego przykładamy dużą wagę do ich zbierania i aktualizowania. Dużą pomocą jest też „List wyjazdowy”, czyli szczegółowe informacje o ofercie, które każdy nasz pracownik w opiece osób starszych otrzymuje e-mailem przed wyjazdem do pracy w Niemczech. Dzięki temu, korzystając z urządzenia z dostępem do Internetu, może w dowolnym momencie powrócić do informacji zawartych w „Liście wyjazdowym”, by upewnić się co do szczegółów danej oferty.

Praca w opiece w Niemczech nawet w ciągu kilku dni!

Ilu Opiekunów tyle różnorakich potrzeb. Każdorazowo staramy się podchodzić indywidualnie do każdego z Was, bo zdajemy sobie sprawę, że szacunek do osób realizujących zlecenia jest podstawą obustronnego zadowolenia z profesjonalnej postawy. Wiemy, że Opiekunowie mają swoje rodziny, życie i bliskich, o których się troszczą w rodzinnych domach. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego terminu wyjazdu, który nie będzie kolidował z innymi planami. Zależy Ci na szybkim wyjeździe? A może ze względu na uroczystości rodzinne albo inne plany możesz pracować tylko w ściśle określonym terminie? Powiedz nam o tym, postaramy się dobrać ofertę pracy w opiece osób starszych, która będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania. Posiadamy dużą ilość sprawdzonych ofert, dzięki czemu wyjazd możliwy jest bardzo szybko. Zdecyduj się dziś, by już za kilka dni móc realizować odpowiadające Ci zlecenie na terenie Niemiec. Opieka do osoby starszej jest zadaniem bardzo satysfakcjonującym, gdy oferta dostosowana jest do Twoich możliwości, a dodatkowo możesz liczyć na nasze wsparcie.


Kto na co dzień wspiera Opiekunów w realizacji ich misji związanej ze sprawowaniem opieki?

 • konsultanci do spraw rekrutacji, którzy wysłuchają Twoich potrzeb i dobiorą odpowiednią ofertę pracy w opiece w Niemczech do Twoich predyspozycji.
 • Koordynatorzy, którzy od poniedziałku do piątku organizują Twoje przejazdy, odpowiadają na pytania i wspierają w miejscu pracy Opiekunki. Czuwają nad tym, by Twoje zlecenie przebiegało w sposób właściwy, dając Ci wyłącznie satysfakcję ze sprawowanych obowiązków. Rozwiązują wszelkie problemy, w trosce o Twoje bezpieczeństwo.
 • Koordynatorzy obsługujący Numer Alarmowy – możesz liczyć na ich pomoc w pilnych sprawach w każdy weekend, a także święto, dzięki czemu możesz mieć pewność, że cały czas jesteś właściwie zaopiekowana.
 • Zespół doświadczonych pielęgniarek, na które może liczyć! Podopieczny nie chce pić? Stale chce wychodzić z domu? Bywa agresywny? A może staje się pobudzony wieczorami (tzw. zespół zachodzącego słońca)? Zespół pielęgniarek chętnie udzieli porad jak poradzić sobie z wyzwaniami, które realizacja zlecenia stawia przed Opiekunką.
 • Wsparcie w trudnych chwilach – przeżywasz trudne chwile? Chcesz komuś się o tym opowiedzieć? Skorzystaj z nami.
 • Obsługiwany przez doświadczonego prawnika dyżur telefoniczny – możesz tutaj bezpłatnie uzyskać porady prawne w ważnych dla Ciebie sprawach np. rodzinnych czy majątkowych

Numery telefonów poszczególnych dyżurów i ekspertów znajdziesz w przydatniku (ulotka z najważniejszymi danymi kontaktowymi), Informatorze Opiekuna ATERIMA MED (niebieska książeczka) oraz jak zawsze u Twojego Koordynatora.


Kursy językowe oraz szkolenia z zakresu opieki osób starszych

ATERIMA MED od lat współpracuje z Akademią Opiekunów, która wspiera nas merytorycznie i pomaga naszym opiekunkom w Niemczech rozwijać kompetencje zawodowe i językowe. Akademia organizuje dla Was liczne kursy stacjonarne i internetowe, na których możecie pogłębiać znajomość języka niemieckiego i rozwijać umiejętności potrzebne w pracy opiekunki.

Organizowane są webinary, w których można wziąć udział całkowicie bezpłatnie, poszerzając swoją wiedzę i podnosząc kompetencje z zakresu opieki. Co ważne odbywają się one online, dzięki czemu obecność na spotkaniu nie wiąże się z wychodzeniem z domu. Ta bezpieczna forma przyswajania nowej wiedzy cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Opiekunów. Podczas webinarów pochylamy się nad problemami z jakimi Opiekunowie zmagają się w codziennych działaniach. Dajemy jasne i przydatne wskazówki do wykorzystania w praktyce.

Warto zaglądać również na platformę edukacyjną www.akademiaopiekunow.pl. Dzięki temu Wasza niełatwa praca opiekunek osób starszych w Niemczech może stawać się nieco prostsza i łatwiejsza. Wiedza tam zawarta może okazać się bardzo przydatna w codziennych działaniach.

Jak wygląda praca opiekunki osób starszych?

Opiekunka nad osobami starszymi jest nie tylko realizacją konkretnego zlecenia, ale także misją, której podejmuje się osoba przyjmująca daną ofertę i wyjeżdżająca do Niemiec. Jedną z podstawowych zagwozdek dotyczących podjęcia się opieki nad osobą w wieku zaawansowanym jest kwestia tego, co opiekunka robi? Gdy rodzina seniora orientuje się, że potrzebna opiekunka do osoby starszej, zależy im na tym, by była to osoba kompetentna. Taka, która zaopiekuje się seniorem zaspokajając jego potrzeby związane z codziennym funkcjonowaniem: spożywaniem posiłków, dbaniem o higienę, czuwaniem nad tym, by senior chodził spać o odpowiedniej potrze itd.

Jakie obowiązki ma opiekunka osób starszych? Praca dla opiekunki w Niemczech często jest nie tylko formą zarobienia dodatkowych pieniędzy, ale także realizacją swoistej misji, której podejmuje się ona w oparciu o wcześniejsze doświadczenia związane z opieką nad kimś bliskim, na przykład członkiem rodziny. To doświadczenie jest więc niezwykle cenne i staje się ogromnym atutem osoby, która nadal chce wykorzystywać zdobytą wcześniej wiedzę w praktyce.

Jednak by prawidłowo wykonywać swoje obowiązki warto wiedzieć, co do nich należy. Wiele osób zastanawia się nad tym nim podejmą się realizacji zlecenia. Co wolno opiekunce w Niemczech? Jak należycie realizować to zadanie, którym jest niesienie pomocy i wsparcia seniorowi? Jakie prawa ma opiekun osoby starszej?

W opiece osób starszych najważniejszą rolę odgrywa stan zdrowia podopiecznego, więc ustalając szczegóły pracy zawsze dopytaj, czy podopieczny jest samodzielny. To w jakim zakresie potrzebuje on pomocy będzie warunkowało dalsze działania podejmowane w opiece nad nim. Bardzo ważne jest, aby wszystkie czynności pielęgnacyjne wykonywać w jednorazowych rękawiczkach, które powinna zapewnić rodzina seniora. Zdarza się, że senior ma problemy z poruszaniem się. Wówczas opiekun powinien pomóc mu z mobilnością, na przykład w poruszaniu się na wózku inwalidzkim. Do zadań opiekunów należy także aktywizacja podopiecznych. Jeśli stan zdrowia seniora na to pozwala, wskazane są spacery, zajęcia ruchowe, ale także wspólne granie w gry, czy nawet układanie puzzli, które dla seniora będzie stanowiło rozrywkę. Rolą opiekuna jest po prostu spędzanie czasu w sposób jakościowy z osobą w wieku zaawansowanym.

Co gotować na opiece w Niemczech?

Codzienne Obowiązki w pracy opiekunki osób starszych zwykle dzielą się na czynności ściśle związane ze sprawowaniem opieki oraz prowadzenie gospodarstwa domowego. Stan zdrowia osób w wieku zaawansowanym często cechuje osłabiony metabolizm i trudności z trawieniem. Ważne więc by jadłospis zawierał potrawy, które nie zaszkodzą podopiecznemu. W dobrze zbilansowanej diecie powinno znaleźć się pięć porcji warzyw oraz owoców. Pamiętaj o tym podając posiłki podopiecznemu.

Podchodź do gotowania posiłków podopiecznemu zawsze zdroworozsądkowo. Spośród wielu produktów dostępnych w sklepie kupuj te, które senior lubi, by chętnie spożywał dania, które mu zaserwujesz. Jeśli Twój podopieczny nie ma żadnej diety narzuconej przez lekarza, to możesz eksperymentować, jednocześnie pamiętając o żywieniowych gustach podopiecznego. Jeśli senior ma cukrzycę lub problem z pracą jelit, musisz zrezygnować z gotowania tłustych dań, ponieważ są one źródłem cholesterolu. Skup się na produktach bogatych w wartościowe składniki mineralne i dużą ilość witamin. Warto zasięgnąć porady poprzedniczki, która opowie Ci o rutynie żywieniowej seniora, porach posiłków i ulubionych potrawach.


Czego nie wolno robić opiekunce w Niemczech?

Czego nie może robić opiekunka w Niemczech? Zastanawia się nad tym z pewnością wiele wyjeżdżających na zlecenie Pań. Osoby rozważające wyjazd na zlecenie szukają informacji na temat tego jakie prawa ma opiekunka w Niemczech. Czego nie wolno robić w Niemczech? Czy istnieją konkretne wytyczne dotyczące obowiązków? Odpowiedzi na te pytania są istotne nie tylko dlatego, że rozwikłanie tego zagadnienia zapewnia spokój osobie, która sprawuje opiekę nad seniorem, ale także jest kluczowe dla samego faktu realizowania przez nie zlecenia, gdyż zapewnia bezpieczeństwo osobie w wieku zaawansowanym, o którą opiekunka się troszczy.

Ważny jest fakt, że zabiegów pielęgniarskich wymagających odpowiednich kwalifikacji zawodowych nie może wykonywać opiekunka, nawet jeśli ma duże doświadczenie w opiece sprawowanej wcześniej na przykład na terenie Polski. Czy opiekun może podawać leki? Nie powinien podejmować takich działań!

Wśród czynności, których opiekunka wykonywać nie powinna wymienić można rozdzielanie leków, wykonywanie zastrzyków, pomiar cukru, czy podawanie insuliny. W Niemczech popularnym rozwiązaniem są domowe wizyty pielęgniarki zatrudnionej w niemieckich instytucjach medycznych – tzw. Pflegedienst. Taka osoba wykwalifikowana może podjąć się wymienionych działań. Opiekunce nie wolno wykonywać czynności, które polegają na ingerencji w powłoki skórne seniora, nad którym sprawuje ona opiekę.


Czy warto jechać do Niemiec jako opiekunka?

Czy warto być opiekunka w Niemczech? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie, jednak zważywszy na dużą ilość satysfakcji, którą niesie z sobą ta praca oraz na możliwość zarobienia pieniędzy, które znacząco wesprą rodzinny budżet, warto rozważyć wyjazd na zlecenie. Opiekunka nad osobą starszą musi się pochylić, usłyszeć potrzeby, skupić się na nich, zauważyć czego senior oczekuje i zapewnić mu bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że za ogłoszeniem typu „Praca w Niemczech opiekunka” kryje się konkretny człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Spędzenie z nim czasu będzie wartościową chwilą, która zostanie wynagrodzona także finansowo. Staramy się wspierać Opiekunów na każdym etapie realizacji zlecenia, by wiedzieli, że nie tylko oni opiekują się kimś, ale sami także są zaopiekowani.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w ATERIMA MED? Zadzwoń i spytaj o nasze oferty pracy dla opiekunek w Niemczech pod numerem tel. (+48) 12 341 15 15.

Skontaktuj się z nami

Bydgoszcz
ul. Jana III Sobieskiego 2A/U6
85-060 Bydgoszcz
tel. 52 506 54 44
bydgoszcz@aterima-med.pl
 
x
Częstochowa
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 32 506 55 88
x
Gdańsk
ul. Dmowskiego 8/1
80-243 Gdańsk
tel. 58 506 55 88
fax 58 506 55 89
gdansk@aterima-med.pl x
Katowice
ul. Opolska 17-19, lok. 110
40-084 Katowice
tel. 32 506 55 88
fax 32 506 55 89
katowice@aterima-med.pl x
Kraków - Centrala
ul. Puszkarska 7m, (B4B, bud. H)
30-644 Kraków, Polska
tel. 12 341 15 15
fax 12 341 15 99
opiekunki@aterima-med.pl x
Łódź - Biuro Mobilne
tel. 42 306 70 40
lodz@aterima-med.pl x
Opole
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 77 506 50 60
x
Poznań
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 61 306 77 11
x
Rzeszów
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 17 506 55 89
x
Kielce
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 727 510 033
x
Toruń
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 56 306 75 75 x
Warszawa
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 22 506 51 20
x
Wrocław
Plac Powstańców Śląskich 19/2
53-329 Wrocław
tel. 71 306 73 33
fax 71 306 73 35
wroclaw@aterima-med.pl x
Zielona Góra
Możliwość spotkania
po kontakcie telefonicznym.
Zadzwoń i dowiedz się więcej
tel. 661 820 375
x
B Biura
rekrutacyjne
Mobilne
punkty
rekrutacyjne
image/svg+xml Miejsce
spotkań
rekrutacyjnych

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zgłoś się do nas - oddzwonimy!
2

Masz pytanie o pracę z ATERIMA MED?

Zostaw nr telefonu, a oddzwonimy do Ciebie!

Dziękujemy, oddzwonimy do Ciebie
Niestety, wystąpił problem z wysyłką