Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla Opiekunek. Nauka Języka Niemieckiego

Kurs z Teresą poziom podstawowy

Najlepszy w Polsce, bezpłatny kurs języka niemieckiego z nagraniami audio dla opiekunek

Najlepszy w Polsce, bezpłatny kurs języka niemieckiego z nagraniami audio dla opiekunek

Wybierz lekcje z Teresą, jeśli:

 • chcesz powtórzyć podstawy niemieckiego
 • chcesz nauczyć się niemieckiego i pracować jako opiekunka w Niemczech

Kurs z Basią poziom zaawansowany

Najlepszy w Polsce, bezpłatny kurs języka niemieckiego z nagraniami audio dla opiekunek

Najlepszy w Polsce, bezpłatny kurs języka niemieckiego z nagraniami audio dla opiekunek

Wybierz lekcje z Basią, jeśli:

 • kontynuujesz kurs języka niemieckiego na naszej stronie
 • znasz język niemiecki w stopniu podstawowym lub średniozaawansowanym i chcesz rozwijać swoje umiejętności.

Niemiecki dla opiekunek z ATERIMA MED

Częstą przeszkodą przed podjęciem pracy w roli opiekunki za granicą jest bariera językowa. Pracodawcy wymagają znajomości języka na poziomie co najmniej podstawowym, co może wydać się trudne. Na szczęście w ATERIMA MED wychodzimy naprzeciw naszym pracownikom i specjalnie dla nich proponujemy kurs niemieckiego dla opiekunek.

Niemiecki od podstaw

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z nauką języka i przygotowujesz się do pierwszego wyjazdu za granicę, warto wybrać kurs niemieckiego dla początkujących. Został on przygotowany dla tych, którzy:

 • chcą powtórzyć podstawy niemieckiego,
 • chcą nauczyć się języka niemieckiego i pracować jako opiekunka w Niemczech.

Lekcje z Teresą – opiekunką, która opanowała język niemiecki i wyjechała do pracy – stanowią zbiór zwrotów, które konieczne są przy pracy w opiece, nagrania audio dla zapoznania się z poprawną wymową a w końcu ćwiczenia dla utrwalenia nowej wiedzy. Przykładowe lekcje dotyczą następujących tematów:

 • lekcja pierwsza – powitania i pożegnania,
 • lekcja trzecia – wsparcie w pielęgnacji,
 • lekcja piąta – aktywizacja seniora.

W ATERIMA MED wiemy, jakie zagadnienia są najczęściej poruszane w trakcie pełnienia obowiązków i na tej podstawie stworzyliśmy kurs nauki niemieckiego dla początkujących opiekunek. Tutaj także dowiesz się, jak rozmawiać o pogodzie, jedzeniu i zakupach. Szczególnie istotna jest lekcja dotycząca wzywania pomocy do podopiecznego. Nie zabrakło kwestii opisujących dom i rodzinę, ale także ubierania się i porządków. W tym kursie umieściliśmy także zwroty i tematykę świąteczną: zarówno świąt Wielkanocnych jak i Bożego Narodzenia. Podstawowy niemiecki dla opiekunek nie jest trudny, a z kursem przygotowanym przez ATERIMA MED staje się zupełnie łatwy a jego nauka nie stanowi problemu.

Średniozaawansowany niemiecki dla opiekunek

Kolejnym etapem nauki jest przejście na poziom średniozaawansowany. Ten kurs został przygotowany dla osób, które:

 • kontynuują kurs języka niemieckiego na stronie ATERIMA MED,
 • znają język niemiecki w stopniu podstawowym lub średniozaawansowanym i chcą pogłębiać swoje umiejętności.

Ten kurs liczy już ponad 100 lekcji, a co miesiąc pojawia się nowa. Dużym ułatwieniem jest zapis fonetyczny dialogów, dzięki czemu jeszcze łatwiej poznajemy i przyswajamy prawidłową wymowę. Rozwija znane już tematy, kładzie większy nacisk na gramatykę języka niemieckiego. Nauka odbywa się poprzez przedstawianie kolejnych historii z życia Opiekunki Basi i jej podopiecznej. Możemy usłyszeć i przeczytać dialog o diecie, święcie miasta, wyjeździe na urlop. Zakres tematyczny jest naprawdę szeroki. Im lepiej znasz język, tym lepiej będziesz się porozumiewał z osobą, którą będziesz się opiekować, ale także zbudujesz relację z nią i jej rodziną. Nie do przecenienia jest ułatwienie sobie codziennych obowiązków, tak jak zakupy czy wizyty u lekarza, jeśli będą konieczne.

Nauka niemieckiego przez Internet

Kurs niemieckiego stworzony przez ATERIMA MED jest dostosowany do różnych grup wiekowych użytkowników, z dużym uwzględnieniem osób starszych. Dużym plusem jest to, że zarówno słowniczek jak i pliki z dialogami, czy inne pliki audio można pobrać na swój telefon, komputer lub laptop i powtarzać lekcje w dowolnym czasie i tak długo, jak będzie taka potrzeba. Do pobrania są także ćwiczenia z języka niemieckiego wraz z odpowiedziami. Co ważne, cały kurs jest bezpłatny i udostępniony wszystkim opiekunom, którzy są zdeterminowani do nauki i chcą wyjechać do pracy za granicą. Komentarze, tych, którzy mają za sobą lekcje z ATERIMA MED mówią same za siebie:

„Super, najlepszy kurs języka jaki znalazłam”, „Przystępna nauka niemieckiego”, „To wspaniały sposób nauki języka”, „Dziękuję za wszystkie lekcje, są one bardzo pomocne w pracy w Niemczech”

Jeżeli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, to opinie wielu zadowolonych opiekunów powinny przekonać Cię do podjęcia wyzwania i sprawdzenia się w kursie języka niemieckiego z ATERIMA MED, a później podjęcia owocnej współpracy w opiece osób starszych za granicą.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15