ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych
w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń

Oferty pracy dla Opiekunek w Niemczech – Frankfurt

Praca opiekunki - Frankfurt nad Menem

Jednym z najbardziej urokliwych miast położonych na terenie Niemiec jest bez wątpienia Frankfurt nad Menem. Nic więc dziwnego, że opiekunki osób starszych często dopytują o zlecenia właśnie w tym rejonie.

Czym to miasto zaskarbiło sobie sympatię ze strony osób opiekującymi się seniorami? Spróbujmy przyjrzeć mu się bliżej i odpowiedzieć na to pytanie.

Sprawdź najnowsze oferty

Do jakiego landu należy Frankfurt nad Menem?

Frankfurt nad Menem to miasto na prawach powiatu w Niemczech, które położone jest w kraju związkowym Hesja.

Praca i życie w Hesji to świetna opcja dla miłośników górskich wędrówek – ten region oferuje piękne szlaki, między innymi szlak Limes, wpisany na listę UNESCO.

Pomimo, że oficjalną stolicą landu jest urokliwe miasto Wiesbaden, to jednak właśnie Frankfurt nad Menem jest prawdziwą metropolią regionu – jest to także piąte co do wielkości miasto w Niemczech.

Frankfurt to spore, stale tętniące życiem miasto położone w środkowych Niemczech, tuż u stóp malowniczych gór Taunus. Miasto leży po obu stronach rzeki Men (z niem. Main – właśnie stąd wzięła się nazwa Frankfurt am Main).

Jaka jest historia Frankfurtu nad Menem?

W I w. n. e. na terenie Frankfurtu funkcjonowały obozy wojskowe, których założycielami byli Rzymianie. Na rok 794 datuje się pierwszy wzmianki o tym mieście, jako istotnej dla świata miejscowości. Z kolei w roku 843 stał się on chwilową siedzibą królów Franków Wschodnich. Odbywały się tu także sejmy Rzeszy.

Rok 1952 zapoczątkował we Frankfurcie nad Menem koronacje królów i cesarzy Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Ciekawa i wyjątkowa historia tego miasta przeplatana była też niestety tragicznymi wydarzeniami związanymi z wojną trzydziestoletnią, a także II Wojną Światową. W czasach okupacji znajdował się w strefie francuskiej, a znaczna część Hesji w strefie amerykańskiej.

Z czego słynie Frankfurt am Main?

W Europie Frankfurt pełni funkcję ważnego ośrodka bankowego, finansowego i handlowego. W ścisłym centrum znajdują się imponujące drapacze chmur, które nadają miastu nowoczesny charakter – właśnie dlatego Frankfurt jest często nazywany „europejskim Manhattanem”. W wieżowcach znajdują się główne siedziby banków znanych na całym świecie. Znajduje się tam też giełda papierów wartościowych.

Frankfurt jest także ważnym węzłem komunikacyjnym – miasto otacza świetnie rozbudowana sieć autostrad, znajduje się tam ogromny dworzec kolejowy i nowoczesny port lotniczy – największy w Niemczech, trzeci co do wielkości w Europie i ósmy na świecie.

Mimo swojego nowoczesnego i bankowego charakteru, Frankfurt jest także miastem pełnym kultury, turystów i mieszkańców reprezentujących wiele mniejszości etnicznych – mieszka tam zaledwie 48,8% obywateli Niemiec. Słychać tam mieszankę wielu języków – nie tylko europejskich.

Zabytki i architektura we Frankfurcie nad Menem

 


Frankfurt słynie z pięknych i jedynych w swoim rodzaju kościołów ewangelickich i katolickich. Do najsłynniejszych budynków sakralnych należą:

Alte Nikolaikirche,

Dreikönigskirche,

Kaiserdom St. Bartholomäus,

Liebfrauenkirche,

Synagogi: Westend, Główna, Börneplatz.

 
 
 


Ponadto do ciekawych i wartych zobaczenia miejsc we Frankfurkcie należą:

Rynek Römerberg,

Dzielnica Sachsenhausen,

Frankfurt Hauptbahnhof,

Börse Frankfurt.

  

Atrakcje kulturalne Frankfurtu nad Menem

Miasto to już od dawna słynie z dużego zaplecza kulturalnego. Osoby, które nie wyobrażają sobie poznawania nowych miejsc bez zapoznania się z ich perłami kultury, nie mogą narzekać podczas pobytu w tym mieście.

Opiekunki, które właśnie tu sprawują opiekę nad podopiecznymi, mogą skorzystać z szerokiego wachlarza dóbr kultury, które to miasto serwuje. Co fajnego można zobaczyć we Frankfurcie?

Nieopodal rzeki Men funkcjonuje tzw. Museumsufer (Wybrzeże Muzeów), w którym znajduje się aż trzynaście muzeów, które warto zwiedzić szczególnie w coroczną Noc Muzeów, a także sierpniowy Festiwal Wybrzeża Muzeów.

Wśród nich znajduje się m.in..:

 • Muzeum Archeologiczne,
 • Muzeum Biblii,
 • Niemieckie Muzeum Architektury,
 • Niemieckie Muzeum Filmu,
 • Muzeum Goethego,
 • Muzeum Transportu, czy też
 • Muzeum Dialogu.
W zależności od zainteresowań każdy może znaleźć wariant, który przypadnie mu do gustu.

Czy Frankfurt nad Menem ma coś do zaoferowania fanom sportu?

Jak najbardziej! We Frankfurcie znajdują się siedziby kilku piłkarskich klubów, a także hokeja na lodzie, koszykówki czy futbolu amerykańskiego.

Opiekunki i Opiekunowie, których pasjonuje sport, mogą w chwilach wolnych od pracy obejrzeć takie słynne stadiony, jak:

 • Commerzbank-Arena,
 • PSD Bank Arena,
 • Stadion am Brentanobad,
 • Fraport Arena,
 • Eissporthalle Frankfurt.

Praca we Frankfurcie - czy opiekunka osób starszych się tu odnajdzie?

Dla kogo Frankfurt będzie dobrym miejscem do życia i do pracy? Zdecydowanie dla opiekunek osób starszych, które nie boją się życia w dużym, dynamicznym mieście. Osoby, które cenią sobie spokojne życie na przedmieściach mogą poczuć się przytłoczone nowoczesnymi drapaczami chmur, które górują nad miastem.

Ludzie w mieście nad Menem są sympatyczni, niezwykle otwarci, ale dość często są zabiegani i zajęci swoim własnym życiem. Na zatłoczonych ulicach miasta można usłyszeć mieszkankę wielu języków, m.in. angielskiego, francuskiego, tureckiego i oczywiście polskiego. Wielokulturowość jest tu na porządku dziennym.

Komunikacja miejska we Frankfurcie jest bardzo dobrze rozwinięta. Warto jednak wiedzieć, że opóźnienia miejskich środków transportu we Frankfurcie dość często się zdarzają.

Oferty pracy Frankfurt am Main - gdzie ich szukać?

Zleceń pracy w opiece nad osobami starszymi warto szukać w sprawdzonych agencjach pracy. Takich, jak Aterima MED — z dużym doświadczeniem, długą obecnością na rynku i przede wszystkim — ze sprawdzonymi ofertami.

Nie polecamy poszukiwania ofert tzw. prywatnych, które nie gwarantują bezpiecznego wyjazdu ani pewności, że otrzymamy wynagrodzenie za czas pracy na zleceniu. Co ważne, jakiekolwiek problemy zdrowotne wiążące się z koniecznością wizyty lekarskiej lub hospitalizowania bez potwierdzenia legalności pracy na miejscu, mogą być obciążone ogromnymi kosztami finansowymi.

Bezpieczniej postawić na sprawdzone oferty wyjazdu. Listę najświeższych i aktualnych ofert można znaleźć na stronie: OFERTY PRACY.

Które oferty pracy powinny wzbudzić nasz niepokój?

Warto bacznie przyglądać się ofertom typu: "Frankfurt nad menem praca bez jezyka", "praca Niemcy od zaraz Frankfurt am Main", jeśli pochodzą z niepewnych źródeł. Pamiętajmy, że legalne oferty zawsze pochodzą od agencji, które nie ukrywają swojej nazwy oraz danych teleadresowych.

Jeśli na którejś z grup lub forów dedykowanych pracy opiekunek natkniemy się na ofertę wyjazdu z konta, które nie zdradza, która z firm ją oferuje, to powinniśmy zachować wysoką czujność. Podobnie, jeśli ogłoszeniodawca miga się od odpowiedzi na temat oferowanej umowy, czy samego miejsca wyjazdu.

Praca we Frankfurcie powinna być nie tylko źródłem zarobku, ale przede wszystkim miejscem bezpiecznym dla opiekunki. A nie ma mowy o bezpieczeństwie bez legalności pobytu i pracy za granicą.

Praca we Frankfurcie nad Menem - jak powinna się do niej przygotować opiekunka?

Praca we Frankfurcie nad Menem w charakterze opiekunki osób starszych zasadniczo nie różni się od zleceń w innych rejonach Niemiec. O czym więc warto pamiętać przed wyjazdem na zlecenie?

1. Przygotowanie dokumentów — warto włożyć je do bagażu podręcznego jak najwcześniej, by niczego nie zapomnieć. Najważniejsze są: dokumenty tożsamości (upewnijmy się wcześniej czy nie minął ich okres ważności!) i prawo jazdy, jeśli je posiadamy.

2. Warto mieć przy sobie niewielką ilość gotówki na tzw. wszelki wypadek. Zarówno w złotówkach, jak i w euro.

3. Starajmy się spakować do walizki ubrania odpowiednie na różne warunki pogodowe. Wyjeżdżając wiosną lub latem, nie nastawiajmy się, że każdego dnia będzie bardzo ciepło na zewnątrz. Pogoda bywa kapryśna.

4. Zapoznajmy się z nowym miejscem zamieszkania i pracy jeszcze będąc w domu, jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy we Frankfurcie nad Menem. Oswojenie się z tym, co zastaniemy na miejscu, zlokalizowanie obiektów w okolicy za pośrednictwem Internetu, pozwoli na wstępne oswojenie się z obcym dla nas rejonem.

5. Przypominajmy sobie język niemiecki każdego dnia przed wyjazdem. Jeśli mamy taką możliwość — prowadźmy konwersację z kimś w tym języku. Jeśli nie mamy z kim rozmawiać, to przynajmniej osłuchujmy się z niemieckim (piosenki, telewizja) i...myślmy po niemiecku. Nie zapominajmy także o wszystkich przydatnych zwrotach, które ułatwiają sprawowanie opieki nad podopiecznym.

Praca we Frankfurcie dla opiekunki bez doświadczenia - czy jest możliwa?

W teorii wyjazd na zlecenie dla osoby, która nie posiada doświadczenia w pracy w opiece nad osobami starszymi jest możliwy. Jednak tego typu oferty wyjazdu zdarzają się bardzo rzadko. Agencje pracy tymczasowej, a także same rodziny podopiecznych preferują, by osoba, która będzie sprawować opiekę nad seniorem, posiadała doświadczenie.

Daje ono poczucie bezpieczeństwa nie tylko bliskim seniora, co samej opiekunce. Doświadczenie sprawia, że wiemy jak zachować się w wielu sytuacjach i mało, które są dla nas zaskoczeniem. Poza tym osoby doświadczone charakteryzuje wysoki stopień opanowania nawet w kryzysowych sytuacjach.

Nie oznacza to jednak, że bliscy starszych osób czy agencje pracy wymagają ukończenia odpowiednich kursów z zakresu opieki. Jeśli opiekunka osób starszych ma takie w swoim dorobku, to oczywiście wartość dodana, jednak nie są one koniecznością. Doświadczenie wyniesione z własnego domu, w którym opiekowaliśmy się członkami swoich rodzin, jest równie cenne i wystarczające.

Praca Frankfurt nad Menem bez języka

Podobnie, jak w przypadku pracy w opiece bez doświadczenia, jest ona możliwa bez znajomości języka niemieckiego. Dotyczy ona na ogół zleceń w rodzinach polskojęzycznych. Jednak warto tu podkreślić, że takich ofert jest bardzo mało i zdarzają się sporadycznie.

Poza tym wyjeżdżając na zlecenie bez znajomości języka, dużo ryzykujemy. Nie zapominajmy, że po przekroczeniu granicy znajdziemy się na zupełnie obcym terenie, gdzie będziemy musieli sobie radzić samodzielnie (ze wsparciem koordynatora z agencji pracy, jeśli postawiliśmy na legalne zatrudnienie), a to wymaga choć minimum znajomości niemieckiego.

Osobom, które bardzo chcą wyjechać na zlecenie do Frankfurtu, a nie posługują się językiem, polecamy skorzystanie z naszych bezpłatnych lekcji. Według stopnia znajomości można skorzystać z lekcji dla początkujących oraz dla zaawansowanych.

Nauka z Barbarą i Teresą to sama przyjemność. Przekonajcie się osobiście!

Sprawdź aktualne oferty we Frankfurcie nad Menem i w okolicach!

Zamów bezpłatne połączenie →