Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 5 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 4 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jakie cechy powinna mieć dobra Opiekunka osób starszych?

Opieka nad osobami starszymi wymaga pewnych cech charakteru, które nie każdy posiada. Decyzja o wyjeździe powinna być zatem przemyślana. Sprawdź, czy posiadasz cechy niezbędne do dobrego wykonywania pracy Opiekunki osób starszych w Niemczech. 

Podstawowe wymagania w opiece nad osobami starszymi

cechy-dobrej-opiekunki-osob-starszych_1Podczas przeglądania ofert pracy w Niemczech na pewno spotykasz się z różnymi wymaganiami, które należy spełnić, aby rozpocząć pracę jako Opiekunka. Podstawowe warunki brane pod uwagę przy rekrutacji w ATERIMA MED, czyli przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi to jednak nie wszystko. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Niemiec sprawdź, czy posiadasz odpowiednie cechy, które sprawią, że wykonywanie pracy Opiekunki będzie dla Ciebie łatwiejsze i mniej stresujące. 

Cechy dobrej Opiekunki osób starszych

Dobra Opiekunka osób starszych powinna posiadać szereg cech, które ułatwią jej codzienną pracę w opiece nad osobą starszą. Warto pamiętać, że Opiekunka musi być osobą zdrową, sprawną i posiadać dobrą kondycję – zarówno psychiczną, jak i fizyczną, aby bez ograniczeń opiekować się podopiecznym i wykonywać codzienne czynności higieniczno-pielęgnacyjne. Więcej informacji na temat zakresu obowiązków Opiekunki osób starszych znajdziesz w naszym artykule.

W pracy w branży opiekuńczej bardzo ważne jest także posiadanie następujących cech charakteru

  • cierpliwości i tolerancji w stosunku do podopiecznego, który często wymaga kilkukrotnego tłumaczenia i powtarzania pewnych rzeczy,
  • odpowiedzialności podczas całodobowej opieki nad osobą starszą,
  • zaradności i samodzielności – w ATERIMA MED zawsze można liczyć na pomoc Koordynatora, ale jednak to Opiekunka jest sama z seniorem na co dzień,
  • opanowania i odporności na stres w razie wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych,
  • empatii i wrażliwości na potrzeby podopiecznego i jego codzienne zmaganie się z chorobą,
  • asertywności, czyli umiejętności mówienia „nie” podczas opieki nad seniorem, którego niektóre prośby i zachcianki mogą być dla niego szkodliwe,
  • uczciwości zarówno w stosunku do podopiecznego, jak i jego rodziny.

Poza tym, praca w opiece nad osobami starszymi wymaga dobrej organizacji czasu, umiejętności gotowania, utrzymywania porządku oraz prowadzenia domowych finansów (np. robienia zakupów lub płacenia rachunków). Opiekunka powinna również posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat chorób i dolegliwości charakterystycznych dla wieku podeszłego (np. choroby Alzheimera). 

Bardzo ważną cechą jest serdeczność, troska i pozytywne nastawienie, które sprawiają, że Opiekunka wzbudza zaufanie, a podopieczny czuje się przy niej bezpiecznie. Osoby, które myślą o pracy w opiece seniora powinny umieć dostosować się do każdej sytuacji. Opieka nad osobami starszymi wymaga od Opiekuna dużych pokładów cierpliwości – podopieczni często przez swoje dolegliwości bywają rozdrażnieni, uparci, a czasem nawet złośliwi. Opiekunka powinna zatem wykazywać się empatią, zrozumieniem, a w niektórych sytuacjach asertywnością i dyplomacją. 

Opiekunka osób starszych powinna być również osobą kontaktową – dlatego niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego, która pozwala na kontakt i budowanie relacji zarówno z podopiecznym, jak i jego rodziną (sprawdź bezpłatne lekcje niemieckiego dla Opiekunek ATERIMA MED). Dużym atutem jest także posiadanie prawa jazdy oraz brak nałogów – rodziny niechętnie zatrudniają osoby palące. 

Empatia i zrozumienie to podstawa

Pamiętaj, że seniorzy ciężko znoszą utratę samodzielności i pogarszający się stan zdrowia. Zadaniem Opiekunki jest zatem wsparcie, opieka oraz otaczanie podopiecznego troską, która zapewni mu spokój i poczucie bezpieczeństwa. Opieka seniora jest pracą ciężką i wymagającą, dlatego należy dobrze przemyśleć wyjazd do Niemiec. Opiekunki muszą dostosować się do trybu życia podopiecznego i mieć świadomość dużej odpowiedzialności. 

Osoby posiadające wyżej wymienione cechy z pewnością poradzą sobie w pracy Opiekunki w Niemczech i sprawią, że choroba i związane z nią dolegliwości staną się dla podopiecznego mniej uciążliwe. 

Szukasz pracy w opiece w Niemczech?

Wszystkich Kandydatów na Opiekunów zachęcamy do kontaktu już teraz! Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu +48 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!