Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 2 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy – Monachium

Polacy wyjeżdżający do pracy w Niemczech jako miejsce zatrudnienia bardzo często i chętnie wybierają landy południowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Bawaria, w której pracę znajduje wiele opiekunek osób starszych.

Bawaria - kraina jezior

Bawaria to land bardzo często wybierany przez Polaków. Mimo, że jest bardzo zamożnym regionem (życie tam jest o 30% droższe niż w pozostałych niemieckich landach), ceny i koszty utrzymania nie odstraszają przyjezdnych.

Bawaria jest niezwykle urokliwą częścią Niemiec – wszystko przez sąsiadujące Alpy oraz ogromną ilość czystych jezior i pięknych parków. Jest to land bardzo przyjaźnie nastawiony do obcokrajowców – oprócz obywateli Polski osiedliło się tam wielu Włochów, Greków i Turków. W samym Monachium największą liczbę przyjezdnych reprezentują właśnie Polacy i osoby polskiego pochodzenia – jest ich ponad 40 tysięcy. Polacy wyjeżdżający do pracy chętnie wybierają Bawarię głównie przez podobną mentalność rodowitych Bawarczyków – większość z nich to katolicy.

Serce Bawarii – Monachium

Zwolennicy wielkomiejskiego życia tłumnie przyjeżdżają do stolicy landu – Monachium. Miasto przyciąga mnóstwo turystów, a jedną z jego wielu zalet jest dobre położenie geograficzne – niedaleko położone są Czechy, Szwajcaria, Austria i Włochy. Miasto jest oblegane przez turystów, szczególnie na przełomie września i października podczas znanego na całym świecie festynu Oktoberfest. Monachium to miasto bardzo rozwinięte, które może dużo zaoferować – posiada jeden z najpiękniejszych rynków w Europie, Marienplatz, na którym znajduje się symbol miasta, Kościół Mariacki z zielonymi kopułami. Dotarcie do stolicy Bawarii nie jest problematyczne. Z wielu polskich miast oferowane są połączenia autobusowe. Poza tym zwolennicy podróży samolotem mogą skorzystać z usług linii lotniczych – w Monachium znajduje się drugie co do wielkości lotnisko w Niemczech. Osoby, które wolą pokonywać trasę do Niemiec własnym samochodem z Krakowa mogą dojechać do Monachium w niecałe 8 godzin.

Życie opiekunki w Monachium

Stolica Bawarii uchodzi za najbezpieczniejsze miasto w Niemczech. Mimo, że Monachium jest dynamiczną metropolią, jest także dobrym miejscem do życia. Komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta – po całym mieście można poruszać się szybko i sprawnie. Poza tym, wielu mieszkańców jako środek lokomocji wybiera rower – w Monachium znajduje się wiele ścieżek rowerowych, a przystanki metra lub kolejki miejskiej są wyposażone w specjalne parkingi dla rowerów. Dzięki temu, poruszając się po mieście można wygodnie zmieniać środki lokomocji.

Dużą zaletą miasta jest także ogromna ilość pięknych monachijskich parków, do których można wybrać się na spacer z podopiecznym lub zwyczajnie odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Mieszkańcy Monachium największe sumy wydają na czynsz, który jest wyższy niż w innych niemieckich miastach. Podczas pracy z ATERIMA MED jako Opiekunka osób starszych w Monachium nie musisz się jednak martwić o wydatki na mieszkanie lub jedzenie. Opiekunowie mieszkają ze swoimi podopiecznymi, a rodziny seniorów są zobowiązane do pokrywania kosztów wyżywienia opiekunów.

Dialekt bawarski

Decydując się na wyjazd do pracy w opiece w Monachium kluczowa jest znajomość języka niemieckiego. Dlaczego? Wszystko ze względu na charakterystyczny bawarski dialekt, który bywa trudny do zrozumienia dla mieszkańców innych niemieckich regionów. Nawet dla osób z bardzo dobrą znajomością niemieckiego, pierwszy kontakt z dialektem Bawarczyków może być dużym szokiem. Z czasem można się jednak z nim osłuchać i opanować podstawy bawarskiej mowy.

Oferty pracy dla opiekunek w Monachium

Rozwój, bezpieczeństwo, dobre warunki do życia i piękne otoczenie to tylko niektóre zalety Monachium. W porównaniu do innych rejonów Niemiec ofert pracy jest tam najwięcej, szczególnie jeśli chodzi o pracę w opiece nad osobami starszymi. W Monachium żyje aż 130 000 osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, a ponad połowa z nich jest starsza niż 65 lat. Większość osób starszych żyje tam samotnie i nie ma w pobliżu nikogo bliskiego. Właśnie dlatego profesjonalna opieka w Monachium jest tak popularna – ofert pracy dla opiekunek zatem nie brakuje.

W ATERIMA MED znajdziesz wiele ofert pracy w opiece w Monachium. Sprawdź nasze oferty TUTAJ (link) i wyjedź z nami do Niemiec już w kilka dni!

Oferty pracy opiekunki znajdziesz także w okolicznych miastach, takich jak: Dachau, Germering, Fürstenfeldbruck, Starnberg, Poing, Freising, Garching bei München, Unterhaching.

Zadzwoń! Tel. (12) 341 15 15

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.