Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy – Monachium

Polacy wyjeżdżający do pracy w Niemczech jako miejsce zatrudnienia bardzo często i chętnie wybierają landy południowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Bawaria, w której pracę znajduje wiele opiekunek osób starszych.

Bawaria - kraina jezior

Bawaria to land bardzo często wybierany przez Polaków. Mimo, że jest bardzo zamożnym regionem (życie tam jest o 30% droższe niż w pozostałych niemieckich landach), ceny i koszty utrzymania nie odstraszają przyjezdnych.

Bawaria jest niezwykle urokliwą częścią Niemiec – wszystko przez sąsiadujące Alpy oraz ogromną ilość czystych jezior i pięknych parków. Jest to land bardzo przyjaźnie nastawiony do obcokrajowców – oprócz obywateli Polski osiedliło się tam wielu Włochów, Greków i Turków. W samym Monachium największą liczbę przyjezdnych reprezentują właśnie Polacy i osoby polskiego pochodzenia – jest ich ponad 40 tysięcy. Polacy wyjeżdżający do pracy chętnie wybierają Bawarię głównie przez podobną mentalność rodowitych Bawarczyków – większość z nich to katolicy.

Serce Bawarii – Monachium

Zwolennicy wielkomiejskiego życia tłumnie przyjeżdżają do stolicy landu – Monachium. Miasto przyciąga mnóstwo turystów, a jedną z jego wielu zalet jest dobre położenie geograficzne – niedaleko położone są Czechy, Szwajcaria, Austria i Włochy. Miasto jest oblegane przez turystów, szczególnie na przełomie września i października podczas znanego na całym świecie festynu Oktoberfest. Monachium to miasto bardzo rozwinięte, które może dużo zaoferować – posiada jeden z najpiękniejszych rynków w Europie, Marienplatz, na którym znajduje się symbol miasta, Kościół Mariacki z zielonymi kopułami. Dotarcie do stolicy Bawarii nie jest problematyczne. Z wielu polskich miast oferowane są połączenia autobusowe. Poza tym zwolennicy podróży samolotem mogą skorzystać z usług linii lotniczych – w Monachium znajduje się drugie co do wielkości lotnisko w Niemczech. Osoby, które wolą pokonywać trasę do Niemiec własnym samochodem z Krakowa mogą dojechać do Monachium w niecałe 8 godzin.

Życie opiekunki w Monachium

Stolica Bawarii uchodzi za najbezpieczniejsze miasto w Niemczech. Mimo, że Monachium jest dynamiczną metropolią, jest także dobrym miejscem do życia. Komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta – po całym mieście można poruszać się szybko i sprawnie. Poza tym, wielu mieszkańców jako środek lokomocji wybiera rower – w Monachium znajduje się wiele ścieżek rowerowych, a przystanki metra lub kolejki miejskiej są wyposażone w specjalne parkingi dla rowerów. Dzięki temu, poruszając się po mieście można wygodnie zmieniać środki lokomocji.

Dużą zaletą miasta jest także ogromna ilość pięknych monachijskich parków, do których można wybrać się na spacer z podopiecznym lub zwyczajnie odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Mieszkańcy Monachium największe sumy wydają na czynsz, który jest wyższy niż w innych niemieckich miastach. Podczas pracy z ATERIMA MED jako Opiekunka osób starszych w Monachium nie musisz się jednak martwić o wydatki na mieszkanie lub jedzenie. Opiekunowie mieszkają ze swoimi podopiecznymi, a rodziny seniorów są zobowiązane do pokrywania kosztów wyżywienia opiekunów.

Dialekt bawarski

Decydując się na wyjazd do pracy w opiece w Monachium kluczowa jest znajomość języka niemieckiego. Dlaczego? Wszystko ze względu na charakterystyczny bawarski dialekt, który bywa trudny do zrozumienia dla mieszkańców innych niemieckich regionów. Nawet dla osób z bardzo dobrą znajomością niemieckiego, pierwszy kontakt z dialektem Bawarczyków może być dużym szokiem. Z czasem można się jednak z nim osłuchać i opanować podstawy bawarskiej mowy.

Oferty pracy dla opiekunek w Monachium

Rozwój, bezpieczeństwo, dobre warunki do życia i piękne otoczenie to tylko niektóre zalety Monachium. W porównaniu do innych rejonów Niemiec ofert pracy jest tam najwięcej, szczególnie jeśli chodzi o pracę w opiece nad osobami starszymi. W Monachium żyje aż 130 000 osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, a ponad połowa z nich jest starsza niż 65 lat. Większość osób starszych żyje tam samotnie i nie ma w pobliżu nikogo bliskiego. Właśnie dlatego profesjonalna opieka w Monachium jest tak popularna – ofert pracy dla opiekunek zatem nie brakuje.

W ATERIMA MED znajdziesz wiele ofert pracy w opiece w Monachium. Sprawdź nasze oferty TUTAJ (link) i wyjedź z nami do Niemiec już w kilka dni!

Oferty pracy opiekunki znajdziesz także w okolicznych miastach, takich jak: Dachau, Germering, Fürstenfeldbruck, Starnberg, Poing, Freising, Garching bei München, Unterhaching.

Zadzwoń! Tel. (12) 341 15 15

Zamów bezpłatne połączenie →