Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 6 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy w Niemczech dla opiekunów bez znajomości języka niemieckiego!

Wyjazd do pracy za granicę kusi szybszym i większym zarobkiem w stosunku do tego, co w tym samym czasie można zarobić w Polsce. Nic więc dziwnego, że tak wiele z nas rozważa taki wyjazd.

Jedną z branż, która cieszy się dużym powodzeniem w tym kontekście jest branża opiekuńcza w Niemczech. Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze kierowane w stronę osób starszych stale rośnie i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Niemieckie rodziny za pomocą agencji pracy tymczasowych poszukują rzetelnych i ciepłych opiekunek dla swoich bliskich także poza granicami własnego kraju. Polacy to rodzinny naród, któremu nieobca jest troskliwa opieka nad seniorami rodów, więc doskonale odnajdują się w roli opiekunów.

Aterima MED łączy potrzeby obydwu stron i pomaga opiekunkom w odnalezieniu pracy na terenie Niemiec, załatwieniu wszelkich formalności, a także w nauce języka niemieckiego dla osób, które go nie znają.

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech bez znajomości języka

Osoby, które nie znają języka niemieckiego, a chcące wyjechać do pracy w charakterze opiekunów i opiekunek osób starszych poszukują informacji, czy praca ta w ich przypadku jest możliwa.

Najczęściej w ruch idą przeglądarki internetowe, które przyjmują takie zapytania, jak: „opiekunka osób starszych niemcy bez znajomości języka”, „praca opiekunka niemcy bez jezyka”, „opieka nad osobami starszymi niemcy bez znajomości języka”, czy „praca niemcy bez języka”.

Choć wiele forów internetowych czy tematycznych gryp na popularnym portalu społecznościowym sugeruje, że wyjazd do pracy w opiece do Niemiec bez znajomości języka jest możliwy i że wystarczy posługiwać się translatorem w celu komunikacji z podopiecznym, to my odradzamy tak ryzykowne działanie. Dlaczego?

Ponieważ żaden program nie zapewni idealnej komunikacji z osobą w podeszłym wieku. Zwłaszcza jeśli sprawujemy opiekę nad osobą z demencją lub innymi chorobami i zaburzeniami. Aplikacja, która odczytuje wpisany tekst brzmi nienaturalnie, co może wywołać w podopiecznym lęk i niepotrzebny stres.

Poza tym – jest to tylko aplikacja, która może zawodzić i nigdy nie odda emocji, które w rzeczywistości możemy okazać seniorowi, a które są niezbędne do zapewnienia mu komfortu i spokoju na co dzień.

nauka języka niemieckiego

Praca w Niemczech bez języka

Kolejne pytanie, które jako agencja często otrzymujemy od kandydatów na opiekunów osób starszych w Niemczech, to, czy w ogóle istnieją oferty pracy, które nie wymagają znajomości języka?

Zgodnie z prawdą odpowiadamy, że tak, zdarzają się takie oferty. Są one jednak rzadkością i dotyczą opieki nad seniorem z rodziny polskojęzycznej.

Nie trudno się przy tym domyślić, że takich rodzin nie ma zbyt wiele, dlatego zdecydowanie warto postawić na naukę języka niemieckiego i tym samym przyczynić się do poszerzenia swoich możliwości w pracy na polu branży opiekuńczej.

Przydatne zwroty przy pracy w opiece nas osobami starszymi

Pisząc, że zalecamy naukę języka niemieckiego osobom, które go nie znają, nie mamy wcale na myśli konieczności uczenia się go do poziomu zaawansowanego. W zupełności wystarczy tu poziom zapewniający swobodną komunikację, czyli poziom komunikatywny.

Na które zwroty i słowa warto zwracać szczególną uwagę podczas nauki? Na te związane z:

 • pomocą podopiecznemu (np. w ubieraniu się, czynnościach higienicznych, poruszaniu się),
 • przedmiotami używanymi na co dzień,
 • jedzeniem i piciem,
 • schorzeniami i odczuwaniem bólu,
 • opisywaniem samopoczucia,
 • wizytą lekarską,
 • załatwianiem różnych spraw np. w urzędzie, na poczcie,
 • robieniem zakupów,
 • zakupem biletów.

Dobrze jest też w doborze materiałów do nauki zaufać samej agencji pracy tymczasowej, która zatrudnia opiekunki osób starszych. Jej pracownicy doskonale wiedzą, jakie słownictwo jest niezbędne podczas sprawowania takiej opieki.

Opiekunka osób starszych bez języka

Zastanawiasz się, jak podejść do nauki języka niemieckiego? Nie wiesz, od czego zacząć? Opiekunom, którzy zdecydują się na wyjazd oferujemy wsparcie w nauce niemieckiego w formie wygodnych zajęć niemieckiego online jeszcze przed wyjazdem do Niemiec.

Dla osób zaczynających naukę języka od podstaw polecamy lekcje z Teresą, które można znaleźć na naszej stronie internetowej. Lekcje idealnie przygotowują do pierwszego wyjazdu do pracy w opiece i do codziennego funkcjonowania z podopiecznym oraz jego rodziną.

Z kolei osoby, które już sprawnie posługują się niemieckim lub chcą go poćwiczyć mogą skorzystać z lekcji z Barbarą. Są przeznaczone dla osób zaawansowanych w znajomości języka i w sposób rozszerzony uczą komunikacji z seniorem, a także tego, jak poradzić sobie w banku, u dentysty czy na wakacjach. Nie brak tu także cennych dialogów dotyczących samopoczucia podopiecznego. Lekcje z Barbarą można znaleźć tutaj.

nauka języka niemieckiego

Praca dla opiekunki w Niemczech bez znajomości języka

Pamiętaj także, że sam wyjazd do Niemiec to już szansa na naukę języka – w końcu jest obecny wokół nas cały czas, a jednym z najlepszych sposobów na naukę to osłuchiwanie się z nim. Taki wyjazd to także okazja do zdobycia doświadczenia w opiece nad osobą starszą w Niemczech i cennych referencji.

Wynagrodzenie, jakie oferujemy jest ustalane indywidualnie. Oznacza to, że w rozmowie z kandydatem weryfikujemy jego stopień znajomości języka oraz doświadczenia w pracy w opiece i na tej podstawie ustalamy dogodną dla kandydata stawkę.

Idealną okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy jest wyjazd świąteczny, za który opiekunowie zyskują dodatkowe bonusy i profity.

Opiekunka Niemcy bez języka

Masz doświadczenie w opiece, ale nie znasz języka? Zgłoś się do nas – mamy sporo sprawdzonych ofert pracy z wyjazdem do Niemiec dla osób znających niemiecki w różnym stopniu.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które są gotowe na pracę w Niemczech oraz mają motywację do nauki języka od podstaw.

Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy opiekę Koordynatora oraz wiele materiałów edukacyjnych.

Oferty pracy w ATERIMA MED

W puli ogłoszeń czekają oferty o różnej długości pobytu za granicą – możesz je łatwo przeglądać korzystając z naszej wyszukiwarki ofert pracy. Korzystając z niej masz możliwość filtrowania ogłoszeń pod kątem m. in. miejsca pracy, płci podopiecznego czy długości wyjazdu.


Jak się do nas zgłosić?

 

Po więcej szczegółów na temat naszych ofert pracy i warunków zatrudnienia w ATERIMA MED zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Rekrutacji. Zgłosić się można na kilka wygodnych sposobów:

 • wypełniając formularz internetowy na naszej stronie,
 • telefonicznie – dzwoniąc na numer Działu Rekrutacji: 12 341 15 15,
 • stacjonarnie – odwiedzając jedno z naszych biur – wszystkie adresy podane są tutaj.
 • odwiedzając nasze stanowisko podczas targów, giełd pracy i spotkań informacyjnych, o których informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej w sekcji „Tu będziemy” i na naszym profilu na Facebooku.

Wiedz, że opiekunka bez znajomości języka może wyjechać do pracy w Niemczech. Wystarczy poświęcić wcześniej trochę czasu na naukę, by wyjechać z choćby komunikatywnym stopniem znajomości języka.

Czas i Twoje chęci wraz z dobrą wolą to jedyny koszt jaki ponosisz! Nasze lekcje są zupełnie bezpłatne!

 

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.