ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Oferty pracy w Niemczech dla Opiekunów bez znajomości języka niemieckiego!

Wyjazd do pracy za granicę kusi szybszym i większym zarobkiem w stosunku do tego, co w tym samym czasie można zarobić w Polsce. Nic więc dziwnego, że tak wiele z nas rozważa taki wyjazd.

Jedną z branż, która cieszy się dużym powodzeniem w tym kontekście jest branża opiekuńcza w Niemczech. Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze kierowane w stronę osób starszych stale rośnie i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Niemieckie rodziny za pomocą agencji pracy tymczasowych poszukują rzetelnych i ciepłych Opiekunek dla swoich bliskich także poza granicami własnego kraju. Polacy to rodzinny naród, któremu nieobca jest troskliwa opieka nad seniorami rodów, więc doskonale odnajdują się w roli Opiekunów.

Aterima MED łączy potrzeby obydwu stron i pomaga Opiekunkom w odnalezieniu pracy na terenie Niemiec, załatwieniu wszelkich formalności, a także w nauce języka niemieckiego dla osób, które go nie znają.

Praca jako Opiekun osób starszych w Niemczech bez znajomości języka

Osoby, które nie znają języka niemieckiego, a chcące wyjechać do pracy w charakterze Opiekunów i Opiekunek osób starszych poszukują informacji, czy praca ta w ich przypadku jest możliwa.

Najczęściej w ruch idą przeglądarki internetowe, które przyjmują takie zapytania, jak: „Opiekunka osób starszych niemcy bez znajomości języka”, „praca Opiekunka niemcy bez jezyka”, „opieka nad osobami starszymi niemcy bez znajomości języka”, czy „praca niemcy bez języka”.

Choć wiele forów internetowych czy tematycznych gryp na popularnym portalu społecznościowym sugeruje, że wyjazd do pracy w opiece do Niemiec bez znajomości języka jest możliwy i że wystarczy posługiwać się translatorem w celu komunikacji z Podopiecznym, to my odradzamy tak ryzykowne działanie. Dlaczego?

Ponieważ żaden program nie zapewni idealnej komunikacji z osobą w podeszłym wieku. Zwłaszcza jeśli sprawujemy opiekę nad osobą z demencją lub innymi chorobami i zaburzeniami. Aplikacja, która odczytuje wpisany tekst brzmi nienaturalnie, co może wywołać w Podopiecznym lęk i niepotrzebny stres.

Poza tym – jest to tylko aplikacja, która może zawodzić i nigdy nie odda emocji, które w rzeczywistości możemy okazać seniorowi, a które są niezbędne do zapewnienia mu komfortu i spokoju na co dzień.

nauka języka niemieckiego

Praca w Niemczech bez języka

Kolejne pytanie, które jako agencja często otrzymujemy od kandydatów na Opiekunów osób starszych w Niemczech, to, czy w ogóle istnieją oferty pracy, które nie wymagają znajomości języka?

Zgodnie z prawdą odpowiadamy, że tak, zdarzają się takie oferty. Są one jednak rzadkością i dotyczą opieki nad seniorem z rodziny polskojęzycznej.

Nie trudno się przy tym domyślić, że takich rodzin nie ma zbyt wiele, dlatego zdecydowanie warto postawić na naukę języka niemieckiego i tym samym przyczynić się do poszerzenia swoich możliwości w pracy na polu branży opiekuńczej.

Przydatne zwroty przy pracy w opiece nas osobami starszymi

Pisząc, że zalecamy naukę języka niemieckiego osobom, które go nie znają, nie mamy wcale na myśli konieczności uczenia się go do poziomu zaawansowanego. W zupełności wystarczy tu poziom zapewniający swobodną komunikację, czyli poziom komunikatywny.

Na które zwroty i słowa warto zwracać szczególną uwagę podczas nauki? Na te związane z:

 • pomocą Podopiecznemu (np. w ubieraniu się, czynnościach higienicznych, poruszaniu się),
 • przedmiotami używanymi na co dzień,
 • jedzeniem i piciem,
 • schorzeniami i odczuwaniem bólu,
 • opisywaniem samopoczucia,
 • wizytą lekarską,
 • załatwianiem różnych spraw np. w urzędzie, na poczcie,
 • robieniem zakupów,
 • zakupem biletów.

Dobrze jest też w doborze materiałów do nauki zaufać samej agencji pracy tymczasowej, która zatrudnia Opiekunki osób starszych. Jej pracownicy doskonale wiedzą, jakie słownictwo jest niezbędne podczas sprawowania takiej opieki.

Opiekunka osób starszych bez języka

Zastanawiasz się, jak podejść do nauki języka niemieckiego? Nie wiesz, od czego zacząć? Opiekunom, którzy zdecydują się na wyjazd oferujemy wsparcie w nauce niemieckiego w formie wygodnych zajęć niemieckiego online jeszcze przed wyjazdem do Niemiec.

Dla osób zaczynających naukę języka od podstaw polecamy lekcje z Teresą, które można znaleźć na naszej stronie internetowej. Lekcje idealnie przygotowują do pierwszego wyjazdu do pracy w opiece i do codziennego funkcjonowania z Podopiecznym oraz jego rodziną.

Z kolei osoby, które już sprawnie posługują się niemieckim lub chcą go poćwiczyć mogą skorzystać z lekcji z Barbarą. Są przeznaczone dla osób zaawansowanych w znajomości języka i w sposób rozszerzony uczą komunikacji z seniorem, a także tego, jak poradzić sobie w banku, u dentysty czy na wakacjach. Nie brak tu także cennych dialogów dotyczących samopoczucia Podopiecznego. Lekcje z Barbarą można znaleźć tutaj.

nauka języka niemieckiego

Praca dla Opiekunki w Niemczech bez znajomości języka

Pamiętaj także, że sam wyjazd do Niemiec to już szansa na naukę języka – w końcu jest obecny wokół nas cały czas, a jednym z najlepszych sposobów na naukę to osłuchiwanie się z nim. Taki wyjazd to także okazja do zdobycia doświadczenia w opiece nad osobą starszą w Niemczech i cennych referencji.

Wynagrodzenie, jakie oferujemy jest ustalane indywidualnie. Oznacza to, że w rozmowie z kandydatem weryfikujemy jego stopień znajomości języka oraz doświadczenia w pracy w opiece i na tej podstawie ustalamy dogodną dla kandydata stawkę.

Idealną okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy jest wyjazd świąteczny, za który Opiekunowie zyskują dodatkowe bonusy i profity.

 

 

Opiekunka Niemcy bez języka

Masz doświadczenie w opiece, ale nie znasz języka? Zgłoś się do nas – mamy sporo sprawdzonych ofert pracy z wyjazdem do Niemiec dla osób znających niemiecki w różnym stopniu.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które są gotowe na pracę w Niemczech oraz mają motywację do nauki języka od podstaw.

Wszystkim naszym pracownikom zapewniamy opiekę Koordynatora oraz wiele materiałów edukacyjnych.

Oferty pracy w ATERIMA MED

W puli ogłoszeń czekają oferty o różnej długości pobytu za granicą – możesz je łatwo przeglądać korzystając z naszej wyszukiwarki ofert pracy. Korzystając z niej masz możliwość filtrowania ogłoszeń pod kątem m. in. miejsca pracy, płci Podopiecznego czy długości wyjazdu.


Jak się do nas zgłosić?

 

Po więcej szczegółów na temat naszych ofert pracy i warunków zatrudnienia w ATERIMA MED zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Rekrutacji. Zgłosić się można na kilka wygodnych sposobów:

 • wypełniając formularz internetowy na naszej stronie,
 • telefonicznie – dzwoniąc na numer Działu Rekrutacji: 12 341 15 15,
 • stacjonarnie – odwiedzając jedno z naszych biur – wszystkie adresy podane są tutaj.
 • odwiedzając nasze stanowisko podczas targów, giełd pracy i spotkań informacyjnych, o których informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej w sekcji „Tu będziemy” i na naszym profilu na Facebooku.

Wiedz, że Opiekunka bez znajomości języka może wyjechać do pracy w Niemczech. Wystarczy poświęcić wcześniej trochę czasu na naukę, by wyjechać z choćby komunikatywnym stopniem znajomości języka.

Czas i Twoje chęci wraz z dobrą wolą to jedyny koszt jaki ponosisz! Nasze lekcje są zupełnie bezpłatne!

 

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?
Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.
Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →