Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Duże zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w stosunku do osób starszych, daje się zauważyć niemal w każdym, europejskim kraju. W szczególności u naszych zachodnich sąsiadów. Wynika to z faktu starzenia się społeczeństw wielu państw.

Nic więc dziwnego, że niesie to za sobą potrzebę poszukiwania kompetentnych opiekunek do pracy poza granicami kraju. Niemieckie społeczeństwo już od dawna docenia profesjonalizm osób rodem z Polski, które opiekują się seniorami.

zarobki opiekunki osób starszych

Wynika on z naszej narodowej cechy, jaką jest opiekuńczość. Nasze rodziny bardzo często są wielopokoleniowe i w życiu każdej przychodzi taki moment, w którym dzieci mają szansę odwdzięczyć się za opiekę nad nimi z czasów, gdy nie były w stanie zadbać o siebie samodzielnie.

To doświadczenie oraz zrozumienie potrzeb osób starszych owocuje wyjątkową rzetelnością i doskonałym kontaktem z seniorami, który jest pożądany na rynku usług opiekuńczych. Opiekunki i opiekunowie chętnie z tego faktu korzystają, mając przy tym doskonałą okazję do zarobienia większych pieniędzy w stosunkowo niedługim czasie.

Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

Jedno z podstawowych pytań, które nurtują opiekunki jeszcze przed wyjazdem, to ile zarabia opiekunka osoby starszej? Fora i grupy internetowe dedykowane pracy w opiece uginają się wręcz od zapytań typu: „ile zarabiają opiekunki w Niemczech?”, „ile można zarobić opiekunka Niemcy”, „Niemcy praca opiekunka wynagrodzenie”, czy „opiekunka w Niemczech wynagrodzenia”.

Takie pytania oraz poszukiwanie informacji na temat tego, ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech jest w pełni zrozumiałe. Choć praca opiekunki jest bardzo szlachetna, to nie da się ukryć, że jest też wymagająca, a za taką pracę należy się godziwy zarobek.

zarobki opiekunki osób starszych

Opiekunka Niemcy zarobki

Jak już wspomnieliśmy na decyzję o wyjeździe za zachodnią granicę wpływają przede wszystkim atrakcyjne warunki finansowe – już podczas przeglądania ofert pracy w Niemczech można zauważyć, że opiekunki osób starszych mogą zarobić dużo wyższą kwotę niż w Polsce. Poza tym, mają zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego.

Często pracodawca daje możliwość zarobkowania również podczas pobytu w Polsce. Dobra firma powinna również zapewnić opiekunkom ubezpieczenie, zwrot kosztów za przejazd do Niemiec oraz ciągłość zatrudnienia. ATERIMA MED okres pracy w opiece nad osobami starszymi wlicza się do stażu emerytalnego - dotyczy to również czasu spędzonego w Polsce między zleceniami.

Zarobki opiekunek w Niemczech

Zarobki w branży opiekuńczej są uzależnione od kilku elementów: 

  • stopnia znajomości języka niemieckiego,
  • doświadczenia w opiece nad starszą, często schorowaną osobą.

Bardzo ważna jest znajomość języka niemieckiego – im wyższy poziom językowy, tym większa szansa na atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość niemieckiego.

Jeśli myślisz o pracy w opiece nad osobami starszymi, a Twój poziom znajomości języka nie jest wystarczający, możesz skorzystać z darmowych lekcji niemieckiego dla opiekunek przygotowanych przez ATERIMA MED. Wszystkie lekcje dostępne są na naszej stronie internetowej, a o kilku skutecznych sposobach nauki niemieckiego przeczytasz w naszym artykule.

Osobom, które nie znają jeszcze języka niemieckiego, ale są bardzo zdeterminowane do samodzielnej nauki, polecamy skorzystanie z naszego, darmowego kursu językowego z Teresą. Jest on dostępny na naszej stronie internetowej.

Z kolei osoby, które znają już podstawy i chcą rozwijać znajomość języka (lub też przypomnieć go sobie po latach) mamy kurs dla zaawansowanych. Lekcje z Barbarą to nauka bardzo pożytecznych na co dzień zwrotów. Zainteresowanych kursem odsyłamy TUTAJ.

Doświadczenie w opiece nad seniorem, posiadane referencje i certyfikaty to kolejny atut podczas rekrutacji. Warto również dodać, że na wysokość wynagrodzenia wpływa stan zdrowia podopiecznego oraz zakres obowiązków opiekunki. 

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Ze względu na atrakcyjne wynagrodzenie, praca w branży opiekuńczej w Niemczech zyskała bardzo dużą popularność w Polsce. W ATERIMA MED zarobki w pracy jako opiekunka osób starszych wynoszą od 1000 do 1550 euro netto, czyli „na rękę”.

W okresie wakacyjnym lub świątecznym przy wyjeździe na okres nie krótszy niż 42 dni, Opiekunowie mogą zarobić nawet 2650 EUR netto.

Istnieje również możliwość wyjazdu dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka – w takim przypadku wynagrodzenie wynosi 1000 euro netto. Oczywiście pracownicy mogą liczyć na podwyżki w toku współpracy, jeśli znajomość języka niemieckiego poprawi się.

Dodatkową formą zarobku jest korzystanie z dodatkowych premii i bonusów. ATERIMA MED Oferuje m.in. premię w wysokości 800 zł brutto za polecenie do pracy nowego opiekuna.

Jakie są cechy dobrej opiekunki?

Praca jako opiekunka seniorów jest bardzo wymagająca. Cechy charakteru, które najlepiej sprawdzą się w tej pracy, to:

  • cierpliwość,
  • empatia,
  • siła psychicznej (i fizyczna). jednak poza godziwymi zarobkami daje także ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia, a okazywana przez Podopiecznych wdzięczność jest źródłem motywacji i siły do dalszego działania. 

Co o ATERIMA MED mówią Opiekunki?

Dlaczego warto wyjechać do pracy w charakterze Opiekunki osób starszych z ATERIMA MED? Oto najlepiej zapytać te osoby, które już z nami wyjeżdżały i chętnie do nas wracają, by wyjechać na kolejne, sprawdzone zlecenia. Tak o współpracy z nami wypowiada się pani Danuta Frydrych, Opiekunka ATERIMA MED.

"Dlaczego polecam ATERIMA MED innym? Dlatego, że jest to wiarygodna firma i wypłacalna na czas – to przecież ważne dla opiekunów. Namawiam szczególnie takie osoby, które wyjeżdżają prywatnie – żeby zmieniły pracę na legalną i dorobiły do emerytury. Nawet wracając kiedyś z Niemiec w autobusie, poznałam znajomą, która żaliła się, że nie może znaleźć pracy. Powiedziałam, że mogę jej pomóc dołączyć do ATERIMA MED.”

Szukasz pracy w opiece w Niemczech?

Wszystkich Kandydatów na Opiekunów zachęcamy do kontaktu już teraz! Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu +48 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7F, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →