Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 4 Opiekunki przeglądają oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Duże zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w stosunku do osób starszych, daje się zauważyć niemal w każdym, europejskim kraju. W szczególności u naszych zachodnich sąsiadów. Wynika to z faktu starzenia się społeczeństw wielu państw.

Nic więc dziwnego, że niesie to za sobą potrzebę poszukiwania kompetentnych opiekunek do pracy poza granicami kraju. Niemieckie społeczeństwo już od dawna docenia profesjonalizm osób rodem z Polski, które opiekują się seniorami.

zarobki opiekunki osób starszych

Wynika on z naszej narodowej cechy, jaką jest opiekuńczość. Nasze rodziny bardzo często są wielopokoleniowe i w życiu każdej przychodzi taki moment, w którym dzieci mają szansę odwdzięczyć się za opiekę nad nimi z czasów, gdy nie były w stanie zadbać o siebie samodzielnie.

To doświadczenie oraz zrozumienie potrzeb osób starszych owocuje wyjątkową rzetelnością i doskonałym kontaktem z seniorami, który jest pożądany na rynku usług opiekuńczych. Opiekunki i opiekunowie chętnie z tego faktu korzystają, mając przy tym doskonałą okazję do zarobienia większych pieniędzy w stosunkowo niedługim czasie.

Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

Jedno z podstawowych pytań, które nurtują opiekunki jeszcze przed wyjazdem, to ile zarabia opiekunka osoby starszej? Fora i grupy internetowe dedykowane pracy w opiece uginają się wręcz od zapytań typu: „ile zarabiają opiekunki w Niemczech?”, „ile można zarobić opiekunka Niemcy”, „Niemcy praca opiekunka wynagrodzenie”, czy „opiekunka w Niemczech wynagrodzenia”.

Takie pytania oraz poszukiwanie informacji na temat tego, ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech jest w pełni zrozumiałe. Choć praca opiekunki jest bardzo szlachetna, to nie da się ukryć, że jest też wymagająca, a za taką pracę należy się godziwy zarobek.

zarobki opiekunki osób starszych

Opiekunka Niemcy zarobki

Jak już wspomnieliśmy na decyzję o wyjeździe za zachodnią granicę wpływają przede wszystkim atrakcyjne warunki finansowe – już podczas przeglądania ofert pracy w Niemczech można zauważyć, że opiekunki osób starszych mogą zarobić dużo wyższą kwotę niż w Polsce. Poza tym, mają zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego.

Często pracodawca daje możliwość zarobkowania również podczas pobytu w Polsce. Dobra firma powinna również zapewnić opiekunkom ubezpieczenie, zwrot kosztów za przejazd do Niemiec oraz ciągłość zatrudnienia. ATERIMA MED okres pracy w opiece nad osobami starszymi wlicza się do stażu emerytalnego - dotyczy to również czasu spędzonego w Polsce między zleceniami.

Zarobki opiekunek w Niemczech

Zarobki w branży opiekuńczej są uzależnione od kilku elementów: 

  • stopnia znajomości języka niemieckiego,
  • doświadczenia w opiece nad starszą, często schorowaną osobą.

Bardzo ważna jest znajomość języka niemieckiego – im wyższy poziom językowy, tym większa szansa na atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość niemieckiego.

Jeśli myślisz o pracy w opiece nad osobami starszymi, a Twój poziom znajomości języka nie jest wystarczający, możesz skorzystać z darmowych lekcji niemieckiego dla opiekunek przygotowanych przez ATERIMA MED. Wszystkie lekcje dostępne są na naszej stronie internetowej, a o kilku skutecznych sposobach nauki niemieckiego przeczytasz w naszym artykule.

Osobom, które nie znają jeszcze języka niemieckiego, ale są bardzo zdeterminowane do samodzielnej nauki, polecamy skorzystanie z naszego, darmowego kursu językowego z Teresą. Jest on dostępny na naszej stronie internetowej.

Z kolei osoby, które znają już podstawy i chcą rozwijać znajomość języka (lub też przypomnieć go sobie po latach) mamy kurs dla zaawansowanych. Lekcje z Barbarą to nauka bardzo pożytecznych na co dzień zwrotów. Zainteresowanych kursem odsyłamy TUTAJ.

Doświadczenie w opiece nad seniorem, posiadane referencje i certyfikaty to kolejny atut podczas rekrutacji. Warto również dodać, że na wysokość wynagrodzenia wpływa stan zdrowia podopiecznego oraz zakres obowiązków opiekunki. 

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Ze względu na atrakcyjne wynagrodzenie, praca w branży opiekuńczej w Niemczech zyskała bardzo dużą popularność w Polsce. W ATERIMA MED zarobki w pracy jako opiekunka osób starszych wynoszą od 1000 do 1550 euro netto, czyli „na rękę”.

W okresie wakacyjnym lub świątecznym przy wyjeździe na okres nie krótszy niż 42 dni, Opiekunowie mogą zarobić nawet 2650 EUR netto.

Istnieje również możliwość wyjazdu dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka – w takim przypadku wynagrodzenie wynosi 1000 euro netto. Oczywiście pracownicy mogą liczyć na podwyżki w toku współpracy, jeśli znajomość języka niemieckiego poprawi się.

Dodatkową formą zarobku jest korzystanie z dodatkowych premii i bonusów. ATERIMA MED Oferuje m.in. premię w wysokości 800 zł brutto za polecenie do pracy nowego opiekuna.

Jakie są cechy dobrej opiekunki?

Praca jako opiekunka seniorów jest bardzo wymagająca. Cechy charakteru, które najlepiej sprawdzą się w tej pracy, to:

  • cierpliwość,
  • empatia,
  • siła psychicznej (i fizyczna). jednak poza godziwymi zarobkami daje także ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia, a okazywana przez Podopiecznych wdzięczność jest źródłem motywacji i siły do dalszego działania. 

Co o ATERIMA MED mówią Opiekunki?

Dlaczego warto wyjechać do pracy w charakterze Opiekunki osób starszych z ATERIMA MED? Oto najlepiej zapytać te osoby, które już z nami wyjeżdżały i chętnie do nas wracają, by wyjechać na kolejne, sprawdzone zlecenia. Tak o współpracy z nami wypowiada się pani Danuta Frydrych, Opiekunka ATERIMA MED.

"Dlaczego polecam ATERIMA MED innym? Dlatego, że jest to wiarygodna firma i wypłacalna na czas – to przecież ważne dla opiekunów. Namawiam szczególnie takie osoby, które wyjeżdżają prywatnie – żeby zmieniły pracę na legalną i dorobiły do emerytury. Nawet wracając kiedyś z Niemiec w autobusie, poznałam znajomą, która żaliła się, że nie może znaleźć pracy. Powiedziałam, że mogę jej pomóc dołączyć do ATERIMA MED.”

Szukasz pracy w opiece w Niemczech?

Wszystkich Kandydatów na Opiekunów zachęcamy do kontaktu już teraz! Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu +48 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.