Porady i informacje praktyczne

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych to coraz częściej wybierany przez Polki sposób na życie. Sprawdź, ile tak naprawdę zarabia opiekunka w Niemczech.

Godziwe zarobki

ile-zarabia-Opiekunka-osob-starszychNa decyzję o wyjeździe za zachodnią granicę wpływają przede wszystkim atrakcyjne warunki finansowe – już podczas przeglądania ofert pracy w Niemczech można zauważyć, że opiekunki osób starszych mogą zarobić dużo wyższą kwotę niż w Polsce. Poza tym, mają zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego. Często pracodawca daje możliwość zarobkowania również podczas pobytu w Polsce. Dobra firma powinna również zapewnić opiekunkom ubezpieczenie, zwrot kosztów za przejazd do Niemiec oraz ciągłość zatrudnienia. W ATERIMA MED okres pracy w opiece nad osobami starszymi wlicza się do stażu emerytalnego - dotyczy to również czasu spędzonego w Polsce między zleceniami.

Język to podstawa!

Zarobki w branży opiekuńczej są uzależnione od kilku elementów: stopnia znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad starszą, często schorowaną osobą. Bardzo ważna jest znajomość języka niemieckiego – im wyższy poziom językowy, tym większa szansa na atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość niemieckiego. Jeśli myślisz o pracy w opiece nad osobami starszymi, a Twój poziom znajomości języka nie jest wystarczający, możesz skorzystać z darmowych lekcji niemieckiego dla opiekunek przygotowanych przez ATERIMA MED. Wszystkie lekcje dostępne są na naszej stronie internetowej, a o kilku skutecznych sposobach nauki niemieckiego przeczytasz w naszym artykule.

Doświadczenie w opiece nad seniorem, posiadane referencje i certyfikaty to kolejny atut podczas rekrutacji. Warto również dodać, że na wysokość wynagrodzenia wpływa stan zdrowia podopiecznego oraz zakres obowiązków opiekunki

Ile zarabia opiekunka?

Ze względu na atrakcyjne wynagrodzenie, praca w branży opiekuńczej w Niemczech zyskała bardzo dużą popularność w Polsce. W ATERIMA MED zarobki w pracy jako opiekunka osób starszych wynoszą od 1000 do 1400 euro netto, czyli „na rękę”. W okresie wakacyjnym lub świątecznym opiekunowie mogą zarobić nawet 1500 euro netto. Istnieje również możliwość wyjazdu dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka – w takim przypadku wynagrodzenie wynosi 1000 euro netto. Oczywiście pracownicy mogą liczyć na podwyżki w toku współpracy, jeśli znajomość języka niemieckiego poprawi się. Niektóre firmy proponują dodatkowe możliwości zarobkowania, np. pracownicy ATERIMA MED chętnie korzystają z premii w wysokości 400 zł brutto za polecenie do pracy nowego opiekuna.

Praca jako opiekunka seniorów jest bardzo wymagająca – wymaga posiadania pewnych cech charakteru: cierpliwości, empatii oraz siły fizycznej i psychicznej, jednak poza godziwymi zarobkami daje także ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia, a okazywana przez Podopiecznych wdzięczność jest źródłem motywacji i siły do dalszego działania. 

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

ZOBACZ NASZE OFERTY PRACY! ZOBACZ NASZE OFERTY PRACY!

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.
Anita:

Witam jako opiekunka w Niemczech pracuję od ponad 4l język Niemiecki dobry , obecnie przebywam w Niemczech na zleceniu do 10.02.2018r jestem na Gewerbie Niemieckiej . Waszą firmę poleciła mi znajoma ponieważ zastanawiam się nad zmianą , Proszę o kontakt o koło 15.02.2018r

Zofia Domanska:

Witam .Jestem opiekunka z 6 letnim stazem pracy .4 lata w Niemczech ,ostatnie 2 lata w Szwajcari.Jezyk komunikatywny + .Chcialabym wyjechac do pracy od 1 grudnia do mobilnego Pana.Prosze o kontakt .Pozdrawiam .Zofia Domanska

Redakcja serwisu:

Pani Małgorzato, trzymamy za Panią kciuki i zapraszamy do nauki z naszymi lekcjami z Opiekunką Basią:\nwww.opiekunki.aterima.pl/niemiecki-dla-opiekunek\n\nPozdrawiamy!

Czarnecka Małgorzata:

Chciałabym szybko przyswoić słowa po niemiecku i wejść na waszą stronę nauki j niemieckiego najnowszą.