Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 9 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Prezenty – co przyjąć, a co podarować

Zdarza się, że senior chce podziękować za Wasze zaangażowanie wręczając podarunek. Zastanawiacie się również, czy należy kupować prezent podopiecznemu przyjeżdżając do Niemiec. W tym artykule postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości na temat upominków.

 

gift_548296_640

Prezent od seniora – zachowaj ostrożność

Rzeczywiście zdarza się, że podopieczny lub jego rodzina, na koniec pobytu Opiekunki w Niemczech, chce w jakiś sposób podziękować za jej pracę, troskę i zaangażowanie. To miły gest z ich strony, radzimy jednak, by zachować ostrożność w przyjmowaniu podarunków.

Jeśli wartość upominku jest niska i jest on przygotowany specjalnie z myślą o Opiekunce nie należy się krępować. Mogą to być na przykład czekoladki, kwiaty, drobne pamiątki z Niemiec etc. Jeśli jednak prezent wydaje się być rzeczą o wysokiej wartości lub jest to przedmiot, który do tej pory należał do seniora (np. rodzinna pamiątka) – polecamy kontakt z Koordynatorem ATERIMA MED.

Należy też zwrócić uwagę, kto przekazuje prezent. Jeśli wręcza go rodzina – sprawa jest ułatwiona. Jeśli jest to podarunek z rąk seniora, należy skontaktować się z rodziną zaraz po jego otrzymaniu i poinformować, że podopieczny przekazał następujący przedmiot.

Przyjęcie drogiej rzeczy lub będącej własnością podopiecznego może być ryzykowne. Senior może mieć problemy z pamięcią i uznać po czasie, że Opiekunka przywłaszczyła sobie przekazany przez niego przedmiot. 

UWAGA! Poinformowanie rodziny jest szczególnie ważne w przypadku podopiecznych cierpiących na demencję!  

Podarunki z Polski

Rozważmy odwrotną sytuację, czyli przekazywanie prezentów przez Opiekunkę dla podopiecznego. Wiele wyjeżdżających z nami osób zastanawia się przed wyjazdem do Niemiec, czy zabierać ze sobą podarunek dla rodziny i seniora, do których się wybierają. Naszym zdaniem decyzja należy do Opiekunki – jeśli ma taką ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiózł za zachodnią granicę upominek z Polski. Z drugiej strony nie należy czuć się zobowiązanym – jego brak nie będzie źle odebrany.  

Jeśli jednak zdecydujemy się coś przygotować, warto przemyśleć, jakiego rodzaju będzie to prezent. Radzimy, aby nie były one kosztowne. Pamiętajmy, że ma to być jedynie miły gest, symbol. Dobrym rozwiązaniem będą na przykład:

 

  • czekoladki,
  • regionalne specjały, np. dżem, miód,
  • pamiątki z Polski, np. album o naszym kraju,
  • coś stworzonego własnoręcznie: wyszywana serwetka, szalik zrobiony na drutach, przygotowane przetwory np. konfitury.

 

Wybierając prezent spożywczy należy pamiętać, aby uwzględnić ewentualną dietę podopiecznego – np. jeśli cierpi on na cukrzycę. Przypominamy, że tego rodzaju informacje znajdują się w opisie oferty pracy.

UWAGA! Na czarnej liście prezentów znajduje się alkohol. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać go rodzinie ani podopiecznemu. 

Święta za granicą

Prezenty kojarzą się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem. Co więc jeśli Opiekunka spędza święta w Niemczech? Czy powinna uczestniczyć we wzajemnym obdarowywaniu się upominkami z podopiecznym oraz jego rodziną? 

W naszej opinii to kwestia zwyczaju w danym domu i wspólnej decyzji. Warto omówić ją przed świętami i zdecydować, czy włączamy się do wzajemnej wymiany gwiazdkowych prezentów. 

 

Jeśli podczas Waszego pobytu pojawią się inne, nieopisane w tym artykule sytuacje związane z przyjmowaniem lub przekazywaniem prezentów – zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi Koordynatorzy podpowiedzą Wam, co zrobić. 

 

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.