ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Prezenty – co przyjąć, a co podarować

Zdarza się, że senior chce podziękować za Wasze zaangażowanie wręczając podarunek. Zastanawiacie się również, czy należy kupować prezent podopiecznemu przyjeżdżając do Niemiec. W tym artykule postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości na temat upominków.

 

gift_548296_640

Prezent od seniora – zachowaj ostrożność

Rzeczywiście zdarza się, że podopieczny lub jego rodzina, na koniec pobytu Opiekunki w Niemczech, chce w jakiś sposób podziękować za jej pracę, troskę i zaangażowanie. To miły gest z ich strony, radzimy jednak, by zachować ostrożność w przyjmowaniu podarunków.

Jeśli wartość upominku jest niska i jest on przygotowany specjalnie z myślą o Opiekunce nie należy się krępować. Mogą to być na przykład czekoladki, kwiaty, drobne pamiątki z Niemiec etc. Jeśli jednak prezent wydaje się być rzeczą o wysokiej wartości lub jest to przedmiot, który do tej pory należał do seniora (np. rodzinna pamiątka) – polecamy kontakt z Koordynatorem ATERIMA MED.

Należy też zwrócić uwagę, kto przekazuje prezent. Jeśli wręcza go rodzina – sprawa jest ułatwiona. Jeśli jest to podarunek z rąk seniora, należy skontaktować się z rodziną zaraz po jego otrzymaniu i poinformować, że podopieczny przekazał następujący przedmiot.

Przyjęcie drogiej rzeczy lub będącej własnością podopiecznego może być ryzykowne. Senior może mieć problemy z pamięcią i uznać po czasie, że Opiekunka przywłaszczyła sobie przekazany przez niego przedmiot. 

UWAGA! Poinformowanie rodziny jest szczególnie ważne w przypadku podopiecznych cierpiących na demencję!  

Podarunki z Polski

Rozważmy odwrotną sytuację, czyli przekazywanie prezentów przez Opiekunkę dla podopiecznego. Wiele wyjeżdżających z nami osób zastanawia się przed wyjazdem do Niemiec, czy zabierać ze sobą podarunek dla rodziny i seniora, do których się wybierają. Naszym zdaniem decyzja należy do Opiekunki – jeśli ma taką ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiózł za zachodnią granicę upominek z Polski. Z drugiej strony nie należy czuć się zobowiązanym – jego brak nie będzie źle odebrany.  

Jeśli jednak zdecydujemy się coś przygotować, warto przemyśleć, jakiego rodzaju będzie to prezent. Radzimy, aby nie były one kosztowne. Pamiętajmy, że ma to być jedynie miły gest, symbol. Dobrym rozwiązaniem będą na przykład:

 

  • czekoladki,
  • regionalne specjały, np. dżem, miód,
  • pamiątki z Polski, np. album o naszym kraju,
  • coś stworzonego własnoręcznie: wyszywana serwetka, szalik zrobiony na drutach, przygotowane przetwory np. konfitury.

 

Wybierając prezent spożywczy należy pamiętać, aby uwzględnić ewentualną dietę podopiecznego – np. jeśli cierpi on na cukrzycę. Przypominamy, że tego rodzaju informacje znajdują się w opisie oferty pracy.

UWAGA! Na czarnej liście prezentów znajduje się alkohol. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać go rodzinie ani podopiecznemu. 

Święta za granicą

Prezenty kojarzą się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem. Co więc jeśli Opiekunka spędza święta w Niemczech? Czy powinna uczestniczyć we wzajemnym obdarowywaniu się upominkami z podopiecznym oraz jego rodziną? 

W naszej opinii to kwestia zwyczaju w danym domu i wspólnej decyzji. Warto omówić ją przed świętami i zdecydować, czy włączamy się do wzajemnej wymiany gwiazdkowych prezentów. 

 

Jeśli podczas Waszego pobytu pojawią się inne, nieopisane w tym artykule sytuacje związane z przyjmowaniem lub przekazywaniem prezentów – zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi Koordynatorzy podpowiedzą Wam, co zrobić. 

 

Zamów bezpłatne połączenie →