ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Oferty pracy dla Opiekunek w Niemczech

Wyszukaj ofertę dla siebie

Oglądasz 88 ofert pracy. Po więcej zadzwoń na +48 12 341 15 15

Poleć nas
Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?
Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Dodatkowe kryteria

Dobre oferty dla Opiekunów
osób starszych w Niemczech

Jesteśmy dla naszych Opiekunów – nieprzerwanie od pierwszej naszej rozmowy, po wyjazd do Niemiec i opiekę nad podopiecznym, aż do bezpiecznego powrotu do Polski. Wyjeżdżając na zlecenie z ATERIMA MED oprócz sprawdzonych ofert i szczegółowych informacji o podopiecznym, każdego dnia otrzymujesz od nas pełne wsparcie specjalistów.
Podczas całego pobytu w Niemczech Ty i Twój podopieczny możecie czuć się pewnie - potwierdza to aż 98% idealnie dopasowanych ofert.

W ATERIMA MED nie musisz tracić czasu na przyjazd do naszego biura. Cały proces może przebiegać on-line lub telefonicznie. Opiekunowie wybierając ofertę, na którą wyjadą do Niemiec, mogą określić swoje preferencje dotyczące zakresu obowiązków oraz miejsca zlecenia. Zawsze staramy się dopasować ofertę do możliwości i potrzeb Opiekuna. W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki w Niemczech!

Przyjazna rekrutacja bez wychodzenia z domu

Karolina Trela

W ciągu całej mojej długoletniej praktyki, przekonałam się, że podczas każdej, nawet najbardziej troskliwej opieki, mogą nastąpić momenty trudne. Codziennie pomagamy podczas realizacji zlecenia – Opiekunowie ATERIMA MED wysoko oceniają rozmowy z pielęgniarkami w ramach dyżuru pielęgniarskiego. Porady jakie otrzymują, mają pozytywny wpływ na codziennie sprawowaną opiekę. Jednak nie tylko zdrowie podopiecznego jest istotne. Opieka jest dobrze sprawowana tylko wówczas, jeśli opiekun czuje się dobrze i jest w pełni sił – zwłaszcza w czasie pandemii. Warto wiedzieć, jak zadbać o zdrowie, dlatego Zespół Pielęgniarski służy pomocą i dobrą radą od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:00

Fachowe porady pielęgniarskie i pomoc w opiece

Iwona Przybyło

Jesteśmy po to, by otoczyć naszych Opiekunów jak najlepszą opieką podczas całego wyjazdu. By czuli się bezpiecznie w czasie podróży do Niemiec, organizujemy przejazd w obie strony ATERIMA BUSem. Dbamy także o ubezpieczenia i składki, zapewniamy dodatkową, prywatną opiekę medyczną oraz zapewniamy ubezpieczenie na wypadek leczenia COVID19. Dzwonimy do Opiekuna po jego przyjeździe i upewniamy się, czy wszystko na miejscu zlecenia jest w porządku. Chcemy, by czuli się naprawdę zaopiekowani.

Indywidualna opieka koordynatora podczas zlecenia

Katarzyna Jędrzejek



W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki w Niemczech! Na zlecenie do Niemiec wyjechało z nami już blisko 100 000 Opiekunów! Liczba ta stale rośnie i tym samym jest niewątpliwym znakiem jakości i transparentności naszych działań. Jesteśmy w branży znani z uczciwych ofert i dobrych zarobków, więc doceniają to osoby, które decydują się na wyjazd z naszą firmą. Dane przemawiają na naszą korzyść, bo Wasze zaufanie jest naszą wizytówką! Słyniemy z rzetelności i profesjonalizmu. Mamy sprawdzone oferty, a naszym Opiekunom dajemy poczucie bezpieczeństwa, wsparcie i pomoc każdego dnia.

Przyświeca nam wspólny cel – pomoc seniorom i osobom niesamodzielnym w Niemczech. To dzięki Wam drodzy Opiekunowie, każdego dnia możemy realizować tę misję.

Praca dla opiekunek w Niemczech

Warto podkreślić, że praca w Niemczech w charakterze opiekunki osoby starszej zaczyna się tak naprawdę od kluczowej decyzji, a dokładniej od wyboru oferty pracy. Należy więc to dobrze przemyśleć, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i składowe. Nie tylko zarobki, ale także warunki pracy, stan zdrowia podopiecznego oraz własne predyspozycje fizyczne.

Na rynku pracy aż roi się od ofert typu: „Praca w opiece Niemcy”. Jak z tego nawału propozycji wybrać tę najkorzystniejszą? Taką, dzięki której zyskasz nie tylko możliwość zarobienia uczciwych pieniędzy, ale także będziesz mieć prawdziwy komfort pracy? Ważna jest pewność, że to na co się decydujesz jest dokładnie tym, co zastaniesz na miejscu po przyjeździe. My nie koloryzujemy dla ubarwienia oferty i pozyskania pracowników. Nim zdecydujesz się na pracę, poznaj nasze intencje, by czuć się pewnie i bezpiecznie.

Dlaczego warto wybrać właśnie ATERIMA MED pośród wielu innych firm oferujących możliwość pracy w roli opiekunki seniora? Poznaj nasze zalety, by mieć świadomość naszych atutów, którymi wyróżniamy się na tle konkurencji!

Przyjazna rekrutacja opiekunek osób starszych

Przyjazna rekrutacja

Naszych konsultantów do spraw rekrutacji cechuje otwartość na drugiego człowieka, a to sprawia, że proces rekrutacji przebiega z poszanowaniem potrzeb osób, które aplikują na oferty pracy. To zespół profesjonalistów, którzy dążą do tego, by opiekun wyjeżdżający na zlecenie był właściwą osobą na odpowiednim stanowisku. Twoje zadowolenie z pracy jest naszą gwarancją tego, że oferta została dobrana właściwie i dzięki temu zechcesz ponownie z nami współpracować, lub nawet polecić nas znajomym. Uczciwość w tym zakresie jest więc obopólną korzyścią. Kładziemy nacisk przede wszystkim na indywidualne dopasowanie ofert pracy dla opiekunek oraz przekazywanie sprawdzonych informacji. Naszym zdaniem to właśnie informacje są kluczem do wspólnego sukcesu, a tym samym zadowolenia i satysfakcji Opiekunek z pełnionych obowiązków.

Praca w opiece u stabilnego pracodawcy

Stabilny pracodawca

Bezpieczeństwo naszych Opiekunów jest dla nas absolutnym priorytetem. Naszych pracowników zatrudniamy zawsze w pełni legalnie, opłacamy składki zdrowotne i społeczne, w tym składki emerytalne do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu okres pracy Opieka Niemcy w naszej firmie wlicza się do stażu emerytalnego.

Pracuj w sprawdzonych miejscach

Sprawdzone miejsca pracy dla opiekunek

Każda osoba wyjeżdżająca na zlecenie ma jakieś własne wyobrażenia na temat pracy, którą chciałaby podjąć. Dokładamy starań, by te wyobrażenia o wykonywanej pracy znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. W ATERIMA MED staramy się zawsze oferować Opiekunce osób starszych takie oferty pracy w opiece w Niemczech , które są dopasowane do jej potrzeb. Dostosowujemy każdą ofertę do oczekiwań. Dzięki dużej ilości ofert jest w czym wybierać! Możesz określić płeć i przedział wiekowy osoby, której chcesz poświęcić czas podczas wyjazdu. Wskazać nam, czy wolisz opiekować się osobą leżącą, czy spędzać z nią czas na świeżym powietrzu podczas wspólnych spacerów. Wówczas zaproponujemy Ci ofertę dotyczącą osoby, która chętnie podejmuje się tego typu aktywności. Dobrze dobrana oferta pracy jest gwarancją zadowolenia zarówno podopiecznego jak i opiekuna.

Opiekunki podczas pracy mają zapewnioną opiekę koordynatora

Opieka Koordynatora podczas pracy dla opiekunek.

Należy jasno podkreślić, że wyjeżdżając do pracy w charakterze opiekuna osoby w wieku zaawansowanym nigdy nie jesteście zdani tylko na siebie. Nad każdym z Was czuwa przydzielony koordynator, którego rolą jest opieka i czuwanie nad tym, by pobyt przebiegał we właściwy sposób. Koordynatorzy ATERIMA MED przed wyjazdem, w trakcie i po jego zakończeniu są z Wami w stałym kontakcie. Pozostają do dyspozycji zarówno mailowo, jak i telefonicznie. Można więc śmiało powiedzieć, że czuwają oni nad pracownikami w opiece osób starszych. Nasi Koordynatorzy realizują prośby, ale także odpowiadają na pytania, służą poradą i wsparciem. Reagują na bieżąco na ewentualne problemy i pojawiające się podczas pracy wyzwania. Podpowiadają i nigdy nie zostawiają Opiekunów samych z problemem.

Pokrywamy koszty dojazdu opiekunkom

Pokrycie kosztów dojazdu do miejsca opieki osób starszych.

Zdajemy sobie sprawę, że sama podróż do Niemiec bywa dla niektórych źródłem dużego stresu. Martwią się oni organizacją podróży. Z nami możesz być spokojna o tę kwestię. W ATERIMA MED przy zleceniach o długości powyżej 30 dni kompleksowo organizuje podróż z pokryciem z naszej strony kosztów dojazdu (w obie strony) zaproponowanym środkiem transportu – zwyczajowo jest to Aterima Bus. To rozwiązanie dla osób, które podejmując u nas zlecenie, dojadą z nami bezpiecznie na miejsce.

Wypłata wynagrodzenia za pracę w opiece w Euro lub Złotówkach

Możliwość wyboru waluty, w której wypłacane jest wynagrodzenie

To pracownicy decydują, w której walucie chcą otrzymać swoje wynagrodzenie. Do wyboru jest euro lub złotówka. Jest to niezwykle wygodne zwłaszcza dla osób, które chcą zarabiać pieniądze w walucie kraju, w którym pracują. ATERIMA MED daje im taką możliwość! Samemu wybierasz, które rozwiązanie jest dla Ciebie dogodne.

Praca dla opiekunek z dodatkowymi premiami

Dobre zarobki i szansa na atrakcyjne premie

Miesięczne zarobki Opiekunki osób starszych w ATERIMA MED wyróżniają się wysokością na opiekuńczym rynku pracy. Oczywistym faktem jest, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od kilku czynników, które są kluczowe w kwestii wykonywania zadań opiekuna osób starszych w Niemczech. Wyróżnić tutaj można przede wszystkim posiadane przez Opiekuna kwalifikacje, zdobyte na drodze dotychczasowych działań zawodowych. Dużą rolę odgrywa poziom znajomości języka niemieckiego, ponieważ komunikatywność jest ułatwieniem zarówno dla wykonującego swoje obowiązki Opiekuna, któremu łatwiej dzięki temu wejść w relację z podopiecznym, jak i samego podopiecznego. Jest on bowiem pewien, że artykułując swoje potrzeby zostanie należycie zrozumiany. Jak w każdej branży, tak i tutaj – im wyższe kompetencje i lepsza znajomość języka niemieckiego, tym większe wynagrodzenie. Co istotne, doświadczeniem w opiece może być także troszczenie się o obłożnie chorego domownika, który jest członkiem rodziny. Mamy tutaj na myśli rodziców, dziadków czy, chore rodzeństwo. Warto o tym pamiętać i podkreślać ten fakt rozmawiając o swoim doświadczeniu zawodowym. W zależności od stopnia trudności oferty pracy dla opiekunek , można też liczyć na dodatki, co w kwestii zarobków jest znaczącym atutem. Opiekunki wyjeżdżające do opieki w Niemczech w okresie świątecznym (Święta Wielkanocne lub Święta Bożego Narodzenia) mogą liczyć na wysokie premie gwarantowane już w umowie. Wszystkich opiekunów traktujemy sprawiedliwie, co w praktyce oznacza, że na premie przyznawane za wyjazd w tym okresie mogą liczyć zarówno nowi pracownicy, jak i opiekunowie z kilkuletnim stażem. Warto pamiętać, że premiowane są również wyjazdy z okresie wakacyjnym, co stanowi doskonałą okazję na połączenie wyjazdu zagranicznego z niesieniem pomocy osobie, która realnie potrzebuje wsparcia i troski ze strony opiekuna. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby się spełniać w tego typu misyjnych działaniach, jednocześnie nie zapominając o sobie i zarabiając pieniądze.

Praca w opiece za granicą

 • Dodatkowe prywatne ubezpieczenie

Opiekunowie osób starszych pracujący w ATERIMA MED są objęci w 100% pakietem dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia ERV. To niezwykły komfort dający poczucie bezpieczeństwa i spokój. Ponieważ w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby ubezpieczonego opiekuna, ubezpieczenie to pokrywa nie tylko koszty leczenia, ale także transportu medycznego i następstw wypadku. Ubezpieczenie zapewnia także profesjonalną pomoc i OC, co jest niewątpliwym atutem korzystania z tego rozwiązania. Chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat? Zakres ubezpieczenia został szczegółowo omówiony między innymi w Informatorze. Otrzymuje go każda osoba wyjeżdżająca z nami do Niemiec. Chcemy bowiem, by opiekunowie byli pewni, że posiadają wszelkie potrzebne informacje, dzięki którym mogą być spokojni, że z ATERIMA MED są bezpieczni. Wówczas mogą skupić się bez obaw na wykonywaniu swoich obowiązków. Pewność ta sprawia, że ich uwaga nie jest rozproszona, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla nich i ich podopiecznych. Możecie czuć się prawdziwie zaopiekowani!


 • Dyżury telefoniczne pielęgniarek

Naszą rolą jest myśleć o potrzebach pracowników ATERIMA MED. Oczywistym faktem jest to, że pełnienie roli opiekuna osoby starszej w Niemczech pełne jest wyzwań. Ważne, by mieć świadomość, że nie jest się w tej sytuacji pozostawionym samemu sobie. Opiekunowie niekiedy potrzebują wsparcia osoby z doświadczeniem, merytorycznej pomocy. Zapewniamy ją Wam! Jeśli potrzebujesz zasięgnąć porady związanej z wyzwaniami codziennej opieki osób w wieku zaawansowanym – bez chwili wahania zadzwoń do nas! Informacje na temat pełnionych dyżurów znajdziesz na platformie Akademii Opiekunów oraz u Twojego Koordynatora.


 • Rozwój kompetencji zawodowych związanych z wykonywaniem pracy Opiekuna

Ważne jest to, że kompetencje nabyte na drodze dotychczasowego rozwoju zawodowego przekładają się wprost proporcjonalnie na wysokość osiąganych w branży opiekuńczej zarobków. Stały rozwój pozwala na wyższe zarobki, jeśli jest on udokumentowany. Warto więc pamiętać o certyfikacji swojego dotychczasowego doświadczenia. To właśnie certyfikaty i pozyskane referencje są ważne w procesie rekrutacji w ATERIMA MED . Potwierdzają one rozwój Opiekuna, co pozwala na zaproponowanie mu bardziej wymagających, a co za tym idzie - lepiej płatnych ofert.


 • Bezpłatne konsultacje prawne

Zdarzają się niekiedy sytuacje, kiedy pracownik potrzebuje skonsultować pewne informacje, by uzyskać wiedzę niezbędną do właściwych działań. Często rozwiązanie takich spraw wydaje się Opiekunom trudne i skomplikowane. Wyciągamy do Was wówczas pomocną dłoń, służąc wsparciem w doradczym zakresie. Dzięki bezpłatnym konsultacją prawnym Opiekun zyskuje więc spokój, bo nie musi niepokoić się już o konsekwencję zdarzeń. Cykliczne telefoniczne konsultacje prawne mogą pomóc w rozwiązaniu problemów. Nasz prawnik może nieodpłatnie doradzić i wskazać podstawy prawne, by na przykład w ten sposób pomóc w napisaniu właściwego pisma do urzędu. Takie wsparcie jest wielkim atutem podjęcia zatrudnienia w ATERIMA MED.


 • Dyżury lektora języka niemieckiego

Uczenie się języka niemieckiego od podstaw nie jest zadaniem prostym. Zwłaszcza gdy uczący się próbuje tego dokonać na własną rękę. Nie jest to jednak oczywiście niewykonalne. Wychodzimy naprzeciw osobom, które chcą się rozwijać w tym zakresie. Mając na uwadze opiekunów chcących doskonalić swoje zdolności lingwistyczne, nasz partner – Akademia Opiekunów organizuje całkowicie nieodpłatne dyżury telefoniczne z lektorem. W tej prostej i niezwykle wygodnej formie, nie wychodząc nawet z domu, możesz odbyć rozmowę ze specjalistą, który pomoże Ci podnieść poziom Twojej znajomości języka niemieckiego. Takie dyżury telefoniczne odbywają się aż dwa razy w tygodniu. Ważne jest to, że może z nich skorzystać każda zatrudniona w ATERIMA MED osoba. Nie zwlekaj więc ani chwili i zdecyduj się poprawić swoją znajomość języka, by móc z czasem korzystać z ofert przeznaczonych dla osób z biegłym językiem niemieckim. Warto postawić na rozwój!


Praca Opieka Niemcy, rodzaje ofert

Praca w Niemczech w charakterze opiekunki osoby w wieku zaawansowanym zaczyna się tak naprawdę od kluczowej decyzji, czyli od wyboru oferty pracy. Indywidualne dopasowanie ofert dotyczącej zlecenia, czyli rozważenie gdzie chcesz jechać, na jak długi okres czasu, za ile i do kogo konkretnie, rzutuje później na cały pobyt na zleceniu. Warto więc to dobrze przemyśleć, biorąc pod uwagę nie tylko zarobki, ale także warunki pracy, stan zdrowia podopiecznego oraz własne predyspozycje w kontekście zarówno umiejętności, jak i siły fizycznej.

W ATERIMA MED rozumiemy jak ważny jest przemyślany wybór oferty pracy dla opiekunki. By pomóc w podjęciu świadomej decyzji, która dla Opiekuna będzie gwarancją satysfakcji z wykonywanej pracy, już na etapie publikowania na naszej oficjalnej stronie ogłoszenia dotyczącego pracy, przekazujemy jak najbardziej dokładne i szczegółowe informacje. Osoba zainteresowana wie więc niemal wszystko o danym miejscu wykonywania obowiązków opiekuna osoby starszej. Dzięki temu Opiekunka podejmująca się danego zadania jest w pełni świadoma czego może się spodziewać i jakie warunki zastanie na miejscu. Warto zaznaczyć, że w trosce o współpracujące z nami osoby, jak i o dobre imię firmy, która działa już na rynku opiekuńczym dekadę, proponujemy tylko sprawdzone, uczciwe oferty. Dzięki temu nie zawodzimy oczekiwań osób, które chcą podjąć u nas zatrudnienie. Zaświadcza o tym fakt, że wiele opiekunów współpracuje z ATERIMA MED od lat. Jesteśmy znakiem jakości w opiekuńczym rynku pracy.

W udostępnionych anonsach podajemy wszelkie dane, które mogą okazać się przydatne podczas podejmowania decyzji o zatrudnieniu. W ogłoszeniach odnajdziesz następujące informacje:

 • Szczegółowe, opisowe wymagania dotyczące oferty pracy. Pozwala to już na tym etapie rozpatrywania oferty rozważyć, czy dana osoba odnalazłaby się na tym stanowisku.
 • Informacja dotycząca wynagrodzenia. Podawana jest dokładna stawka oraz komunikowane jest także to, czy w przypadku przedstawionej oferty można liczyć na dodatkowe premie. Wiadomo więc ile zarobi się na rękę.
 • Znana jest miejscowość lub region, co pozwala sprawdzić choćby w Internecie, czy dana lokalizacja spełnia oczekiwania także w aspekcie spędzania tam czasu wolnego. Zdarza się, że Opiekunowie, którzy jako formę spędzania wolnego czasu cenią sobie zwiedzanie, lub spacery po okolicy, decydując się na wyjazd biorą także pod uwagę to, do której konkretnie miejscowości chcą trafić.
 • Dokładny spis dolegliwości podopiecznego, dzięki któremu Opiekun jest świadom z jakimi niedogodnościami natury zdrowotnej mierzy się osoba, której musiałby poświęcić uwagę. Świadomi faktu, że Opiekunowie posiadają zróżnicowane doświadczenie zawodowe, zawsze podajemy informację, gdy senior jest osobą obłożnie chorą, lub potrzebuje wsparcia w konkretnym zakresie codziennego funkcjonowania.
 • Szczegółowy zakres obowiązków, dzięki czemu podejmując pracę jako Opiekunka w Niemczech doskonale wiesz, czym zajmiesz się na co dzień. Wcześniejsze poznanie zakresu obowiązków daje możliwość odpowiedniego przygotowania się do tej roli.
 • Opis warunków pracy Opiekunki, uwzględniający takie szczegóły jak na przykład to, czy do dyspozycji osoby sprawującej pieczę nad seniorem jest samochód, lub czy ma ona nieograniczony dostęp do sprzętów RTV i AGD, takich jak telewizor, odtwarzacz DVD itd. Komunikujemy także, czy w danej lokalizacji opiekunka ma dostęp do Internetu, dzięki czemu może się na co dzień komunikować z rodziną, lub spędzać wolny czas na uprzyjemnianiu sobie wieczorów oglądaniem ulubionych filmów lub seriali.
 • Dodatkowe korzyści, takie jak między innymi pakiet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego i zwrot kosztów podróży, dzięki któremu opiekun może być spokojny o to, że dotarcie do podopiecznego odbędzie się na koszt ATERIMA MED.
 • Mając świadomość jakie szczegółowe informacje zawierają nasze oferty pracy, będziesz mogła teraz wyszukać najbardziej interesujące Cię kwestie. Na naszej stronie www.aterima-med.pl/oferty-pracy można korzystać z wyszukiwarki ogłoszeń o pracę. Filtrowanie ofert daje możliwość zapoznania się z tymi najbardziej spełniającymi oczekiwania, bez konieczności przeglądania wszystkich. A podkreślić należy, że posiadamy mnóstwo ofert, więc z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Dla własnej wygody filtruj oferty pod kątem płci podopiecznego, daty wyjazdu, preferowanego miasta, a nawet długości trwania kontraktu!

  Opiekunka osób starszych – wyjazd do Niemiec

  Komfortowe warunki pracy opiekunów
  84% naszych Opiekunów ma do własnej, indywidualnej dyspozycji łazienkę lub toaletę, co daje pełną prywatność i nie wymusza korzystania ze wspólnej przestrzeni z podopiecznym lub jego rodziną. Takie rozwiązanie stanowi duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu i poczuciu komfortu Opiekunki.
  Oferty pracy na zastępstwo z aktualnymi informacjami
  W 100% ofert na zastępstwo przedstawiamy kandydatom informacje, które zostały zaktualizowane w oparciu o dane, przekazane nam po powrocie przez Opiekunkę realizującą dane zlecenie wcześniej na miejscu w Niemczech. Dzięki takim praktykom mamy pewność, że komunikaty zawarte w ogłoszeniu podają stan faktyczny. Transparentność naszych działań stanowi duży atut na tle konkurencji – z nami wyjeżdżasz mając pewność że, na miejscu zastaniesz dokładnie to, co zostało Ci uprzednio przedstawione w ofercie.
  Opieka w Niemczech na stałych ofertach
  Mamy aż 78% stałych ofert związanych z opieką w Niemczech , na które wyjeżdżają te same Opiekunki, czyli tak zwane Stammbetreuerinnen.
  Opiekunki na miejscu pracy mają dostęp do Internetu
  82% naszych ofert pracy w charakterze opiekunki osoby w wieku zaawansowanym ma na miejscu pracy stałe łącze internetowe. Mimo wielu kilometrów dzielących opiekunkę i jej bliskich, może więc ona przy użyciu popularnych komunikatorów nawiązywać łączność z rodziną lub przyjaciółmi. Co niewątpliwie przyczynia się pozytywnie do zmniejszenia tęsknoty za krajem ojczystym. Internet daje także możliwość oglądania za pomocą odpowiednich platform ulubionych seriali, czy słuchania muzyki. Nie tylko stanowi to możliwość nieprzerwanego czerpania przyjemność z ojczystej kultury, ale także jest okazją do zaprezentowania jej podopiecznemu. Może okazać się to interesującą ciekawostkę i być korzystną formą wspólnie spędzanego czasu w sposób jakościowy.
  Opiekunki mają zapewnioną opiekę koordynatora
  100% naszych Opiekunów, a zatem każda z podejmujących zatrudnienie osób, ma zapewnioną opiekę specjalnego Koordynatora w zakresie prywatnego ubezpieczenia medycznego. W praktyce jest to więc oznaką troski firmy ATERIMA MED o bezpieczeństwo osób, które podejmują działania w opiece.

  W Niemczech nasza firma współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i godnymi zaufania partnerami. Pośrednicy, z którymi współpracujemy na co dzień doceniają nasz profesjonalizm i proaktywną postawę. Wykazujemy się dużym zaangażowaniem, uczciwością i dbałością o jakość usług. Dzięki czemu otrzymujemy najlepsze ofert pracy w opiece, które możemy następnie zaoferować naszym Opiekunom. Warto podkreślić, że są to oferty pracy obejmujące cały obszar Niemiec. Działamy więc na tyle szeroko, by każdy zainteresowany mógł znaleźć u nas ofertę dopasowaną do potrzeb, kompetencji i predyspozycji. Szeroka gama zróżnicowanych propozycji pozawala podjąć działania zawodowe zarówno osobom, które w tego typu charakterze pracy spełniają się od lat, jak i takim, które dopiero zaczynają kroczyć tą ścieżką zawodową – mając na przykład znikomą znajomość języka niemieckiego, lub nawet nie znają go jeszcze wcale.

  Praca dla opiekunek w Niemczech

  Omawiając kwestię zakresu obowiązków osoby pełniącej rolę opiekuna seniora w wieku zaawansowanym, podkreślić należy, że przede wszystkim wynika on ze stanu zdrowia podopiecznego oraz z tego, jakiej dokładnie wygląda kwestia jego potrzeb. Seniorzy wymagają niekiedy zróżnicowanej pomocy. Inaczej będzie przebiegała opieka nad osobą wykazującą się dużą ruchomością, a zupełnie inaczej, gdy podopieczny jest osobą leżącą.

  Po przyjeździe do Niemiec nową Opiekunkę w obowiązki wprowadza rodzina seniora lub jej poprzedniczka, czyli opiekunka, która właśnie wyjeżdża. Opiekunka na zastępstwo ma wtedy wspaniałą okazję na uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji w zakresie codziennych działań seniora, jego rutyny, ulubionych aktywności, przyjmowanych posiłków itd. Opiekunka, która spędziła z seniorem ostatnie tygodnie jest więc dla swojej zmienniczki prawdziwym kompendium wiedzy w tym zakresie.




  Poradnik dla opiekunek – bądź na bieżąco

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pierwszego dnia pracy w opiece w Niemczech, koniecznie zajrzyj na naszej stronie do działu „Poradnik dla opiekunek”. Odnajdziesz go pod adresem: www.aterima-med.pl/poradnik-dla-opiekunek Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji zarówno o samej specyfice pracy, jak i porad dotyczących przygotowania do wyjazdu. Dostępne są tam także materiały dotyczące dbania o zdrowie, bo jak już podkreślano – dobre zdrowie opiekunki, to gwarancja sprawowania opieki w należyty sposób.




  Jakie czynności podczas pracy wykonuje opiekunka osób starszych?

  Obowiązki w pracy opiekunki osób starszych zwykle dzielą się na codzienne czynności związane z troską o seniora oraz z prowadzeniem domu. Czyli codzienne działania mające na celu prawidłowe funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Nie stanowi to z reguły wyzwania dla opiekunek, gdyż nie różni się znacząco od codzienności domowej, z jaką miały one do czynienia w domu rodzinnym. Dokładamy wszelkich starań, by podjęcie decyzji o pracy jako opiekunka osoby w wieku zaawansowanym odbywało się w pełni świadomie, z poszanowaniem zarówno opiekunki, jak i potrzeb podopiecznego. Ważne jest to, by mierząc siły na zamiary dopasować odpowiednią ofertę do swoich predyspozycji. Zdrowa i pełna zapału opiekunka sprawi, że jakość życia seniora ulegnie znacznej poprawie. Istotnym jest więc to, by posiadać wystarczające pokłady własnych sił, by nieść pomoc innym. Dobry stan zdrowia opiekunki jest jedną z istotnych składowych, dzięki którym nie pogorszy się zdrowie podopiecznego, a nawet dojść może do znaczącego polepszenia. Sprawność fizyczna opiekunki odgrywa więc w tym procesie dużą rolę.

  ATERIMA MED pozyskuje informacje na temat zleceń od Opiekunek, które przebywały już na danym zleceniu. Szczegóły na temat danego miejsca są więc aktualizowane i uzupełniane. Oczywistym dla nas jest fakt, że stan zdrowia podopiecznego może ulec zmianie. Wysyłając więc w to miejsce kolejną osobę podajemy zawsze najświeższe informacje, które są rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.

  Czynności wykonywane na co dzień przez opiekunkę osób starszych w Niemczech są uzależnione w największym stopniu od stanu zdrowia podopiecznego. To ono determinuje działania, które są przez nią podejmowane. Wyszczególnić można pomoc w pielęgnacji ciała i utrzymanie higieny, mycie, czesanie, ubieranie, a także niekiedy pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Ma to miejsce, gdy podopieczny nie jest w stanie przemieścić się do toalety samodzielnie. Niekiedy, gdy podopieczny porusza się na wózku, czy posługuje się kulami, do obowiązków opiekunki należy pomoc w przemieszczaniu się. Nie tylko w kwestii prowadzenia wózka inwalidzkiego, ale także udzielenie pomocy podczas wstawania z łóżka, czy siadania na krześle i asekuracja przy tego typu codziennych działaniach. Ważne jest jednak to, by weryfikować samodzielność seniora i nie wyręczać go we wszystkim, bo czynności, które podejmuje on na co dzień są formą bezwiednej, często nieświadomej rehabilitacji. To, że senior jest w stanie takie działania podjąć sprawia, że dłużej jest on osobą w określonym zakresie sprawną. Ważne jest, aby odpowiednio dostosowywać zakres samodzielności do możliwości osoby, nad którą sprawujemy pieczę.

  Warto pamiętać, że wiek nie jest przeszkodą dla aktywności fizycznej. Codzienna aktywność fizyczna seniora ma ogromne znaczenie nie tylko w kontekście utrzymania sprawności, ale także niesie ona z sobą korzyści natury psychicznej. Ruch, ćwiczenia, czynne aktywności i wszelakie działania manualne wpływają pozytywnie na samopoczucie seniora. Jako, że ogromne znaczenie dla kondycji seniorów mają ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową to warto rozważyć spacery, aktywność na świeżym powietrzu. Ważne są także działania podejmowane w domu, które angażują podopiecznego. Działania twórcze, manualne, które przyczyniają się do poprawy sprawności dłoni oraz pozostawaniu w dobrej formie intelektualnej: rysowanie, malowanie, wyklejanie, lepienie z gliny lub innych tworzyw. Innymi słowy organizowanie seniorowi zajęć, które pozytywnie wpłyną na jego samopoczucie.

  Podsumowując można więc powiedzieć ogólnie, że obowiązki opiekunki osób starszych w Niemczech , to realizowanie zadań związanych z prozaiczną, domową codziennością: gotowanie, podawanie posiłków, zmywanie, pranie, sprzątanie domu, spędzanie czasu z podopiecznym. Działania, które sprawiają, że zarówno opiekunka, jak i jej podopieczny czują, że mieszkają razem stanowiąc dla siebie nawzajem osoby obdarzające się uwagą i troską.

  Praca Opiekunki w Niemczech – czy każdy nadaje się do tej pracy?

  Choć każdy przypadek osoby w podeszłym wieku bezapelacyjnie jest inny, sama opieka to proces, który z reguły przebiega w podobny sposób. Zasadniczo można przyjąć, że jest działaniem schematycznym. Co oznacza, że stając się osobą z branży opiekuńczej, możesz wypracować pewne metody działania, które dzięki posiadanym przez Ciebie konkretnym cechom, pozwolą Ci przygotować się do realizowania tego złożonego zadania. Mającego na celu dbanie o dobro osoby, która Twojej pomocy potrzebuje.

  Praca opiekunki wymaga posiadania konkretnych cech charakteru , które pozwalają danej osobie realizować jej indywidualny potencjał w zakresie działań opiekuńczych. Cechy te sprawiają, że osoba nimi obdarzona wykonywała będzie ten typ pracy czepiąc z tego dużą satysfakcję.

  Opiekunka osób starszych w Niemczech powinna się wyróżniać pośród innych kandydatów takimi cechami jak:

  • Cierpliwość – wynika to z faktu, że podopieczni niejednokrotnie zmagają się z problemami z pamięcią w efekcie postępującej demencji, czy choroby alzheimera. Opiekun musi wielokrotnie przypominać pewne kwestie, do wielu wątków wracać nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. Nie może więc łatwo dawać się wyprowadzić z równowagi.
  • Odpowiedzialność – podjęcie decyzji o wyjeździe wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych oczekiwań zarówno potrzebującej opieki osoby, jak i jej rodziny. Liczą oni na opiekuna, który bierze za swoją pracę odpowiedzialność. Kluczowa jest więc uczciwość i świadomość nadziei pokładanych w osobie opiekuna.
  • Empatia – bez której nie może być mowy o wrażliwości na potrzeby innych. A właśnie to przyświecać powinno osobie, która podejmuje się działań w branży opiekuńczej. Otwartość na innych i chęć niesienia pomocy jest jednym z głównych motywów realizowania się w tej misji, jaką jest praca opiekuna.
  • Odporności na stres - w każdej pracy mogą zdarzyć się sytuacje nieprzewidziane, wyjście jednak z nich obronną ręką jest ściśle uzależnione od tego, jak Opiekunka reaguje w sytuacjach stresowych. Ważne jest więc opanowanie w przypadku tego typu zdarzeń losowych.
  • Zaradność, wytrwałość w realizowaniu celu – podjęcie zlecenia to swoista deklaracja. Opiekun wyraża chęć poświęcenia czasu drugiej osobie. Oczywistą motywacją jest chęć zarobienia pieniędzy, ale ważna jest także wdzięczność, z jaką opiekun ma do czynienia dzięki niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Musi być więc wytrwały, by z należytą starannością wykonać swoje obowiązki w wyznaczonym czasie pobytu na zleceniu w Niemczech.
  • Pozytywne nastawienie – od właściwej, radosnej postawy Opiekunki w dużej mierze zależy nastrój podopiecznego, który nierzadko jest uzależniony od osoby, która się o niego troszczy. W związku z czym senior żywo reaguje na jej podejście do jego osoby. Zrealizowanie zadań z uśmiechem sprawi, że podopieczny poczuje się dobrze w towarzystwie osoby udzielającej mu wsparcia.
  • Samodzielność – zdarza się, że opiekun mieszka sam z podopiecznym, nie towarzyszy im rodzina seniora. W związku z czym musi sumienie realizować powierzone zadania, mając świadomość odpowiedzialności, jaka wiąże się z tym typem pracy.
  • Dobra organizacja czasu – ponieważ opiekunka w ciągu dnia ma sporo zadań do realizacji, właściwe dysponowanie czasem jest kluczowe w sprawowaniu opieki. Musi ona czuwać nad seniorem, pilnując jego czasu posiłków, pory zażywania leków itd.

  Prócz wyżej wymienionych cech mile widziane są także takie zdolności jak umiejętność smacznego gotowania, czy prowadzenia domowych finansów, gdyż nierzadko to właśnie opiekunka odpowiada za zakupy i zapasy żywności.

  Ceniona jest także kontaktowość i komunikatywność, dlatego tak ważnym jest, by opiekunka ochoczo uczyła się języka niemęckiego. Dzięki niemu będzie spokojna o to, że właściwie zrozumie polecenia i wyrażane przez podopiecznego intencje. Wspólnie spędzany czas będzie jakościowo korzystniejszy, gdyż spędzić go wówczas może na rozmowach z podopiecznym, wymieniając się wzajemnie wiedzą, doświadczeniem i poglądami. Istotne w tej pracy jest bowiem budowanie relacji. Jednakże osoby nie znające języka niemieckiego także mają szansę na pracę w ATERIMA MED. Wszystkim kandydatom oferujemy całkowicie darmowe wsparcie w nauce podstaw języka, które pozwolą na rozpoczęcie pracy w opiece w Niemczech.

  Praca dla opiekunek w Niemczech

  Wyjazd do pracy w opiece bez pośredników, to zły wybór. Można wręcz powiedzieć, że niebezpieczny. O zleceniach wykonywanych w ten sposób zwykło się mówić, że to „praca na czarno”. Miejmy na uwadze, że konsekwencjami nielegalnego zatrudnienia jest brak ubezpieczenia, składek emerytalnych, a nawet umowy z pracodawcą. A wiadomo, że jest ona przecież prawną ochroną Opiekunki, gdyż zawiera informacje między innymi o wynagrodzeniu. Bez umowy brak więc pewności, czy środki zostaną w ogóle przekazane osobie, która swoją pracę wykonała. W branży opiekuńczej znanych jest wiele przypadków, gdy Opiekunki po wielu tygodniach pracy bez zawartej umowy, wracały do rodzinnego domu z niczym, lub wypłacano im zaledwie cząstkę umówionej ustnie kwoty.

  Wyjazd do pracy w opiece bez pośredników skutkuje niepewnością i brakiem jakiejkolwiek ochrony prawnej. Można rzec, że bywa swoistym zagrożeniem dla Opiekunek, bo pracownicy nielegalnie zatrudnieni są często narażeni na niebezpieczeństwa takie jak handel ludźmi, przemoc i praca przymusowa. Dlatego tak ważne jest legalne zatrudnienie, które w ATERIMA MED gwarantujemy każdej Opiekunce, która podejmuje z nami współpracę. U nas każda zatrudniona osoba ma zapewnioną opiekę Koordynatorów oraz Zespołu Medycznego. Co ważne, w razie jakichkolwiek problemów ma pewność, że otrzyma natychmiastową pomoc i wsparcie. Bezustannie pozostajemy do dyspozycji naszych Opiekunów i udzielamy porady w każdej sprawie, z jaką się do nas zgłoszą.

  Legalne zatrudnienie to bezpieczeństwo:


  Opiekunowie mają zapewnione prywatne ubezpieczenie prywatne ubezpieczenie
  Opieka koordynatora dostępna na miejscu pracy opieka koordynatora
  Wsparcie zespołu medycznego dla opiekunek osób starszych wsparcie Zespołu Medycznego
  Oferty pracy w Niemczech z bezpiecznym transportem bezpieczna podróż busem z adresu pod adres

  Praca dla Opiekunek osób starszych na zastępstwo w Niemczech

  Sytuacja, w której nowa opiekunka jedzie zastąpić swoją poprzedniczkę, która kończy realizację zlecenia, to dla podejmującej zatrudnienie osoby bardzo korzystny scenariusz. Warto wówczas zasięgnąć informacji na temat upodobań podopiecznego, jego hobby, a nawet tego, jakie posiłki spożywa najchętniej. Niemal każda z Opiekunek była już w takiej sytuacji, toteż są świadome jak bardzo bywa to pomocne i chętnie dzielą się ze swoją zmienniczką zdobytą na danym zleceniu wiedzą.

  Przyjeżdżając w nowe miejsce warto więc zapytać poprzedniczkę o stan zdrowia podopiecznego – zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Bardzo ważne są również informacje o chorobach przewlekłych seniora (np. chorobie Alzheimera, demencji itd.), aktywizacji chorego (może jest przyzwyczajony do spacerów o określonej porze, lub je posiłki o konkretnej godzinie), czy wizytach lekarskich. W ATERIMA MED dokładamy starań, by osoba wyjeżdżająca na zlecenie posiadała szeroki pakiet informacji na temat osoby, którą będzie się opiekować. Regularnie aktualizujemy dane, jednakże informacje uzyskane „z pierwszej ręki” będą siłą rzeczy zawsze najświeższe. Warto więc ustalić szczegóły, by dobrze poznać harmonogram dnia seniora. Wszystkie te informacje znacznie ułatwiają bliższe poznanie go.

  Praca jako Opiekunka seniora bez języka niemieckiego?

  Jest wielu opiekunów, którzy pomimo tego, że posiadają duże doświadczenie zawodowe (zdobyte w ośrodkach opiekuńczych w kraju, lub opiekując się przez lata swoimi wymagającymi pomocy bliskimi), nie decydują się na zarobkowy wyjazd zagraniczny. Boją się, że nie poradzą sobie w obcym kraju ze względu na barierę językową. Brak znajomości języka niemieckiego sprawia, że nie podejmują wyzwania i tracą szansę na duży zarobek.

  W ATERIMA MED szczególną uwagę poświęcamy Opiekunom, którzy dopiero uczą się języka niemieckiego, bo wiemy, że chcą wykorzystać swój potencjał, by poświęcić się pomocy innym. Potrzebują jednak uzyskać nowe językowe umiejętności, by móc w pełni oddać się tej misji. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ile motywacji, cierpliwości i samozaparcia w dążeniu do postawionego przed sobą celu wymaga nauka, dlatego wspieramy wszystkich kandydatów oraz pracowników. W jaki sposób? Między innymi poprzez tworzenie wielu bezpłatnych materiałów edukacyjnych, a także za pomocą organizowanych kursów.

  Opiekunki bez znajomości języka są w stanie bez problemu wyjechać do pracy, gdyż mają możliwość poznać podstawowe niemieckie słownictwo. Istnieją bowiem ściśle określone zwroty przydatne w opiece i życiu codziennym w Niemczech. Opiekunka po ich opanowaniu jest więc w stanie zrobić zakupy, czy skomunikować się z seniorem w takim zakresie, by zrozumieć jego potrzeby. Pamiętaj, że Opiekunom osób starszych, którzy zdecydują się na wyjazd z ATERIMA MED, oferujemy stałe i bezpłatne wsparcie w nauce języka niemieckiego. Nie poniesiesz więc dodatkowych kosztów, a możesz zwiększyć swoje kompetencje dzięki przyswojeniu nowego języka.

  Na stronie www.aterima-med.pl/niemiecki-dla-poczatkujacych odnaleźć można kurs językowy dla osób początkujących. Nie wychodząc z domu możesz więc przyswoić podstawy, co jak wiadomo będzie niezwykle przydatne gdy rozpoczniesz pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Towarzyszką nauki w niniejszym kursie jest pani Teresa, opiekunka, której udało się opanować podstawy języka i wyjechać na zlecenie.

  To nie wszystko! Gdy już opanujesz podstawy, możesz nadal się nieodpłatnie rozwijać! Na stronie www.aterima-med.pl/niemiecki odnajdziesz kurs dla zaawansowanych. Tym razem towarzyszyć w nauce będzie Ci Basia. W każdej naszej lekcji znajdziesz dialogi, ćwiczenia, słowniczki i nagrania audio. Warto poświęcić czas na naukę i skorzystać z tej bezpłatnej formy poszerzania wiedzy.

  Praca jako Opiekunka seniora bez języka niemieckiego?

  Niewątpliwie działania opiekuńcze to rodzaj misji opartej na chęci niesienia pomocy innym. Dużym atutem jest to, że w przypadku tej branży można połączyć misję z godziwymi zarobkami. Atrakcyjne warunki finansowe wpływają na podjęcie decyzji o wyjeździe i są oczywistym motywatorem do działania. Faktem jest, że pracę opiekunki można także podjąć w Polsce, nie wyjeżdżając za granicę, jednak warto mieć na uwadze, że zarobki w Niemczech są dużo wyższe. Poza tym, Opiekunowie ATERIMA MED mają zapewnione podczas wyjazdu wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego, co jest niewątpliwym atutem takiego rozwiązania. W ATERIMA MED zapewniamy opiekunkom ubezpieczenie, zwrot kosztów za przejazd do Niemiec oraz ciągłość zatrudnienia. Wyjeżdżając z nami możesz mieć pewność, że zadbamy o to, by pobyt był komfortowy.

  Ile wynosi wynagrodzenie opiekunki w Niemczech? W ATERIMA MED zarobki w pracy jako opiekunka osób starszych wynoszą nawet do 1600 euro netto (czyli „na rękę”) plus premie. Wysokość premii jest podawana w poszczególnych ofertach, więc zarobiona kwota jest naprawdę wysoka. Wynagrodzenie Opiekunki osób starszych w Niemczech jest znacznie wyższe niż to, które mogłaby ona za tą samą pracę otrzymać w kraju. Warto także pamiętać, że Opiekunowie mogą liczyć również na podwyżki w toku współpracy, jeśli na przykład ich znajomość języka niemieckiego poprawi się. W okresie wakacyjnym oraz świątecznym pojawiają się także dodatkowe premie za wyjazd w tym interwale czasu.

  To nie wszystko! W ATERIMA MED doceniamy także polecenie nowych pracowników i rodzin niemieckich. Za każde skuteczne polecenie oferujemy dodatkowe wynagrodzenie dla opiekunki! Więcej informacji na ten temat można odnaleźć na stronie: www.aterima-med.pl/polecaj-zyskaj-500

  Już dziś wybierz najlepszą ofertę pracy w opiece dla siebie!


  Praca w Niemczech to szansa na poznanie zagranicznej kultury połączona z możliwością niesienia pomocy innym, przy jednoczesnym niezapominaniu o własnych potrzebach. Zarabiaj pomagając! Oferty pracy za granicą są bardzo zróżnicowane, dlatego to kluczowe, by wyjechać z firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Stanowi to gwarancję Twojego bezpieczeństwa za granicą. Ogłoszenia kuszą hasłami: „praca Niemcy”, „oferty pracy Niemcy”, „Niemcy praca”. Aby dać sobie jednak szansę na lepsze możliwości zarobku niż w Polsce, kieruj się nie sloganowymi hasłami, a doświadczeniem firmy, na którą się decydujesz. Kilkanaście lat na opiekuńczym rynku zleceń to nasz znak jakości!

  Zarobki w Euro i kwoty nieosiągalne na zleceniach realizowanych na terenie naszego kraju, to nagroda za Twoją troskę o seniorów. Wyjazd pozwoli Ci osiągnąć więcej! Oferty dostosowywane są do wiedzy, umiejętności i predyspozycji każdego kandydata, więc Twoje kompetencje, które przecież już posiadasz, świetnie sprawdzą się podczas realizacji zlecenia. Nie zaprzepaść takiej szansy i skontaktuj się z nami już dziś!

  Zamów bezpłatne połączenie →