ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Najczęstsze pytania kandydatów

O co najczęściej pytają kandydaci?

Czy pracując w ATERIMA MED jestem ubezpieczona?

Tak, opłacamy składki na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, w tym składki emerytalne. Nasz konsultant pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Okres pracy w naszej firmie wlicza się do stażu emerytalnego. Nasi Opiekunowie mogą też korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej w Niemczech i w Polsce. Ponadto każdy Opiekun jest objęty dodatkowym pakietem ubezpieczenia medycznego, NNW i OC.

Kto pomoże mi w razie nieprzewidzianych problemów w Niemczech?

Jesteśmy po to, by pomagać i doradzać naszym Opiekunkom. W przypadku trudności lub nieprzewidzianych zdarzeń należy do nas dzwonić. W weekendy i święta działa nasz Telefon Alarmowy. Nigdy nie zostawiamy naszych pracowników w potrzebie i dlatego Opiekunki i Opiekunowie w ATERIMA MED czują się zaopiekowani. Dowiedz się więcej!

Natomiast w przypadku problemów zdrowotnych na terenie Niemiec każdy Opiekun zatrudniony w ATERIMA MED może skorzystać z prywatnej opieki medycznej.

Czy ATERIMA MED pokryje moje koszty przejazdu do miejsca pracy i z powrotem?

Tak, organizujemy Twój przejazd i zapewniamy bilet w dwie strony już przy min. 1-miesięcznych wyjazdach.

Jak szybko i na jak długo mogę wyjechać do pracy z ATERIMA MED?

Nasi kandydaci wyjeżdżają nawet w kilka dni od zgłoszenia się do nas. Co miesiąc mamy kilkadziesiąt nowych ofert pracy na terenie całych Niemiec.

Standardowa długość wyjazdu do Niemiec jako Opiekunka to min. 2 miesiące. Można jednak zapytać o wyjazdy 6-tygodniowe. Przerwy między wyjazdami trwają średnio od 1 do 2 miesięcy.

Ile muszę zainwestować na początek?

Nie pobieramy żadnych opłat od kandydatów ani osób rozpoczynających pracę i przestrzegamy przed firmami i osobami, które takich wpłat wymagają. Więcej o nielegalnych praktykach, które powinny wzbudzić Twoją czujność przeczytasz na stronie www.bezpieczny-wyjazd.pl.

Jaką formę zatrudnienia oferuje ATERIMA MED i ile mogę zarobić?

Oferujemy pracę w oparciu o umowę zlecenia. Jeśli dobrze znasz niemiecki, możesz zarobić w ATERIMA MED nawet 1600 EUR netto. Do tego mogą dojść dodatki przy cięższych ofertach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Opiekunów, wprowadziliśmy oferty pracy również dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka niemieckiego i posługują się pojedynczymi słowami (poziom początkujący). W tym przypadku wynagrodzenie wynosi ponad 1000 EUR netto. 

Wysokość wynagrodzenia zależy od kwalifikacji kandydata (w tym od znajomości j. niemieckiego), a w niektórych przypadkach także od stanu zdrowia osoby objętej opieką.

Czy w ATERIMA MED mogę samodzielnie wybrać dokąd pojadę?

Tak, nasi Opiekunowie mogą określić swoje preferencje dotyczące zakresu obowiązków oraz miejsca pracy. Dostosowujemy nasze oferty do Twoich możliwości, staramy się także dopasować je do zgłaszanych przez Ciebie oczekiwań.

O jakich wymaganiach muszę pamiętać, by pracować jako opiekun osób starszych w Niemczech z ATERIMA MED?
  • co najmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego,
  • doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą (może to być krewny),
  • empatia i wrażliwość na potrzeby osób starszych,
  • pomocne (ale niekonieczne) będzie podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu w Polsce przez okres minimum miesiąca przed podjęciem pracy za granicą - jeśli potrzebujesz porady w tym zakresie, zadzwoń do nas pod numer +48 12 341 15 15.

Co mogę zrobić, jeśli nie spełniam jednego z wymagań?
  • jeśli masz problem z językiem niemieckim, to polecamy nasze bezpłatne internetowe lekcje j. niemieckiego dla początkujących – znajdziesz w nich słownictwo związane z opieką oraz zwroty, które na pewno przydadzą Ci się w Niemczech,
  • jeśli brakuje Ci praktyki, możesz spróbować zdobyć doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą w Polsce i potem zgłosić się do nas. Możesz też zgłosić się na praktyki lub wolontariat do hospicjum lub Domu Opieki Społecznej. Zadzwoń do nas, a postaramy się indywidualnie Ci doradzić.

Co muszę zrobić, aby zacząć pracę w ATERIMA MED?
  • zadzwoń do nas pod numer +48 12 341 15 15 lub wypełnij formularz zgłoszeniowy,
  • porozmawiaj z naszym konsultantem na temat Twojego doświadczenia w opiece, znajomości j. niemieckiego oraz preferencji - następnie przedstawimy Ci ofertę pracy,
  • możesz podpisać umowę w dogodny dla Ciebie sposób (np. w najbliższym biurze ATERIMA MED lub po spotkaniu online),
  • zorganizujemy Ci wyjazd i będziemy wspierać podczas Twojej pracy w Niemczech!

Podczas rekrutacji potrzebny będzie Twój dowód tożsamości i numer konta (EUR lub PLN), na które chcesz otrzymywać wynagrodzenie. Mile widziane są także: prawo jazdy, referencje od rodzin, fotografie i świadectwa ukończenia kursów związanych z opieką. Zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu nie jest konieczne, ale przyspieszy i ułatwi wyjazd. 

Czy mężczyzna również może podjąć pracę w ATERIMA MED?

Oczywiście! Zatrudniamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Jak dobrze muszę znać język niemiecki?

W tym zawodzie znajomość języka niemieckiego i chęć do jego ciągłej nauki są bardzo ważne ponieważ:
- dają komfort pracy i łatwiejszy kontakt z podopiecznym i jego rodziną,
- sprawiają, że opiekun jest w stanie poradzić sobie w nieprzewidzianych sytuacjach,
- wpływają na wysokość wynagrodzenia.

W naszej ofercie mamy oferty zarówno dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć niemieckiego, jak i dla opiekunów z bardzo dobrą znajomością, którzy od lat płynnie mówią po niemiecku.

Jeśli inna firma nie wymaga żadnej znajomości języka niemieckiego, to radzimy poważnie zastanowić się nad uczciwością i rzetelnością takiego pracodawcy.

Zapraszamy do skorzystania ze stworzonego specjalnie z myślą o Opiekunkach darmowego, internetowego kursu języka niemieckiego dla początkujących.

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?
Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń

Dodaj komentarz

Komentarze

Ani
Witam chciałabym podjąć prace jako opiekunka mam doświadczeni w pracy język komunikatywny mam pytanie według uni europejskiej opiekuna ma prawo do 2 godzin wolnych codziennie i 1 całego dnia w miesiącu czy Respektujecie ten przepis i czy w umówie jest to zawarte
Redakcja serwisu
@Ani bardzo nam miło, już odpowiadamy :) Z uwagi na rodzaj i zakres pracy opiekunów, zatrudniono u nas osoby otrzymują pewną autonomię w zakresie czasu pracy, powinni jednak zwracać uwagę, aby usługi nie były świadczone dłużej niż to wynika z powszechnie przyjętych norm. Jeśli opiekun uważa, że jest potrzeba świadczenia usług w większym wymiarze, powinien skontaktować się z Koordynatorem ATERIMA MED, który pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązania :)
Anna
Witam. Znam język niemiecki na podstawowym poziomie. Mam 67 lat, czy w tym wieku mogę wyjechać do Niemiec jako opiekunka?. Będe wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam
Redakcja serwisu
Pani Anno, w ATERIMA MED nie ma ograniczeń wiekowych. W naszej bazie mamy aktualnie oferty dla opiekunów z podstawową znajomością niemieckiego. Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcamy do kontaktu pod numerem tel. 12 341 15 15 :) Pozdrawiamy!
Elżbieta
Witam Mam pytanie czy w Białymstoku jest organizowany kurs niemieckiego. Umiem czytać pisać i troszeczkę mówić, ale chciałabym się sprawdzić. Jestem osobą starszą i chciałabym zostać opiekunką osób starszych. Pozdrawiam
Redakcja serwisu
Pani Elżbieto, aktualnie nie planujemy kursu niemieckiego w Białymstoku. O organizowanych przez nas wydarzeniach i kursach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej - zachęcamy do śledzenia :) Pozdrawiamy serdecznie!
Redakcja serwisu
@Gogusława - ważniejsze pytania z komentarzy staramy się na bieżąco przenosić do pytań i odpowiedzi, więc mamy tutaj już komplet wszystkich kluczowych informacji. Może dlatego od jakiegoś czasu nie ma nowych pytań :) Pozdrawiamy!
Gogusława
Dziwię się dlaczego nie ma tu żadnych komentarzy z bieżącego roku czy ta firma aby naprawdę istnieje jeszcze?
Anna Switanowska
ten kurs jest super wlasnie podjela jego nauke
jola gawin
Konkretne i rzeczowe odpowiedzi.Mozna nad tym pomyslec.Szczegoly wymagają dopracowania.
Redakcja serwisu
@Teresa póki co w tych miejscowościach nie planujemy kursów, ale możemy pomóc w nauce niemieckiego na wiele sposobów - prosimy o kontakt :)
teresa fronczuk
Witam chce zapytac czy w Bialej Podl lub w Parczewie w woj lubelskim so oranizowane takie kursy.J
Redakcja serwisu
@Urszula - jak najbardziej zatrudniamy osoby po szkołach policealnych związanych z opieką :) Drugim warunkiem jest przynajmniej komunikatywna znajomość niemieckiego. Pozdrawiamy!
Urszula
Dzien Dobry\nMam pytanie odnosnie wyksztalcenia.Od wrzesnia ide do szkoly policealnej, o kierunku opiekun medyczny, od sierpnia planuje poduczyc sie jezyka.Mam 34 lata kiedys dosc dobrze umialam..niestety z czasem zapomnialam.Czy po opiekunie medycznym tez znajde prace w waszej firmie?\npozdrawiam serdecznie.\n
Ewa 1980
Witam:) chciala bym sie zapytać.. w jakim stopiniu trzeba znać język, by zostac opiekunka osób starszych? umiem podstawowe potrzebne zwrotu w danym jezyku.. czy moge juz sie do Was odezwac? czy to za mało? te przykładowe zwroty to opowiedzenie o sobie w bardzo obszerny sposób..:) czemu chce wyjechac, dlaczego. czy mam doswiadczenie.dzwonienie po karetkę..czy to wystarczy? pozdrawiam!
Gabrysia
Witam tak właśnie mi chodziło o kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo chciałabym podjąć pracę jako opiekunka w waszej firmie a ja jednak języka nie znam
Redakcja serwisu
Gabrysia - nasze stacjonarne kursy niemieckiego organizowane są w ramach Akademii Opiekunek. Wszystkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!
Gabrysia
Gabrysia: Witam czy organizujecie kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo jestem bardzo zainteresowana
Redakcja serwisu
Anna - oczywiście że masz szansę! Najważniejsze, że ma Pani doświadczenie i już Pani pracowała w języku niemieckim – z pewnością szybko odświeży Pani swoją znajomość języka :) Zapraszamy do wysłania nam swojego telefonu albo kontakt pod numerem 12 297 66 55.
Anna
Witam,znalam kiedys j.niemiecki w dobrym stopniu,pracowalm w Wiedniu,ale pozniej 6lat pracowalam w Anglii i musialam sie przestawic z jezykiem,wiem,ze szybko jestem w stanie sobie przypomniec tak bylo w Wieniu po 2tyg.juz potrafilam sie dobrze porozumiec,ale obecnie myle te dwa jezyki,rozumiem co sie do mnie mowi,ale gorzej z odpowiedzia,czy w zwiazku z moja sytuacja mam mozliwosc wyjazdu z Wasza firma.
Redakcja serwisu
Stasia - tak, planujemy taki kurs w Rzeszowie i czekamy aż zbierze się pełna grupa. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!
stasia1100@o2.pl
Stasia,,, mam pytanie czy organizujecie kurs jezyka w Rzeszowie , jestem zainteresowana
Redakcja serwisu
Ewa - prosimy o telefon, sprawdzimy Pani język i wtedy będziemy w stanie odpowiedzieć na Pani pytania :)
Zamów bezpłatne połączenie →