Porady i informacje praktyczne

O co najczęściej pytają kandydaci?

1.
Czy pracując w ATERIMA MED jestem ubezpieczona?

Tak, opłacamy składki na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, w tym składki emerytalne. Nasz konsultant pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Okres pracy w naszej firmie wlicza się do stażu emerytalnego. Nasi Opiekunowie mogą też korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej w Niemczech i w Polsce. Ponadto każdy Opiekun jest objęty dodatkowym pakietem ubezpieczenia medycznego, NNW i OC.

2.
Kto pomoże mi w razie nieprzewidzianych problemów w Niemczech?

Jesteśmy po to, by pomagać i doradzać naszym Opiekunkom. W przypadku trudności lub nieprzewidzianych zdarzeń należy do nas dzwonić. W weekendy i święta działa nasz Telefon Alarmowy. Nigdy nie zostawiamy naszych pracowników w potrzebie i dlatego Opiekunki i Opiekunowie w ATERIMA MED czują się zaopiekowani. Dowiedz się więcej!

Natomiast w przypadku problemów zdrowotnych na terenie Niemiec każdy Opiekun zatrudniony w ATERIMA MED może skorzystać z prywatnej opieki medycznej.

3.
Czy ATERIMA MED pokryje moje koszty przejazdu do miejsca pracy i z powrotem?

Tak, organizujemy Twój przejazd i zapewniamy bilet w dwie strony już przy min. 1-miesięcznych wyjazdach.

4.
Jak szybko i na jak długo mogę wyjechać do pracy z ATERIMA MED?

Nasi kandydaci wyjeżdżają nawet w kilka dni od zgłoszenia się do nas. Co miesiąc mamy kilkadziesiąt nowych ofert pracy na terenie całych Niemiec.

Standardowa długość wyjazdu do Niemiec jako Opiekunka to min. 2 miesiące. Można jednak zapytać o wyjazdy 6-tygodniowe. Przerwy między wyjazdami trwają średnio od 1 do 2 miesięcy.

5.
Ile muszę zainwestować na początek?

Nie pobieramy żadnych opłat od kandydatów ani osób rozpoczynających pracę i przestrzegamy przed firmami i osobami, które takich wpłat wymagają. Więcej o nielegalnych praktykach, które powinny wzbudzić Twoją czujność przeczytasz na stronie www.bezpieczny-wyjazd.pl.

6.
Jaką formę zatrudnienia oferuje ATERIMA MED i ile mogę zarobić?

Oferujemy pracę w oparciu o umowę zlecenia. Jeśli dobrze znasz niemiecki, możesz zarobić w ATERIMA MED nawet 1300 EUR netto. Do tego mogą dojść dodatki przy cięższych ofertach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Opiekunów, wprowadziliśmy oferty pracy również dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka niemieckiego i posługują się pojedynczymi słowami (poziom początkujący). W tym przypadku wynagrodzenie wynosi około 1000 EUR netto. 

Wysokość wynagrodzenia zależy od kwalifikacji kandydata (w tym od znajomości j. niemieckiego), a w niektórych przypadkach także od stanu zdrowia osoby objętej opieką.

7.
Czy w ATERIMA MED mogę samodzielnie wybrać dokąd pojadę?

Tak, nasi Opiekunowie mogą określić swoje preferencje dotyczące zakresu obowiązków oraz miejsca pracy. Dostosowujemy nasze oferty do Twoich możliwości, staramy się także dopasować je do zgłaszanych przez Ciebie oczekiwań.

8.
O jakich wymaganiach muszę pamiętać, by pracować jako opiekun osób starszych w Niemczech z ATERIMA MED?
  • co najmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego,
  • doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą (może to być krewny),
  • empatia i wrażliwość na potrzeby osób starszych,
  • pomocne (ale niekonieczne) będzie podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu w Polsce przez okres minimum miesiąca przed podjęciem pracy za granicą - jeśli potrzebujesz porady w tym zakresie, zadzwoń do nas pod numer +48 12 341 15 15.

9.
Co mogę zrobić, jeśli nie spełniam jednego z wymagań?
  • jeśli masz problem z językiem niemieckim, to polecamy nasze bezpłatne internetowe lekcje j. niemieckiego dla początkujących – znajdziesz w nich słownictwo związane z opieką oraz zwroty, które na pewno przydadzą Ci się w Niemczech,
  • jeśli brakuje Ci praktyki, możesz spróbować zdobyć doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą w Polsce i potem zgłosić się do nas. Możesz też zgłosić się na praktyki lub wolontariat do hospicjum lub Domu Opieki Społecznej. Zadzwoń do nas, a postaramy się indywidualnie Ci doradzić.

10.
Co muszę zrobić, aby zacząć pracę w ATERIMA MED?
  • zadzwoń do nas pod numer +48 12 341 15 15 lub wypełnij formularz zgłoszeniowy,
  • porozmawiaj z naszym konsultantem na temat Twojego doświadczenia w opiece, znajomości j. niemieckiego oraz preferencji - następnie przedstawimy Ci ofertę pracy,
  • możesz podpisać umowę w dogodny dla Ciebie sposób (np. w najbliższym biurze ATERIMA MED lub po spotkaniu online),
  • zorganizujemy Ci wyjazd i będziemy wspierać podczas Twojej pracy w Niemczech!

Podczas rekrutacji potrzebny będzie Twój dowód tożsamości i numer konta (EUR lub PLN), na które chcesz otrzymywać wynagrodzenie. Mile widziane są także: prawo jazdy, referencje od rodzin, fotografie i świadectwa ukończenia kursów związanych z opieką. Zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu nie jest konieczne, ale przyspieszy i ułatwi wyjazd. 

11.
Czy mężczyzna również może podjąć pracę w ATERIMA MED?

Oczywiście! Zatrudniamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

12.
Jak dobrze muszę znać język niemiecki?

W tym zawodzie znajomość języka niemieckiego i chęć do jego ciągłej nauki są bardzo ważne ponieważ:
- dają komfort pracy i łatwiejszy kontakt z podopiecznym i jego rodziną,
- sprawiają, że opiekun jest w stanie poradzić sobie w nieprzewidzianych sytuacjach,
- wpływają na wysokość wynagrodzenia.

W naszej ofercie mamy oferty zarówno dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć niemieckiego, jak i dla opiekunów z bardzo dobrą znajomością, którzy od lat płynnie mówią po niemiecku.

Jeśli inna firma nie wymaga żadnej znajomości języka niemieckiego, to radzimy poważnie zastanowić się nad uczciwością i rzetelnością takiego pracodawcy.

Zapraszamy do skorzystania ze stworzonego specjalnie z myślą o Opiekunkach darmowego, internetowego kursu języka niemieckiego dla początkujących.

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.
Ani:

Witam chciałabym podjąć prace jako opiekunka mam doświadczeni w pracy język komunikatywny mam pytanie według uni europejskiej opiekuna ma prawo do 2 godzin wolnych codziennie i 1 całego dnia w miesiącu czy Respektujecie ten przepis i czy w umówie jest to zawarte

Redakcja serwisu:

@Ani bardzo nam miło, już odpowiadamy :) Z uwagi na rodzaj i zakres pracy opiekunów, zatrudniono u nas osoby otrzymują pewną autonomię w zakresie czasu pracy, powinni jednak zwracać uwagę, aby usługi nie były świadczone dłużej niż to wynika z powszechnie przyjętych norm. Jeśli opiekun uważa, że jest potrzeba świadczenia usług w większym wymiarze, powinien skontaktować się z Koordynatorem ATERIMA MED, który pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązania :)

Anna:

Witam. Znam język niemiecki na podstawowym poziomie. Mam 67 lat, czy w tym wieku mogę wyjechać do Niemiec jako opiekunka?. Będe wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam

Redakcja serwisu:

Pani Anno, w ATERIMA MED nie ma ograniczeń wiekowych. W naszej bazie mamy aktualnie oferty dla opiekunów z podstawową znajomością niemieckiego. Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcamy do kontaktu pod numerem tel. 12 341 15 15 :) Pozdrawiamy!

Elżbieta:

Witam Mam pytanie czy w Białymstoku jest organizowany kurs niemieckiego. Umiem czytać pisać i troszeczkę mówić, ale chciałabym się sprawdzić. Jestem osobą starszą i chciałabym zostać opiekunką osób starszych. Pozdrawiam

Redakcja serwisu:

Pani Elżbieto, aktualnie nie planujemy kursu niemieckiego w Białymstoku. O organizowanych przez nas wydarzeniach i kursach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej - zachęcamy do śledzenia :) Pozdrawiamy serdecznie!

Redakcja serwisu:

@Gogusława - ważniejsze pytania z komentarzy staramy się na bieżąco przenosić do pytań i odpowiedzi, więc mamy tutaj już komplet wszystkich kluczowych informacji. Może dlatego od jakiegoś czasu nie ma nowych pytań :) Pozdrawiamy!

Gogusława:

Dziwię się dlaczego nie ma tu żadnych komentarzy z bieżącego roku czy ta firma aby naprawdę istnieje jeszcze?

Anna Switanowska:

ten kurs jest super wlasnie podjela jego nauke

jola gawin:

Konkretne i rzeczowe odpowiedzi.Mozna nad tym pomyslec.Szczegoly wymagają dopracowania.

Redakcja serwisu:

@Teresa póki co w tych miejscowościach nie planujemy kursów, ale możemy pomóc w nauce niemieckiego na wiele sposobów - prosimy o kontakt :)

teresa fronczuk:

Witam chce zapytac czy w Bialej Podl lub w Parczewie w woj lubelskim so oranizowane takie kursy.J

Redakcja serwisu:

@Urszula - jak najbardziej zatrudniamy osoby po szkołach policealnych związanych z opieką :) Drugim warunkiem jest przynajmniej komunikatywna znajomość niemieckiego. Pozdrawiamy!

Urszula:

Dzien Dobry\nMam pytanie odnosnie wyksztalcenia.Od wrzesnia ide do szkoly policealnej, o kierunku opiekun medyczny, od sierpnia planuje poduczyc sie jezyka.Mam 34 lata kiedys dosc dobrze umialam..niestety z czasem zapomnialam.Czy po opiekunie medycznym tez znajde prace w waszej firmie?\npozdrawiam serdecznie.\n

Ewa 1980:

Witam:) chciala bym sie zapytać.. w jakim stopiniu trzeba znać język, by zostac opiekunka osób starszych? umiem podstawowe potrzebne zwrotu w danym jezyku.. czy moge juz sie do Was odezwac? czy to za mało? te przykładowe zwroty to opowiedzenie o sobie w bardzo obszerny sposób..:) czemu chce wyjechac, dlaczego. czy mam doswiadczenie.dzwonienie po karetkę..czy to wystarczy? pozdrawiam!

Gabrysia:

Witam tak właśnie mi chodziło o kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo chciałabym podjąć pracę jako opiekunka w waszej firmie a ja jednak języka nie znam

Redakcja serwisu:

Gabrysia - nasze stacjonarne kursy niemieckiego organizowane są w ramach Akademii Opiekunek. Wszystkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!

Gabrysia:

Gabrysia: Witam czy organizujecie kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo jestem bardzo zainteresowana

Redakcja serwisu:

Anna - oczywiście że masz szansę! Najważniejsze, że ma Pani doświadczenie i już Pani pracowała w języku niemieckim – z pewnością szybko odświeży Pani swoją znajomość języka :) Zapraszamy do wysłania nam swojego telefonu albo kontakt pod numerem 12 297 66 55.

Anna:

Witam,znalam kiedys j.niemiecki w dobrym stopniu,pracowalm w Wiedniu,ale pozniej 6lat pracowalam w Anglii i musialam sie przestawic z jezykiem,wiem,ze szybko jestem w stanie sobie przypomniec tak bylo w Wieniu po 2tyg.juz potrafilam sie dobrze porozumiec,ale obecnie myle te dwa jezyki,rozumiem co sie do mnie mowi,ale gorzej z odpowiedzia,czy w zwiazku z moja sytuacja mam mozliwosc wyjazdu z Wasza firma.

Redakcja serwisu:

Stasia - tak, planujemy taki kurs w Rzeszowie i czekamy aż zbierze się pełna grupa. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!

stasia1100@o2.pl:

Stasia,,, mam pytanie czy organizujecie kurs jezyka w Rzeszowie , jestem zainteresowana

Redakcja serwisu:

Ewa - prosimy o telefon, sprawdzimy Pani język i wtedy będziemy w stanie odpowiedzieć na Pani pytania :)