Porady i informacje praktyczne

O co najczęściej pytają kandydaci?

1.
Czy pracując w ATERIMA MED jestem ubezpieczona?
2.
Kto pomoże mi w razie nieprzewidzianych problemów w Niemczech?
3.
Czy ATERIMA MED pokryje moje koszty przejazdu do miejsca pracy i z powrotem?
4.
Jak szybko i na jak długo mogę wyjechać do pracy z ATERIMA MED?
5.
Ile muszę zainwestować na początek?
6.
Jaką formę zatrudnienia oferuje ATERIMA MED i ile mogę zarobić?
7.
Czy w ATERIMA MED mogę samodzielnie wybrać dokąd pojadę?
8.
O jakich wymaganiach muszę pamiętać, by pracować jako opiekun osób starszych w Niemczech z ATERIMA MED?
9.
Co mogę zrobić, jeśli nie spełniam jednego z wymagań?
10.
Co muszę zrobić, aby zacząć pracę w ATERIMA MED?
11.
Czy mężczyzna również może podjąć pracę w ATERIMA MED?
12.
Jak dobrze muszę znać język niemiecki?

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.
Ani:

Witam chciałabym podjąć prace jako opiekunka mam doświadczeni w pracy język komunikatywny mam pytanie według uni europejskiej opiekuna ma prawo do 2 godzin wolnych codziennie i 1 całego dnia w miesiącu czy Respektujecie ten przepis i czy w umówie jest to zawarte

Redakcja serwisu:

@Ani bardzo nam miło, już odpowiadamy :) Z uwagi na rodzaj i zakres pracy opiekunów, zatrudniono u nas osoby otrzymują pewną autonomię w zakresie czasu pracy, powinni jednak zwracać uwagę, aby usługi nie były świadczone dłużej niż to wynika z powszechnie przyjętych norm. Jeśli opiekun uważa, że jest potrzeba świadczenia usług w większym wymiarze, powinien skontaktować się z Koordynatorem ATERIMA MED, który pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązania :)

Anna:

Witam. Znam język niemiecki na podstawowym poziomie. Mam 67 lat, czy w tym wieku mogę wyjechać do Niemiec jako opiekunka?. Będe wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam

Redakcja serwisu:

Pani Anno, w ATERIMA MED nie ma ograniczeń wiekowych. W naszej bazie mamy aktualnie oferty dla opiekunów z podstawową znajomością niemieckiego. Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcamy do kontaktu pod numerem tel. 12 341 15 15 :) Pozdrawiamy!

Elżbieta:

Witam Mam pytanie czy w Białymstoku jest organizowany kurs niemieckiego. Umiem czytać pisać i troszeczkę mówić, ale chciałabym się sprawdzić. Jestem osobą starszą i chciałabym zostać opiekunką osób starszych. Pozdrawiam

Redakcja serwisu:

Pani Elżbieto, aktualnie nie planujemy kursu niemieckiego w Białymstoku. O organizowanych przez nas wydarzeniach i kursach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej - zachęcamy do śledzenia :) Pozdrawiamy serdecznie!

Redakcja serwisu:

@Gogusława - ważniejsze pytania z komentarzy staramy się na bieżąco przenosić do pytań i odpowiedzi, więc mamy tutaj już komplet wszystkich kluczowych informacji. Może dlatego od jakiegoś czasu nie ma nowych pytań :) Pozdrawiamy!

Gogusława:

Dziwię się dlaczego nie ma tu żadnych komentarzy z bieżącego roku czy ta firma aby naprawdę istnieje jeszcze?

Anna Switanowska:

ten kurs jest super wlasnie podjela jego nauke

jola gawin:

Konkretne i rzeczowe odpowiedzi.Mozna nad tym pomyslec.Szczegoly wymagają dopracowania.

Redakcja serwisu:

@Teresa póki co w tych miejscowościach nie planujemy kursów, ale możemy pomóc w nauce niemieckiego na wiele sposobów - prosimy o kontakt :)

teresa fronczuk:

Witam chce zapytac czy w Bialej Podl lub w Parczewie w woj lubelskim so oranizowane takie kursy.J

Redakcja serwisu:

@Urszula - jak najbardziej zatrudniamy osoby po szkołach policealnych związanych z opieką :) Drugim warunkiem jest przynajmniej komunikatywna znajomość niemieckiego. Pozdrawiamy!

Urszula:

Dzien Dobry\nMam pytanie odnosnie wyksztalcenia.Od wrzesnia ide do szkoly policealnej, o kierunku opiekun medyczny, od sierpnia planuje poduczyc sie jezyka.Mam 34 lata kiedys dosc dobrze umialam..niestety z czasem zapomnialam.Czy po opiekunie medycznym tez znajde prace w waszej firmie?\npozdrawiam serdecznie.\n

Ewa 1980:

Witam:) chciala bym sie zapytać.. w jakim stopiniu trzeba znać język, by zostac opiekunka osób starszych? umiem podstawowe potrzebne zwrotu w danym jezyku.. czy moge juz sie do Was odezwac? czy to za mało? te przykładowe zwroty to opowiedzenie o sobie w bardzo obszerny sposób..:) czemu chce wyjechac, dlaczego. czy mam doswiadczenie.dzwonienie po karetkę..czy to wystarczy? pozdrawiam!

Gabrysia:

Witam tak właśnie mi chodziło o kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo chciałabym podjąć pracę jako opiekunka w waszej firmie a ja jednak języka nie znam

Redakcja serwisu:

Gabrysia - nasze stacjonarne kursy niemieckiego organizowane są w ramach Akademii Opiekunek. Wszystkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!

Gabrysia:

Gabrysia: Witam czy organizujecie kurs języka niemieckiego w Stargardzie bo jestem bardzo zainteresowana

Redakcja serwisu:

Anna - oczywiście że masz szansę! Najważniejsze, że ma Pani doświadczenie i już Pani pracowała w języku niemieckim – z pewnością szybko odświeży Pani swoją znajomość języka :) Zapraszamy do wysłania nam swojego telefonu albo kontakt pod numerem 12 297 66 55.

Anna:

Witam,znalam kiedys j.niemiecki w dobrym stopniu,pracowalm w Wiedniu,ale pozniej 6lat pracowalam w Anglii i musialam sie przestawic z jezykiem,wiem,ze szybko jestem w stanie sobie przypomniec tak bylo w Wieniu po 2tyg.juz potrafilam sie dobrze porozumiec,ale obecnie myle te dwa jezyki,rozumiem co sie do mnie mowi,ale gorzej z odpowiedzia,czy w zwiazku z moja sytuacja mam mozliwosc wyjazdu z Wasza firma.

Redakcja serwisu:

Stasia - tak, planujemy taki kurs w Rzeszowie i czekamy aż zbierze się pełna grupa. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 12 347 64 90. Pozdrawiamy!

stasia1100@o2.pl:

Stasia,,, mam pytanie czy organizujecie kurs jezyka w Rzeszowie , jestem zainteresowana

Redakcja serwisu:

Ewa - prosimy o telefon, sprawdzimy Pani język i wtedy będziemy w stanie odpowiedzieć na Pani pytania :)