Akademia Opiekunów

Akademia OpiekunówAkademia Opiekunów

Akademia Opiekunów

W ATERIMA MED stawiamy na rozwój naszych Opiekunów. Dlatego współpracujemy z Akademią Opiekunów, czyli AED Polska – grupą ekspertów i praktyków w zakresie opieki nad seniorami.

Dzięki temu pracownicy ATERIMA MED mogą liczyć m.in. na wsparcie w postaci dyżurów telefonicznych eksperta – wykwalifikowanej pielęgniarki Iwony Przybyło. Ekspert dzieli się wiedzą i doświadczeniem z opiekunami, którzy potrzebują merytorycznej porady lub szukają odpowiedzi na pytania związane z opieką nad seniorem lub jego stanem zdrowia np. nadmiernego wstawania w nocy, prawidłowego wykonywania transferu czy diety seniora.

Zatrudnieni u nas Opiekunowie otrzymują także dostęp do platformy edukacyjnej www.akademiaopiekunow.pl, gdzie mogą korzystać z materiałów edukacyjnych, takich jak:

  • kurs zawodowy, który pomaga jeszcze lepiej opiekować się seniorami
  • filmy pokazujące typowe sytuacje w opiece nad seniorami z demencją
  • lekcje i ćwiczenia z języka niemieckiego
  • filmy do nauki niemieckiej gramatyki
  • wartościowe materiały z sympozjum Aktywizacja Seniora
  • inne materiały wspierające opiekę

Akademia Opiekunów wydała również „Elementarz opiekunów zawodowo zajmujących się osobami dotkniętymi otępieniem”. Podręcznik, którego autorem jest dr Michał Gwiżdż to zbiór odpowiedzi na wiele pytań, które bardzo często pojawiają się w trakcie codziennej opieki nad osobami starszymi. Egzemplarze Elementarza trafiają bezpłatnie do wszystkich pracowników ATERIMA MED.

Więcej informacji o Akademii Opiekunów:

telefon: (+48) 12 347 64 90
e-mail: kontakt@akademiaopiekunow.pl
Dostępność: pon.-pt. 9:00-16:00