Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 6 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 2 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy – Berlin

Oferty pracy dla Opiekunek w Berlinie

Wśród opiekunek osób starszych decydujących się na wyjazd do pracy w Niemczech znajdują się zarówno zwolenniczki pracy na wsi lub w mniejszych miastach, jak i opiekunki, które preferują zlecenia w niemieckich metropoliach. Miastem często i chętnie wybieranym przez dużą grupę opiekunek jest Berlin, który jako stolica Niemiec może naprawdę wiele zaoferować.

 

Kierunek: Berlin

Jednym z wielu argumentów, jakie przemawiają za pracą jako opiekunka w Berlinie jest bliskość do Polski. Najczęściej wybieranym środkiem lokomocji wśród opiekunek w Berlinie jest autobus. Odległość z Berlina do Poznania to około 270 kilometrów, czyli niecałe 3 godziny jazdy samochodem lub nieco więcej autobusem. Jest to duży plus, ponieważ dzięki dobrej lokalizacji planowanie podróży do stolicy Niemiec jest bezproblemowe – bilety na autobus lub na pociąg są dostępne od ręki, a jeśli zaplanuje się podróż z większym wyprzedzeniem, bilety lotnicze można kupić po naprawdę okazyjnej cenie. Dojazd jest zatem dość szybki i tani.

 

Berliński dialekt

Ważną informacją dla kandydatek decydujących się na pracę opiekunki w Berlinie jest to, że rodowici berlińczycy posługują się gwarą znaną w Niemczech jako „Berliner Schnauze”. Poza tym, podstawą berlińskiego dialektu jest gwara dolnoniemiecka i dialekt saksoński – może być to problem dla osób, które dopiero uczą się języka niemieckiego.

Oferty pracy dla opiekunek w Berlinie

Berlin jako trzecia co do wielkości metropolia Europy przyciąga wielu kandydatów do pracy za granicą. Stolica Niemiec to świetne miejsce pracy dla opiekunek osób starszych, które lubią barwne życie w mieście i cenią sobie międzynarodowe środowisko. Dużą zaletą pracy jako opiekunka w Berlinie jest także bliskość ważnych punktów usługowych takich jak sklepy, apteki, szpitale.

 

Praca jako opiekunka osób starszych - Berlin

 

Berlin to jednocześnie miasto, jak i osobny kraj związkowy (tzw. land), wydzielony z Brandenburgii. Jest to miejsce bardzo barwne i wielokulturowe – mieszkają tu przedstawiciele 190 krajów! Stolica Niemiec to także popularny kierunek wycieczek turystów z całego świata – dzięki swoim zabytkom, bogatej historii oraz wielu organizowanym imprezom kulturalnym ma naprawdę dużo do zaoferowania.

Decydując się na wyjazd do opieki w Niemczech należy pamiętać, że Berlin to miasto dynamiczne, tętniące życiem – nie sposób się tu nudzić. Z drugiej strony, wyjeżdżając do opieki w Berlinie trzeba się także liczyć z faktem, że miasto często bywa zatłoczone i zakorkowane. Poza tym, wśród ofert pracy w Berlinie przeważają zlecenia w mieszkaniach – zdecydowanie rzadziej zdarzają się podopieczni żyjący w domach jednorodzinnych. Należy pamiętać, że oferty pracy w mieszkaniach oznaczają zwykle brak osobnych łazienek dla opiekunów.

Opiekunka w Berlinie

W Berlinie nie ma potrzeby pokonywania dużych odległości, aby dostać się do centrum miasta, ponieważ każda dzielnica posiada swoje małe, połączone kwartały ulic nazywane przez berlińczyków słowem „Kiez”. W takich dzielnicach znajduje się wszystko, co niezbędne na co dzień – centra handlowe, restauracje i kawiarnie, urzędy, punkty usługowe. Nie ma więc potrzeby pokonywania dalekich odległości metrem. Poza tym, Berlin ma świetnie rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej – można korzystać z kolei regionalnej (Deutsche Bahn), kolejki miejskiej (S-Bahn), metra (U-Bahn) oraz autobusów i tramwajów. W stolicy Niemiec mnóstwo osób korzysta na co dzień z rowerów, np. z systemu publicznych rowerów miejskich do wypożyczania.

W ATERIMA MED znajdziesz oferty pracy w opiece w Berlinie. Sprawdź nasze oferty pracy w niemczech i wyjedź do Niemiec już w kilka dni! 

Oferty pracy opiekunki znajdziesz także w okolicznych miastach, takich jak: Poczdam, Oranienburg, Bernau bei Berlin, Falkensee, Wildau, Strausberg, Hoppegarten.

Sprawdź najnowsze oferty pracy z Berlina i okolic

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.