ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W ATERIMA MED dostajesz więcej! W ramach naszego programu „Jesteś z nami dłużej, zarabiasz więcej” zyskujesz gwarancję podwyżki po 1. zleceniu oraz kolejną już po 2. wyjeździe.
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml
+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Oferty pracy dla Opiekunek w Niemczech – Berlin

Oferty pracy dla Opiekunek w Berlinie

Wśród opiekunek osób starszych decydujących się na wyjazd do pracy w Niemczech znajdują się zarówno zwolenniczki pracy na wsi lub w mniejszych miastach, jak i opiekunki, które preferują zlecenia w niemieckich metropoliach. Miastem często i chętnie wybieranym przez dużą grupę opiekunek jest Berlin, który jako stolica Niemiec może naprawdę wiele zaoferować.

 

Kierunek: Berlin

Jednym z wielu argumentów, jakie przemawiają za pracą jako opiekunka w Berlinie jest bliskość do Polski. Najczęściej wybieranym środkiem lokomocji wśród opiekunek w Berlinie jest autobus. Odległość z Berlina do Poznania to około 270 kilometrów, czyli niecałe 3 godziny jazdy samochodem lub nieco więcej autobusem. Jest to duży plus, ponieważ dzięki dobrej lokalizacji planowanie podróży do stolicy Niemiec jest bezproblemowe – bilety na autobus lub na pociąg są dostępne od ręki, a jeśli zaplanuje się podróż z większym wyprzedzeniem, bilety lotnicze można kupić po naprawdę okazyjnej cenie. Dojazd jest zatem dość szybki i tani.

 

Berliński dialekt

Ważną informacją dla kandydatek decydujących się na pracę opiekunki w Berlinie jest to, że rodowici berlińczycy posługują się gwarą znaną w Niemczech jako „Berliner Schnauze”. Poza tym, podstawą berlińskiego dialektu jest gwara dolnoniemiecka i dialekt saksoński – może być to problem dla osób, które dopiero uczą się języka niemieckiego.

Oferty pracy dla opiekunek w Berlinie

Berlin jako trzecia co do wielkości metropolia Europy przyciąga wielu kandydatów do pracy za granicą. Stolica Niemiec to świetne miejsce pracy dla opiekunek osób starszych, które lubią barwne życie w mieście i cenią sobie międzynarodowe środowisko. Dużą zaletą pracy jako opiekunka w Berlinie jest także bliskość ważnych punktów usługowych takich jak sklepy, apteki, szpitale.

 

Praca jako opiekunka osób starszych - Berlin

 

Berlin to jednocześnie miasto, jak i osobny kraj związkowy (tzw. land), wydzielony z Brandenburgii. Jest to miejsce bardzo barwne i wielokulturowe – mieszkają tu przedstawiciele 190 krajów! Stolica Niemiec to także popularny kierunek wycieczek turystów z całego świata – dzięki swoim zabytkom, bogatej historii oraz wielu organizowanym imprezom kulturalnym ma naprawdę dużo do zaoferowania.

Decydując się na wyjazd do opieki w Niemczech należy pamiętać, że Berlin to miasto dynamiczne, tętniące życiem – nie sposób się tu nudzić. Z drugiej strony, wyjeżdżając do opieki w Berlinie trzeba się także liczyć z faktem, że miasto często bywa zatłoczone i zakorkowane. Poza tym, wśród ofert pracy w Berlinie przeważają zlecenia w mieszkaniach – zdecydowanie rzadziej zdarzają się podopieczni żyjący w domach jednorodzinnych. Należy pamiętać, że oferty pracy w mieszkaniach oznaczają zwykle brak osobnych łazienek dla opiekunów.

Opiekunka w Berlinie

W Berlinie nie ma potrzeby pokonywania dużych odległości, aby dostać się do centrum miasta, ponieważ każda dzielnica posiada swoje małe, połączone kwartały ulic nazywane przez berlińczyków słowem „Kiez”. W takich dzielnicach znajduje się wszystko, co niezbędne na co dzień – centra handlowe, restauracje i kawiarnie, urzędy, punkty usługowe. Nie ma więc potrzeby pokonywania dalekich odległości metrem. Poza tym, Berlin ma świetnie rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej – można korzystać z kolei regionalnej (Deutsche Bahn), kolejki miejskiej (S-Bahn), metra (U-Bahn) oraz autobusów i tramwajów. W stolicy Niemiec mnóstwo osób korzysta na co dzień z rowerów, np. z systemu publicznych rowerów miejskich do wypożyczania.

W ATERIMA MED znajdziesz oferty pracy w opiece w Berlinie. Sprawdź nasze oferty pracy w niemczech i wyjedź do Niemiec już w kilka dni! 

Oferty pracy opiekunki znajdziesz także w okolicznych miastach, takich jak: Poczdam, Oranienburg, Bernau bei Berlin, Falkensee, Wildau, Strausberg, Hoppegarten.

Sprawdź najnowsze oferty pracy z Berlina i okolic

Zamów bezpłatne połączenie →