Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Oferty pracy – Berlin

Oferty pracy dla Opiekunek w Berlinie

Wśród opiekunek osób starszych decydujących się na wyjazd do pracy w Niemczech znajdują się zarówno zwolenniczki pracy na wsi lub w mniejszych miastach, jak i opiekunki, które preferują zlecenia w niemieckich metropoliach. Miastem często i chętnie wybieranym przez dużą grupę opiekunek jest Berlin, który jako stolica Niemiec może naprawdę wiele zaoferować.

 

Kierunek: Berlin

Jednym z wielu argumentów, jakie przemawiają za pracą jako opiekunka w Berlinie jest bliskość do Polski. Najczęściej wybieranym środkiem lokomocji wśród opiekunek w Berlinie jest autobus. Odległość z Berlina do Poznania to około 270 kilometrów, czyli niecałe 3 godziny jazdy samochodem lub nieco więcej autobusem. Jest to duży plus, ponieważ dzięki dobrej lokalizacji planowanie podróży do stolicy Niemiec jest bezproblemowe – bilety na autobus lub na pociąg są dostępne od ręki, a jeśli zaplanuje się podróż z większym wyprzedzeniem, bilety lotnicze można kupić po naprawdę okazyjnej cenie. Dojazd jest zatem dość szybki i tani.

 

Berliński dialekt

Ważną informacją dla kandydatek decydujących się na pracę opiekunki w Berlinie jest to, że rodowici berlińczycy posługują się gwarą znaną w Niemczech jako „Berliner Schnauze”. Poza tym, podstawą berlińskiego dialektu jest gwara dolnoniemiecka i dialekt saksoński – może być to problem dla osób, które dopiero uczą się języka niemieckiego.

Oferty pracy dla opiekunek w Berlinie

Berlin jako trzecia co do wielkości metropolia Europy przyciąga wielu kandydatów do pracy za granicą. Stolica Niemiec to świetne miejsce pracy dla opiekunek osób starszych, które lubią barwne życie w mieście i cenią sobie międzynarodowe środowisko. Dużą zaletą pracy jako opiekunka w Berlinie jest także bliskość ważnych punktów usługowych takich jak sklepy, apteki, szpitale.

 

Praca jako opiekunka osób starszych - Berlin

 

Berlin to jednocześnie miasto, jak i osobny kraj związkowy (tzw. land), wydzielony z Brandenburgii. Jest to miejsce bardzo barwne i wielokulturowe – mieszkają tu przedstawiciele 190 krajów! Stolica Niemiec to także popularny kierunek wycieczek turystów z całego świata – dzięki swoim zabytkom, bogatej historii oraz wielu organizowanym imprezom kulturalnym ma naprawdę dużo do zaoferowania.

Decydując się na wyjazd do opieki w Niemczech należy pamiętać, że Berlin to miasto dynamiczne, tętniące życiem – nie sposób się tu nudzić. Z drugiej strony, wyjeżdżając do opieki w Berlinie trzeba się także liczyć z faktem, że miasto często bywa zatłoczone i zakorkowane. Poza tym, wśród ofert pracy w Berlinie przeważają zlecenia w mieszkaniach – zdecydowanie rzadziej zdarzają się podopieczni żyjący w domach jednorodzinnych. Należy pamiętać, że oferty pracy w mieszkaniach oznaczają zwykle brak osobnych łazienek dla opiekunów.

Opiekunka w Berlinie

W Berlinie nie ma potrzeby pokonywania dużych odległości, aby dostać się do centrum miasta, ponieważ każda dzielnica posiada swoje małe, połączone kwartały ulic nazywane przez berlińczyków słowem „Kiez”. W takich dzielnicach znajduje się wszystko, co niezbędne na co dzień – centra handlowe, restauracje i kawiarnie, urzędy, punkty usługowe. Nie ma więc potrzeby pokonywania dalekich odległości metrem. Poza tym, Berlin ma świetnie rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej – można korzystać z kolei regionalnej (Deutsche Bahn), kolejki miejskiej (S-Bahn), metra (U-Bahn) oraz autobusów i tramwajów. W stolicy Niemiec mnóstwo osób korzysta na co dzień z rowerów, np. z systemu publicznych rowerów miejskich do wypożyczania.

W ATERIMA MED znajdziesz oferty pracy w opiece w Berlinie. Sprawdź nasze oferty pracy w niemczech i wyjedź do Niemiec już w kilka dni! 

Oferty pracy opiekunki znajdziesz także w okolicznych miastach, takich jak: Poczdam, Oranienburg, Bernau bei Berlin, Falkensee, Wildau, Strausberg, Hoppegarten.

Sprawdź najnowsze oferty pracy z Berlina i okolic

Zamów bezpłatne połączenie →