ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych
w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania. Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń

Oferty pracy dla Opiekunek w Niemczech – Berlin

Oferty pracy dla Opiekunek w Berlinie

Kiedy zapada decyzja o wyjeździe do Niemiec w charakterze opiekunki seniora, osoba podejmująca decyzję o realizacji zlecenia staje przed kolejnym ważnym wyborem: zdecydować się na pobyt na wsi, czy w mieście? Wśród opiekunów osób w wieku zaawansowanym znajdują się oczywiście zarówno ci, którzy preferują podejmowanie działań w obszarze wiejskim lub w mniejszych miastach, jak i opiekunowie, którzy znacznie chętniej podejmują zlecenia w niemieckich metropoliach. Nie wyobrażają oni sobie codziennego funkcjonowania bez dostępu do określonych sklepów, czy innych udogodnień, które zapewnia duże miasto. Warto podkreślić, że miastem bardzo często i chętnie wybieranym przez dużą grupę opiekunek osób starszych jest Berlin. Stolica Niemiec może naprawdę wiele zaoferować osobom, które chcą wyjechać do tego kraju na zlecenie.

Sprawdź najnowsze oferty

Czy warto zamieszkać w Berlinie?

Wiele osób zastanawia się nad wyjazdami na zlecenia. Rozważają: "szukam pracy w Berlinie. Od czego warto zacząć?". W Internecie znaleźć można dużą ilość ogłoszeń, dotyczących wyjazdów zagranicznych w charakterze opiekunki seniora. Wpisując w wyszukiwarkę hasła: "opieka osób starszych Berlin", "praca w opiece Berlin", "opieka Berlin od zaraz", "Opieka Niemcy Berlin", "praca opieka Berlin", "Berlin opiekunki", "praca Berlin opieka bez języka", "opieka Berlin oferty pracy", czy inny, zbliżony do podanych zwrot, niezwykle łatwo odnaleźć różne propozycje wyjazdów. Jak z tego gąszczu podobnie brzmiących propozycji wybrać tę najwłaściwszą, która będzie korzystna, ale jednocześnie bezpieczna?

 

Istotne jest to, by nie dać się oszukać i wyjechać z pewną firmą, która posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Taką, która w swoich ofertach wyszczególnia najważniejsze elementy, nie zatajając niewygodnych faktów dotyczących na przykład choroby podopiecznego, którym opiekunka ma zajmować się po przyjeździe do Berlina. Ważne, by opiekunka, która wyjeżdża do dużego miasta, nierzadko sama pochodząc ze znacznie mniejszej miejscowości, czuła się bezpiecznie i mogła liczyć na wsparcie firmy. Między innymi dzięki stałemu kontaktowi z wykwalifikowaną koordynatorką. Opieka w Berlinie w porównaniu do innych lokalizacji na przykład podmiejskich na pewno wyróżnia się tym, że wiele udogodnień znajduje się na miejscu.
Sprawia to, że nie trzeba organizować podróży i pokonywać kilometrów, by dotrzeć z podopiecznym na badania do lekarza, czy (jeśli zdrowie podopiecznego na to pozwala) czynnie uczestniczyć z nim w wydarzeniach kulturalnych, które przyczyniają się do korzystnej dla niego aktywizacji społecznej. Dzięki przebywaniu w dużej metropolii realnym staje się wspólne wyjście do teatru, zwiedzanie zabytków, odwiedzanie muzeów i poznawanie historii miasta, które także dla opiekunki stanowiło będzie dodatkową atrakcję i duży atut przebywania na zleceniu w Berlinie. Warto także zaznaczyć, że atutem często wymienianym przez opiekunki, które zdecydowały się na przebywanie właśnie w tym rejonie, jest fakt bliskości tego miasta od naszego kraju. Niewątpliwie jednym z wielu argumentów przemawiających za pracą jako opiekunka w Berlinie jest bliskość do Polski.
Dlaczego to dla niektórych opiekunek tak istotne? Istnieje spora grupa ludzi, którzy cierpią na chorobę lokomocyjną i choć sam pobyt poza granicami kraju nie stanowi dla nich żadnego wyzwania, problemem jest podróż do miejsca docelowego ze względu na przypadłość, z którą się wówczas zmagają. Warto zaznaczyć, że dla przykładu odległość z Berlina do Poznania to około dwieście siedemdziesiąt kilometrów, czyli niespełna trzy godziny jazdy samochodem lub zaledwie nieco więcej autobusem. Co ważne, Opiekunowie, którzy zdecydują się na wyjazd na zlecenie z naszą firmą mogą skorzystać z rozwiązania jakim jest Aterima Bus. Podejmując się działań opiekuńczych na terenie Niemiec dojechać można z nami bezpiecznie na miejsce niezależnie od wybranej lokacji - także w Berlinie.
 

Zdajemy sobie sprawę, że sam fakt podróży do Niemiec bywa dla niektórych źródłem sporego stresu, ze względu na zmartwienie organizacją podróży. Wspieramy więc Opiekunów w tym aspekcie, by praca opiekunki w Berlinie rozpoczęła się od wygodnej podróży, zapewniającej spokój i nie generującej dodatkowych zmartwień.

Praca dla opiekunek w Berlinie podejmowana z zaufaną firmą jest gwarancją na udany pobyt i otrzymanie zarobionych środków. Ponieważ dajemy możliwość wyboru waluty, w której wypłacone zostanie wynagrodzenie, opiekunka może otrzymać je w euro, dzięki czemu bez problematycznych wizyt w kantorach i wymienianiu złotówek, zarabia ona w walucie kraju, w którym przebywa. To niezwykle wygodne.

Berlin praca z zakwaterowaniem

Praca w Berlinie z zakwaterowaniem jest możliwa dzięki podjęciu w pełni legalnej współpracy. Wyjeżdżaj mając pewność, że na miejscu otrzymasz godziwe warunki do życia. Warto podkreślić, że zapewniamy zarówno zakwaterowanie jak i wyżywienie w domu podopiecznego. Sprawia to, że osoba wyjeżdżająca na zlecenie do Berlina oszczędza dużo pieniędzy, nie musząc wydawać ich na zewnętrzne stołowanie się w lokalach na terenie miasta, czy gotując za własne środki osobnych posiłków dla siebie samej w domu seniora. Opiekunka zajmująca się osobą w wieku zaawansowanym może więc skupić się na dbaniu o komfort podopiecznego, nie obawiając się o to, czy sama będzie musiała ponosić koszty jedzenia. Zastanawiając się ile zarabia opiekunka w Niemczech, warto zaznaczyć, że zapewniamy konkurencyjne wynagrodzenie. Tym samym zyskuje się stabilność i niezależność finansową, którą zapewniamy dzięki wysokim stawkom wypłacanym zawsze na czas, zgodnie z ustaleniami.

Praca w Berlinie bez języka - czy jest możliwe znalezienie takiej oferty?

Warto zdawać sobie sprawę z Berlińskiego dialektu. Z pewnością ważną informacją dla osób, które byłyby skore zdecydować się na pracę w charakterze opiekunki w Berlinie jest to, że rodowici berlińczycy posługują się gwarą znaną w Niemczech jako „Berliner Schnauze”. W praktyce oznacza to, że podstawą berlińskiego dialektu jest gwara dolnoniemiecka i dialekt saksoński. Mówią więc oni nieco inaczej niż reszta niemieckiej społeczności. Może zaskoczyć to zwłaszcza osoby, które dopiero uczą się języka niemieckiego, jednak będzie to także stanowiło ciekawe urozmaicenie w kontekście komunikacji.

Jeśli obawiasz się, czy Twoja znajomość języka Niemieckiego jest na wystarczającym poziomie by zdecydować się na wyjazd zagraniczny pamiętaj, że zapewniamy wsparcie w nauce języka między innymi poprzez udostępnienie na stronie bezpłatnych lekcji językowych. Przewidzianych zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają naukę i chcą przyswoić podstawy, jak i tych, którzy są już zaawansowani językowo i szukają materiałów, które rozwiną ich umiejętności.

Staramy się znaleźć odpowiednią ofertę dla każdego kandydata, który jest zainteresowany podjęciem się opieki nad osobą w wieku zaawansowanym. Zdarzają się zlecenia, w których nie jest wymagana biegła znajomość językowa ze strony opiekuna. Może to wynikać na przykład ze stanu zdrowia podopiecznego, który nie jest osobą rozmowną, lub nie komunikuje się słownie, co jest następstwem postępującej choroby. Wówczas rodzina podopiecznego nie oczekuje, by Opiekunka mówiła biegle w języku niemieckim.

Jak jest w Berlinie?

Berlin to jednocześnie miasto, jak i osobny kraj związkowy. Tak zwany "land", który wydzielony został z Brandenburgii. Jest to miejsce wielokulturowe. Przyjmuje się, że Berlin zamieszkują przedstawiciele 190 krajów. Wśród ofert pracy w Berlinie przeważają zlecenia w mieszkaniach. Zdecydowanie rzadziej zdarzają się podopieczni żyjący w domach jednorodzinnych. Wynika to ze specyfiki życia w dużej metropolii, gdzie łatwiej nabyć mieszkanie, niż budynek wraz z działką. Warto zdawać sobie sprawę, że oferty pracy w mieszkaniach oznaczają zwykle brak osobnych łazienek dla opiekunów. Nie stanowi to jednak dużego wyrzeczenia dla osób chcących podjąć zlecenia w mieście, gdyż rekompensują im to liczne atrakcje, które Berlin zapewnia. Ogłoszenie typu "Opieka nad osobami starszymi Berlin" jest szansą nie tylko na uczciwy zarobek dzięki niesieniu pomocy i wsparcia osobie w wieku zaawansowanym.

To także możliwość poznania innej kultury, zobaczenia nowych miejsc, poznania fascynujących ludzi. Rozmów z osobami, których nie poznałoby się w innych okolicznościach, co daje możliwość poszerzenia horyzontów. Jest to niewątpliwie niezwykle korzystne! W mieście tym nie ma potrzeby pokonywania wielu kilometrów by dotrzeć od punku wyjściowego do miejsca docelowego, gdy opiekun chce znaleźć się z podopiecznym na przykład w centrum miasta. Wynika to z tego, że każda dzielnica posiada swoje małe, połączone kwartały ulic nazywane przez berlińczyków słowem „Kiez”. W takich dzielnicach znajduje się wszystko, co potrzebne do wygodnego funkcjonowania: zarówno centra handlowe, restauracje, jak i kawiarnie, urzędy, czy punkty usługowe. Jednakże jeśli Opiekunka chciałaby zwiedzić inny obszar, może skorzystać z bardzo wygodnego, dostępnego w mieście metra.

Dodatkowym atutem miasta jest fakt, że Berlin ma świetnie rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej. Z jakich środków lokomocji może skorzystać opiekunka przebywająca w Berlinie na zleceniu?

  • z kolei regionalnej (Deutsche Bahn),
  • z kolejki miejskiej (S-Bahn),
  • z metra (U-Bahn),
  • z autobusów,
  • z tramwajów.

Warto także podkreślić, że w stolicy Niemiec bardzo wiele osób korzysta na co dzień z rowerów. Często rodzina seniora jest skłonna pożyczyć opiekunce rower na czas jej pobytu w Niemczech, lub może ona skorzystać z systemu publicznych rowerów miejskich do wypożyczania.Brama Brandenburska

To jeden z najbardziej znanych symboli Berlina. Jest bardzo okazała, ma ponad 20 metrów wysokości (licząc z kwadrygą ponad 26 metrów) i 62 metry szerokości. Powstała z rozkazu Fryderyka Wilhelma II.Wieża Telewizyjna

Ze względu na to, że sięga do wysokości 368 metrów jest najwyższym budynkiem w Niemczech oraz czwartym co do wielkości wolnostojącym obiektem w Europie.Reichstag

Gmach niemieckiego parlamentu. Na tle innych budowli wyróżnia go szklana kopuła. Służy ona również za platformę widokową.Mur Berliński

Określany jest jako słynna ściana oddzielająca Berlin Zachodni i NRD. Jest także symbolem podziału Niemiec i porządku Europy, jaki zapanował po drugiej wojnie światowej. Powstał w 1961 roku, a runął w 1989 roku. Obecnie w Berlinie, w niektórych częściach miasta można zobaczyć pozostałości muru.


Kolumna Zwycięstwa (Siegessäule)

Znajduje się ona w parku Großer Tiergarten. Upamiętnia zwycięstwo Prus nad Danią w wojnie duńskiej w 1864 roku, a także zwycięstwa w wojnie z Austrią i z Francją.


Wyspa Muzeów (Museumsinsel)

Zlokalizowana jest na rzece Sprewie, w samym centrum Berlina. Warto podkreślić, że Wyspa Muzeów z powodu unikatowej architektury oraz dużej wartości historyczno-kulturalnej została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO w 1999 roku.

Czy opłaca się opieka w Berlinie?

Najnowsze oferty pracy z Berlina dostępne są na naszej stronie internetowej. Warto sprawdzać je regularnie, gdyż Berlin jako trzecia co do wielkości metropolia Europy przyciąga wielu kandydatów do pracy za granicą. Oznacza to więc, że ta korzystna lokalizacja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących zleceń w charakterze opiekuna seniora. Oferty typu: "Praca Berlin" znikają szybko, gdyż wielu jest chętnych. 
Potwierdza to, zatem że miasto to ma wiele do zaoferowania! Stolica Niemiec to świetne miejsce pracy dla opiekunek, które lubią przebywać w tętniącym życiem mieście zapewniającym międzynarodowe środowisko. Ściągają tam ludzie z całego świata. Dużą zaletą pracy jako opiekunka w Berlinie jest bliskość ważnych punktów usługowych takich jak sklepy wielkopowierzchniowe, szpitale, czy całodobowe apteki. 
Co zapewnia bezpieczeństwo ze względu na dostępność leków i innych preparatów medycznych zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Przebywanie w tej lokalizacji sprawia, że opiekunka nie tylko może realizować zlecenie czerpiąc z tego korzyści finansowe, ale także zwiedzić to niezwykle ważne miasto na kulturalnej mapie świata. Jest to więc dodatkowa korzyść, którą warto wziąć pod uwagę decydując się na wybór konkretnej oferty.

Sprawdź najnowsze oferty pracy z Berlina i okolic

Zamów bezpłatne połączenie →