Z mojego koszyka

Oswajanie

Autor Henia Janik,
Szybko przyzwyczajacie się do nowego miejsca? Może macie jakieś swoje sposoby, żeby poczuć się "jak u siebie w domu"?
Czytaj

Biała bluzka do zadań specjalnych

Autor Henia Janik,
Biała bluzka stała się moim fartuchem roboczym. Można powiedzieć, że białe bluzki znacznie poprawiały moje samopoczucie, dodawały pewności siebie. Dobrze się w nich czułam po prostu. Niby detal, a robił swoje.
Czytaj

Święta krowa jest be

Autor Henia Janik,
Święty spokój. Wszyscy o nim marzymy. Niech na nas spłynie, choćby chwilę nie myśleć, co będzie, jak zdrowie stracimy, jak pieniądze przepadną. Żeby mała stabilizacja zapanowała, żeby tylko gorzej nie było.
Czytaj

Pasja to ja!

Autor Henia Janik,
Jedna trzecia mojego wielkiego marzenia spełniła się! Zasadziłam lipę w Czarnolesie, w przepięknym miejscu – w parku Muzeum Jana Kochanowskiego. Tak jak sobie wymarzyłam. Wszystko jest możliwe!
Czytaj

Jarzębina czerwona

Autor Henia Janik,
Trudno jej nie zauważyć. Kiedyś dojrzewała o tej porze. Ale w związku ze zmianami klimatycznymi już w lipcu widziałam czerwone jagody jarzębiny.
Czytaj

Krótki donos o dziadostwie

Autor Henia Janik,
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące.
Czytaj

Z Everestu powolutku się schodzi

Autor Henia Janik,
Grzyby są? Krzyknęłam z wysokości stromego wzniesienia. Na dole dostrzegłam szczupłą postać starszego mężczyzny w kraciastej koszuli. W ręku trzymał płócienną siatkę. Wyglądał na miejscowego zbieracza grzybów.
Czytaj

Niedorozwój osobisty

Autor Henia Janik,
Kiedy uruchomił się wysyp książek jak być pięknym, młodym, inteligentnym, szczęśliwym oraz jak w try-miga zarobić pierwszy milion, poszłam na ten lep jak mucha. Chłonęłam całe stosy. Działało w trakcie lektury. Po odstawieniu przestawało działać.
Czytaj

W kosmosie jakby ciszej się robi

Autor Henia Janik,
Szacunek i tolerancja! Tak Loki Schmidt odpowiedziała na pytanie jaka była tajemnica jej długoletniego małżeństwa z Helmutem Schmidtem, byłym kanclerzem Niemiec. Przeżyli razem 68 lat.
Czytaj

Bzianka? A co to takiego?

Autor Henia Janik,
Nie wiesz? Też nie wiedziałam, dopóki nie spróbowałam. Bzianką nazywano na Podkarpaciu zupę z jagód czarnego bzu. Gotowano ją dawniej bardzo często. Po raz pierwszy jadłam ją w Niemczech.
Czytaj