Z mojego koszyka

Poufne

Autor Henia Janik,
Przepracowała w zawodzie pielęgniarki przeszło 40 lat. Nigdy nie opowiadała żadnych historii z życia kliniki. Nic o swoich zawodowych przygodach. Żadnego złego słówka na kolegów po fachu – lekarzy ani na koleżanki pielęgniarki. Nic. Woda w ustach.
Czytaj

Zwyczajne kobiety niby

Autor Henia Janik,
Floruś! Floruś! Uspokój się! Koty czmychały pod samochody albo wystrzeliwały jak z procy na maski samochodów. Towarzyszył im furkot gołębi. Też czuły Florka w pobliżu.
Czytaj

Mów do mnie Hans!

Autor Henia Janik,
Z ciekawością przeczytałam jakiś czas temu porady i wskazówki w Unter uns, o tym jak pokonać stres związany z naszą pierwszą wizytą u nowej rodziny. Dla mnie osobiście nowe sytuacje nie są w większości stresujące – chętnie wybieram nieznane miejsca. Lubię rolę tzw. pioniera, bo nowe sytuacje są dla mnie wyzwaniem.
Czytaj

Lekarstwo na małe smuteczki

Autor Henia Janik,
Dla światłolubnych nastał ciężki czas. Dni krótkie i ciemne sprzyjają melancholii. Dzisiaj słowa "depresja" trochę się nadużywa określając nim nawet zwykły smutek. Są wypróbowane sposoby na jesienne chandry. Jesień też może dać energię, jeżeli mądrze zastosujemy odpowiednie środki zaradcze.
Czytaj

Ręka w rękę

Autor Henia Janik,
Chcę już do domu! Marie Luise! Pani jest w domu! To nie jest mój dom! – zaprzeczyła zrozpaczona. Jeżeli nie pani, to czyj? To jest dom opieki! Ja chcę do mojego prawdziwego domu! Chcę spać w moim własnym łóżku!
Czytaj

Twierdze

Autor Henia Janik,
Od jakiej wiadomości zaczynamy - od dobrej czy od złej? Od złej! Odpowiada zazwyczaj pytany. Też tak robię. Żabę trzeba przełknąć na początku i będzie z górki.
Czytaj

Wybaczam wam!

Autor Henia Janik,
Drzwi nagle otworzyły się na oścież. Głowy wszystkich uniosły się znad talerzy z grzybową i skierowały w tamtym kierunku. Nieoczekiwany wędrowiec?
Czytaj

Ruskie, czyli polskie

Autor Henia Janik,
Oprzesz się pierogom? Tak czy nie? W przyszłym tygodniu większość będzie ze smakiem podjadała pierogi z farszem kapustno-grzybowym mniam...
Czytaj

Nie wypada pytać świętego Mikołaja

Autor Henia Janik,
Prezenty-rarytasy. Zrobione osobiście przez kogoś dla ciebie. Jest w nich czas, namysł, serce, dusza. A co Wy chcielibyście dostać w tym ostatnim miesiącu 2018 roku od świętego Mikołaja?
Czytaj

Drobiażdżki

Autor Henia Janik,
Werner kilka minut czaił sie z nożem w dłoni zanim uderzył w czubek jajka. Trach! Skorupki pękały i on mógł już dalej dostać się do pomarańczowego wnętrza. Był tak skoncentrowany przy tej czynności, że aż żyły na skroniach nabrzmiewały.
Czytaj