Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Certyfikacja Opiekunów Osób Starszych

Czym jest Certyfikat Wykwalifikowanego Opiekuna w Środowisku Domowym?

Rozwój zawodowy to niewątpliwie ważny element pracy Opiekunki i Opiekuna Osób Starszych. Z każdym wyjazdem na ofertę, pracownicy zdobywają zarówno większe doświadczenie w zakresie czynności pielęgnacyjnych czy opiekuńczych nad seniorami jak i wiedzę nt. chorób demencyjnych oraz innych schorzeń osób starszych

W odpowiedzi na to, podjęliśmy decyzję o przystąpieniu ATERIMA MED do programu edukacyjnego, który umożliwia Opiekunom zdobycie Certyfikatu Wykwalifikowanego Opiekuna w Środowisku Domowym. Program ten, realizowany jest w Polsce przez naszego partnera merytorycznego – Akademię Opiekunów, która wraz z niemieckim Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung przygotował kurs obejmujący 80 godzin lekcji w systemie e-learningu.

Kurs uzupełniony jest o praktyczną część, na którą składa się kilkutygodniowy pobyt u podopiecznego. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest zaliczenie obu części kursu – teoretycznej i praktycznej oraz pozytywne przyjęcie raportu przez organizację certyfikującą.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce zatrudniającą opiekunów osób starszych, w której można otrzymać certyfikat niemieckiej instytucji, potwierdzający wiedzę i doświadczenie w zawodzie.

Certyfikat w opinii innych ludzi:

dr Arne Petermann z Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung:

„Opracowaliśmy kurs wedle przejrzystej struktury, zawierającej zagadnienia teoretyczne, ćwiczenia interaktywne, a także testy podsumowujące. Mając na względzie komfort opiekunów, zależało nam, aby wiedza była podana z duchem czasu i w sposób angażujący”.

Pani Iza z Legnicy:

„Certyfikat to coś dla mnie. Mam duże, kilkuletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. A dokument potwierdzający to jest dowodem mojej wiedzy”.

Tomasz Piłat z Akademii Opiekunów:

„Inwestując w innych, inwestujemy również w siebie. Program Wykwalifikowany opiekun w środowisku domowym został przygotowany z myślą o tych opiekunach, którzy chcieliby otaczać swoich podopiecznych jak najlepszą opieką, polepszając przy tym warunki własnej pracy.”

Pan Markus, zatrudniający Opiekunkę ATERIMA MED, która zrealizowała kurs szkoleniowy:

„Ufam naszej opiekunce, która uzyskała Certyfikat w ATERIMA MED. Wcześniej często wchodziłem w dyskusję czy decyzje podejmowane przez opiekunkę są słuszne. Teraz p. Maria ma dużo więcej argumentów i to ona decyduje, w jaki sposób zająć się moją mamą”.

Najważniejsze informacje na temat kursu certyfikacyjnego

Udział w programie jest bezpłatny i dedykowany wszystkim opiekunkom i opiekunom współpracującym z ATERIMA MED.

Program został tak przygotowany, aby każdy uczestnik mógł przyswajać wiedzę w tempie dostosowanym do jego możliwości.

Każdy z uczestników może skontaktować się z trenerem, który zawsze chętnie odpowie na wszelakie pytania, korzystając ze swojej szerokiej wiedzy teoretycznej i długoletniego doświadczenia. Dodatkowo, trener śledzi postępy w nauce poszczególnych opiekunów, otaczając opieką tych, którzy opiekują się innymi.

Co można zyskać, biorąc udział w programie:


podniesienie kwalifikacji zawodowych - dyplom wykwalifikowanego opiekuna w środowisku domowym


stały kontakt z doświadczonym trenerem


dostęp do 11 modułów tematycznych i 80 godzin szkolenia


elastyczny, dostosowany do Twoich potrzeb tryb nauki za pomocą platformy e‑learningowej

Kontakt w sprawie programu Certyfikacji:

Jeśli chcielibyście Państwo wziąć udział w tym kursie, prosimy o zgłoszenie się mailowe na adres:  szkolenia@akademiaopiekunow.pl

W wypadku pytań, prosimy o kontakt telefoniczny +12 347 64 94 lub mailowy szkolenia@akademiaopiekunow.pl

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zostaw swój numer - oddzwonimy