ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Niemcy cenią domową opiekę

Niemcy zmagają się z problemem niskiej jakości usług opiekuńczych. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje opieki, a domy starców nie spełniają stawianych im oczekiwań. Jest to szansa dla domowych opiekunek.

Miesięczny pobyt w niemieckim domu opieki to wydatek nawet kilku tysięcy euro, ale nawet takie fundusze nie zawsze zapewniają godne życie starszym osobom. Najlepiej świadczą o tym publikowane coraz częściej zatrważające raporty o poziomie usług opiekuńczych. W kilkunastu domach starców na terenie całych Niemiec stan tej opieki nie jest zadowalający. To wynik kontroli przeprowadzonych w ostatnim czasie.


Domy niespokojnej starości

Temat ten zainteresował dziennikarzy dziennika „Bild”, którzy tak opisują całą sprawę: „Personel jednego z domów starców nie radził sobie z pracą, więc przywiązywał pensjonariuszy pasami do łóżek. Zdarzało się, że seniorzy musieli w nich leżeć po kilkanaście godzin. Aż jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona albo otrzymuje zbyt mało płynów. Przyczyną choroby co dziesiątego pacjenta jest niewłaściwa opieka, a bez opieki pozostaje co trzeci senior z demencją. W efekcie całodobowa opieka nad chorymi staje się fikcją."

Opublikowane raporty bardzo poruszyły opinię publiczną, media i polityków. Wszystko to sprawiło, że niemieckie domy opieki mają obecnie złą opinię.


Niewesołe życie staruszka

O tym, że usługi opiekuńcze świadczone w instytucjach społecznych pozostawiają wiele do życzenia, wiedziano już wcześniej. Odleżyny, złe traktowanie, brak czasu dla podopiecznych – o tym dyskutuje się w Niemczech już od dłuższego czasu. Problem jednak polega na tym, że nie przechodzi się od słów do czynów. Pomimo przeprowadzanych kontroli stan usług nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie – pogarsza się.

Pensjonariusze tracą w placówkach opiekuńczych radość życia i godność. Ostatnie lata swojego życia spędzają bezsilni w przykrych warunkach. Co istotne, z takiej opieki korzysta obecnie 600 tysięcy osób na terenie Niemiec. Z roku na rok ta liczba wzrasta, bo przybywa ludzi potrzebujących stałej opieki.

Jaką więc formę opieki wybrać dla schorowanych rodziców, kiedy ich stan zdrowia wymaga stałej pomocy? Zdecydować się na dom starców czy zorganizować opiekę domową? Wiele osób staje przed takim dylematem.


Opieka domowa – najlepsza alternatywa

W obliczu dramatycznych raportów o warunkach opieki w domach starców coraz większą popularnością cieszy się opieka całodobowa świadczona w domu pacjenta. Decydują się na nią zwłaszcza osoby, którym zależy na tym, aby ich niedołężni bliscy nie czuli się odizolowani i niepotrzebni. Warunkiem zatrudnienia opiekunki jest odpowiednie dla tego typu pracy przygotowanie: kwalifikacje, ukończony kurs opieki nad starszymi osobami lub wcześniejsze doświadczenie w takiej pracy.

Wielu Niemców korzysta z pośrednictwa agencji zatrudniających opiekunki. Najmilej widziane są Polki, które chwalone są za zaradność, sumienność i umiejętność gotowania. Wysoko ceni się ich zaangażowanie w pracę i autentyczną serdeczność. Z kolei opiekunki często podkreślają, że zajmując się drugą osobą mają poczucie, że więcej dostają niż dają.

Za pośrednictwem ATERIMA MED pracę w Niemczech znalazło wiele polskich opiekunek. Codziennie otrzymujemy dowody zadowolenia i wdzięczności rodzin niemieckich, które dziękują za otoczenie ich bliskich tak wspaniałą opieką. To daje nam ogromną satysfakcję, a także zapał do dalszej pracy.

Oprac. MZ

Zamów bezpłatne połączenie →