Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 6 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemcy cenią domową opiekę

Niemcy zmagają się z problemem niskiej jakości usług opiekuńczych. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje opieki, a domy starców nie spełniają stawianych im oczekiwań. Jest to szansa dla domowych opiekunek.

Miesięczny pobyt w niemieckim domu opieki to wydatek nawet kilku tysięcy euro, ale nawet takie fundusze nie zawsze zapewniają godne życie starszym osobom. Najlepiej świadczą o tym publikowane coraz częściej zatrważające raporty o poziomie usług opiekuńczych. W kilkunastu domach starców na terenie całych Niemiec stan tej opieki nie jest zadowalający. To wynik kontroli przeprowadzonych w ostatnim czasie.


Domy niespokojnej starości

Temat ten zainteresował dziennikarzy dziennika „Bild”, którzy tak opisują całą sprawę: „Personel jednego z domów starców nie radził sobie z pracą, więc przywiązywał pensjonariuszy pasami do łóżek. Zdarzało się, że seniorzy musieli w nich leżeć po kilkanaście godzin. Aż jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona albo otrzymuje zbyt mało płynów. Przyczyną choroby co dziesiątego pacjenta jest niewłaściwa opieka, a bez opieki pozostaje co trzeci senior z demencją. W efekcie całodobowa opieka nad chorymi staje się fikcją."

Opublikowane raporty bardzo poruszyły opinię publiczną, media i polityków. Wszystko to sprawiło, że niemieckie domy opieki mają obecnie złą opinię.


Niewesołe życie staruszka

O tym, że usługi opiekuńcze świadczone w instytucjach społecznych pozostawiają wiele do życzenia, wiedziano już wcześniej. Odleżyny, złe traktowanie, brak czasu dla podopiecznych – o tym dyskutuje się w Niemczech już od dłuższego czasu. Problem jednak polega na tym, że nie przechodzi się od słów do czynów. Pomimo przeprowadzanych kontroli stan usług nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie – pogarsza się.

Pensjonariusze tracą w placówkach opiekuńczych radość życia i godność. Ostatnie lata swojego życia spędzają bezsilni w przykrych warunkach. Co istotne, z takiej opieki korzysta obecnie 600 tysięcy osób na terenie Niemiec. Z roku na rok ta liczba wzrasta, bo przybywa ludzi potrzebujących stałej opieki.

Jaką więc formę opieki wybrać dla schorowanych rodziców, kiedy ich stan zdrowia wymaga stałej pomocy? Zdecydować się na dom starców czy zorganizować opiekę domową? Wiele osób staje przed takim dylematem.


Opieka domowa – najlepsza alternatywa

W obliczu dramatycznych raportów o warunkach opieki w domach starców coraz większą popularnością cieszy się opieka całodobowa świadczona w domu pacjenta. Decydują się na nią zwłaszcza osoby, którym zależy na tym, aby ich niedołężni bliscy nie czuli się odizolowani i niepotrzebni. Warunkiem zatrudnienia opiekunki jest odpowiednie dla tego typu pracy przygotowanie: kwalifikacje, ukończony kurs opieki nad starszymi osobami lub wcześniejsze doświadczenie w takiej pracy.

Wielu Niemców korzysta z pośrednictwa agencji zatrudniających opiekunki. Najmilej widziane są Polki, które chwalone są za zaradność, sumienność i umiejętność gotowania. Wysoko ceni się ich zaangażowanie w pracę i autentyczną serdeczność. Z kolei opiekunki często podkreślają, że zajmując się drugą osobą mają poczucie, że więcej dostają niż dają.

Za pośrednictwem ATERIMA MED pracę w Niemczech znalazło wiele polskich opiekunek. Codziennie otrzymujemy dowody zadowolenia i wdzięczności rodzin niemieckich, które dziękują za otoczenie ich bliskich tak wspaniałą opieką. To daje nam ogromną satysfakcję, a także zapał do dalszej pracy.

Oprac. MZ

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.