Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemcy cenią domową opiekę

Niemcy zmagają się z problemem niskiej jakości usług opiekuńczych. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje opieki, a domy starców nie spełniają stawianych im oczekiwań. Jest to szansa dla domowych opiekunek.

Miesięczny pobyt w niemieckim domu opieki to wydatek nawet kilku tysięcy euro, ale nawet takie fundusze nie zawsze zapewniają godne życie starszym osobom. Najlepiej świadczą o tym publikowane coraz częściej zatrważające raporty o poziomie usług opiekuńczych. W kilkunastu domach starców na terenie całych Niemiec stan tej opieki nie jest zadowalający. To wynik kontroli przeprowadzonych w ostatnim czasie.


Domy niespokojnej starości

Temat ten zainteresował dziennikarzy dziennika „Bild”, którzy tak opisują całą sprawę: „Personel jednego z domów starców nie radził sobie z pracą, więc przywiązywał pensjonariuszy pasami do łóżek. Zdarzało się, że seniorzy musieli w nich leżeć po kilkanaście godzin. Aż jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona albo otrzymuje zbyt mało płynów. Przyczyną choroby co dziesiątego pacjenta jest niewłaściwa opieka, a bez opieki pozostaje co trzeci senior z demencją. W efekcie całodobowa opieka nad chorymi staje się fikcją."

Opublikowane raporty bardzo poruszyły opinię publiczną, media i polityków. Wszystko to sprawiło, że niemieckie domy opieki mają obecnie złą opinię.


Niewesołe życie staruszka

O tym, że usługi opiekuńcze świadczone w instytucjach społecznych pozostawiają wiele do życzenia, wiedziano już wcześniej. Odleżyny, złe traktowanie, brak czasu dla podopiecznych – o tym dyskutuje się w Niemczech już od dłuższego czasu. Problem jednak polega na tym, że nie przechodzi się od słów do czynów. Pomimo przeprowadzanych kontroli stan usług nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie – pogarsza się.

Pensjonariusze tracą w placówkach opiekuńczych radość życia i godność. Ostatnie lata swojego życia spędzają bezsilni w przykrych warunkach. Co istotne, z takiej opieki korzysta obecnie 600 tysięcy osób na terenie Niemiec. Z roku na rok ta liczba wzrasta, bo przybywa ludzi potrzebujących stałej opieki.

Jaką więc formę opieki wybrać dla schorowanych rodziców, kiedy ich stan zdrowia wymaga stałej pomocy? Zdecydować się na dom starców czy zorganizować opiekę domową? Wiele osób staje przed takim dylematem.


Opieka domowa – najlepsza alternatywa

W obliczu dramatycznych raportów o warunkach opieki w domach starców coraz większą popularnością cieszy się opieka całodobowa świadczona w domu pacjenta. Decydują się na nią zwłaszcza osoby, którym zależy na tym, aby ich niedołężni bliscy nie czuli się odizolowani i niepotrzebni. Warunkiem zatrudnienia opiekunki jest odpowiednie dla tego typu pracy przygotowanie: kwalifikacje, ukończony kurs opieki nad starszymi osobami lub wcześniejsze doświadczenie w takiej pracy.

Wielu Niemców korzysta z pośrednictwa agencji zatrudniających opiekunki. Najmilej widziane są Polki, które chwalone są za zaradność, sumienność i umiejętność gotowania. Wysoko ceni się ich zaangażowanie w pracę i autentyczną serdeczność. Z kolei opiekunki często podkreślają, że zajmując się drugą osobą mają poczucie, że więcej dostają niż dają.

Za pośrednictwem ATERIMA MED pracę w Niemczech znalazło wiele polskich opiekunek. Codziennie otrzymujemy dowody zadowolenia i wdzięczności rodzin niemieckich, które dziękują za otoczenie ich bliskich tak wspaniałą opieką. To daje nam ogromną satysfakcję, a także zapał do dalszej pracy.

Oprac. MZ

Zamów bezpłatne połączenie →