Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi – aktywizacja podopiecznego z demencją

Praca Opiekunki w Niemczech jest związana z opieką nad osobami starszymi, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości i choroby przewlekłe. W codziennej opiece nad seniorem konieczne jest dostosowanie działań do stanu zdrowia podopiecznego – szczególnie w przypadku osób chorych na demencję. 

Demencja i wyzwania codziennej opieki

Opiekunki osób starszych w większości sytuacji zajmują się podopiecznymi, którzy zmagają się z tzw. otępieniem (inaczej demencją), czyli zespołem objawów spowodowanych chorobą mózgu. Najczęstszą przyczyną otępienia jest Alzheimer, czyli postępująca, uszkadzająca komórki nerwowe mózgu choroba, na którą do tej pory nie ma leku.

Alzheimer – złodziej pamięci

aktywizacja-podopiecznego-z-demencjaChoroba Alzheimera należy do grupy chorób neurodegeneracyjnych. Rozpoczyna się bardzo powoli, a jej przebieg i nasilenie objawów u każdego są inne. Choroby otępienne, w tym choroba Alzheimera, charakteryzują się tym, że stopniowo odcinają chorych od rzeczywistości. Pogłębiające się uszkodzenie mózgu wpływa na pogorszenie działania funkcji poznawczych, takich jak pamięć, mowa czy myślenie. Oznacza to, że z czasem kontakt z podopiecznym cierpiącym na demencję staje się coraz trudniejszy, a codzienna opieka wymaga od Opiekuna więcej cierpliwości i opanowania – to duże wyzwanie.

Na stronie ATERIMA MED możesz dowiedzieć się więcej na temat choroby Alzheimera oraz opieki nad osobami cierpiącymi na demencję.

Aktywizacja podopiecznego

Podczas opieki nad osobami chorymi na demencję nie można zapominać o aktywizacji. Dzięki ciągłej aktywności chory ma szansę na pozostanie dłużej sprawnym – aktywizacja i interakcja z innymi ludźmi, przyjazne środowisko oraz Opiekun, który posiada wiedzę, jak skutecznie aktywizować i opiekować się chorym stanowią drogę do sukcesu.

Odpowiednia aktywizacja osób chorych jest tak samo ważna w terapii jak leczenie farmakologiczne. Podczas opieki nad osobami starszymi należy wykorzystywać każdą okazję do aktywizacji – szczególnie mając na uwadze codzienne czynności.

Istnieje wiele możliwości aktywizowania podopiecznego przez Opiekuna podczas codziennej opieki. Są to m.in.: rozmowy na temat rodziny i bliskich, odwoływanie się do pozytywnych wspomnień chorego, zadawanie prostych pytań (np. na temat aktualnej daty) oraz zaangażowanie podopiecznego w codzienne czynności.

Oprócz wymienionych powyżej sposobów aktywizowania ważne jest także zachęcanie podopiecznego do aktywności ruchowej – może być to prosta, nieforsująca gimnastyka lub regularne spacery na świeżym powietrzu.

O czym trzeba pamiętać?

Bardzo ważne jest dostosowanie metod aktywizacji do możliwości podopiecznego – zarówno psychicznych jak i fizycznych. Aby podopieczny jak najdłużej mógł cieszyć się sprawnością i dobrym stanem psychicznym, każda Opiekunka osób starszych powinna przestrzegać kilku zasad.

Opieka seniora i jego aktywizacja powinna opierać się na prostych i powtarzalnych rytuałach, a podopiecznego nie należy poganiać ani zmuszać do wykonywania nadmiernej ilości zadań. Bardzo ważna jest także cierpliwość i zrozumienie ze strony Opiekuna – zdenerwowanie lub agresja seniora często są objawami choroby czy dyskomfortu, o których często podopieczny nie jest w stanie nas poinformować. Należy pamiętać, że takie zachowanie nie wynika z jego złej woli. Podczas aktywizowania chorego bardzo ważne jest jego poczucie niezależności, dlatego istotne jest, aby nie wyręczać podopiecznego jeśli to nie jest konieczne.

Opieka nad osobami starszymi – wsparcie i zrozumienie

Choroby otępienne są bardzo dużym wyzwaniem dla Opiekunów, jednak właściwa opieka i wsparcie mogą zapewnić chorym spokój na długie lata.

Opiekunowie osób starszych ATERIMA MED, którzy na co dzień zajmują się podopiecznymi cierpiącymi na choroby otępienne zawsze mogą liczyć na pomoc ekspertów, m. in.:

 

Chcesz rozpocząć pracę jako Opiekun osób starszych? Zobacz nasze oferty pracy w Niemczech i aplikuj!

Zamów bezpłatne połączenie →