Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 6 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi – Wsparcie w trudnych chwilach

Opieka nad osobami starszymi lub przewlekle chorymi wymaga od opiekunki wiele cierpliwości i odporności psychicznej. W codziennej pracy w opiece zdarzają się sytuacje, w których opiekun potrzebuje wsparcia – często najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z wykwalifikowaną osobą z doświadczeniem.

Codzienna opieka seniora a stres opiekunów

Magdalena MichalskaPraca opiekunki osób starszych w obcym kraju może powodować stres, zmęczenie i poczucie bezradności. Na samopoczucie mogą także negatywnie wpływać trudne sytuacje występujące podczas codziennej opieki nad osobami starszymi, np. pogarszający się stan zdrowia podopiecznego lub zaburzenia zachowania spowodowane chorobą przewlekłą, np. demencją lub chorobą Alzheimera. Rozłąka z bliskimi i tęsknota za krajem pogłębiają uczucie osamotnienia, co źle wpływa na kondycję psychiczną opiekunów.

Poważne skutki stresu

Opieka nad osobami starszymi często jest dużym obciążeniem dla opiekunek, którego konsekwencją może być tzw. zespół stresu opiekuna lub wypalenie zawodowe.

Najczęstszym powodem wypalenia u opiekunek osób starszych jest stres i wymagające odpowiedzialności obowiązki. Objawami wypalenia jest pogłębiające się zmęczenie fizyczne i psychiczne opiekuna, mniejsze zaangażowanie w pracy, spadek satysfakcji z zawodu, dystansowanie się, ogólna niechęć do wykonywanych czynności oraz spadek poczucia własnej wartości i posiadanych kompetencji.

Wypalenie zawodowe to skrajny przypadek zespołu stresu opiekuna. Zespół stresu wiąże się ze stanem fizycznego i psychicznego wyczerpania, który pojawia się u osób długotrwale zajmujących się opieką nad osobami starszymi i chorymi.

Objawy zespołu stresu u opiekunów to m.in.:

 • poczucie lęku, bezsilności, osamotnienia,
 • apatia,
 • chroniczny stres,
 • wyczerpanie fizyczne,
 • nerwowość, drażliwość, złość, irytacja,
 • bezsenność,
 • problemy z koncentracją.

Jak radzić sobie wypaleniem lub zespołem stresu opiekunów? Szczera rozmowa, troska i wsparcie mogą znacznie poprawić kondycję psychiczną pracowników zajmujących się seniorami. Opiekunowie często nie zdają sobie sprawy z faktu, że potrzebują pomocy lub też nie wiedzą, gdzie jej szukać. Zadbanie o regenerację sił psychicznych i fizycznych opiekuna jest jednym z podstawowych warunków efektywnej opieki.

Dyżury telefoniczne „Wsparcie w trudnych chwilach”

W ATERIMA MED na każdym kroku staramy się doceniać i ułatwiać pracę wszystkich naszych pracowników. Wierzymy, że wsparciem i opieką powinni być objęci nie tylko podopieczni, ale także ich opiekunowie. Po przeprowadzonym badaniu satysfakcji na temat współpracy z ATERIMA MED, specjalnie z myślą o naszych Opiekunach wprowadziliśmy cykliczne dyżury telefoniczne pod nazwą „Wsparcie w trudnych chwilach”.

W każdy czwartek miesiąca od godz. 9:00 do 17:00 na telefony naszych pracowników czeka nasz ekspert, Magdalena Michalska – praktyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w trudnej sytuacji zawodowej i rodzinnej. Współpracuje z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i poszerza warsztat pracy, wykorzystując wiedzę subdyscyplinarną.

Rozmowa kluczem do rozwiązania problemu

Pani Magdalena chętnie porozmawia i udzieli rady na temat trudnych sytuacji podczas pracy za granicą, a także pomoże w zdefiniowaniu potrzeb opiekunów osób starszych. Rozmowa telefoniczna nie zastąpi kontaktu na żywo, jednak taka forma wsparcia pozwala na opisanie skrywanych myśli i emocji opiekuna, a także umożliwia wspólne znalezienie najlepszego rozwiązania problemu. Podczas dyżurów telefonicznych nasz ekspert udziela porad związanych z:

 • radzeniem sobie z różnymi rodzajami stresujących sytuacji w codziennej opiece,
 • prawidłową komunikacją z podopiecznym i jego rodziną,
 • radzeniem sobie z odchodzeniem i śmiercią seniora,
 • zaburzeniami nastroju podopiecznego chorego na demencję lub chorobę Alzheimera,
 • interpretowaniem zachowania chorego i rozpoznawania jego potrzeb.

Masz problem, potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń!

Dyżury telefoniczne eksperta dla pracowników ATERIMA MED odbywają się w każdy czwartek miesiąca w godzinach 9:00 – 17:00.

Wszystkie niezbędne informacje na temat dyżurów są dostępne u Koordynatorów ATERIMA MED, w naszym magazynie dla Opiekunów „Unter uns” oraz na platformie Akademii Opiekunów.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunów osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.