ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Opieka nad osobami starszymi – Wsparcie w trudnych chwilach

Opieka nad osobami starszymi lub przewlekle chorymi wymaga od Opiekunki wiele cierpliwości i odporności psychicznej. W codziennej pracy w opiece zdarzają się sytuacje, w których Opiekun potrzebuje wsparcia – często najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z wykwalifikowaną osobą z doświadczeniem.

Objawy zespołu stresu Opiekunów

Codzienna opieka seniora, a stres Opiekunów - jakie są objawy zespołu stresu u Opiekunów?

Praca Opiekunki osób starszych w obcym kraju może powodować stres, zmęczenie i poczucie bezradności. Na samopoczucie mogą także negatywnie wpływać trudne sytuacje występujące podczas codziennej opieki nad osobami starszymi. Na przykład pogarszający się stan zdrowia Podopiecznego lub zaburzenia zachowania spowodowane chorobą przewlekłą - demencją lub chorobą Alzheimera. Rozłąka z bliskimi i tęsknota za krajem pogłębiają uczucie osamotnienia, co źle wpływa na kondycję psychiczną Opiekunów.

Opieka nad osobami starszymi często jest dużym obciążeniem dla Opiekunek, którego konsekwencją może być tzw. zespół stresu Opiekuna lub wypalenie zawodowe.

Najczęstszym powodem wypalenia u Opiekunek osób starszych jest stres i wymagające odpowiedzialności obowiązki. Objawami wypalenia jest pogłębiające się zmęczenie fizyczne i psychiczne Opiekuna, mniejsze zaangażowanie w pracy, spadek satysfakcji z zawodu, dystansowanie się, ogólna niechęć do wykonywanych czynności oraz spadek poczucia własnej wartości i posiadanych kompetencji.

Wypalenie zawodowe to skrajny przypadek zespołu stresu Opiekuna. Wiąże się ze stanem fizycznego i psychicznego wyczerpania, który pojawia się u osób długotrwale zajmujących się opieką nad osobami starszymi i chorymi.

Objawy zespołu stresu u Opiekunów to:

 • poczucie lęku, bezsilności, osamotnienia,
 • apatia,
 • chroniczny stres,
 • wyczerpanie fizyczne,
 • nerwowość, drażliwość, złość, irytacja,
 • bezsenność,
 • problemy z koncentracją.

Jak radzić sobie wypaleniem lub zespołem stresu Opiekunów? Szczera rozmowa, troska i wsparcie mogą znacznie poprawić kondycję psychiczną pracowników zajmujących się seniorami. Opiekunowie często nie zdają sobie sprawy z faktu, że potrzebują pomocy lub też nie wiedzą, gdzie jej szukać. Zadbanie o regenerację sił psychicznych i fizycznych Opiekuna jest jednym z podstawowych warunków efektywnej opieki.

Wsparcie w trudnych chwilach dla Opiekunów

Dyżury telefoniczne „Wsparcie w trudnych chwilach” - w jakich sytuacjach Opiekunowie mogą na nas liczyć?

Wsparcie dla opiekunów osób starszych jest dla nas kluczowe i zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to istotne. Chcesz podzielić się swoimi troskami? Może potrzebujesz wsparcia? W ATERIMA MED na każdym kroku staramy się doceniać i ułatwiać pracę wszystkich naszych pracowników. Wierzymy, że wsparciem i opieką powinni być objęci nie tylko Podopieczni, ale także ich Opiekunowie. Po przeprowadzonym badaniu satysfakcji na temat współpracy z ATERIMA MED, specjalnie z myślą o naszych Opiekunach wprowadziliśmy cykliczne dyżury telefoniczne pod nazwą „Wsparcie w trudnych chwilach”. W środy od godz. 17:00 do 19:00 na telefony naszych pracowników czeka praktyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w trudnej sytuacji zawodowej i rodzinnej. Potrzebujesz wsparcia? Ciężko Ci odnaleźć się w nieoczekiwanej sytuacji? Zadzwoń lub napisz – pomożemy! Skontaktuj się pod numerem 0048 12 341 16 61.

Rozmowa kluczem do rozwiązania problemu - jakie kwestie omawiane są najczęściej podczas połaczeń telefonicznych z ekseprtem?

Nasz ekspert chętnie porozmawia i udzieli rady na temat trudnych sytuacji podczas pracy za granicą, a także pomoże w zdefiniowaniu potrzeb Opiekunów osób starszych. Rozmowa telefoniczna nie zastąpi kontaktu na żywo, jednak taka forma wsparcia pozwala na opisanie skrywanych myśli i emocji Opiekuna, a także umożliwia wspólne znalezienie najlepszego rozwiązania problemu.

Podczas dyżurów telefonicznych nasz ekspert udziela porad dotyczących:

 • radzenia sobie z różnymi rodzajami stresujących sytuacji w codziennej opiece,
 • prawidłowej komunikacji z Podopiecznym i jego rodziną,
 • radzenia sobie z odchodzeniem i śmiercią seniora,
 • zaburzeń nastroju Podopiecznego chorego na demencję lub chorobę Alzheimera,
 • interpretowania zachowania chorego i rozpoznawania jego potrzeb.

Masz problem, potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń!

Wszystkie niezbędne informacje na temat dyżurów są dostępne u Koordynatorów ATERIMA MED. Swojemu Koordynatorowi możesz także przekazać informację, jeśli potrzebujesz porady prawnej. Wówczas także staramy się udzielić merytorycznego wsparcia.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów! Wsparcie Opiekunek jest naszą misją, bo bezpieczeństwo i komfort działań podejmowanych w czasie zlecenia jest gwarancją jakości naszych usług. Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunów osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.Doceniamy pracę naszych Opiekunów i staramy się robić jak najwięcej, by Wam ją ułatwić. W myśl naszego motta „Zaopiekuj się naszym podopiecznym, my zaopiekujemy się Tobą” szczególnie ważne jest dla nas Wasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Zamów bezpłatne połączenie →