Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dyżury pielęgniarek – wsparcie dla opiekunek osób starszych

W pracy każdego opiekuna osób starszych zdarzają się cięższe chwile i stresujące sytuacje spowodowane stanem zdrowia podopiecznego. Jak sobie z nimi radzić? Pracownicy ATERIMA MED mogą liczyć na wsparcie w postaci dyżurów telefonicznych ekspertów Akademii Opiekunów, czyli wykwalifikowanych pielęgniarek.

Czego przed wyjazdem obawia się opiekunka?

Każda doświadczona opiekunka wyjeżdżająca na nową ofertę pracy w Niemczech w dobrej firmie, takiej jak ATERIMA MED, otrzymuje niezbędne informacje na temat seniora. Mimo to, często czuje niepokój związany ze swoim przyszłym podopiecznym – zastanawia się czy sobie poradzi, czy w nowym miejscu pracy będzie się dobrze czuć i czy jej podopieczny ją polubi. Obawy te pojawiają się jeszcze częściej w przypadku osób stawiających pierwsze kroki w pracy jako opiekun osób starszych.

Choroba Alzheimera – jak sobie z nią radzić?

Opieka nad osobami starszymi jest pracą wymagającą pewnych cech charakteru, takich jak np. zaangażowanie i odpowiedzialność. W pracy w branży opiekuńczej mogą zdarzać się sytuacje trudne lub zaskakujące – szczególnie dla początkujących opiekunek, które nie posiadają dużego doświadczenia w opiece seniora.

Podopieczni, którzy cierpią na chorobę Alzheimera czy demencję, często mają problemy z pamięcią i koncentracją, a wraz z postępem choroby mogą nawet zanikać u nich podstawowe umiejętności, takie jak np. ubieranie się czy posługiwanie się sztućcami. Osoby dotknięte chorobą mogą też odmawiać przyjmowania leków lub nie rozpoznawać członków rodziny lub opiekuna. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Specjalnie z myślą o Opiekunach ATERIMA MED wprowadziliśmy telefoniczne dyżury ekspertów Akademii Opiekunów – Iwony Przybyło oraz Anny Filo.

Pomoc ekspertów Akademii Opiekunów

Iwona Przybyło jest magistrem pielęgniarstwa, absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz specjalistą Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Jest również dyplomowanym terapeutą zajęciowym, coachem i trenerem. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe. Iwona Przybyło od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych.

Anna Filo jest magistrem pielęgniarstwa, absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz specjalistą Pielęgniarstwa Chirurgicznego. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie kliniczne. Od lat jest zaangażowana w podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych oraz pielęgniarek. W swojej pracy łączy pasję oraz zdobytą wiedzę z doświadczeniem zawodowym.

O co najczęściej pytają opiekunki?

Jakie pytania zadają opiekunki podczas dyżurów naszych ekspertów? Najczęściej poruszane są kwestie dotyczące, m. in.:

  • opieki nad osobami starszymi cierpiącymi na demencję lub chorobę Alzheimera,
  • sposobów radzenia sobie z agresją, apatią i innymi zaburzeniami zachowania u osób chorych na Alzheimera,
  • prawidłowej diety seniora,
  • metod aktywizacji podopiecznego,
  • budowania dobrej relacji pomiędzy opiekunem a podopiecznym,
  • wypalenia w zawodzie opiekuna i sposobów radzenia sobie z nim,
  • nadmiernego wstawania w nocy podopiecznego,
  • fizycznych aspektów opieki seniora, np. prawidłowego wykonywania transferu lub opieki nad osobami z sondą PEG, cewnikiem lub stomią.

Opieka seniora i wsparcie dla opiekunek

Nasze dyżury stworzyliśmy specjalnie z myślą o pracownikach ATERIMA MED, którzy w pracy opiekuna w Niemczech potrzebują wsparcia osoby z doświadczeniem lub merytorycznej pomocy.

Nasi Eksperci dużo lepiej czują się w roli „partnerów w opiece” niż „specjalistów” – da się to wyczuć w rozmowach, które opiekunki bardzo sobie cenią – przybierają one formę wsparcia i wspólnego szukania najlepszego rozwiązania problemu.

Jeśli potrzebujesz rady związanej z wyzwaniami codziennej opieki nad osobami starszymi – zadzwoń do nas! Wszystkie informacje na temat dyżurów znajdziesz na platformie Akademii Opiekunów.

Nasi Opiekunowie zawsze mogą liczyć na naszą pomoc! :)

 

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.