ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Praca opiekunki w Niemczech – pierwsza pomoc w opiece

W pracy jako opiekunka osób starszych nie brakuje niecodziennych wyzwań. Dzisiaj prezentujemy krótki wywiad z panią Beatą Siebułą – Opiekunką osób starszych ATERIMA MED, która podczas swojej pracy czasem znajduje się w sytuacji, w której musi udzielić swojej podopiecznej pierwszej pomocy.

Co wpłynęło na Pani decyzję o podjęciu pracy jako opiekunka?

Pracę w ATERIMA MED jako Opiekunka podjęłam ze względów finansowych. W Polsce nie ma pracy, a jeśli już jest to za małe pieniądze. Czerpię motywację do pracy z ciężkiej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Jest to też główny powód moich wyjazdów do Niemiec jako opiekunka.

A oprócz kwestii finansowych, co daje pani praca jako opiekunka?

Jest to na pewno więcej adrenaliny w życiu. Lubię robić to, co robię – opieka nad osobami starszymi sprawia mi satysfakcję. Poza tym wyjazdy umożliwiają mi zobaczenie wielu nowych miejsc.

Czy podczas Pani poprzednich wyjazdów pojawiały się trudne wyzwania, z którymi musiała się Pani zmierzyć?

Często zdarzają się takie wyzwania. Miałam trudne zlecenie – opiekowałam się dość ciężką podopieczną i praca wymagała ode mnie transferu, podczas którego seniorka nie współpracowała. Musiałam się z tym zmierzyć, ale dałam radę, mimo że to był jeden z najtrudniejszych moich wyjazdów.

Znalazła się Pani w sytuacji, w której udzielała Pani swojej podopiecznej pierwszej pomocy. Jak sobie wtedy Pani poradziła?

Moja podopieczna potrafi zemdleć podczas obiadu. Nie wiem, z czego to wynika, może chodzi o jej niechęć do jedzenia lub zmęczenie, ale często zdarzają jej się wtedy omdlenia. Kiedy straciła przytomność podczas posiłku natychmiast odchyliłam jej głowę i otworzyłam okno, aby ułatwić oddychanie. Taki sposób się sprawdza w jej przypadku i szybko wraca świadomość. Moja obecna podopieczna jest w bardzo ciężkim stanie i dość często się to zdarza, dlatego muszę być zawsze przygotowana.

Jakie są Pani zdaniem cechy opiekunki, które ułatwiają opiekę nad osobą w tak ciężkim stanie?

Przede wszystkim trzeba umieć zachować zimną krew. Opiekunka musi być empatyczna – po prostu musi być dobrą osobą. Cierpliwość też jest bardzo ważna. Trzeba zajmować się podopiecznym z sercem. Mimo że moja seniorka jest w zaawansowanej fazie demencji, ja ciągle ją aktywizuję. Próbuję zachęcać ją do różnych prostych zajęć, staram się też ją rozśmieszać.

Jakie są Pani sposoby aktywizacji podopiecznej?

Moja podopieczna bardzo lubi teatrzyk kukiełkowy. Wprowadza ją to w dobry nastrój, czasem rozśmiesza do tego stopnia, że zanosi się śmiechem. Jest w dość poważnej fazie demencji – bardzo niewiele mówi, dlatego jedynie taki sposób aktywizowania się sprawdza. A ja cieszę się, że mogę w ten prosty sposób wywołać uśmiech na jej twarzy.

Czy ma Pani rady dla opiekunów, którzy zajmują się podopiecznymi w poważnym stanie?

Przede wszystkim nie można wpadać w panikę, trzeba zachować zimną krew. Trzeba też mieć cierpliwość i dużo empatii do takich osób – po prostu o nie dbać i się starać. Ja sama zauważyłam na różnych forach internetowych, że dziewczyny, które wyjeżdżają na trudne stele wpadają w panikę od razu po przyjeździe. A ja z własnego doświadczenia wiem, że czasem po prostu o niektóre rzeczy trzeba rodzinę poprosić, a inne rzeczy trzeba im uświadomić. Moja obecna podopieczna na początku była bardzo agresywna. Ja stwierdziłam, że to pewnie źle dobrane leki lub ich brak. Porozmawiałam więc o tym z rodziną. Po wizycie u lekarza i przepisaniu odpowiednich lekarstw uspokajających sytuacja całkowicie się zmieniła. Trzeba pamiętać o kontakcie z rodziną, bo to może bardzo pomóc.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →