Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Kto jest lepszym opiekunem – kobieta czy mężczyzna?

Praca w opiece nad osobami starszymi kojarzy się głównie z profesją dla kobiet. Obecnie, coraz bardziej rośnie jednak ilość panów, którzy wyjeżdżają do Niemiec w roli opiekuna i świetnie się w tym zawodzie sprawdzają.

Oferty pracy dla opiekunów

kto-jest-lepszym-opiekunemKto lepiej odnajduje się w roli opiekuna osoby starszejkobiety czy mężczyźni? Chociaż w opiece nad osobami starszymi dominują kobiety, to aktualnie pojawia się coraz więcej ofert pracy w Niemczech, skierowanych tylko do panów. Wynika to zwykle z preferencji seniora lub jego rodziny, a także stanu podopiecznego na danej ofercie pracy w Niemczech.

Opiekunka czy opiekun?

Jakie cechy świadczą na korzyść panów? Jednym z czynników z pewnością jest większa siła fizyczna, która może ułatwić opiekę np. nad osobą leżącą, niepełnosprawną lub nad podopiecznym z dużą nadwagą. Panowie lepiej radzą sobie z czynnościami takimi jak pomoc podopiecznemu przy wstawaniu i przemieszczaniu się. Często zdarza się również, że podopieczni płci męskiej wolą, aby zajmował się nimi mężczyzna (np. krępuje ich obecność opiekunki podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych związanych z higieną osobistą).

Jeśli chodzi o takie zadania jak gotowanie i prowadzanie domu to prym wiodą panie opiekunki. Panowie jednak szybko się uczą, a ewentualne braki nadrabiają dobrą organizacją pracy, talentem do drobnych napraw i wszelkich prac technicznych.

Stereotypy w opiece

Z pracą w opiece nad osobami starszymi zwykle kojarzone są kobiety również ze względu na częste posiadanie odpowiednich do tej pracy cech charakteru, takich jak empatia, opiekuńczość, troskliwość i zaradność. Opiekunki osób starszych zwykle nie tylko świetnie gotują, ale także potrafią zorganizować czas swojemu podopiecznemu i w odpowiedni oraz kreatywny sposób go aktywizować.

Z drugiej strony, panowie opiekunowie często charakteryzują się większą cierpliwością, asertywnością i odpornością na stres. Są to niezwykle cenne cechy, które mogą znacznie ułatwić pracę opiekuna w Niemczech.

W ostatnich latach zapotrzebowanie na panów opiekunów ciągle rośnie. Często tę profesję wybierają ratownicy medyczni, pielęgniarze lub fizjoterapeuci, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Praca w Niemczech daje im także możliwość znacznie większego zarobku niż w Polsce.

Mniejszy odsetek mężczyzn-opiekunów jest z pewnością spowodowany stereotypowym myśleniem, że praca w opiece jest skierowana tylko i wyłącznie do kobiet. Na szczęście, ofert pracy dla panów przybywa z dnia na dzień, a mężczyźni są doceniani za swoje umiejętności i dobrze wykonywaną pracę.

W ATERIMA MED grono Opiekunów-panów stale się powiększa! Zachęcamy do lektury wywiadu z naszym Opiekunem, panem Grzegorzem, który opowiedział nam o swojej codzienności w pracy w opiece. Wywiad znajdziecie TUTAJ

 

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15