Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Kto jest lepszym opiekunem – kobieta czy mężczyzna?

Praca w opiece nad osobami starszymi kojarzy się głównie z profesją dla kobiet. Obecnie, coraz bardziej rośnie jednak ilość panów, którzy wyjeżdżają do Niemiec w roli opiekuna i świetnie się w tym zawodzie sprawdzają.

Oferty pracy dla opiekunów

kto-jest-lepszym-opiekunemKto lepiej odnajduje się w roli opiekuna osoby starszejkobiety czy mężczyźni? Chociaż w opiece nad osobami starszymi dominują kobiety, to aktualnie pojawia się coraz więcej ofert pracy w Niemczech, skierowanych tylko do panów. Wynika to zwykle z preferencji seniora lub jego rodziny, a także stanu podopiecznego na danej ofercie pracy w Niemczech.

Opiekunka czy opiekun?

Jakie cechy świadczą na korzyść panów? Jednym z czynników z pewnością jest większa siła fizyczna, która może ułatwić opiekę np. nad osobą leżącą, niepełnosprawną lub nad podopiecznym z dużą nadwagą. Panowie lepiej radzą sobie z czynnościami takimi jak pomoc podopiecznemu przy wstawaniu i przemieszczaniu się. Często zdarza się również, że podopieczni płci męskiej wolą, aby zajmował się nimi mężczyzna (np. krępuje ich obecność opiekunki podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych związanych z higieną osobistą).

Jeśli chodzi o takie zadania jak gotowanie i prowadzanie domu to prym wiodą panie opiekunki. Panowie jednak szybko się uczą, a ewentualne braki nadrabiają dobrą organizacją pracy, talentem do drobnych napraw i wszelkich prac technicznych.

Stereotypy w opiece

Z pracą w opiece nad osobami starszymi zwykle kojarzone są kobiety również ze względu na częste posiadanie odpowiednich do tej pracy cech charakteru, takich jak empatia, opiekuńczość, troskliwość i zaradność. Opiekunki osób starszych zwykle nie tylko świetnie gotują, ale także potrafią zorganizować czas swojemu podopiecznemu i w odpowiedni oraz kreatywny sposób go aktywizować.

Z drugiej strony, panowie opiekunowie często charakteryzują się większą cierpliwością, asertywnością i odpornością na stres. Są to niezwykle cenne cechy, które mogą znacznie ułatwić pracę opiekuna w Niemczech.

W ostatnich latach zapotrzebowanie na panów opiekunów ciągle rośnie. Często tę profesję wybierają ratownicy medyczni, pielęgniarze lub fizjoterapeuci, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Praca w Niemczech daje im także możliwość znacznie większego zarobku niż w Polsce.

Mniejszy odsetek mężczyzn-opiekunów jest z pewnością spowodowany stereotypowym myśleniem, że praca w opiece jest skierowana tylko i wyłącznie do kobiet. Na szczęście, ofert pracy dla panów przybywa z dnia na dzień, a mężczyźni są doceniani za swoje umiejętności i dobrze wykonywaną pracę.

W ATERIMA MED grono Opiekunów-panów stale się powiększa! Zachęcamy do lektury wywiadu z naszym Opiekunem, panem Grzegorzem, który opowiedział nam o swojej codzienności w pracy w opiece. Wywiad znajdziecie TUTAJ

 

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.