Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Aktywizacja plastyczna seniora - pomysły na spędzanie czasu z podopiecznym.

Zachowanie jakiejkolwiek aktywności w toku całego życia człowieka jest kluczowym jego elementem. Unikając zajęć pobudzających do pracy ciało i umysł, znacząco zwiększamy ryzyko wystąpienia niektórych chorób i zaburzeń.

W szczególności jest to istotne w funkcjonowaniu osób starszych, ponieważ aktywny senior, to zadbany senior.

Form aktywności, z których mogą skorzystać osoby starsze, jest wbrew pozorom bardzo dużo — należy je jedynie dopasować do stanu zdrowia oraz możliwości seniora. Jeśli jest osobą sprawną ruchowo, to aktywność fizyczna (którą mogą zapewnić m.in. spacery czy też zajęcia rehabilitacyjne) będzie doskonałym wyborem.

Co jednak w przypadku, gdy senior ma ograniczoną sprawność fizyczną? Jakie formy aktywnego spędzania czasu wolnego możemy mu zaproponować?

Zajęcia dla seniora w domu

Spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i wspomagający zdrowie podopiecznego, nie zawsze musi się wiązać z koniecznością wyjścia z domu. Oczywiście, jeśli tylko jest taka możliwość, to warto odwiedzać z nim kluby seniora (organizujące m.in. lekcje tańca, wspólne gry planszowe, gry karciane) czy uczestniczyć w terapii zajęciowej, bo kontakt z rówieśnikami jest doskonałym stymulantem dla każdego człowieka.

Jednak w sytuacji, gdy wyjście z domu jest dla osoby w podeszłym wieku, to warto zadbać o stacjonarne formy aktywności w życiu codziennym.

Wśród dostępnych możliwości jest m.in. szeroko pojęte DIY. Pod tym tajemniczym skrótem kryje się pojęcie rozumiane, jako "zrób to sam" i jest niczym innym jak kreatywnym hobby. Obejmuje ono szereg różnych prac manualnych, za pomocą których tworzyć można jedyne w swoim rodzaju dzieła. Istnieje wiele form, które można wybrać pod kątem możliwości seniora i są to m.in.:

 1. Tworzenie biżuterii.
 2. Szydełkowanie i robienie na drutach.
 3. Wytwarzanie mydełek i świec.
 4. Robienie ramek do zdjęć.
 5. Tworzenie i ozdabianie kartek świątecznych, urodzinowych, imieninowych itd.

Ponieważ cały czas pozostajemy w klimacie świątecznym, to szczególną uwagę zwrócimy teraz na ostatnią z wymienionych opcji.

Tworzenie kartek świątecznych z osobą starszą

Wśród wielu możliwości aktywizacji plastycznej seniora w każdym wieku, tworzenie i ozdabianie kartek świątecznych jest zdecydowanie jedną z tych najatrakcyjniejszych. Poza tym, zadanie to pozytywnie wpływa na funkcjonowanie wielu obszarów życia oraz zdrowia fizycznego. Wiele korzyści zyskuje także jego stan psychiczny. W jaki sposób się to dzieje?

 1. Jest to praca manualna, za pomocą której podnosimy sprawność fizyczną rąk i wprawiamy w ruch stawy, przyczyniając się do poprawienia ich kondycji.
 2. Pozytywnie wpływamy na sprawność intelektualną seniora, ponieważ pracujemy z koniecznością doboru kształtów, kolorów, ozdób i dodatków.
 3. Wprawiamy siebie i podopiecznego w dobre samopoczucie. Perspektywa obdarowania swoich rodzin starannie i osobiście wykonanym prezentem, natychmiast wywołuje uśmiech na twarzy.

Jak łatwo zauważyć jest wiele powodów, by zachęcić seniorów do plastycznej aktywności i zabawy z nią związanej, tym samym wypełniając ich czas wolny.

Zespół Aterimy MED postanowił dołożyć do tego worka korzyści jeszcze jeden!

Świąteczny konkurs dla Opiekunów

Pragniemy zachęcić wszystkich opiekunów oraz ich podopiecznych do udziału w naszym Świątecznym konkursie. Warunki, które trzeba spełnić, by wziąć w nim udział, to sama przyjemność!

 1. Opiekując się swoim podopiecznym w czasie Świąt i Nowego Roku, zaproś go do wspólnej zabawy, która rewelacyjnie pobudzi waszą kreatywność i zapewni świetny pomysł na trakcyjne spędzanie wolnego czasu.
 2. Wspólnie wykonajcie kartkę Świąteczną.
 3. Zdjęcie kartki umieść pod postem konkursowym na naszym Facebooku lub wyślij na adres konkurs@aterima-med.pl. Jeśli wolisz, możesz ją wysłać bezpośrednio do siedziby naszej firmy.
 4. Pamiętaj też, by polubić stronę Aterima MED na Facebooku.  

Więcej szczegółów na temat konkursu oraz o nagrodach, które można zdobyć, przeczytacie Państwo na stronie Świątecznego konkursu dla Opiekunów.

Zachęcamy do udziału, a sami już nie możemy się doczekać widoku wszystkich, pięknych prac!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.