ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Pomysły na spędzanie czasu z Podopiecznym w zaciszu domowym.

Zachowanie jakiejkolwiek aktywności w toku całego życia człowieka jest kluczowym jego elementem. Unikając zajęć pobudzających do pracy ciało i umysł, znacząco zwiększamy ryzyko wystąpienia niektórych chorób i zaburzeń.

W szczególności jest to istotne w funkcjonowaniu osób starszych, ponieważ aktywny senior, to zadbany senior.

Form aktywności, z których mogą skorzystać osoby starsze, jest wbrew pozorom bardzo dużo — należy je jedynie dopasować do stanu zdrowia oraz możliwości seniora. Jeśli jest osobą sprawną ruchowo, to aktywność fizyczna (którą mogą zapewnić m.in. spacery czy też zajęcia rehabilitacyjne) będzie doskonałym wyborem.

Co jednak w przypadku, gdy senior ma ograniczoną sprawność fizyczną? Jakie formy aktywnego spędzania czasu wolnego możemy mu zaproponować?

Zajęcia dla seniora w domu - jakie warto wdrożyć? 

Spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i wspomagający zdrowie Podopiecznego, nie zawsze musi się wiązać z koniecznością wyjścia z domu. Oczywiście, jeśli tylko jest taka możliwość, to warto odwiedzać z nim kluby seniora (organizujące m.in. lekcje tańca, wspólne gry planszowe, gry karciane) czy uczestniczyć w terapii zajęciowej, bo kontakt z rówieśnikami jest doskonałym stymulantem dla każdego człowieka.

Jednak w sytuacji, gdy wyjście z domu jest dla osoby w podeszłym wieku, to warto zadbać o stacjonarne formy aktywności w życiu codziennym.

Wśród dostępnych możliwości jest m.in. szeroko pojęte DIY. Pod tym tajemniczym skrótem kryje się pojęcie rozumiane, jako "zrób to sam" i jest niczym innym, jak kreatywnym hobby. Obejmuje ono szereg różnych prac manualnych, za pomocą których tworzyć można jedyne w swoim rodzaju dzieła. Istnieje wiele form, które można wybrać pod kątem możliwości seniora i są to m.in.:

  1. Tworzenie biżuterii.
  2. Szydełkowanie i robienie na drutach.
  3. Wytwarzanie mydełek i świec.
  4. Robienie ramek do zdjęć.
  5. Tworzenie i ozdabianie kartek świątecznych, urodzinowych, imieninowych itd.

Ponieważ cały czas pozostajemy w klimacie świątecznym, to szczególną uwagę zwrócimy teraz na ostatnią z wymienionych opcji.

Tworzenie kartek świątecznych z osobą starszą - dlaczego warto?

Wśród wielu możliwości aktywizacji plastycznej seniora w każdym wieku, tworzenie i ozdabianie kartek świątecznych jest zdecydowanie jedną z tych najatrakcyjniejszych. Poza tym, zadanie to pozytywnie wpływa na funkcjonowanie wielu obszarów życia oraz zdrowia fizycznego. Wiele korzyści zyskuje także jego stan psychiczny. W jaki sposób się to dzieje?

  1. Jest to praca manualna, za pomocą której podnosimy sprawność fizyczną rąk i wprawiamy w ruch stawy, przyczyniając się do poprawienia ich kondycji.
  2. Pozytywnie wpływamy na sprawność intelektualną seniora, ponieważ pracujemy z koniecznością doboru kształtów, kolorów, ozdób i dodatków.
  3. Wprawiamy siebie i Podopiecznego w dobre samopoczucie. Perspektywa obdarowania swoich rodzin starannie i osobiście wykonanym prezentem, natychmiast wywołuje uśmiech na twarzy.

Jak łatwo zauważyć jest wiele powodów, by zachęcić seniorów do plastycznej aktywności i zabawy z nią związanej, tym samym wypełniając ich czas wolny.

 

Zamów bezpłatne połączenie →