Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Europejczycy żyją coraz dłużej, a ich zapracowane dzieci coraz częściej stają przed koniecznością wyboru formy opieki dla rodziców: umieścić ich w domu spokojnej starości czy zapewnić domową opiekunkę?


Żyjemy coraz dłużej

Dzięki nowoczesnej opiece medycznej w Europie wzrosła długość życia. Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) podaje, że mieszkańcy państw należących do Unii Europejskiej żyją średnio 77 lat.

W europejskich krajach wysoko rozwiniętych, gdzie system opieki medycznej działa wydajnie, obywatele żyją statystycznie o 3 lata dłużej. Szacuje się, że w 2030 roku osoby powyżej 65 roku życia będą stanowić 25,7% niemieckiego społeczeństwa. Dla porównania – w 1950 roku było to zaledwie 9,7% (źródło: Axel Hofmann, Senioren-Vormarsch, Focus).

Jedną z konsekwencji starzenia się społeczeństwa jest powiększająca się grupa osób starszych, które wymagają stałej opieki. Federalny Urząd Statystyczny w Niemczech podaje, że w grudniu 2009 roku 2,34 mln seniorów wymagało stałej opieki. To o 16% więcej niż wykazały pierwsze takie badania wykonane w 1999 roku (źródło: www.destatis.de).


Senior w domu opieki

Wiele rodzin osób starszych stara się zapewnić opiekę na własną rękę – nie jest to jednak zadanie proste. Łączenie pracy zawodowej, obowiązków rodzinnych oraz opieki nad chorym jest bardzo absorbujące. Łatwo wtedy popaść w stan przemęczenia i frustracji. Zdarza się, że mimo dobrych chęci i miłości do bliskich, rodzinie nie udaje się  pogodzić wszystkich obowiązków i odpowiednio zająć się chorym.

Wtedy przychodzi im na myśl inne rozwiązanie – dom opieki. Trzeba jednak pamiętać, że umieszczenie rodziców czy dziadków w takiej placówce wiąże się z wieloma formalnościami oraz długim okresem oczekiwania na wolne miejsce.

Nieliczni seniorzy chcą dobrowolnie przenieść się do domu opieki. Dom spokojnej starości kojarzy im się bowiem z odrzuceniem i samotnością. Oderwanie od znanego miejsca jest dla nich bolesnym, wręcz traumatycznym przeżyciem. Przeżywają więc stres i niepewność związaną z tym, co przyniesie przyszłość.


Starość we własnym domu

Większość starszych ludzi chciałaby spędzić spokojną jesień życia we własnym domu, dlatego alternatywą dla domu starców jest zatrudnienie opiekunki. Taka osoba zapewni choremu profesjonalną i stałą opiekę, a jednocześnie zostanie on tam, gdzie czuje się pewnie i bezpiecznie – w swoim mieszkaniu. Rozwiązanie to jest coraz bardziej popularne, bo zadowala obie strony – seniora i jego rodzinę.

Oprac. MZ

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.