ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Europejczycy żyją coraz dłużej, a ich zapracowane dzieci coraz częściej stają przed koniecznością wyboru formy opieki dla rodziców: umieścić ich w domu spokojnej starości czy zapewnić domową opiekunkę?


Żyjemy coraz dłużej

Dzięki nowoczesnej opiece medycznej w Europie wzrosła długość życia. Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) podaje, że mieszkańcy państw należących do Unii Europejskiej żyją średnio 77 lat.

W europejskich krajach wysoko rozwiniętych, gdzie system opieki medycznej działa wydajnie, obywatele żyją statystycznie o 3 lata dłużej. Szacuje się, że w 2030 roku osoby powyżej 65 roku życia będą stanowić 25,7% niemieckiego społeczeństwa. Dla porównania – w 1950 roku było to zaledwie 9,7% (źródło: Axel Hofmann, Senioren-Vormarsch, Focus).

Jedną z konsekwencji starzenia się społeczeństwa jest powiększająca się grupa osób starszych, które wymagają stałej opieki. Federalny Urząd Statystyczny w Niemczech podaje, że w grudniu 2009 roku 2,34 mln seniorów wymagało stałej opieki. To o 16% więcej niż wykazały pierwsze takie badania wykonane w 1999 roku (źródło: www.destatis.de).


Senior w domu opieki

Wiele rodzin osób starszych stara się zapewnić opiekę na własną rękę – nie jest to jednak zadanie proste. Łączenie pracy zawodowej, obowiązków rodzinnych oraz opieki nad chorym jest bardzo absorbujące. Łatwo wtedy popaść w stan przemęczenia i frustracji. Zdarza się, że mimo dobrych chęci i miłości do bliskich, rodzinie nie udaje się  pogodzić wszystkich obowiązków i odpowiednio zająć się chorym.

Wtedy przychodzi im na myśl inne rozwiązanie – dom opieki. Trzeba jednak pamiętać, że umieszczenie rodziców czy dziadków w takiej placówce wiąże się z wieloma formalnościami oraz długim okresem oczekiwania na wolne miejsce.

Nieliczni seniorzy chcą dobrowolnie przenieść się do domu opieki. Dom spokojnej starości kojarzy im się bowiem z odrzuceniem i samotnością. Oderwanie od znanego miejsca jest dla nich bolesnym, wręcz traumatycznym przeżyciem. Przeżywają więc stres i niepewność związaną z tym, co przyniesie przyszłość.


Starość we własnym domu

Większość starszych ludzi chciałaby spędzić spokojną jesień życia we własnym domu, dlatego alternatywą dla domu starców jest zatrudnienie opiekunki. Taka osoba zapewni choremu profesjonalną i stałą opiekę, a jednocześnie zostanie on tam, gdzie czuje się pewnie i bezpiecznie – w swoim mieszkaniu. Rozwiązanie to jest coraz bardziej popularne, bo zadowala obie strony – seniora i jego rodzinę.

Oprac. MZ

Zamów bezpłatne połączenie →