Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opiekun osoby starszej - mężczyzna w zawodzie opiekuna.

Opieka nad osobami starszymi kojarzona jest głównie z pracą dla kobiet. Co zatem z panami, którzy chcieliby podjąć zatrudnienie w tym zawodzie? W ATERIMA MED pracuje wielu mężczyzn, którzy świetnie sprawdzają się w roli opiekuna seniorów! Zastanawiasz się, czy niesienie pomocy i wsparcia seniorom to praca dla mężczyzn? Myślisz wciąż o tym, czy opiekun osoby starszej to zajęcie dla Ciebie? Pomożemy w rozważeniu tej kwestii!

Opiekun osoby starszej - mężczyzna w zawodzie opiekuna.

 

Wśród Polaków zdecydowaną większość osób wykonujących zawód Opiekuna nad osobami starszymi stanowią panie. Nie oznacza to jednak, że w gronie kandydatów do tego rodzaju obowiązków nie znajdziemy mężczyzn. Również w ATERIMA MED mają oni szansę na wyjazd do Niemiec – obecnie blisko 10% pracujących z nami osób to właśnie panowie! Jeśli zatem zastanawiasz się nad wyjazdem do opieki – sprawdź czy to obszar, w którym będziesz się spełniał. Opiekun osoby starszej to bez wątpienia zajęcie wymagające, ale dające dużo satysfakcji.

Kandydaci często w rozmowach wspominają, że badając dostępne możliwości działań zarobkowych w kontekście opieki, wpisywali w internetowej wyszukiwarce hasła: „kurs opiekuna osób starszych”, „oferty pracy dla mężczyzn”, „opiekun osób starszych kurs”, czy „praca jako opiekun osoby starszej”. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że doświadczenie zdobyte prywatnie w rodzinnym domu podczas opieki nad członkiem rodziny również jest brane pod uwagę w procesie rozpatrywania kandydatury przez rekrutera. Wielu mężczyzn ma za sobą doświadczenie opieki nad chorą mamą, ojcem, czy innymi bliskimi. Warto przekazać taką informację osobie rozpatrującej nasz a kandydaturę ubiegając się o możliwość wyjazdu na zlecenie na terenie Niemiec.

Praca jako opiekun osoby starszej

Prace domowe zajęciem nie tylko dla pań? 

Przyjmuje się, że opieka powiązana jest z cechami i umiejętnościami charakterystycznymi dla kobiet. Wymaga troski, staranności, regularności. Kobieta tradycyjnie kojarzy się z rolami opiekuńczymi: sprawowaniem pieczy nad domem, przygotowywaniem posiłków, czy dbaniem o rodzinę i domową atmosferę.

Co ciekawe – to skojarzenie nie jest aż tak powszechne za naszą zachodnią granicą. Panowie w Niemczech bardzo chętnie wykonują różne prace związane ze sprawowaniem pieczy i troską o innych. Sporą popularnością cieszy się na przykład zawód pielęgniarza – widok mężczyzny pełniącego tę funkcję nie jest tam rzadki ani zaskakujący.

Co niezwykle istotne, ze względu na tężyznę fizyczną, opiekunowie lepiej niż opiekunki sprawdzą się w dbaniu o osobę starszą z nadwagą lub z problemami w poruszaniu się. Mężczyźni zazwyczaj posiadają więcej siły, a zatem łatwiej będzie im pomóc w przenoszeniu osób na przykład z wózka inwalidzkiego na łóżko. Przyjmuje się też, że panów charakteryzuje często także silniejsza psychika, dzięki której łatwiej znoszą rozłąkę z rodziną. Spotkać można się też z opiniami, że opiekunowie wykazują się dużą cierpliwością, która jest niezbędna we współpracy z osobą cierpiącą na przykład na chorobę Alzheimera.

Warto mieć na uwadze, że opiekun osób starszych to zawód z przyszłością zarówno w Polsce jak i za granicą. Granice pomiędzy rolami damskimi i męskimi coraz częściej zacierają się, a klienci nierzadko decydują się na zatrudnienie panów. Prawdopodobnie za kilka lat zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych – mężczyzn będzie znacznie większe niż obecnie zarówno za granicą, jak i w naszym rodzimym obszarze działań opiekuńczych.

Praca jako opiekun osoby starszej.

Podobnie jak w przypadku opiekunek, by zwiększyć szansę na szybkie zdobycie pracy w opiece, panowie powinni wykazywać się przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego i móc pochwalić się doświadczeniem w opiece. Nie bez znaczenia są także zgromadzone referencje z poprzednich miejsc pracy, czy zaświadczenia o przebytych kursach.

Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć na rynku ofertę pracy w opiece dedykowaną panom. Jednak nasza firma gromadzi coraz więcej takich ogłoszeń. Uczciwość i odpowiedzialność ATERIMA MED zaowocowały zaufaniem naszych partnerów w Niemczech, którzy dzięki temu kierują do nas najlepsze oferty pracy skierowane także do mężczyzn. Jesteśmy na opiekuńczym ryku obecni już kilkanaście lat, możemy więc pochwalić się duża ilością współprac podjętych z panami opiekunami.

Polecamy lekturę odpowiedzi na 12 najważniejszych i najczęściej zadawanych pytań dotyczących pracy w ATERIMA MED. Jednym z jej elementów jest rozmowa sprawdzająca znajomość języka niemieckiego. Warto przed wyjazdem rozwinąć się w tym aspekcie. Na naszej stronie dostępne są całkowicie bezpłatne lekcje języka, z których można skorzystać przygotowując się do wyjazdu. Praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech jest niezwykle satysfakcjonującym zajęciem. Wielu panów decyduje się na pierwszy wyjazd, by sprawdzić czy to zajęcie odpowiednie dla nich. W efekcie tej próby czynią z niego swoje główne źródło dochodu, gdyż niesienie pomocy i wsparcia osobą potrzebującym w połączeniu z możliwością pozyskania środków na swoje potrzeby, to dla nich bardzo korzystna sytuacja.

Stereotypy w opiece – czy to praca dla mężczyzn?

Opiekunowie wspaniale radzą sobie w pełnieniu obowiązków wynikających z codziennej troski nad osobami w wieku zaawansowanym. Jednak zwyczajowo z pracą w opiece zwykle kojarzone są kobiety. Między innymi  ze względu na częste posiadanie odpowiednich do tej pracy cech charakteru, takich jak empatia, opiekuńczość, troskliwość i zaradność. Opiekunki osób starszych zazwyczaj nie tylko świetnie gotują, ale także potrafią zorganizować czas swojemu podopiecznemu i w odpowiedni oraz kreatywny sposób go aktywizować.

Z drugiej strony, panowie opiekunowie często charakteryzują się większą cierpliwością, asertywnością i odpornością na stres. Są to niezwykle cenne cechy, które mogą znacznie ułatwić pracę opiekuna w Niemczech. Wielu seniorów woli, gdy zajmuje się nimi inny mężczyzna. Na przykład odczuwają wstyd w obecności opiekunki podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych związanych z higieną osobistą. Jest to dla nich mniej krępujące. Mają też świadomość, że ich potrzeby będą doskonale zrozumiane przez osobę tej samej płci.

W ostatnich latach zapotrzebowanie na panów opiekunów ciągle rośnie. Często tę profesję wybierają ratownicy medyczni, pielęgniarze lub fizjoterapeuci, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Praca w Niemczech daje im także możliwość znacznie większego zarobku niż w Polsce.

Mniejszy odsetek mężczyzn-opiekunów jest z pewnością spowodowany stereotypowym myśleniem, że praca w opiece jest skierowana tylko i wyłącznie do kobiet. Na szczęście, ofert pracy dla panów przybywa z dnia na dzień, a mężczyźni są doceniani za swoje umiejętności i dobrze wykonywaną pracę.

Praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech

Jakie cechy świadczą na korzyść opiekunów?

Jak zostało już podkreślone, jednym z czynników z pewnością jest większa siła fizyczna, która może ułatwić opiekę np. nad osobą leżącą, niepełnosprawną lub nad podopiecznym z dużą nadwagą. Panowie lepiej radzą sobie z czynnościami takimi jak pomoc podopiecznemu przy wstawaniu i przemieszczaniu się.

Jeśli chodzi o takie zadania jak gotowanie i prowadzanie domu to prym wiodą panie opiekunki. Panowie jednak szybko się uczą, a ewentualne braki nadrabiają dobrą organizacją pracy, talentem do drobnych napraw i wszelkich prac technicznych.

A co jeśli chodzi o emocjonalny aspekt pracy opiekuna w kontekście sprawowania pieczy nad osobą w wieku zaawansowanym? Jak zbudować bliską relację z podopiecznym dowiedzieć można się z materiału dostępnego tutaj. Na pytanie to odpowiada pan Grzegorz, jeden z opiekunów wyjeżdżających na zlecenia z ATERIMA MED. Zastanawiasz się też jakie cechy i umiejętności powinien mieć dobry Opiekun osób starszych? Dowiesz się z tego materiału. 

Chociaż w opiece nad osobami starszymi dominują kobiety, to aktualnie pojawia się coraz więcej ofert pracy w Niemczech, skierowanych tylko do panów. Wynika to zwykle z preferencji seniora lub jego rodziny, a także stanu podopiecznego na danej ofercie pracy w Niemczech. 

Jak zostać opiekunem osoby starszej? Skontaktuj się z nami!

W ATERIMA MED przedstawiamy atrakcyjne oferty pracy również dla mężczyzn, którzy obecnie stanowią blisko 10% pracujących z nami osób! Znasz dobrze język niemiecki i masz doświadczenie w opiece? Dołącz do grona zaopiekowanych Opiekunów!

Wszystkich mężczyzn zainteresowanych wyjazdem zachęcamy do kontaktu już teraz! Jeśli w przeszłości wyjeżdżałeś z nami, skontaktuj się ze swoim Koordynatorem. Jeśli chcesz wyjechać po raz pierwszy, nawiąż kontakt z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy! Istnieje także możliwość skontaktowania się z biurami regionalnymi. Dane kontaktowe biur znajdziesz tutaj. Oferty pracy dla mężczyzn to okazja na wykorzystanie posiadanych umiejętności i kompetencji celem niesienia pomocy innym, przy jednoczesnym pozyskiwaniu środków na swoje potrzeby. Mamy sprawdzone, korzystne oferty w których świetnie się sprawdzisz. Przekonaj się sam! 

Zamów bezpłatne połączenie →