ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Opiekun osoby starszej - mężczyzna w zawodzie opiekuna.

Opieka nad osobami starszymi kojarzona jest głównie z pracą dla kobiet. Co zatem z panami, którzy chcieliby podjąć zatrudnienie w tym zawodzie? W ATERIMA MED pracuje wielu mężczyzn, którzy świetnie sprawdzają się w roli opiekuna seniorów! Zastanawiasz się, czy niesienie pomocy i wsparcia seniorom to praca dla mężczyzn? Myślisz wciąż o tym, czy opiekun osoby starszej to zajęcie dla Ciebie? Pomożemy w rozważeniu tej kwestii!

Opiekun osoby starszej - mężczyzna w zawodzie opiekuna.

 

Wśród Polaków zdecydowaną większość osób wykonujących zawód Opiekuna nad osobami starszymi stanowią panie. Nie oznacza to jednak, że w gronie kandydatów do tego rodzaju obowiązków nie znajdziemy mężczyzn. Również w ATERIMA MED mają oni szansę na wyjazd do Niemiec – obecnie blisko 10% pracujących z nami osób to właśnie panowie! Jeśli zatem zastanawiasz się nad wyjazdem do opieki – sprawdź czy to obszar, w którym będziesz się spełniał. Opiekun osoby starszej to bez wątpienia zajęcie wymagające, ale dające dużo satysfakcji.

Kandydaci często w rozmowach wspominają, że badając dostępne możliwości działań zarobkowych w kontekście opieki, wpisywali w internetowej wyszukiwarce hasła: „kurs opiekuna osób starszych”, „oferty pracy dla mężczyzn”, „opiekun osób starszych kurs”, czy „praca jako opiekun osoby starszej”. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że doświadczenie zdobyte prywatnie w rodzinnym domu podczas opieki nad członkiem rodziny również jest brane pod uwagę w procesie rozpatrywania kandydatury przez rekrutera. Wielu mężczyzn ma za sobą doświadczenie opieki nad chorą mamą, ojcem, czy innymi bliskimi. Warto przekazać taką informację osobie rozpatrującej nasz a kandydaturę ubiegając się o możliwość wyjazdu na zlecenie na terenie Niemiec.

Praca jako opiekun osoby starszej

Prace domowe zajęciem nie tylko dla pań? 

Przyjmuje się, że opieka powiązana jest z cechami i umiejętnościami charakterystycznymi dla kobiet. Wymaga troski, staranności, regularności. Kobieta tradycyjnie kojarzy się z rolami opiekuńczymi: sprawowaniem pieczy nad domem, przygotowywaniem posiłków, czy dbaniem o rodzinę i domową atmosferę.

Co ciekawe – to skojarzenie nie jest aż tak powszechne za naszą zachodnią granicą. Panowie w Niemczech bardzo chętnie wykonują różne prace związane ze sprawowaniem pieczy i troską o innych. Sporą popularnością cieszy się na przykład zawód pielęgniarza – widok mężczyzny pełniącego tę funkcję nie jest tam rzadki ani zaskakujący.

Co niezwykle istotne, ze względu na tężyznę fizyczną, opiekunowie lepiej niż opiekunki sprawdzą się w dbaniu o osobę starszą z nadwagą lub z problemami w poruszaniu się. Mężczyźni zazwyczaj posiadają więcej siły, a zatem łatwiej będzie im pomóc w przenoszeniu osób na przykład z wózka inwalidzkiego na łóżko. Przyjmuje się też, że panów charakteryzuje często także silniejsza psychika, dzięki której łatwiej znoszą rozłąkę z rodziną. Spotkać można się też z opiniami, że opiekunowie wykazują się dużą cierpliwością, która jest niezbędna we współpracy z osobą cierpiącą na przykład na chorobę Alzheimera.

Warto mieć na uwadze, że opiekun osób starszych to zawód z przyszłością zarówno w Polsce jak i za granicą. Granice pomiędzy rolami damskimi i męskimi coraz częściej zacierają się, a klienci nierzadko decydują się na zatrudnienie panów. Prawdopodobnie za kilka lat zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych – mężczyzn będzie znacznie większe niż obecnie zarówno za granicą, jak i w naszym rodzimym obszarze działań opiekuńczych.

Praca jako opiekun osoby starszej.

Podobnie jak w przypadku opiekunek, by zwiększyć szansę na szybkie zdobycie pracy w opiece, panowie powinni wykazywać się przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego i móc pochwalić się doświadczeniem w opiece. Nie bez znaczenia są także zgromadzone referencje z poprzednich miejsc pracy, czy zaświadczenia o przebytych kursach.

Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć na rynku ofertę pracy w opiece dedykowaną panom. Jednak nasza firma gromadzi coraz więcej takich ogłoszeń. Uczciwość i odpowiedzialność ATERIMA MED zaowocowały zaufaniem naszych partnerów w Niemczech, którzy dzięki temu kierują do nas najlepsze oferty pracy skierowane także do mężczyzn. Jesteśmy na opiekuńczym ryku obecni już kilkanaście lat, możemy więc pochwalić się duża ilością współprac podjętych z panami opiekunami.

Polecamy lekturę odpowiedzi na 12 najważniejszych i najczęściej zadawanych pytań dotyczących pracy w ATERIMA MED. Jednym z jej elementów jest rozmowa sprawdzająca znajomość języka niemieckiego. Warto przed wyjazdem rozwinąć się w tym aspekcie. Na naszej stronie dostępne są całkowicie bezpłatne lekcje języka, z których można skorzystać przygotowując się do wyjazdu. Praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech jest niezwykle satysfakcjonującym zajęciem. Wielu panów decyduje się na pierwszy wyjazd, by sprawdzić czy to zajęcie odpowiednie dla nich. W efekcie tej próby czynią z niego swoje główne źródło dochodu, gdyż niesienie pomocy i wsparcia osobą potrzebującym w połączeniu z możliwością pozyskania środków na swoje potrzeby, to dla nich bardzo korzystna sytuacja.

Stereotypy w opiece – czy to praca dla mężczyzn?

Opiekunowie wspaniale radzą sobie w pełnieniu obowiązków wynikających z codziennej troski nad osobami w wieku zaawansowanym. Jednak zwyczajowo z pracą w opiece zwykle kojarzone są kobiety. Między innymi  ze względu na częste posiadanie odpowiednich do tej pracy cech charakteru, takich jak empatia, opiekuńczość, troskliwość i zaradność. Opiekunki osób starszych zazwyczaj nie tylko świetnie gotują, ale także potrafią zorganizować czas swojemu podopiecznemu i w odpowiedni oraz kreatywny sposób go aktywizować.

Z drugiej strony, panowie opiekunowie często charakteryzują się większą cierpliwością, asertywnością i odpornością na stres. Są to niezwykle cenne cechy, które mogą znacznie ułatwić pracę opiekuna w Niemczech. Wielu seniorów woli, gdy zajmuje się nimi inny mężczyzna. Na przykład odczuwają wstyd w obecności opiekunki podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych związanych z higieną osobistą. Jest to dla nich mniej krępujące. Mają też świadomość, że ich potrzeby będą doskonale zrozumiane przez osobę tej samej płci.

W ostatnich latach zapotrzebowanie na panów opiekunów ciągle rośnie. Często tę profesję wybierają ratownicy medyczni, pielęgniarze lub fizjoterapeuci, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Praca w Niemczech daje im także możliwość znacznie większego zarobku niż w Polsce.

Mniejszy odsetek mężczyzn-opiekunów jest z pewnością spowodowany stereotypowym myśleniem, że praca w opiece jest skierowana tylko i wyłącznie do kobiet. Na szczęście, ofert pracy dla panów przybywa z dnia na dzień, a mężczyźni są doceniani za swoje umiejętności i dobrze wykonywaną pracę.

Praca dla mężczyzn jako opiekun w Niemczech

Jakie cechy świadczą na korzyść opiekunów?

Jak zostało już podkreślone, jednym z czynników z pewnością jest większa siła fizyczna, która może ułatwić opiekę np. nad osobą leżącą, niepełnosprawną lub nad podopiecznym z dużą nadwagą. Panowie lepiej radzą sobie z czynnościami takimi jak pomoc podopiecznemu przy wstawaniu i przemieszczaniu się.

Jeśli chodzi o takie zadania jak gotowanie i prowadzanie domu to prym wiodą panie opiekunki. Panowie jednak szybko się uczą, a ewentualne braki nadrabiają dobrą organizacją pracy, talentem do drobnych napraw i wszelkich prac technicznych.

A co jeśli chodzi o emocjonalny aspekt pracy opiekuna w kontekście sprawowania pieczy nad osobą w wieku zaawansowanym? Jak zbudować bliską relację z podopiecznym dowiedzieć można się z materiału dostępnego tutaj. Na pytanie to odpowiada pan Grzegorz, jeden z opiekunów wyjeżdżających na zlecenia z ATERIMA MED. Zastanawiasz się też jakie cechy i umiejętności powinien mieć dobry Opiekun osób starszych? Dowiesz się z tego materiału. 

Chociaż w opiece nad osobami starszymi dominują kobiety, to aktualnie pojawia się coraz więcej ofert pracy w Niemczech, skierowanych tylko do panów. Wynika to zwykle z preferencji seniora lub jego rodziny, a także stanu podopiecznego na danej ofercie pracy w Niemczech. 

Jak zostać opiekunem osoby starszej? Skontaktuj się z nami!

W ATERIMA MED przedstawiamy atrakcyjne oferty pracy również dla mężczyzn, którzy obecnie stanowią blisko 10% pracujących z nami osób! Znasz dobrze język niemiecki i masz doświadczenie w opiece? Dołącz do grona zaopiekowanych Opiekunów!

Wszystkich mężczyzn zainteresowanych wyjazdem zachęcamy do kontaktu już teraz! Jeśli w przeszłości wyjeżdżałeś z nami, skontaktuj się ze swoim Koordynatorem. Jeśli chcesz wyjechać po raz pierwszy, nawiąż kontakt z Działem Rekrutacji ATERIMA MED pod numerem telefonu 12 341 15 15. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego - oddzwonimy! Istnieje także możliwość skontaktowania się z biurami regionalnymi. Dane kontaktowe biur znajdziesz tutaj. Oferty pracy dla mężczyzn to okazja na wykorzystanie posiadanych umiejętności i kompetencji celem niesienia pomocy innym, przy jednoczesnym pozyskiwaniu środków na swoje potrzeby. Mamy sprawdzone, korzystne oferty w których świetnie się sprawdzisz. Przekonaj się sam! 

Zamów bezpłatne połączenie →