Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 7 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Mężczyzna w zawodzie opiekuna

Opieka nad osobami starszymi kojarzona jest głównie z pracą dla kobiet. Co zatem z panami, którzy chcieliby podjąć zatrudnienie w tym zawodzie? W ATERIMA MED pracuje wielu mężczyzn, którzy świetnie sprawdzają się w roli opiekuna seniorów!

Wśród Polaków zdecydowaną większość osób wykonujących zawód Opiekuna nad osobami starszymi stanowią panie. Nie oznacza to jednak, że w gronie kandydatów do tego rodzaju pracy nie znajdziemy mężczyzn. Również w ATERIMA MED mają szansę na wyjazd do Niemiec – obecnie blisko 10% pracujących z nami osób to właśnie panowie! Jeśli zatem zastanawiasz się nad wyjazdem do opieki – sprawdź, czy do praca dla Ciebie.  

Prace domowe – nie tylko dla pań

Opieka ogólnie powiązana jest z cechami i umiejętnościami charakterystycznymi dla kobiet. Wymaga troski, staranności, regularności. Kobieta tradycyjnie kojarzy się z rolami opiekuńczymi: sprawowaniem pieczy nad domem, przygotowywaniem posiłków, czy dbaniem o rodzinę i domową atmosferę.

Co ciekawe – to skojarzenie nie jest aż tak powszechne za naszą zachodnią granicą. Panowie w Niemczech bardzo chętnie wykonują różne prace okołomedyczne. Sporą popularnością cieszy się np. zawód pielęgniarza – widok mężczyzny pełniącego tę funkcję nie jest tam rzadki ani zaskakujący.

Czy to zajęcie dla mnie?

Opiekunowie lepiej niż opiekunki sprawdzą się w dbaniu o osobę starszą z nadwagą lub z problemami w poruszaniu się. Mężczyźni posiadają więcej siły fizycznej, a zatem łatwiej będzie im pomóc w przenoszeniu osób, np. z wózka inwalidzkiego na łóżko. Panów charakteryzuje często także silniejsza psychika, dzięki której łatwiej znoszą rozłąkę z rodziną. Spotkać można się też z opiniami, że opiekunowie wykazują się dużą cierpliwością, która jest niezbędna we współpracy z osobą cierpiącą np. na chorobę Alzheimera.

Warto mieć na uwadze, że opiekun osób starszych to zawód z przyszłością zarówno w Polsce jak i za granicą. Granice pomiędzy rolami damskimi i męskimi lubią się zacierać, a klienci coraz częściej decydują się na zatrudnienie panów. Prawdopodobnie za kilka lat zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych – mężczyzn będzie znacznie większe niż obecnie.

Zanim zacząłem wyjeżdżać do pracy jako opiekun zajmowałem się pacjentami w placówkach o charakterze medycznym, ale niewiele zarabiałem – mówi Robert z Nysy, który współpracuje z ATERIMA MED. – Postanowiłem spróbować wyjazdów do pracy w opiece… i w te wakacje pojadę do Niemiec już po raz czwarty.

ATERIMA MED czeka na opiekunów!

Podobnie jak w przypadku opiekunek, by zwiększyć szansę na szybkie zdobycie pracy w opiece, panowie powinni wykazywać się przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego i móc pochwalić się doświadczeniem w opiece. Nie bez znaczenia są także zgromadzone referencje z poprzednich miejsc pracy, czy zaświadczenia o przebytych kursach.

Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć na rynku ofertę pracy w opiece dedykowaną panom. Jednak nasza firma gromadzi coraz więcej takich ogłoszeń. Uczciwość i odpowiedzialność ATERIMA MED zaowocowały zaufaniem naszych partnerów w Niemczech, którzy dzięki temu kierują do nas najlepsze oferty pracy skierowane także do mężczyzn.

Po dwóch pobytach w Niemczech czuję się dużo pewniej, także w kontekście języka – mówi Tomasz z Piły. – Wiem, że mogę liczyć na ciekawe oferty i zarobki, z których jestem zadowolony.

Przykładowe ogłoszenia zobaczyć można tutaj. Zgłoszenia przekazywać można m.in. za pomocą formularza kontaktowego. Przed jego wysłaniem polecamy lekturę odpowiedzi na 12 najważniejszych i najczęściej zadawanych pytań dotyczących pracy w ATERIMA MED. Jednym z jej elementów jest rozmowa sprawdzająca znajomość języka niemieckiego.

Zapraszamy do aplikowania!

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.