ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Oktoberfest - największy festyn w Niemczech

W tym roku w Monachium można było zobaczyć już 183. Oktoberfest. Przeczytaj czym jest i dlaczego znany na całym świecie festiwal piwa odbywa się właśnie w stolicy Bawarii.

 

Narodziny festynu

Po raz pierwszy październikowy festyn pod Monachium zorganizowano w 1810 roku. Okazją do świętowania był ślub księcia (a później króla) Bawarii Ludwika z księżniczką Teresą von Sachsen-Hildburghausen. Na łąkach pod murami miasta oprócz biesiady zorganizowano między innymi wyścigi konne. Impreza bardzo spodobała się okolicznym mieszkańcom, więc powtórzono ją rok później i w kolejnych latach. W ten sposób festyn stał się monachijską tradycją. 

Warto dodać, że nie bez powodu Oktoberfest odbywa się właśnie na przełomie września i października. W dawnych czasach piwo w Bawarii można było warzyć wyłącznie od 29 września do 23 kwietnia, dlatego w drugiej połowie września wszyscy browarnicy starali się pozbyć starego piwa, by zrobić miejsce na nowe.

W efekcie w całej Bawarii organizowano mniejsze i większe festyny, na których opróżniano beczki chmielowego trunku. Największy i najbardziej znany był oczywiście festyn w Monachium. Od 1810 roku festiwalu nie zorganizowano tylko kilkanaście razy – zwykle na przeszkodzie stawały wojny lub epidemie.

 

Festiwalowe tradycje

Zgodnie z tradycją Oktoberfest rozpoczyna się najwcześniej 16 września i kończy w pierwszą niedzielę października lub w Święto Zjednoczenia Niemiec (3 października). Zwykle trwa on więc ok. dwa i pół tygodnia.

Ściśle ustalona jest formuła otwarcia festiwalu, który rozpoczyna uroczysty pochód przez miasto prowadzony przez herbową figurę Monachium (tzw. Münchner Kindl) i jego burmistrza, który następnie – dokładnie w południe – otwiera pierwszą beczkę piwa. Honor wypicia pierwszego kufla przysługuje wedle tradycji premierowi Bawarii.

Biesiadnicy zwyczajowo popijają piwo z typowych dla Oktoberfestu kufli – tzw. Maß. Każdy z nich mieści pełny litr złocistego napoju. Dawniej używano naczyń ceramicznych, ale z powodu oszustw sprzedawców, którzy nalewali za mało piwo a za dużo piany, wymieniono je na kufle szklane. Cieszą się one ogromną popularnością wśród turystów. Pamiątkowe kufle mają kolorowe plakietki z nazwą i datą festiwalu, więc wiele osób chętnie je kolekcjonuje.

Tzw. Bawarskie Prawo Czystości dokładnie określa, jakie warunki musi spełniać browar, by miał prawo udziału w Oktoberfeście. Chodzi przede wszystkim o zachowanie tradycyjnych procedur warzenia. Festiwal promuje piwo regionalne, tworzone wyłącznie przez browary z Bawarii. Obecnie biesiadnicy mogą kosztować trunków tylko siedmiu producentów.

 

Oktoberfest dzisiaj

Dziś festiwal to ogromna impreza ściągająca turystów z całego świata. Tysiące biesiadników pije marcowe piwo w 14 halach. By zachować bawarski charakter festynu, wiele osób ubiera się w tradycyjne bawarskie stroje. Do godziny 18:00 amatorom złocistego trunku przygrywają regionalne zespoły ludowe, które później ustępują miejsca współczesnym hitom.

Festiwalowi obecnie towarzyszy mnóstwo dodatkowych atrakcji, które urozmaicają czas biesiadnikom. Są to między innymi lunaparki, historyczne ekspozycje, zawody sportowe, cyrk, pokazy regionalne i wiele wiele innych.

Wejście na teren Oktoberfestu jest bezpłatne, natomiast ceny samego piwa są co roku na nowo ustalane i ogłaszane z wyprzedzeniem. 

 

Ciekawostki:

  • Oktoberfest odwiedza średnio 6 milionów osób
  • goście festynu wypijają ok. 5 milionów litrów piwa
  • najzręczniejsze kelnerki potrafią przenieść nawet 10 festiwalowych kufli na raz
  • piwo na Oktoberfeście nie jest słabe! Zawiera nawet 6,2% alkoholu
  • pola, na których odbywa się festiwal, do dziś nazywane są Błoniami Teresy (Theresienwiese) od imienia wybranki księcia Ludwika
  • wiele miast próbuje kopiować monachijski Oktoberfest – największa tego typu impreza odbywa się co roku w Hanowerze


Więcej informacji o festynie Oktoberfest (po niemiecku): www.oktoberfest.de  i http://www.muenchen.de/veranstaltungen/oktoberfest.html

 

Sprawdź nasze oferty pracy w Monachium: https://www.aterima-med.pl/oferty-pracy/opieka-monachium

 

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.
Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →