Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Typowy dzień opiekunki osób starszych w Niemczech

Jakie pytania zadają opiekunki przed wyjazdem na zlecenie?

Myśl o wyjeździe do pracy w charakterze opiekunki lub opiekuna osób starszych w Niemczech pojawia się w głowach coraz większej liczby ludzi. Wskazuje na to duża ilość osób, które szukają takich ofert w ATERIMA MED.

Chęć zarobienia większych pieniędzy w stosunkowo niedługim czasie jest kusząca. Nie zmienia to jednak faktu, że perspektywa takiego wyjazdu rodzi wiele pytań np. ile godzin pracuje opiekunka w Niemczech? lub jak wygląda dzień opiekunki w Niemczech?.

Osoby zgłaszające się do nas po oferty pracy zawsze pytają też o zakres obowiązków w takiej pracy i jakie czynności musi wykonywać opiekunka? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

typowy dzień opiekunki

Opieka nad seniorami w Niemczech

Jak już wspomnieliśmy, podczas wybierania odpowiedniej oferty pracy w Niemczech, opiekunki szczególną uwagę zwracają na zakres obowiązków na danym zleceniu.

Obowiązki każdej opiekunki osób starszych pracującej w Niemczech są zazwyczaj dość podobne, choć w dużej mierze zależą od stanu zdrowia podopiecznego. Opiekun zwykle zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie czy mycie się.

Ile godzin pracuje opiekun osoby starszej?

Jak naprawdę wygląda praca opiekunki w Niemczech?

Typowy dzień pracy opiekunki osób starszych w Niemczech zwykle rozpoczyna się poranną toaletą, w której trzeba pomóc seniorowi. Samodzielność seniora zależy od jego stanu zdrowia. Czasem wystarczy asystowanie i asekuracja podczas kąpieli, jednak jeśli podopieczny jest osobą leżącą, należy go umyć i ubrać w łóżku.

Często do seniora przychodzi Pflegedienst, czyli pielęgniarka z niemieckiej służby zdrowia, która zajmuje się higieną osobistą, rozdzielaniem leków lub zrobieniem zastrzyku.

Następnie przychodzi pora na przygotowanie śniadania i wspólne zjedzenie posiłku. Prawie zawsze do obowiązków opiekunki osób starszych należy także robienie zakupów oraz utrzymanie porządku w domu, dlatego często po wspólnym śniadaniu opiekunka sprząta i robi zakupy.

W tym czasie podopieczny np. odpoczywa, czyta lub ogląda telewizję. Około godziny 12:00 lub 13:00 opiekunka przyrządza i podaje obiad. Musi również pamiętać o regularnym podawaniu podopiecznemu odpowiedniej ilości płynów.

Przeczytaj również:

Aktywizacja osób starszych - przykłady ćwiczeń dla osób z alzheimerem

Co należy do obowiązków opiekunki osób starszych?

Ile trwa ostatni etap choroby alzheimera?

Czas wolny opiekunek w Niemczech

Po posiłku (podopieczny czasem wymaga pomocy przy jedzeniu) opiekunka zwykle ma czas wolny, który może wykorzystać w dowolny sposób. W tym czasie senior odpoczywa, śpi lub spędza czas w ulubiony sposób, np. przegląda prasę lub ogląda telewizję. Czasem też odwiedza go rodzina.

Około godziny 18:00 lub 19:00 przychodzi czas na przygotowanie kolacji, a następnie pomoc w wieczornej toalecie. Kiedy podopieczny pójdzie spać, opiekunka ma swój wieczorny czas wolny – może wtedy porozmawiać z bliskimi przez telefon lub po prostu odpocząć. Zdarza się, że w nocy senior potrzebuje pomocy, np. w skorzystaniu z toalety.

Opieka seniora wiąże się z powtarzalnością wszystkich codziennych czynności – podopieczni cenią sobie regularny rozkład dnia, który daje im poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku choroby Alzheimera.

Zapewnienie regularnego rozkładu dnia czasem przysparza opiekunom trudności, np. gdy senior ma problemy z przesypianiem nocy. W takich i podobnych sytuacjach Opiekunowie ATERIMA MED mogą liczyć na wsparcie swoich Koordynatorów, a w razie potrzeby także na konsultacje z doświadczoną pielęgniarką – Ekspertem Akademii Opiekunek.

Podsumowując, to ile godzin pracuje opiekunka w  Niemczech zależy od oferty, która jest ustalana indywidualnie podczas rozmowy z pracownikiem ATERIMA MED.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu omówienia wszystkich szczegółów i zapoznania się z naszymi ofertami.

Opieka nad seniorem Niemcy

Poza tym, opiekunka towarzyszy seniorowi podczas wizyt u lekarza, spotkań rodzinnych lub krótkich wyjazdów. Opiekunowie osób starszych ATERIMA MED zajmują się również aktywizacją swoich podopiecznych – chodzą z nimi na spacery, wspólnie grają w gry planszowe, czytają książki lub rozwiązują krzyżówki.

Te i bardziej zaawansowane metody aktywizacji seniorów pozytywnie wpływają na ich nastrój oraz stan psychiczny. Sprzyjają także budowaniu relacji pomiędzy Opiekunem a seniorem. Opiekunka powinna pozostawać w stałym kontakcie z rodziną podopiecznego, aby na bieżąco przekazywać informacje o jego aktualnym stanie.

Bardzo dobrym sposobem zbierania informacji o seniorze jest prowadzenie zapisków na temat jego samopoczucia, przyjmowanych leków, wizyt u lekarza lub pojawiających się objawów i dolegliwości. Takie notatki świadczą o profesjonalnym podejściu do opieki nad seniorem, są źródłem informacji dla rodziny oraz punktem odniesienia dla opiekunki, która przyjedzie na zastępstwo.

Opieka nad seniorem w Niemczech - czym opiekunka się NIE zajmuje?

W Niemczech opiekunom osób starszych zabrania się wykonywania czynności pielęgniarskich, takich jak ingerencja w powłoki skórne, pomiar cukru, podawanie insuliny, wykonywanie zastrzyków oraz rozdzielanie leków.

Opieka nad osobami starszymi wiąże się zatem z dopilnowaniem, aby podopieczny codziennie zażywał leki – natomiast ich rozdzieleniem zajmuje się niemiecka pomoc medyczna (czyli Pflegedienst) lub członek rodziny.

Do zadań Opiekuna w ATERIMA MED nie należą prace fizyczne typu sprzątanie powierzchni takich jak garaże, piwnice czy strych, a jedynie utrzymywanie czystości pomieszczeń użytkowanych przez seniora czy Opiekuna. W przypadku wątpliwości lub potrzeby wsparcia, Opiekunowie ATERIMA MED mają możliwość konsultacji ze swoim Koordynatorem.

typowy dzień opiekunki

Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

Opiekunki osób starszych ATERIMA MED przed wyjazdem mogą określić swoje preferencje co do wykonywanych czynności na miejscu pracy i planu dnia. Różnie też rozkładają się wynagrodzenia opiekunek – są one zależne od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece.

W ATERIMA MED zarobki w pracy jako opiekunka osób starszych wynoszą od 1000 do 1550 euro netto, czyli „na rękę”. W okresie wakacyjnym lub świątecznym przy wyjeździe na okres nie krótszy niż 42 dni, Opiekunowie mogą zarobić nawet 2650 EUR netto.

W ATERIMA MED wiemy, jak ważne jest, aby osoba wyjeżdżająca do pracy jako Opiekunka miała zawsze pełne i rzetelne informacje. Dlatego też na bieżąco aktualizujemy informacje o stanie zdrowia podopiecznego w regularnych wywiadach z opiekunami przebywającymi na zleceniu, tak aby osoba decydująca się na wyjazd miała komplet informacji.

Jeśli jesteś zainteresowana ofertami pracy w Niemczech, zgłoś się do nas wypełniając formularz!

Nie wiesz od czego zacząć? Wszystkie informacje o tym, jak wyjechać i przejść rekrutację do pracy Opiekunki w Niemczech w ATERIMA MED uzyskasz w kontakcie z nami.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

 

Zamów bezpłatne połączenie →