Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Typowy dzień opiekunki osób starszych w Niemczech

Jakie pytania zadają opiekunki przed wyjazdem na zlecenie?

Myśl o wyjeździe do pracy w charakterze opiekunki lub opiekuna osób starszych w Niemczech pojawia się w głowach coraz większej liczby ludzi. Wskazuje na to duża ilość osób, które szukają takich ofert w ATERIMA MED.

Chęć zarobienia większych pieniędzy w stosunkowo niedługim czasie jest kusząca. Nie zmienia to jednak faktu, że perspektywa takiego wyjazdu rodzi wiele pytań np. ile godzin pracuje opiekunka w Niemczech? lub jak wygląda dzień opiekunki w Niemczech?.

Osoby zgłaszające się do nas po oferty pracy zawsze pytają też o zakres obowiązków w takiej pracy i jakie czynności musi wykonywać opiekunka? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

typowy dzień opiekunki

Opieka nad seniorami w Niemczech

Jak już wspomnieliśmy, podczas wybierania odpowiedniej oferty pracy w Niemczech, opiekunki szczególną uwagę zwracają na zakres obowiązków na danym zleceniu.

Obowiązki każdej opiekunki osób starszych pracującej w Niemczech są zazwyczaj dość podobne, choć w dużej mierze zależą od stanu zdrowia podopiecznego. Opiekun zwykle zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie czy mycie się.

Ile godzin pracuje opiekun osoby starszej?

Jak naprawdę wygląda praca opiekunki w Niemczech?

Typowy dzień pracy opiekunki osób starszych w Niemczech zwykle rozpoczyna się poranną toaletą, w której trzeba pomóc seniorowi. Samodzielność seniora zależy od jego stanu zdrowia. Czasem wystarczy asystowanie i asekuracja podczas kąpieli, jednak jeśli podopieczny jest osobą leżącą, należy go umyć i ubrać w łóżku.

Często do seniora przychodzi Pflegedienst, czyli pielęgniarka z niemieckiej służby zdrowia, która zajmuje się higieną osobistą, rozdzielaniem leków lub zrobieniem zastrzyku.

Następnie przychodzi pora na przygotowanie śniadania i wspólne zjedzenie posiłku. Prawie zawsze do obowiązków opiekunki osób starszych należy także robienie zakupów oraz utrzymanie porządku w domu, dlatego często po wspólnym śniadaniu opiekunka sprząta i robi zakupy.

W tym czasie podopieczny np. odpoczywa, czyta lub ogląda telewizję. Około godziny 12:00 lub 13:00 opiekunka przyrządza i podaje obiad. Musi również pamiętać o regularnym podawaniu podopiecznemu odpowiedniej ilości płynów.

Przeczytaj również:

Aktywizacja osób starszych - przykłady ćwiczeń dla osób z alzheimerem

Co należy do obowiązków opiekunki osób starszych?

Ile trwa ostatni etap choroby alzheimera?

Czas wolny opiekunek w Niemczech

Po posiłku (podopieczny czasem wymaga pomocy przy jedzeniu) opiekunka zwykle ma czas wolny, który może wykorzystać w dowolny sposób. W tym czasie senior odpoczywa, śpi lub spędza czas w ulubiony sposób, np. przegląda prasę lub ogląda telewizję. Czasem też odwiedza go rodzina.

Około godziny 18:00 lub 19:00 przychodzi czas na przygotowanie kolacji, a następnie pomoc w wieczornej toalecie. Kiedy podopieczny pójdzie spać, opiekunka ma swój wieczorny czas wolny – może wtedy porozmawiać z bliskimi przez telefon lub po prostu odpocząć. Zdarza się, że w nocy senior potrzebuje pomocy, np. w skorzystaniu z toalety.

Opieka seniora wiąże się z powtarzalnością wszystkich codziennych czynności – podopieczni cenią sobie regularny rozkład dnia, który daje im poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku choroby Alzheimera.

Zapewnienie regularnego rozkładu dnia czasem przysparza opiekunom trudności, np. gdy senior ma problemy z przesypianiem nocy. W takich i podobnych sytuacjach Opiekunowie ATERIMA MED mogą liczyć na wsparcie swoich Koordynatorów, a w razie potrzeby także na konsultacje z doświadczoną pielęgniarką – Ekspertem Akademii Opiekunek.

Podsumowując, to ile godzin pracuje opiekunka w  Niemczech zależy od oferty, która jest ustalana indywidualnie podczas rozmowy z pracownikiem ATERIMA MED.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu omówienia wszystkich szczegółów i zapoznania się z naszymi ofertami.

Opieka nad seniorem Niemcy

Poza tym, opiekunka towarzyszy seniorowi podczas wizyt u lekarza, spotkań rodzinnych lub krótkich wyjazdów. Opiekunowie osób starszych ATERIMA MED zajmują się również aktywizacją swoich podopiecznych – chodzą z nimi na spacery, wspólnie grają w gry planszowe, czytają książki lub rozwiązują krzyżówki.

Te i bardziej zaawansowane metody aktywizacji seniorów pozytywnie wpływają na ich nastrój oraz stan psychiczny. Sprzyjają także budowaniu relacji pomiędzy Opiekunem a seniorem. Opiekunka powinna pozostawać w stałym kontakcie z rodziną podopiecznego, aby na bieżąco przekazywać informacje o jego aktualnym stanie.

Bardzo dobrym sposobem zbierania informacji o seniorze jest prowadzenie zapisków na temat jego samopoczucia, przyjmowanych leków, wizyt u lekarza lub pojawiających się objawów i dolegliwości. Takie notatki świadczą o profesjonalnym podejściu do opieki nad seniorem, są źródłem informacji dla rodziny oraz punktem odniesienia dla opiekunki, która przyjedzie na zastępstwo.

Opieka nad seniorem w Niemczech - czym opiekunka się NIE zajmuje?

W Niemczech opiekunom osób starszych zabrania się wykonywania czynności pielęgniarskich, takich jak ingerencja w powłoki skórne, pomiar cukru, podawanie insuliny, wykonywanie zastrzyków oraz rozdzielanie leków.

Opieka nad osobami starszymi wiąże się zatem z dopilnowaniem, aby podopieczny codziennie zażywał leki – natomiast ich rozdzieleniem zajmuje się niemiecka pomoc medyczna (czyli Pflegedienst) lub członek rodziny.

Do zadań Opiekuna w ATERIMA MED nie należą prace fizyczne typu sprzątanie powierzchni takich jak garaże, piwnice czy strych, a jedynie utrzymywanie czystości pomieszczeń użytkowanych przez seniora czy Opiekuna. W przypadku wątpliwości lub potrzeby wsparcia, Opiekunowie ATERIMA MED mają możliwość konsultacji ze swoim Koordynatorem.

typowy dzień opiekunki

Ile zarabia opiekunka w Niemczech?

Opiekunki osób starszych ATERIMA MED przed wyjazdem mogą określić swoje preferencje co do wykonywanych czynności na miejscu pracy i planu dnia. Różnie też rozkładają się wynagrodzenia opiekunek – są one zależne od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece.

W ATERIMA MED zarobki w pracy jako opiekunka osób starszych wynoszą od 1000 do 1550 euro netto, czyli „na rękę”. W okresie wakacyjnym lub świątecznym przy wyjeździe na okres nie krótszy niż 42 dni, Opiekunowie mogą zarobić nawet 2650 EUR netto.

W ATERIMA MED wiemy, jak ważne jest, aby osoba wyjeżdżająca do pracy jako Opiekunka miała zawsze pełne i rzetelne informacje. Dlatego też na bieżąco aktualizujemy informacje o stanie zdrowia podopiecznego w regularnych wywiadach z opiekunami przebywającymi na zleceniu, tak aby osoba decydująca się na wyjazd miała komplet informacji.

Jeśli jesteś zainteresowana ofertami pracy w Niemczech, zgłoś się do nas wypełniając formularz!

Nie wiesz od czego zacząć? Wszystkie informacje o tym, jak wyjechać i przejść rekrutację do pracy Opiekunki w Niemczech w ATERIMA MED uzyskasz w kontakcie z nami.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

 

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.