ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Typowy dzień Opiekunki osób starszych w Niemczech

Jakie pytania zadają Opiekunki przed wyjazdem na zlecenie?

Myśl o wyjeździe do pracy w charakterze Opiekunki lub Opiekuna osób starszych w Niemczech pojawia się w głowach coraz większej liczby ludzi. Wskazuje na to duża ilość osób, które szukają takich ofert w ATERIMA MED.

Chęć zarobienia większych pieniędzy w stosunkowo niedługim czasie jest kusząca. Nie zmienia to jednak faktu, że perspektywa takiego wyjazdu rodzi wiele pytań np. ile godzin pracuje Opiekunka w Niemczech? lub jak wygląda dzień Opiekunki w Niemczech?.

Osoby zgłaszające się do nas po oferty pracy zawsze pytają też o zakres obowiązków w takiej pracy i jakie czynności musi wykonywać Opiekunka? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

typowy dzień opiekunki

Opieka nad seniorami w Niemczech

Jak już wspomnieliśmy, podczas wybierania odpowiedniej oferty pracy w Niemczech, Opiekunki szczególną uwagę zwracają na zakres obowiązków na danym zleceniu.

Obowiązki każdej Opiekunki osób starszych pracującej w Niemczech są zazwyczaj dość podobne, choć w dużej mierze zależą od stanu zdrowia Podopiecznego. Opiekun zwykle zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz pomaga Podopiecznemu w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie czy mycie się.

Ile godzin pracuje Opiekun osoby starszej?

Jak naprawdę wygląda praca Opiekunki w Niemczech?

Typowy dzień pracy Opiekunki osób starszych w Niemczech zwykle rozpoczyna się poranną toaletą, w której trzeba pomóc seniorowi. Samodzielność seniora zależy od jego stanu zdrowia. Czasem wystarczy asystowanie i asekuracja podczas kąpieli, jednak jeśli Podopieczny jest osobą leżącą, należy go umyć i ubrać w łóżku.

Często do seniora przychodzi Pflegedienst, czyli pielęgniarka z niemieckiej służby zdrowia, która zajmuje się higieną osobistą, rozdzielaniem leków lub zrobieniem zastrzyku.

Następnie przychodzi pora na przygotowanie śniadania i wspólne zjedzenie posiłku. Prawie zawsze do obowiązków Opiekunki osób starszych należy także robienie zakupów oraz utrzymanie porządku w domu, dlatego często po wspólnym śniadaniu Opiekunka sprząta i robi zakupy.

W tym czasie Podopieczny np. odpoczywa, czyta lub ogląda telewizję. Około godziny 12:00 lub 13:00 Opiekunka przyrządza i podaje obiad. Musi również pamiętać o regularnym podawaniu Podopiecznemu odpowiedniej ilości płynów.

Przeczytaj również:

Aktywizacja osób starszych - przykłady ćwiczeń dla osób z alzheimerem

Co należy do obowiązków Opiekunki osób starszych?

Ile trwa ostatni etap choroby alzheimera? 

 

 

Czas wolny Opiekunek w Niemczech

Po posiłku (Podopieczny czasem wymaga pomocy przy jedzeniu) Opiekunka zwykle ma czas wolny, który może wykorzystać w dowolny sposób. W tym czasie senior odpoczywa, śpi lub spędza czas w ulubiony sposób, np. przegląda prasę lub ogląda telewizję. Czasem też odwiedza go rodzina.

Około godziny 18:00 lub 19:00 przychodzi czas na przygotowanie kolacji, a następnie pomoc w wieczornej toalecie. Kiedy Podopieczny pójdzie spać, Opiekunka ma swój wieczorny czas wolny – może wtedy porozmawiać z bliskimi przez telefon lub po prostu odpocząć. Zdarza się, że w nocy senior potrzebuje pomocy, np. w skorzystaniu z toalety.

Opieka seniora wiąże się z powtarzalnością wszystkich codziennych czynności – Podopieczni cenią sobie regularny rozkład dnia, który daje im poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku choroby Alzheimera.

Zapewnienie regularnego rozkładu dnia czasem przysparza Opiekunom trudności, np. gdy senior ma problemy z przesypianiem nocy. W takich i podobnych sytuacjach Opiekunowie ATERIMA MED mogą liczyć na wsparcie swoich Koordynatorów, a w razie potrzeby także na konsultacje z doświadczoną pielęgniarką – Ekspertem Akademii Opiekunek.

Podsumowując, to ile godzin pracuje Opiekunka w  Niemczech zależy od oferty, która jest ustalana indywidualnie podczas rozmowy z pracownikiem ATERIMA MED.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu omówienia wszystkich szczegółów i zapoznania się z naszymi ofertami.

Opieka nad seniorem Niemcy

Poza tym, Opiekunka towarzyszy seniorowi podczas wizyt u lekarza, spotkań rodzinnych lub krótkich wyjazdów. Opiekunowie osób starszych ATERIMA MED zajmują się również aktywizacją swoich Podopiecznych – chodzą z nimi na spacery, wspólnie grają w gry planszowe, czytają książki lub rozwiązują krzyżówki.

Te i bardziej zaawansowane metody aktywizacji seniorów pozytywnie wpływają na ich nastrój oraz stan psychiczny. Sprzyjają także budowaniu relacji pomiędzy Opiekunem a seniorem. Opiekunka powinna pozostawać w stałym kontakcie z rodziną Podopiecznego, aby na bieżąco przekazywać informacje o jego aktualnym stanie.

Bardzo dobrym sposobem zbierania informacji o seniorze jest prowadzenie zapisków na temat jego samopoczucia, przyjmowanych leków, wizyt u lekarza lub pojawiających się objawów i dolegliwości. Takie notatki świadczą o profesjonalnym podejściu do opieki nad seniorem, są źródłem informacji dla rodziny oraz punktem odniesienia dla Opiekunki, która przyjedzie na zastępstwo.

Opieka nad seniorem w Niemczech - czym Opiekunka się NIE zajmuje?

W Niemczech Opiekunom osób starszych zabrania się wykonywania czynności pielęgniarskich, takich jak ingerencja w powłoki skórne, pomiar cukru, podawanie insuliny, wykonywanie zastrzyków oraz rozdzielanie leków.

Opieka nad osobami starszymi wiąże się zatem z dopilnowaniem, aby Podopieczny codziennie zażywał leki – natomiast ich rozdzieleniem zajmuje się niemiecka pomoc medyczna (czyli Pflegedienst) lub członek rodziny.

Do zadań Opiekuna w ATERIMA MED nie należą prace fizyczne typu sprzątanie powierzchni takich jak garaże, piwnice czy strych, a jedynie utrzymywanie czystości pomieszczeń użytkowanych przez seniora czy Opiekuna. W przypadku wątpliwości lub potrzeby wsparcia, Opiekunowie ATERIMA MED mają możliwość konsultacji ze swoim Koordynatorem.

typowy dzień opiekunki

Ile zarabia Opiekunka w Niemczech?

Opiekunki osób starszych ATERIMA MED przed wyjazdem mogą określić swoje preferencje co do wykonywanych czynności na miejscu pracy i planu dnia. Różnie też rozkładają się wynagrodzenia Opiekunek – są one zależne od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece.

W ATERIMA MED zarobki w pracy jako Opiekunka osób starszych wynoszą od 1000 do 1550 euro netto, czyli „na rękę”. W okresie wakacyjnym lub świątecznym przy wyjeździe na okres nie krótszy niż 42 dni, Opiekunowie mogą zarobić nawet 2650 EUR netto.

W ATERIMA MED wiemy, jak ważne jest, aby osoba wyjeżdżająca do pracy jako Opiekunka miała zawsze pełne i rzetelne informacje. Dlatego też na bieżąco aktualizujemy informacje o stanie zdrowia Podopiecznego w regularnych wywiadach z Opiekunami przebywającymi na zleceniu, tak aby osoba decydująca się na wyjazd miała komplet informacji.

Jeśli jesteś zainteresowana ofertami pracy w Niemczech, zgłoś się do nas wypełniając formularz!

Nie wiesz od czego zacząć? Wszystkie informacje o tym, jak wyjechać i przejść rekrutację do pracy Opiekunki w Niemczech w ATERIMA MED uzyskasz w kontakcie z nami.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

 

Zamów bezpłatne połączenie →