Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 3 Opiekunki przeglądają oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 2 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Referencje – skarbnica wiedzy

Referencje, czyli dokument, o którym często zapominamy pracując w Niemczech. Dlaczego są tak ważne? Po co Ci one, Drogi Opiekunie? Może wydaje Ci się, że to tylko zbędny papier, bo przecież wiadomo, że włożyłeś w swoją pracę tak wiele trudu i wysiłku.

  • Referencje są ważne dla ATERIMA MED – jako Twój pracodawca zależy nam, byś zbierał pisemne potwierdzenia dobrze wykonanej pracy.
  • Opinie o Twojej pracy z wcześniejszych miejsc pracy często są bardzo istotne dla rodzin, które wybierają nowego Opiekuna.
  • Również sam opiekun powinien dbać o zbieranie referencji dla siebie. To informacja zwrotna o Twojej pracy!

NASZ EKSPERT

Magdalena Michalska – praktyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w trudnej sytuacji zawodowej i rodzinnej. W ATERIMA MED prowadzi dyżury telefoniczne dla Opiekunów „Wsparcie w trudnych chwilach” w każdy czwartek od 9:00 do 17:00.

Czym są referencje?

  • Referencje są pisemnym potwierdzeniem Twojej ważnej pracy wykonanej dla seniora
    i jego rodziny.
  • Są namacalnym dowodem tego, jak bardzo jesteś doceniany przez podopiecznego i jego rodzinę.
  • Są one też potwierdzeniem tego, czego być może Ty tylko się domyślasz, a o czym senior i jego często nie mówią wprost – ich zadowolenia i wdzięczności za Twoją pracę!

Każda kolejna referencja, zwłaszcza z pozytywną oceną Twojej coraz lepszej znajomości języka niemieckiego, to kolejny krok na drodze do Twojego awansu i lepszych ofert oraz wynagrodzenia. W sprawie szczegółów skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Zespołem Wsparcia Opiekunów pod adresem mailowym dziendobry@aterima-med.pl.

Skąd wziąć formularz referencyjny?

Każdy Opiekun osób starszych zatrudniony w ATERIMA MED otrzymuje podczas podpisywania umowy kilka formularzy referencji. Dzięki nim wystawianie referencji przez rodzinę podopiecznego jest proste i szybkie – wystarczy poprosić o rodzinę seniora o wypełnienie jednego formularza. Jeśli akurat jesteś w Polsce, przygotowujesz się do wyjazdu i zorientowałeś się, że nie posiadasz druku referencji, skontaktuj się ze swoim Koordynatorem. Razem z nim ustalisz, na jaki adres – Twój lub podopiecznego, do którego jedziesz, wysłać potrzebne Ci formularze. Niech staną się one elementem Twojego wyjazdowego niezbędnika, razem z adresem podopiecznego i numerem kontaktowym do firmy.

A co jeśli będąc u rodziny okaże się, że zapomniałeś o druku referencji? Skontaktuj się ze swoim Koordynatorem! Egzemplarz zostanie do Ciebie niezwłocznie wysłany na adres domowy Twojego podopiecznego.

Kogo, kiedy i jak często prosić o referencje?

Gdy termin Twojego pobytu będzie dobiegał końca, poproś podopiecznego (jeśli jego stan zdrowia na to pozwala) lub członka rodziny seniora, z którym jesteś w stałym kontakcie o wypełnienie druku referencji.

Szczególnie warto pamiętać o zbieraniu referencji z pierwszych miejsc pracy – to nie tylko informacja dla Opiekuna, że jego praca została pozytywnie oceniona – to także ważna informacja zwrotna dla pracodawcy. Jeśli wyjeżdżasz po raz drugi w to samo miejsce – ponowne proszenie rodziny o referencje nie jest konieczne. Podczas trzeciego wyjazdu, warto jednak ponownie poprosić o uzupełnienie formularza.

Pamiętaj!

Ciesz się każdą przychylną referencją! Twoja praca została pozytywnie oceniona. Prawda, że jest to bardzo miłe uczucie – słyszeć, ale i widzieć na piśmie, że Twoje starania są zauważone i doceniane? Nie zatrzymuj tej radości tylko dla siebie, podziel się nią z swoim Koordynatorem, wysyłając wyraźne zdjęcie lub czytelny skan referencji na adres e-mail lub pocztą tradycyjną na adres siedziby firmy:

ATERIMA MED

ul. Puszkarska 7f

30-644 Kraków

Swoje referencje możesz również osobiście przynieść do jednego z naszych oddziałów. Będzie nam miło, gdy będziemy mogli osobiście podziękować Ci za Twoje zaangażowanie włożone w pracę na ostatniej ofercie i pogratulować pozytywnych referencji.

Potwierdź swoje doświadczenie

Może zastanawiasz się co dalej? Dalej może być coraz ciekawiej. Każde referencje, które przedstawiasz swojemu Koordynatorowi są dla niego cennym dokumentem potwierdzającym, jak wspaniałego i kompetentnego Opiekuna ma w swoim zespole. Jest to dla niego możliwość jeszcze lepszego poznania Ciebie, tego jak radziłeś sobie w pracy,
z seniorami na różnych etapach demencji. Referencje są niezbędne przy decydowaniu o kolejnej ofercie – na ich podstawie Twój Koordynator wie, z jakimi osobami
i w jakim środowisku pracuje Ci się najlepiej, a do jakiego otoczenia wolałbyś nie jeździć. Nie pozwól więc, aby ta cenna wiedza nie dotarła do Twojego Koordynatora. Przecież wspólnie budujecie zadowolenie z pracy. 

Gdzie kierować pytania w sprawie referencji?

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z tym tematem prosimy o kontakt na adres e-mailowy: dziendobry@aterima-med.pl.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.