Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Referencje – skarbnica wiedzy

Referencje, czyli dokument, o którym często zapominamy pracując w Niemczech. Dlaczego są tak ważne? Po co Ci one, Drogi Opiekunie? Może wydaje Ci się, że to tylko zbędny papier, bo przecież wiadomo, że włożyłeś w swoją pracę tak wiele trudu i wysiłku.

  • Referencje są ważne dla ATERIMA MED – jako Twój pracodawca zależy nam, byś zbierał pisemne potwierdzenia dobrze wykonanej pracy.
  • Opinie o Twojej pracy z wcześniejszych miejsc pracy często są bardzo istotne dla rodzin, które wybierają nowego Opiekuna.
  • Również sam opiekun powinien dbać o zbieranie referencji dla siebie. To informacja zwrotna o Twojej pracy!

NASZ EKSPERT

Magdalena Michalska – praktyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w trudnej sytuacji zawodowej i rodzinnej. W ATERIMA MED prowadzi dyżury telefoniczne dla Opiekunów „Wsparcie w trudnych chwilach” w każdy czwartek od 9:00 do 17:00.

Czym są referencje?

  • Referencje są pisemnym potwierdzeniem Twojej ważnej pracy wykonanej dla seniora
    i jego rodziny.
  • Są namacalnym dowodem tego, jak bardzo jesteś doceniany przez podopiecznego i jego rodzinę.
  • Są one też potwierdzeniem tego, czego być może Ty tylko się domyślasz, a o czym senior i jego często nie mówią wprost – ich zadowolenia i wdzięczności za Twoją pracę!

Każda kolejna referencja, zwłaszcza z pozytywną oceną Twojej coraz lepszej znajomości języka niemieckiego, to kolejny krok na drodze do Twojego awansu i lepszych ofert oraz wynagrodzenia. W sprawie szczegółów skontaktuj się ze swoim Koordynatorem lub z Zespołem Wsparcia Opiekunów pod adresem mailowym dziendobry@aterima-med.pl.

Skąd wziąć formularz referencyjny?

Każdy Opiekun osób starszych zatrudniony w ATERIMA MED otrzymuje podczas podpisywania umowy kilka formularzy referencji. Dzięki nim wystawianie referencji przez rodzinę podopiecznego jest proste i szybkie – wystarczy poprosić o rodzinę seniora o wypełnienie jednego formularza. Jeśli akurat jesteś w Polsce, przygotowujesz się do wyjazdu i zorientowałeś się, że nie posiadasz druku referencji, skontaktuj się ze swoim Koordynatorem. Razem z nim ustalisz, na jaki adres – Twój lub podopiecznego, do którego jedziesz, wysłać potrzebne Ci formularze. Niech staną się one elementem Twojego wyjazdowego niezbędnika, razem z adresem podopiecznego i numerem kontaktowym do firmy.

A co jeśli będąc u rodziny okaże się, że zapomniałeś o druku referencji? Skontaktuj się ze swoim Koordynatorem! Egzemplarz zostanie do Ciebie niezwłocznie wysłany na adres domowy Twojego podopiecznego.

Kogo, kiedy i jak często prosić o referencje?

Gdy termin Twojego pobytu będzie dobiegał końca, poproś podopiecznego (jeśli jego stan zdrowia na to pozwala) lub członka rodziny seniora, z którym jesteś w stałym kontakcie o wypełnienie druku referencji.

Szczególnie warto pamiętać o zbieraniu referencji z pierwszych miejsc pracy – to nie tylko informacja dla Opiekuna, że jego praca została pozytywnie oceniona – to także ważna informacja zwrotna dla pracodawcy. Jeśli wyjeżdżasz po raz drugi w to samo miejsce – ponowne proszenie rodziny o referencje nie jest konieczne. Podczas trzeciego wyjazdu, warto jednak ponownie poprosić o uzupełnienie formularza.

Pamiętaj!

Ciesz się każdą przychylną referencją! Twoja praca została pozytywnie oceniona. Prawda, że jest to bardzo miłe uczucie – słyszeć, ale i widzieć na piśmie, że Twoje starania są zauważone i doceniane? Nie zatrzymuj tej radości tylko dla siebie, podziel się nią z swoim Koordynatorem, wysyłając wyraźne zdjęcie lub czytelny skan referencji na adres e-mail lub pocztą tradycyjną na adres siedziby firmy:

ATERIMA MED

ul. Puszkarska 7f

30-644 Kraków

Swoje referencje możesz również osobiście przynieść do jednego z naszych oddziałów. Będzie nam miło, gdy będziemy mogli osobiście podziękować Ci za Twoje zaangażowanie włożone w pracę na ostatniej ofercie i pogratulować pozytywnych referencji.

Potwierdź swoje doświadczenie

Może zastanawiasz się co dalej? Dalej może być coraz ciekawiej. Każde referencje, które przedstawiasz swojemu Koordynatorowi są dla niego cennym dokumentem potwierdzającym, jak wspaniałego i kompetentnego Opiekuna ma w swoim zespole. Jest to dla niego możliwość jeszcze lepszego poznania Ciebie, tego jak radziłeś sobie w pracy,
z seniorami na różnych etapach demencji. Referencje są niezbędne przy decydowaniu o kolejnej ofercie – na ich podstawie Twój Koordynator wie, z jakimi osobami
i w jakim środowisku pracuje Ci się najlepiej, a do jakiego otoczenia wolałbyś nie jeździć. Nie pozwól więc, aby ta cenna wiedza nie dotarła do Twojego Koordynatora. Przecież wspólnie budujecie zadowolenie z pracy. 

Gdzie kierować pytania w sprawie referencji?

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z tym tematem prosimy o kontakt na adres e-mailowy: dziendobry@aterima-med.pl.

Zamów bezpłatne połączenie →