ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Praca opiekunki w Niemczech w młodym wieku – czy to dla mnie?

Jesteś młodą osobą i myślisz o rozpoczęciu pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Zastanawiasz się, czy to praca dla Ciebie? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o wyjeździe do pracy w opiece nad osobami starszymi przed 25 rokiem życia.

Opieka seniora - wymagania

Opieka nad osobami starszymi jest pracą trudną, która wymaga dużej odporności psychicznej, dobrego stanu zdrowia oraz siły fizycznej. Podstawowe warunki, jakie musi spełniać każdy kandydat na Opiekuna osoby starszej w ATERIMA MED to co najmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad seniorem – może być to np. członek rodziny. Więcej informacji dotyczących wymagań w pracy Opiekunki w Niemczech znajdziesz w naszym artykule.

Praca opiekunki w Niemczech - kiedy zacząć?

Przed wyborem oferty pracy w Niemczech i podjęciem decyzji o wyjeździe zastanów się, czy posiadasz odpowiednie cechy niezbędne w codziennej opiece nad osobą starszą lub przewlekle chorą. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, samodzielną, odpowiedzialną i odporną psychicznie, a wykonywanie codziennych czynności typowych dla pracy w opiece nie stanowi dla Ciebie problemu, praca jako opiekunka może okazać się dobrym wyborem. Musisz mieć świadomość, że opieka nad osobami starszymi to codzienny kontakt z seniorami cierpiącymi na różne choroby, np. Alzheimera lub Parkinsona. Pamiętaj, że wyjazd do pracy do Niemiec wiąże się także z minimum miesięcznym lub sześciotygodniowym zleceniem i rozłąką z bliskimi.

Młodszy opiekun nie znaczy gorszy!

Opiekunowie osób starszych w młodym wieku mogą być uważani za osoby niekompetentne lub nieodpowiedzialne. Najczęściej jest to jednak tylko stereotypowe myślenie. Młodzi ludzie pracujący w opiece nad osobami starszymi zazwyczaj mają kilkuletnie doświadczenie w opiece nad starszą, chorą osobą – na przykład członkiem rodziny (babcią lub dziadkiem).

Ponadto, opiekunowie w młodym wieku często odznaczają się dobrą kondycją i lepszym zdrowiem. Dzięki temu, mogą wykonywać swoją pracę szybciej i efektywniej. Młody wiek i siła fizyczna pozwala na pomoc osobom chorym w poruszaniu się lub w transferze bez ograniczeń zdrowotnych. Kolejnym atutem jest fakt, że młodsi opiekunowie szybciej uczą się języka niemieckiego oraz są w stanie łatwiej przystosować się do nowej sytuacji i otoczenia po przyjeździe do Niemiec. Osoby, które dopiero uczą się języka zapraszamy do skorzystania z naszych darmowych lekcji niemieckiego dla opiekunek.

Możliwości w pracy opiekunki

Praca w opiece seniora często umożliwia młodszym opiekunom odłożenie pieniędzy na studia, wymarzony wyjazd lub po prostu dobry start w dorosłym życiu. Przykładem jest historia Moniki, Opiekunki ATERIMA MED, która dzięki pracy w opiece rozpoczęła studia i przełamała barierę językową. Młodzi ludzie pracujący w branży opiekuńczej w Niemczech to najczęściej osoby zaraz po maturze lub po ukończonych studiach – Opiekunowie w ATERIMA MED nie mogą posiadać statusu studenta.

W czasach w których wzrasta liczba osób starszych i chorych to właśnie młodzi ludzie coraz częściej zostają opiekunami. W wielu przypadkach nie jest to dla nich praca sezonowa, ale sposób na życie i źródło utrzymania.

Opieka nad osobami starszymi – wiele wyzwań i nowych doświadczeń

Jesteś młodą osobą, spełniasz wszystkie wymagania niezbędne do pracy i chcesz pracować jako opiekun osoby starszej w Niemczech? Nie bój się nowych wyzwań – młodzi ludzie często lepiej odnajdują się w wielu sytuacjach związanych z opieką. Praca w opiece nad osobami starszymi jest wymagająca, jednak codziennie pojawiają się nowe doświadczenia, które uczą, jak najlepiej wykonywać ten zawód.

Chcesz wyjechać do pracy jako Opiekun osób starszych z ATERIMA MED? Aplikuj!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →