Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech w młodym wieku – czy to dla mnie?

Jesteś młodą osobą i myślisz o rozpoczęciu pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Zastanawiasz się, czy to praca dla Ciebie? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o wyjeździe do pracy w opiece nad osobami starszymi przed 25 rokiem życia.

Opieka seniora - wymagania

Opieka nad osobami starszymi jest pracą trudną, która wymaga dużej odporności psychicznej, dobrego stanu zdrowia oraz siły fizycznej. Podstawowe warunki, jakie musi spełniać każdy kandydat na Opiekuna osoby starszej w ATERIMA MED to co najmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad seniorem – może być to np. członek rodziny. Więcej informacji dotyczących wymagań w pracy Opiekunki w Niemczech znajdziesz w naszym artykule.

Praca opiekunki w Niemczech - kiedy zacząć?

Przed wyborem oferty pracy w Niemczech i podjęciem decyzji o wyjeździe zastanów się, czy posiadasz odpowiednie cechy niezbędne w codziennej opiece nad osobą starszą lub przewlekle chorą. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, samodzielną, odpowiedzialną i odporną psychicznie, a wykonywanie codziennych czynności typowych dla pracy w opiece nie stanowi dla Ciebie problemu, praca jako opiekunka może okazać się dobrym wyborem. Musisz mieć świadomość, że opieka nad osobami starszymi to codzienny kontakt z seniorami cierpiącymi na różne choroby, np. Alzheimera lub Parkinsona. Pamiętaj, że wyjazd do pracy do Niemiec wiąże się także z minimum miesięcznym lub sześciotygodniowym zleceniem i rozłąką z bliskimi.

Młodszy opiekun nie znaczy gorszy!

Opiekunowie osób starszych w młodym wieku mogą być uważani za osoby niekompetentne lub nieodpowiedzialne. Najczęściej jest to jednak tylko stereotypowe myślenie. Młodzi ludzie pracujący w opiece nad osobami starszymi zazwyczaj mają kilkuletnie doświadczenie w opiece nad starszą, chorą osobą – na przykład członkiem rodziny (babcią lub dziadkiem).

Ponadto, opiekunowie w młodym wieku często odznaczają się dobrą kondycją i lepszym zdrowiem. Dzięki temu, mogą wykonywać swoją pracę szybciej i efektywniej. Młody wiek i siła fizyczna pozwala na pomoc osobom chorym w poruszaniu się lub w transferze bez ograniczeń zdrowotnych. Kolejnym atutem jest fakt, że młodsi opiekunowie szybciej uczą się języka niemieckiego oraz są w stanie łatwiej przystosować się do nowej sytuacji i otoczenia po przyjeździe do Niemiec. Osoby, które dopiero uczą się języka zapraszamy do skorzystania z naszych darmowych lekcji niemieckiego dla opiekunek.

Możliwości w pracy opiekunki

Praca w opiece seniora często umożliwia młodszym opiekunom odłożenie pieniędzy na studia, wymarzony wyjazd lub po prostu dobry start w dorosłym życiu. Przykładem jest historia Moniki, Opiekunki ATERIMA MED, która dzięki pracy w opiece rozpoczęła studia i przełamała barierę językową. Młodzi ludzie pracujący w branży opiekuńczej w Niemczech to najczęściej osoby zaraz po maturze lub po ukończonych studiach – Opiekunowie w ATERIMA MED nie mogą posiadać statusu studenta.

W czasach w których wzrasta liczba osób starszych i chorych to właśnie młodzi ludzie coraz częściej zostają opiekunami. W wielu przypadkach nie jest to dla nich praca sezonowa, ale sposób na życie i źródło utrzymania.

Opieka nad osobami starszymi – wiele wyzwań i nowych doświadczeń

Jesteś młodą osobą, spełniasz wszystkie wymagania niezbędne do pracy i chcesz pracować jako opiekun osoby starszej w Niemczech? Nie bój się nowych wyzwań – młodzi ludzie często lepiej odnajdują się w wielu sytuacjach związanych z opieką. Praca w opiece nad osobami starszymi jest wymagająca, jednak codziennie pojawiają się nowe doświadczenia, które uczą, jak najlepiej wykonywać ten zawód.

Chcesz wyjechać do pracy jako Opiekun osób starszych z ATERIMA MED? Aplikuj!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →