Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 4 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech w młodym wieku – czy to dla mnie?

Jesteś młodą osobą i myślisz o rozpoczęciu pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Zastanawiasz się, czy to praca dla Ciebie? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o wyjeździe do pracy w opiece nad osobami starszymi przed 25 rokiem życia.

Opieka seniora - wymagania

Opieka nad osobami starszymi jest pracą trudną, która wymaga dużej odporności psychicznej, dobrego stanu zdrowia oraz siły fizycznej. Podstawowe warunki, jakie musi spełniać każdy kandydat na Opiekuna osoby starszej w ATERIMA MED to co najmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad seniorem – może być to np. członek rodziny. Więcej informacji dotyczących wymagań w pracy Opiekunki w Niemczech znajdziesz w naszym artykule.

Praca opiekunki w Niemczech - kiedy zacząć?

Przed wyborem oferty pracy w Niemczech i podjęciem decyzji o wyjeździe zastanów się, czy posiadasz odpowiednie cechy niezbędne w codziennej opiece nad osobą starszą lub przewlekle chorą. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, samodzielną, odpowiedzialną i odporną psychicznie, a wykonywanie codziennych czynności typowych dla pracy w opiece nie stanowi dla Ciebie problemu, praca jako opiekunka może okazać się dobrym wyborem. Musisz mieć świadomość, że opieka nad osobami starszymi to codzienny kontakt z seniorami cierpiącymi na różne choroby, np. Alzheimera lub Parkinsona. Pamiętaj, że wyjazd do pracy do Niemiec wiąże się także z minimum miesięcznym lub sześciotygodniowym zleceniem i rozłąką z bliskimi.

Młodszy opiekun nie znaczy gorszy!

Opiekunowie osób starszych w młodym wieku mogą być uważani za osoby niekompetentne lub nieodpowiedzialne. Najczęściej jest to jednak tylko stereotypowe myślenie. Młodzi ludzie pracujący w opiece nad osobami starszymi zazwyczaj mają kilkuletnie doświadczenie w opiece nad starszą, chorą osobą – na przykład członkiem rodziny (babcią lub dziadkiem).

Ponadto, opiekunowie w młodym wieku często odznaczają się dobrą kondycją i lepszym zdrowiem. Dzięki temu, mogą wykonywać swoją pracę szybciej i efektywniej. Młody wiek i siła fizyczna pozwala na pomoc osobom chorym w poruszaniu się lub w transferze bez ograniczeń zdrowotnych. Kolejnym atutem jest fakt, że młodsi opiekunowie szybciej uczą się języka niemieckiego oraz są w stanie łatwiej przystosować się do nowej sytuacji i otoczenia po przyjeździe do Niemiec. Osoby, które dopiero uczą się języka zapraszamy do skorzystania z naszych darmowych lekcji niemieckiego dla opiekunek.

Możliwości w pracy opiekunki

Praca w opiece seniora często umożliwia młodszym opiekunom odłożenie pieniędzy na studia, wymarzony wyjazd lub po prostu dobry start w dorosłym życiu. Przykładem jest historia Moniki, Opiekunki ATERIMA MED, która dzięki pracy w opiece rozpoczęła studia i przełamała barierę językową. Młodzi ludzie pracujący w branży opiekuńczej w Niemczech to najczęściej osoby zaraz po maturze lub po ukończonych studiach – Opiekunowie w ATERIMA MED nie mogą posiadać statusu studenta.

W czasach w których wzrasta liczba osób starszych i chorych to właśnie młodzi ludzie coraz częściej zostają opiekunami. W wielu przypadkach nie jest to dla nich praca sezonowa, ale sposób na życie i źródło utrzymania.

Opieka nad osobami starszymi – wiele wyzwań i nowych doświadczeń

Jesteś młodą osobą, spełniasz wszystkie wymagania niezbędne do pracy i chcesz pracować jako opiekun osoby starszej w Niemczech? Nie bój się nowych wyzwań – młodzi ludzie często lepiej odnajdują się w wielu sytuacjach związanych z opieką. Praca w opiece nad osobami starszymi jest wymagająca, jednak codziennie pojawiają się nowe doświadczenia, które uczą, jak najlepiej wykonywać ten zawód.

Chcesz wyjechać do pracy jako Opiekun osób starszych z ATERIMA MED? Aplikuj!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.