Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 5 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 2 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi – jak zdobyć doświadczenie?

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy jako opiekunka w Niemczech? Aby dostać pracę w opiece nad osobami starszymi konieczna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą – jak je zdobyć? Przeczytaj w naszym artykule!

Doświadczenie w opiece – jak je zdobyć?


praca-Opiekunki-jak-zdobyc-doswiadczenie_1Osoby zainteresowane pracą jako opiekunka osób starszych przed wyborem oferty pracy w Niemczech muszą liczyć się z dwoma podstawowymi wymaganiami: przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego oraz doświadczeniem w opiece nad starszą lub schorowaną osobą. Wielu opiekunów chcących wyjechać do pracy w Niemczech rozpoczyna kursy językowe lub podejmuje naukę na własną rękę, np. korzystając z bezpłatnych lekcji niemieckiego ATERIMA MED dla opiekunów. Jeśli słabo znamy język niemiecki, najlepszym czasem do wyjazdu jest grudzień – wówczas pojawia się więcej ofert dla osób dopiero rozpoczynających naukę języka. W pozostałych miesiącach poszukiwanie pracy jest trudniejsze. Więcej informacji na temat pracy jako opiekunka w Niemczech w okresie Świąt Bożego Narodzenia przeczytasz w naszym artykule.

W jaki sposób można spełnić drugi warunek i zdobyć niezbędne doświadczenie wymagane w pracy Opiekunki? Doświadczenie jest równie ważne jak znajomość języka niemieckiego – pozwala na kompetentne wykonywanie pracy w Niemczech oraz zapewnienie podopiecznemu odpowiedniej opieki i bezpieczeństwa.

Opieka nad bliskim? To też doświadczenie!

Obycie w opiece nad osobą starszą można uzyskać nie tylko poprzez pracę lub praktykę w szpitalu. Wiedza praktyczna zdobyta podczas opieki nad członkiem rodziny, np. chorą babcią lub rodzicem również jest cennym i wystarczającym doświadczeniem, które często wiąże się z całodobowym zajmowaniem się bliską osobą i może być ważnym sprawdzianem umiejętności przed wyjazdem do pracy w opiece.

Kursy, szkolenia i wolontariaty

Innym sposobem zdobycia wymaganego doświadczenia jest odbycie kursów przygotowujących do pracy w opiece. Kursy umożliwiają zdobycie podstawowych kwalifikacji m.in. z zakresu pielęgnacji i higieny osoby starszej, pierwszej pomocy przedmedycznej, chorób wieku podeszłego i ich objawów, zasad komunikacji z podopiecznymi i ich rodzinami, organizacji czasu wolnego podopiecznego oraz podstawowych zasad żywienia osób starszych.

Szkolenia prowadzone pod okiem profesjonalistów umożliwiają również zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na chronienie własnego zdrowia w trakcie wykonywania typowych czynności z zakresu opieki, co w zawodzie opiekunki jest nieocenione. Po zakończeniu takich szkoleń uczestnicy otrzymują certyfikaty, potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności.

Udokumentowane doświadczenie w opiece można uzyskać również poprzez wolontariat w hospicjum, domu pogodnej starości lub w szpitalu, nawet w wymiarze kilku godzin tygodniowo. Taka praktyka jest niezwykle cenna podczas rekrutacji do pracy opiekunki osób starszych w ATERIMA MED.

Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie jako opiekunka warto sprawdzić dostępność kursów i szkoleń w Twoim mieście i okolicach. Atutem wolontariatu jest jednak fakt, że zwykle nie trzeba za niego płacić (w przeciwieństwie do wielu kursów), jest łatwiej dostępny i pozwala na poznanie codzienności opiekuna osób starszych „od podszewki”.

Podczas gromadzenia dokumentów potwierdzających Twoje doświadczenie, koniecznie pamiętaj o zbieraniu referencji od rodzin poprzednich podopiecznych. Doświadczenie w opiece podparte odpowiednimi dokumentami jest niezwykle cenne!

Opieka nad osobami starszymi a wiedza praktyczna

Rozmowy rekrutacyjne do pracy Opiekuna w Niemczech w ATERIMA MED mają na celu dostosowanie oferty do doświadczenia kandydata. Bardzo ważne jest, aby szczegółowo przekazać informacje na temat posiadanego doświadczenia – na przykład informacje o poprzednich podopiecznych, ich stanie zdrowia, chorobach, wieku i czynnościach wykonywanych przez Ciebie na miejscu pracy. Konsultanci często pytają o szczegółowe doświadczenie w opiece nad osobą leżącą i o umiejętności związane z wykonywaniem transferu lub zabiegów przeciwodleżynowych.

Oferty pracy w Niemczech

Już na etapie przeglądania ofert pracy w Niemczech można znaleźć ogłoszenie pasujące do kompetencji kandydata. Warto zapytać o nie konsultanta ATERIMA MED. Należy również pamiętać, że każdego dnia pojawiają się nowe oferty, więc konsultant postara się jak najlepiej dobrać miejsce pracy pod kątem kompetencji i preferencji opiekuna.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.