Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 9 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi – praca sezonowa czy sposób na życie?

Coraz więcej Polek decyduje się na pracę w opiece nad osobami starszymi. Część z nich traktuje wyjazd do Niemiec w roli opiekunki osób starszych jako jednorazową pracę sezonową, ale dla większości jest to stałe źródło dochodu i sposób na życie. 

Praca opiekunki w Niemczech – źródło dobrego zarobku

Za jeden miesiąc pracy jako Opiekunka w Niemczech z ATERIMA MED można zarobić od 1000 do 1400 Euro na rękę. Są to stawki o wiele wyższe w porównaniu do zarobków w branży opiekuńczej w Polsce. Jednorazowy wyjazd do Niemiec jest źródłem zarobku, który pozwala utrzymać się nawet przez kilka miesięcy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób bezrobotnych, bezskutecznie szukających pracy, mających problemy finansowe lub opiekunek w Polsce chcących po prostu zarabiać więcej. 

Opieka nad osobami starszymi – zalety pracy w Niemczech

opieka-nad-osobami-starszymi-3_1Dużym plusem pracy jako opiekunka osób starszych jest możliwość decydowania, kiedy i na jak długo chcesz wyjechać. Przeglądając oferty pracy w Niemczech dla opiekunek można zauważyć, że najczęstsza długość zlecenia to dwa miesiące. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd i spełniasz podstawowe wymagania, konsultanci ATERIMA MED w ciągu tygodnia znajdą ofertę dostosowaną do Twoich oczekiwań i umiejętności. Przerwy między wyjazdami trwają zazwyczaj od 1 do 2 miesięcy, a sam wyjazd do Niemiec jest organizowany i opłacony przez firmę. Opiekunki ATERIMA MED mogą także określić swoje preferencje dotyczące pełnionych obowiązków oraz miejsca wyjazdu na zlecenie. Więcej na temat pracy jako opiekunka osób starszych i obowiązków z nią związanych przeczytasz w naszym artykule

Warto dodać, że ATERIMA MED oferuje legalną pracę za granicą i odprowadza składki na ubezpieczenia: zdrowotne i społeczne oraz składki emerytalne. Właśnie dlatego okres pracy opiekunki osób starszych wlicza się do stażu emerytalnego – dotyczy to również przerw spędzanych przez opiekunkę w Polsce! 

Sezonowa praca w opiece seniora

Wielu opiekunów osób starszych wyjeżdża do Niemiec sezonowo, np. raz lub dwa razy do roku. Często są to nauczyciele, którzy korzystają ze swojego czasu wolnego w okresie wakacji, aby wyjechać do Niemiec na około dwa miesiące. Inna grupa to osoby pracujące w opiece podczas nagromadzonego urlopu.

Młodzi ludzie bez statusu studenta również wyjeżdżają do pracy w opiece nad osobami starszymi. Są to najczęściej osoby, którzy chcą odłożyć pieniądze na studia, nauczyć się niemieckiego lub przełamać barierę językową. Przykładem jest Monika, której historię możecie przeczytać w naszym artykule.

Stabilna praca i sposób na życie

Opieka nad osobami starszymi jest pracą trudną, jednak pozwala na osiągnięcie stabilizacji finansowej, podniesienie kwalifikacji (np. poprzez naukę języka niemieckiego dla Opiekunek) oraz zdobycie zawodu z przyszłością. Dzięki kompleksowej opiece Koordynatorów podczas rekrutacji, w trakcie pobytu na zleceniu, a także w czasie przerw w Polsce, nasi Opiekunowie sami czują się dobrze zaopiekowani i opiekują się swoimi podopiecznymi najlepiej jak potrafią. Większość Opiekunów ATERIMA MED traktuje pracę w Niemczech w opiece seniora nie jako pracę sezonową, ale jako stabilny i bezpieczny sposób utrzymania, który stał się ich sposobem na życie.  

Chcesz pracować jako opiekunka? Wypełnij formularz i dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.