Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opieka nad osobami starszymi – praca sezonowa czy sposób na życie?

Coraz więcej Polek decyduje się na pracę w opiece nad osobami starszymi. Część z nich traktuje wyjazd do Niemiec w roli opiekunki osób starszych jako jednorazową pracę sezonową, ale dla większości jest to stałe źródło dochodu i sposób na życie. 

Praca opiekunki w Niemczech – źródło dobrego zarobku

Za jeden miesiąc pracy jako Opiekunka w Niemczech z ATERIMA MED można zarobić od 1000 do 1400 Euro na rękę. Są to stawki o wiele wyższe w porównaniu do zarobków w branży opiekuńczej w Polsce. Jednorazowy wyjazd do Niemiec jest źródłem zarobku, który pozwala utrzymać się nawet przez kilka miesięcy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób bezrobotnych, bezskutecznie szukających pracy, mających problemy finansowe lub opiekunek w Polsce chcących po prostu zarabiać więcej. 

Opieka nad osobami starszymi – zalety pracy w Niemczech

opieka-nad-osobami-starszymi-3_1Dużym plusem pracy jako opiekunka osób starszych jest możliwość decydowania, kiedy i na jak długo chcesz wyjechać. Przeglądając oferty pracy w Niemczech dla opiekunek można zauważyć, że najczęstsza długość zlecenia to dwa miesiące. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd i spełniasz podstawowe wymagania, konsultanci ATERIMA MED w ciągu tygodnia znajdą ofertę dostosowaną do Twoich oczekiwań i umiejętności. Przerwy między wyjazdami trwają zazwyczaj od 1 do 2 miesięcy, a sam wyjazd do Niemiec jest organizowany i opłacony przez firmę. Opiekunki ATERIMA MED mogą także określić swoje preferencje dotyczące pełnionych obowiązków oraz miejsca wyjazdu na zlecenie. Więcej na temat pracy jako opiekunka osób starszych i obowiązków z nią związanych przeczytasz w naszym artykule

Warto dodać, że ATERIMA MED oferuje legalną pracę za granicą i odprowadza składki na ubezpieczenia: zdrowotne i społeczne oraz składki emerytalne. Właśnie dlatego okres pracy opiekunki osób starszych wlicza się do stażu emerytalnego – dotyczy to również przerw spędzanych przez opiekunkę w Polsce! 

Sezonowa praca w opiece seniora

Wielu opiekunów osób starszych wyjeżdża do Niemiec sezonowo, np. raz lub dwa razy do roku. Często są to nauczyciele, którzy korzystają ze swojego czasu wolnego w okresie wakacji, aby wyjechać do Niemiec na około dwa miesiące. Inna grupa to osoby pracujące w opiece podczas nagromadzonego urlopu.

Młodzi ludzie bez statusu studenta również wyjeżdżają do pracy w opiece nad osobami starszymi. Są to najczęściej osoby, którzy chcą odłożyć pieniądze na studia, nauczyć się niemieckiego lub przełamać barierę językową. Przykładem jest Monika, której historię możecie przeczytać w naszym artykule.

Stabilna praca i sposób na życie

Opieka nad osobami starszymi jest pracą trudną, jednak pozwala na osiągnięcie stabilizacji finansowej, podniesienie kwalifikacji (np. poprzez naukę języka niemieckiego dla Opiekunek) oraz zdobycie zawodu z przyszłością. Dzięki kompleksowej opiece Koordynatorów podczas rekrutacji, w trakcie pobytu na zleceniu, a także w czasie przerw w Polsce, nasi Opiekunowie sami czują się dobrze zaopiekowani i opiekują się swoimi podopiecznymi najlepiej jak potrafią. Większość Opiekunów ATERIMA MED traktuje pracę w Niemczech w opiece seniora nie jako pracę sezonową, ale jako stabilny i bezpieczny sposób utrzymania, który stał się ich sposobem na życie.  

Chcesz pracować jako opiekunka? Wypełnij formularz i dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!