Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Bezpieczny wyjazd do pracy jako Opiekunka osób starszych

Pierwszy wyjazd do pracy w charakterze Opiekunki osób starszych bywa stresujący. Niepewność towarzyszącą wyjazdowi za granicę można zmniejszyć – wystarczy zadbać o swoje bezpieczeństwo i mądrze wybrać oferty pracy w Niemczech. 

Na co zwrócić uwagę?

Legalne zatrudnienie jako Opiekunka osób starszych na podstawie polskiej umowy zlecenia może zapewnić tylko licencjonowana firma, która wpisana jest do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Przed wyjazdem do Niemiec warto również zweryfikować wpis firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym lub w ewidencji działalności gospodarczej.

opiekunka-osob-starszychPrzed podjęciem decyzji o wyjeździe do pracy warto sprawdzić opinie o firmie w Internecie, jej stronę internetową oraz wszelkie informacje podane w ofercie pracy w Niemczech, takie jak warunki zatrudnienia oraz kwotę netto wynagrodzenia. Może okazać się, że nieuczciwe firmy podają wynagrodzenie nie za 30 lub 31 dni pracy, lecz np. za 6 tygodni lub za cały wyjazd! Zwróć też uwagę, czy potencjalny pracodawca zapewnia bilet do Niemiec czy koszt przejazdu będzie po Twojej stronie. Nie zapomnij sprawdzić, czy ubezpieczenie medyczne jest zapewnione. Jeśli nie, będzie to dla Ciebie dodatkowy koszt i ryzyko. Podejrzanie wysoka stawka w porównaniu do standardów oferowanych na podobnych stanowiskach również powinna budzić Twoje wątpliwości. 

Powodem do niepokoju są także potencjalni pracodawcy, którzy nie wymagają znajomości niemieckiego od Opiekunek, który przecież jest niezbędny do komunikacji między Opiekunką a podopiecznym w Niemczech. Pamiętaj również, aby nigdy nie płacić nikomu za znalezienie Ci pracy! Rzetelne firmy oferują kompleksową organizację procesu zatrudnienia i wyjazdu bez konieczności ponoszenia żadnych opłat przez kandydata! Wątpliwości powinny również budzić firmy, które nie podają adresu siedziby.

Legalna praca, spokojna głowa

Firma oferująca legalną pracę w opiece nad osobami starszymi – np. ATERIMA MED – odprowadza składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, w tym składki emerytalne. Dzięki temu okres pracy w opiece nad osobami starszymi wlicza się do stażu emerytalnego – dotyczy to również okresu pobytu w Polsce między zleceniami. Aby mieć pewność bezpiecznego zatrudnienia, warto wybierać firmy specjalizujące się w delegowaniu pracowników do pracy za granicą. Opiekunki osób starszych w ATERIMA MED są objęte dodatkowym pakietem ubezpieczenia, które pokrywa m.in. koszty leczenia, transportu medycznego, następstw nieszczęśliwych wypadków i OC oraz profesjonalną pomoc w nagłych wypadkach. Więcej na temat ubezpieczenia w pracy jako Opiekunka osób starszych przeczytasz w naszym artykule.

O czym pamiętać przed wyjazdem do Niemiec?

Przed wyjazdem do Niemiec jako Opiekunka osób starszych koniecznie sprawdź ważność swoich dokumentów (dowodu osobistego, paszportu). Na zlecenie należy zabrać ze sobą wszystkie umowy związane z pracą. Bardzo ważne jest pozostawienie swoim bliskim niezbędnych informacji: numerów telefonu, dokładnego adresu zlecenia w Niemczech oraz ustalenie częstotliwości telefonów do Polski. Wszystkie te działania zapewnią nam bezpieczeństwo podczas pracy za granicą.

Bezpieczny start w pracy jako Opiekunka

Wyjazd do pracy na czarno w Niemczech to najgorszy możliwy wybór. Warto pamiętać, że konsekwencjami nielegalnego zatrudnienia jest brak ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego, składek emerytalnych i umowy z pracodawcą. Skutkuje to niepewnością, brakiem jakiejkolwiek ochrony prawnej i gwarancji otrzymania wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Poza tym, pracownicy nielegalnie zatrudnieni są narażeni na niebezpieczeństwa takie jak handel ludźmi, przemoc i praca przymusowa. 
Z kolei współpraca z rzetelną firmą o ugruntowanej pozycji na rynku gwarantuje pracownikowi spokój i bezpieczeństwo. ATERIMA MED oferuje legalną pracę jako Opiekunka osób starszych w Niemczech w oparciu o umowę zlecenie. Każda Opiekunka ma zapewnioną opiekę Koordynatorów, a w razie jakichkolwiek problemów ma pewność, że otrzyma natychmiastową pomoc. 
ATERIMA MED razem ze Stowarzyszeniem PoMOC prowadzi projekt „Bezpieczna praca za granicą”, w którym zachęca Polaków zainteresowanych wyjazdami zarobkowymi do zadbania o swoje bezpieczeństwo. Więcej informacji o naszej działalności można znaleźć na www.bezpieczny-wyjazd.eu oraz w bezpłatnym poradniku „Bezpieczna praca za granicą”.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →