Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Chcesz zarabiać więcej jako opiekunka? Podnoś swoje kwalifikacje z ATERIMA MED!

Ile zarabia opiekunka osób starszych? To pytanie jest bardzo często zadawane przez kandydatów do pracy w opiece. Zarobki opiekunek zależą jednak od posiadanych przez nie umiejętności, a stopniowe podnoszenie kwalifikacji wpływa na wzrost wynagrodzenia za pracę w Niemczech.

Opieka nad osobami starszymi – podstawowe wymagania

rozwijaj-swoje-umiejetnosci-jako-OpiekunkaWszyscy Opiekunowie osób starszych zatrudnieni w ATERIMA MED z pewnością wiedzą, że wysokość zarobków zależy od stopnia znajomości języka niemieckiego i posiadanego doświadczenia w opiece nad osobą starszą. Wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka – im wyższy poziom niemieckiego tym większa szansa na atrakcyjne wynagrodzenie. Doświadczenie w sprawowaniu opieki nad osobą starszą lub chorą również jest konieczne – warto pamiętać, że może to być na przykład opieka nad członkiem rodziny.

Rozwijaj się i zarabiaj więcej!

Jak zarabiać więcej jako opiekunka? Odpowiedź jest prosta – ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest szansą na większe zarobki w pracy opiekunki w Niemczech. Opiekunka osób starszych nie musi posiadać wykształcenia medycznego – doświadczenie i kwalifikacje w opiece można zwiększać, np. poprzez udział w wolontariatach i kursach.

Poza tym, ATERIMA MED swoim Opiekunom oferuje stworzone przez ekspertów, profesjonalne kursy zawodowe, które pomagają jeszcze lepiej opiekować się seniorami oraz rozszerzyć praktyczną wiedzę z zakresu chorób charakterystycznych dla wieku podeszłego, takich jak demencja lub Alzheimer. Kursy te są dostępne na platformie naszego partnera, Akademii Opiekunek

Poza tym, pracownicy ATERIMA MED mogą zasięgnąć rady oraz zadać pytanie specjalistom podczas cyklicznych dyżurów telefonicznych – „Wsparcie w trudnych chwilach” lub dyżurów pielęgniarki z doświadczeniem. Eksperci odpowiadają na pytania m.in. z zakresu opieki nad osobami starszymi, chorób wieku podeszłego oraz zaburzeń nastroju osób starszych.

Znajomość języka kluczem do sukcesu

Dużym plusem jest fakt, że stopień znajomości języka niemieckiego wzrasta w trakcie przebywania na zleceniu w Niemczech. Pomaga w tym mieszkanie z niemieckojęzycznym podopiecznym i kontakty z jego rodziną, przeglądanie gazet, a nawet oglądanie niemieckiej telewizji i słuchanie radia. Takie proste czynności pozytywnie wpływają na naukę poprawnej pisowni oraz „osłuchanie” się z językiem, co z kolei ma duży wpływ na prawidłową wymowę.

Języka niemieckiego warto uczyć się na bieżąco i regularnie. Poświęcenie już kilku minut dziennie daje wymierne efekty. Wszyscy opiekunowie mogą korzystać z darmowych, dostępnych w Internecie lekcji języka niemieckiego przygotowanych przez ATERIMA MED. Bohaterką każdej z nich jest opiekunka osób starszych, Basia Oleksy, która w Niemczech opiekuje się swoją podopieczną, panią Doris Schulz. Każda lekcja zawiera dialogi, zapisy wymowy, nagrania audio, ćwiczenia, słowniczek oraz radę na temat nauki języka. Materiały z każdej lekcji można wielokrotnie odsłuchiwać, a osobne pliki z dialogami, słowniczkiem oraz pliki audio można pobrać na swój komputer, tablet lub telefon. Kilka przydatnych rad, jak szybko i skutecznie uczyć się niemieckiego znajdziecie w naszym artykule.

Poza kursem języka z Basią, Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą korzystać z tworzonych na dwóch poziomach zaawansowania lekcji niemieckiego. Osoby, które wolą naukę z lektorem, mogą uczyć się także z filmów gramatycznych, w których w prosty i przystępny sposób wytłumaczone są zasady niemieckiej gramatyki.

Kolejnym sposobem nauki języka są organizowane w całej Polsce cykliczne, stacjonarne kursy niemieckiego dla początkujących. Więcej informacji na ten temat można uzyskać poprzez kontakt z biurem Akademii Opiekunek.

Opiekunka za kierownicą

Dobra znajomość języka niemieckiego zwiększa szansę na szybki wyjazd do Niemiec i na atrakcyjne oferty pracy w Niemczech. Dużym atutem jest także posiadanie przez opiekunkę prawa jazdy – nie jest to warunek konieczny, jednak wiele ofert wiąże się z wymogiem prowadzenia przez opiekunkę samochodu. Często jest to związane z oddaleniem miejsca zamieszkania podopiecznego od centrum miasta lub od punktów takich jak sklep, poczta, apteka lub przychodnia lekarska.

Postaw na rozwój!

Stały rozwój i podnoszenie kwalifikacji umożliwiają większe zarobki jako Opiekunka osób starszych. Warto pamiętać o dokumentowaniu swoich umiejętności i doświadczenia – certyfikaty i referencje są bardzo istotne w procesie rekrutacji w ATERIMA MED i mają bardzo duży wpływ na wynagrodzenie.

Chcesz rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych? Zobacz nasze oferty pracy w Niemczech i aplikuj!

Zamów bezpłatne połączenie →