Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

"Odłożyłam na studia i przełamałam barierę językową"

Prezentujemy wywiad z Moniką studentką czwartego roku pedagogiki, która zdecydowała się wyjechać do pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech. Publikujemy tę rozmowę, by przybliżyć młodym ludziom doświadczenia ich rówieśniczki w tym zawodzie i pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy ta praca jest dla nich.

Skąd pomysł na rozpoczęcie pracy jako Opiekunka?

W ubiegłym roku broniłam licencjat, a ponieważ napisanie pracy poszło mi szybko, wcześniej niż zwykle zakończyłam rok akademicki. Miałam więc przed sobą prawie cztery wolne miesiące do rozpoczęcia studiów magisterskich. Postanowiłam wykorzystać ten czas na dorobienie sobie i zaczęłam rozglądać się za pracą.

Zależało mi, by była to praca za granicą. Moje koleżanki wyjeżdżały od czasu do czasu na zbiory truskawek do Szwecji. Zarabiały tam całkiem sporo, ale to monotonne zajęcie i nie można przy okazji podszkolić języka, na czym też mi zależało. 

Wpadła mi w oko znaleziona w internecie oferta pracy ATERIMA MED jako opiekunka osób starszych w Niemczech. I? postanowiłam spróbować!

Wysłałaś więc aplikację, a potem pomyślnie przeszłaś rekrutację. Ciężko było? 

Właściwie to było całkiem sympatycznie (śmiech)!

A czy miałaś wcześniej doświadczenie związane z tym zawodem?

Jeszcze w liceum, gdy mieszkałam w rodzinnym Rawiczu, opiekowałam się babcią. Pamiętam, że w pierwszej klasie odwiedzałam ją prawie codziennie i pomagałam jej w takich zwyczajnych czynnościach: ubieranie się, prysznic lub kąpiel, przygotowywanie posiłków. Ze względu na demencję, stan babci niestety się pogarszał. Gdy byłam w klasie maturalnej, zamieszkała ze mną i moimi rodzicami. Wtedy pomagałam jej jeszcze częściej. Musiałam pomagać jej nawet w zakładaniu wkładek na noc, bo miała problemy z utrzymaniem moczu. Nie czarujmy się, to było trudne doświadczenie, ale wiele się wtedy nauczyłam. Po maturze wyjechałam na studia do Poznania. 

W trakcie rekrutacji w ATERIMA MED okazało się, że ta opieka nad babcią była cennym doświadczeniem do mojej późniejszej pracy jako opiekunka! 

Do pracy jako Opiekun osób starszych w Niemczech niezbędna jest znajomość obcego języka. A jak jest u Ciebie z tą umiejętnością? 

Znam niemiecki dość dobrze. Wynika to z faktu, że moje studia związane są z nauką tego języka. Jestem na czwartym roku pedagogiki ze specjalnością język niemiecki. Czasem brakuje mi pojedynczych słów w rozmowie, ale umiem dogadywać się za zachodnią granicą! Załatwienie bieżących spraw w trakcie pracy w Niemczech, na przykład zrobienie zakupów, czy rejestracja u lekarza, nie sprawiały mi kłopotu.

Opowiedz nam, jak było już na miejscu, w Niemczech?

Przyznam, że na początku było ciężko. Gdy wyobrażałam sobie tę pracę, jeszcze przed wyjazdem, to miałam w głowie opiekę nad swoją babcią. Kontakt z obcą osobą to jednak coś zupełnie innego! Musiałam przełamać się, aby pomóc w higienie intymnej, czy zmianie wkładek. 

Dlatego w pierwszych dniach dość często korzystałam z możliwości kontaktu z Koordynatorami ATERIMA MED. Pani Natalia, z którą wtedy rozmawiałam bardzo mi pomagała. 

Z czasem było coraz lepiej. Przyzwyczaiłam się zarówno do nowego miejsca, jak i do mojej podopiecznej. A ona do mnie! Jestem pewna, że mnie polubiła, najlepszym dowodem na to jest jej ciepłe pożegnanie ze mną, gdy wracałam do Polski. 

Ile razy do tej pory wyjeżdżałaś? 

Do tej pory wyjechałam dwa razy – w czasie wakacji i na zeszłoroczne Święta Bożego Narodzenia. W okresie świątecznym jest większy wybór ofert, więc nie było problemu z dostosowaniem mojego grafiku na studiach. Spędziłam wtedy w Niemczech miesiąc. 

Co dała Ci praca jako Opiekunka osób starszych w Niemczech?

Przede wszystkim zdobyłam kolejne doświadczenie w opiece. Kto wie, do czego jeszcze mi się przyda. 

Podszkoliłam niemiecki, a właściwie przełamałam barierę językową. Co innego rozmawiać z koleżankami na lektoracie z tego języka, a co innego dogadywać się w niemieckim urzędzie. Cenię też fakt, że sprawdziłam, jak żyje się za zachodnią granicą! 

No i najważniejsze – zarobiłam pieniądze, które pomogły mi utrzymać się przez następny rok akademicki w Poznaniu.  

Zdecydujesz się wyjechać po raz kolejny?

Tak, na pewno chcę wyjechać ponownie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i skorzystać z dodatkowej premii świątecznej. :)

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.