Aktualności

Nasze lekcje niemieckiego mają już 3 lata!

Już od trzech lat wspólnie śledzimy losy Basi, która pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Do tej pory, na podstawie przygód naszej bohaterki, stworzyliśmy aż 43 bezpłatne lekcje języka niemieckiego i 4 testy sprawdzające wiedzę. Kolejna, 44 lekcja już wkrótce!

Basię przedstawiliśmy Wam w 2011 roku, gdy rozpoczęła pracę u pani Doris, jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Opisując jej losy prezentujemy codzienne sytuacje, podczas których Basia porozumiewa się w języku niemieckim. Kurs pomaga w przygotowaniach do przyszłej pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech i poszerza zasób niemieckich słów.

Każda z naszych 43 lekcji porusza nowy temat, który jest istotny w pracy opiekunki. Przez trzy lata naszego kursu nauczyliśmy Was między innymi jak: 

  • porozumieć się w sklepie podczas zakupów,
  • odbyć wizytę u lekarza,
  • załatwić sprawę w banku,
  • kupić bilety na pociąg,
  • opowiedzieć o zwyczajach świątecznych. 

W lekcjach znajdziecie między innymi dialogi, zapisy wymowy, nagrania dialogów, ćwiczenia, listy słówek i wersje do pobrania. 

Wszystkim, którzy uczą się z nami języka – dziękujemy! I zachęcamy do przyłączenia się kolejne osoby, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z niemieckim. Nasze lekcje udostępniamy bezpłatnie i bez ograniczeń na stronie: www.aterima-med.pl/niemiecki

Owocnej nauki! 


z_liczba_43