ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?

„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić?

Zawsze mówię, że za trudnym zachowaniem kryje się przyczyna. Pani Agnes ma demencję. Chodzenie za opiekunką krok w krok może wiązać się z tym, że choroba postępuje. Być może ma już stopień średniozaawansowany lub zaawansowany. Wiem, że zaawansowany stopień demencji kojarzy się z osobą leżącą, która nie wykazuje aktywności. Tymczasem chory może być mobilny i jednocześnie cierpieć na zaawansowaną demencję. Pani Agnes chodzi za opiekunką odruchowo. Podopieczna przywiązała się do Pani Bożenki i czuje się z nią bezpiecznie. Dlatego też nie chce jej opuścić ani na chwilę.

W głowie pojawiają się pytania: dlaczego Pani Agnes się boi i nie chce zostać sama?

Odpowiedzi może być wiele. Czasami „wędrowanie” pojawia się u osób, które chorują np. na infekcję układu moczowego albo odczuwają inne dolegliwości np. ból zęba. Podopieczna nie powie, że coś ją boli, ale jej zachowanie może na to wskazywać. Czasami przyczyna tkwi w otoczeniu – np. jest za zimno lub zbyt hałaśliwie. W przypadku Pani Agnes żaden z tych powodów nie wchodził w grę.

Zapytałam więc Panią Bożenkę, czy jej podopieczna ma zajęcie? Okazało się, że nie. Bingo! Pamiętajcie, że każdy człowiek musi „zrzucić” energię, która się w nim zbiera – również osoba żyjąca z demencją. Podopieczna „wędrowała”, bo tylko tak mogła spalić energię, która w niej drzemała.

Pani Agnes przed chorobą uwielbiała grać w brydża. Poleciłam więc Pani Bożence, by dała podopiecznej talię kart i obserwowała, co z tego wyniknie. Co było dalej? Bardzo dużo dobrego! :) Pani Agnes godzinami układała karty. Dzięki temu wyciszyła się i mniej „wędruje”. Nie zwraca uwagi, gdy Pani Bożenka wyjdzie do innego pokoju lub do toalety. Cieszę się, że udało mi się pomóc! :)

Jednym ze sposobów na radzenie sobie z uporczywym zachowaniem podopiecznego jest aktywizacja. Pomysły na aktywizację znajdziecie na platformie Akademii Opiekunów w filmach instruktażowych. Narzędzi do aktywizacji jest wiele. Naprawdę warto z nich skorzystać :) Natomiast, jeśli nic nie pomaga – wtedy trzeba zwrócić się do lekarza, który dobierze odpowiednie leki, przynoszące podopiecznemu spokój i wyciszenie.

006

Jeśli coś niepokojącego dzieje się z Waszym podopiecznym – zadzwońcie do nas podczas dyżuru pielęgniarek. Na pewno pomożemy! :) Czekamy na Was od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym, a więcej o dyżurze pielęgniarskim przeczytacie TUTAJ.

Czy mieliście podobny problem w swojej pracy? Jak sobie z nim poradziliście? Napiszcie w komentarzu! :)

Pozdrawiam Was serdecznie!
Iwonka Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →