Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?

„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić?

Zawsze mówię, że za trudnym zachowaniem kryje się przyczyna. Pani Agnes ma demencję. Chodzenie za opiekunką krok w krok może wiązać się z tym, że choroba postępuje. Być może ma już stopień średniozaawansowany lub zaawansowany. Wiem, że zaawansowany stopień demencji kojarzy się z osobą leżącą, która nie wykazuje aktywności. Tymczasem chory może być mobilny i jednocześnie cierpieć na zaawansowaną demencję. Pani Agnes chodzi za opiekunką odruchowo. Podopieczna przywiązała się do Pani Bożenki i czuje się z nią bezpiecznie. Dlatego też nie chce jej opuścić ani na chwilę.

W głowie pojawiają się pytania: dlaczego Pani Agnes się boi i nie chce zostać sama?

Odpowiedzi może być wiele. Czasami „wędrowanie” pojawia się u osób, które chorują np. na infekcję układu moczowego albo odczuwają inne dolegliwości np. ból zęba. Podopieczna nie powie, że coś ją boli, ale jej zachowanie może na to wskazywać. Czasami przyczyna tkwi w otoczeniu – np. jest za zimno lub zbyt hałaśliwie. W przypadku Pani Agnes żaden z tych powodów nie wchodził w grę.

Zapytałam więc Panią Bożenkę, czy jej podopieczna ma zajęcie? Okazało się, że nie. Bingo! Pamiętajcie, że każdy człowiek musi „zrzucić” energię, która się w nim zbiera – również osoba żyjąca z demencją. Podopieczna „wędrowała”, bo tylko tak mogła spalić energię, która w niej drzemała.

Pani Agnes przed chorobą uwielbiała grać w brydża. Poleciłam więc Pani Bożence, by dała podopiecznej talię kart i obserwowała, co z tego wyniknie. Co było dalej? Bardzo dużo dobrego! :) Pani Agnes godzinami układała karty. Dzięki temu wyciszyła się i mniej „wędruje”. Nie zwraca uwagi, gdy Pani Bożenka wyjdzie do innego pokoju lub do toalety. Cieszę się, że udało mi się pomóc! :)

Jednym ze sposobów na radzenie sobie z uporczywym zachowaniem podopiecznego jest aktywizacja. Pomysły na aktywizację znajdziecie na platformie Akademii Opiekunów w filmach instruktażowych. Narzędzi do aktywizacji jest wiele. Naprawdę warto z nich skorzystać :) Natomiast, jeśli nic nie pomaga – wtedy trzeba zwrócić się do lekarza, który dobierze odpowiednie leki, przynoszące podopiecznemu spokój i wyciszenie.

006

Jeśli coś niepokojącego dzieje się z Waszym podopiecznym – zadzwońcie do nas podczas dyżuru pielęgniarek. Na pewno pomożemy! :) Czekamy na Was od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym, a więcej o dyżurze pielęgniarskim przeczytacie TUTAJ.

Czy mieliście podobny problem w swojej pracy? Jak sobie z nim poradziliście? Napiszcie w komentarzu! :)

Pozdrawiam Was serdecznie!
Iwonka Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.