Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Podopieczna ma gorszy nastrój po odwiedzinach rodziny

„Może lepiej, gdyby rodzina nie odwiedzała mojej podopiecznej?” – zapytała Pani Ula. Dlaczego takie pytanie pojawiło się w głowie opiekunki? Niestety po każdej wizycie rodziny podopieczna była roztrzęsiona. Pojawiał się krzyk i płacz. Gorszy nastrój utrzymywał się do wieczora. „Rodzina tego nie rozumie, bo kiedyś Pani Martha lubiła towarzystwo, jej dom był otwarty na ludzi” – dodała Pani Ula.

Nie dziwię się, że pani Ula zaczęła myśleć, że odwiedziny pogarszają stan podopiecznej. Ale rodzina ma prawo do odwiedzin bliskiej osoby. Czy da się pogodzić dwie strony i jednocześnie dbać o dobrą opiekę nad seniorem? Ja wierzę, że to możliwe! :) Już wyjaśniam, co udało mi się doradzić :)

Zawsze na początku przyglądam się przyczynom problemu. Pani Ula powiedziała mi, że jej podopieczna ma demencję. Mózg osoby z demencją jest niewydolny i wolniej przyswaja informacje, a czasami „wyłapuje” tylko wyrywki. Seniorzy z demencją widzą rzeczywistość inaczej niż zdrowe osoby. Dlatego spotkanie kilku osób naraz, może być dla Pani Marthy za trudne.

Jak to może wyglądać w praktyce? Wyobraźmy sobie, że nagle trafiamy do zatłoczonego przedziału w pociągu. Słyszymy stukot kół, czujemy zapach perfum, papierosów, kanapek i jednocześnie wszyscy pasażerowie mówią do nas na głos. Dociera do nas zbyt wiele informacji, a my próbujemy poskładać słowa pasażerów w jedną historię. Nie umiemy tego zrobić, bo atakuje nas za dużo bodźców. Chcielibyśmy uciec i przenieść się w spokojne miejsce.

Podobnie może czuć się podopieczny z demencją podczas odwiedzin. Z tą różnicą, że często nie jest już w stanie powiedzieć, co mu doskwiera. Każdy odwiedzający ma inny głos, inaczej się ubiera, inaczej pachnie, mówi coś innego. Informacji jest zbyt dużo. Podopieczna irytuje się, bo nie jest w stanie tego wszystkiego przetworzyć. Pojawia się lęk, bo potrzeba bezpieczeństwa nie jest zaspokojona.

W takiej sytuacji warto wypróbować inną formę odwiedzin, co zaproponowałam Pani Uli. Okazało się, że seniorka ma swój pokój. Poradziłam, żeby w czasie odwiedzin przebywała „u siebie”. Członkowie rodziny mogą spotkać się w salonie, pić kawę, jeść pyszne ciacho i po kolei odwiedzać Panią Marthę w jej pokoju.

Nie chodzi o to, żeby izolować podopieczną! Nawet jeśli dawniej Pani Martha lubiła spotkania z ludźmi, dziś jest to dla niej zbyt uciążliwe. Rodzina musi to zaakceptować i zmienić swoje podejście do odwiedzin, czyli odwiedzać ją pojedynczo.

Czy moja rada coś zmieniła? Tak! :) Pani Ula porozmawiała z rodziną, która na szczęście zrozumiała sytuację. Od teraz odwiedziny przebiegają inaczej i Pani Martha czuje się lepiej. Super, bardzo się cieszę :)

A jak Wasi podopieczni radzą sobie podczas odwiedzin z bliskimi? A może udało Wam się ostatnio rozwiązać inny problem? Napiszcie w komentarzu! :)

Zapraszam Was też do kontaktu w ramach mojego dyżuru pielęgniarskiego – codziennie od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym. Więcej o dyżurze przeczytacie TUTAJ.

porada_4a

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →