Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy.

Niektórzy podopieczni wymagają transferu – konieczność ta pojawia się najczęściej w przypadku osób leżących lub z niedowładem kończyn. W listopadowym numerze magazynu Unter uns – zapytaliśmy opiekunów, czy transfer sprawia im problem. Aż 45% osób odpowiedziało, że „czasami tak”. To sporo! Dlatego też nie mogę zostawić tego tematu bez komentarza :)

Pani Regina opiekuje się 90-letnią seniorką, która jest częściowo sparaliżowana – podopieczna nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Ale jest na tyle sprawna, że można (i zaleca się!) zabieranie jej na spacery. To wymaga transferu, czyli przeniesienia podopiecznej z łóżka na wózek inwalidzki. Opiekunkę bolą plecy właśnie dlatego, że prawdopodobnie nieprawidłowo wykonuje transfer.

Jak uniknąć bólu i urazów kręgosłupa? Wielu opiekunów mnie o to pyta. Jest na to tylko jedna odpowiedź – nauka bezpiecznego transferu :)

Powiedziałam Pani Reginie, że dla kręgosłupa niebezpieczne jest dźwiganie na prostych nogach. Poleciłam jej też, by zadbała o odzież, w której przenosi podopieczną. Strój musi być wygodny i nie może krępować ruchów. Płaskie buty z gumową podeszwą to podstawa. Zanim wykonamy transfer, sprawdźmy też otoczenie – czy na podłodze nie leżą kapcie, o które można się potknąć. Przed rozpoczęciem czynności związanych z transferem, ustawmy się jak najbliżej seniora. Powiedzmy mu, co zamierzamy zrobić. Starajmy się unikać przyjmowania niewygodnych pozycji i nienaturalnego napinania ciała, np. skręcania tułowia przy podnoszeniu. Złapmy podopiecznego mocno, za pomocą stabilnego chwytu. Pamiętajmy o odpowiedniej postawie. Stańmy lekko w rozkroku, na ugiętych nogach w kolanach i jedną nogę wysuńmy lekko do przodu. Łóżko podopiecznego powinno znajdować się na wysokości miednicy opiekuna.

Tyle opisu – a jak to wygląda w praktyce? Poleciłam Pani Reginie film instruktażowy na platformie Akademii Opiekunów, gdzie pokazuję transfer podopiecznego z łóżka na wózek. Polecam również rozszerzoną wersję moich wskazówek, którą znajdziecie TUTAJ.

005

Jeśli macie problemy z transferem – zadzwońcie do nas. Przez telefon postaramy się wyjaśnić, jak wykonywać go poprawnie i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania! :) Czekamy na Was podczas dyżuru pielęgniarek od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym, a więcej o naszym dyżurze przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam Was ciepło!
Iwonka Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →