Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 6 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy.

Niektórzy podopieczni wymagają transferu – konieczność ta pojawia się najczęściej w przypadku osób leżących lub z niedowładem kończyn. W listopadowym numerze magazynu Unter uns – zapytaliśmy opiekunów, czy transfer sprawia im problem. Aż 45% osób odpowiedziało, że „czasami tak”. To sporo! Dlatego też nie mogę zostawić tego tematu bez komentarza :)

Pani Regina opiekuje się 90-letnią seniorką, która jest częściowo sparaliżowana – podopieczna nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Ale jest na tyle sprawna, że można (i zaleca się!) zabieranie jej na spacery. To wymaga transferu, czyli przeniesienia podopiecznej z łóżka na wózek inwalidzki. Opiekunkę bolą plecy właśnie dlatego, że prawdopodobnie nieprawidłowo wykonuje transfer.

Jak uniknąć bólu i urazów kręgosłupa? Wielu opiekunów mnie o to pyta. Jest na to tylko jedna odpowiedź – nauka bezpiecznego transferu :)

Powiedziałam Pani Reginie, że dla kręgosłupa niebezpieczne jest dźwiganie na prostych nogach. Poleciłam jej też, by zadbała o odzież, w której przenosi podopieczną. Strój musi być wygodny i nie może krępować ruchów. Płaskie buty z gumową podeszwą to podstawa. Zanim wykonamy transfer, sprawdźmy też otoczenie – czy na podłodze nie leżą kapcie, o które można się potknąć. Przed rozpoczęciem czynności związanych z transferem, ustawmy się jak najbliżej seniora. Powiedzmy mu, co zamierzamy zrobić. Starajmy się unikać przyjmowania niewygodnych pozycji i nienaturalnego napinania ciała, np. skręcania tułowia przy podnoszeniu. Złapmy podopiecznego mocno, za pomocą stabilnego chwytu. Pamiętajmy o odpowiedniej postawie. Stańmy lekko w rozkroku, na ugiętych nogach w kolanach i jedną nogę wysuńmy lekko do przodu. Łóżko podopiecznego powinno znajdować się na wysokości miednicy opiekuna.

Tyle opisu – a jak to wygląda w praktyce? Poleciłam Pani Reginie film instruktażowy na platformie Akademii Opiekunów, gdzie pokazuję transfer podopiecznego z łóżka na wózek. Polecam również rozszerzoną wersję moich wskazówek, którą znajdziecie TUTAJ.

005

Jeśli macie problemy z transferem – zadzwońcie do nas. Przez telefon postaramy się wyjaśnić, jak wykonywać go poprawnie i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania! :) Czekamy na Was podczas dyżuru pielęgniarek od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym, a więcej o naszym dyżurze przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam Was ciepło!
Iwonka Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.