Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? List wyjazdowy

Wyjazd do pracy w Niemczech bywa stresujący, szczególnie dla Opiekunki osób starszych, która wyjeżdża do Niemiec po raz pierwszy. W ATERIMA MED wszyscy Opiekunowie otrzymują przed wyjazdem dokument, w którym znajduje się wiele przydatnych informacji i szczegółów na temat oferty pracy.

Niezbędny dokument Opiekunek osób starszych

list-wyjazdowy-ATERIMA-MEDList wyjazdowy, bo tak właśnie brzmi nazwa dokumentu, otrzymuje każdy Opiekun przed wyjazdem do Niemiec. Jest to zbiór wielu informacji i szczegółów na temat oferty pracy w Niemczech, podopiecznego oraz warunków na miejscu pracy.

W ATERIMA MED przywiązujemy dużą wagę do przekazywania naszym pracownikom zawsze pełnych i rzetelnych informacji na temat oferty pracy w Niemczech. Właśnie dlatego na bieżąco aktualizujemy wszystkie dane – informacje na temat zlecenia zbieramy zarówno od rodziny podopiecznego, jak i od samych Opiekunek osób starszych. Dzięki temu mamy pewność, że robimy wszystko, co możemy, aby Opiekunka otrzymywała komplet aktualnych informacji.

List wyjazdowy – co się w nim znajduje?

W liście wyjazdowym znajdują się wszystkie niezbędne dla Opiekuna informacje, które są przydatne zarówno przed wyjazdem, jak i w trakcie opieki nad osobą starszą w Niemczech. Są to między innymi:

Informacje na temat podopiecznego:

 • imię i nazwisko seniora oraz osoby kontaktowej w rodzinie,
 • ważne numery telefonów do członków rodziny oraz adres,
 • dane dotyczące stanu osoby podopiecznej, czyli informacje o mobilności seniora, chorobach przewlekłych (np. demencji, chorobie Alzheimera, Parkinsona, osteoporozie, astmie, itp.) i innych dolegliwościach,
 • waga i wzrost podopiecznego.

Informacje dotyczące warunków na miejscu pracy:

 • szczegóły na temat miejsca zamieszkania,
 • dostępności internetu,
 • dostępu do samochodu lub możliwości korzystania przez Opiekunkę z roweru,
 • szczegóły dotyczące pokoju Opiekunki.

Informacje związane z kontaktem z ATERIMA MED:

 • najważniejsze informacje kontaktowe do ATERIMA MED,
 • szczegółowe dane kontaktowe do Koordynatora,
 • dane kontaktowe do Asystenta teamu w Dziale Obsługi Klienta.

Inne szczegóły przydatne podczas pracy w Niemczech:

Poza tym, każda Opiekunka osób starszych zatrudniona w ATERIMA MED przed wyjazdem do Niemiec oprócz listu wyjazdowego w e-mailu otrzymuje również zakupiony bilet autokarowy, szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu (w tym dane osoby odbierającej Opiekunkę z dworca autobusowego lub wskazówki na temat rezerwacji busa), dokumenty poświadczające dodatkowe ubezpieczenie ERGO, numer alarmowy do ubezpieczyciela, pod który Opiekunka może zadzwonić w nagłych wypadkach oraz „Informator Opiekuna osoby starszej”.

Opieka nad osobami starszymi – pełen pakiet informacji

W ATERIMA MED dokładamy wszelkich starań, aby wyjazd do Niemiec przebiegał sprawnie i bezstresowo, dlatego staramy się, aby każda Opiekunka osób starszych otrzymywała w liście wyjazdowym pełen pakiet aktualnych i przydatnych informacji. Podczas badania satysfakcji Opiekunów, które przeprowadziliśmy w 2016 roku wśród naszych pracowników, otrzymaliśmy mnóstwo opinii, uwag i sugestii, które pomogły nam ulepszyć i wzbogacić treść listu wyjazdowego.

Opieka nad osobami starszymi to praca wymagająca, dlatego wiedza na temat podopiecznego i warunków na miejscu pracy zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Pozwala to na uniknięcie niepotrzebnego stresu podczas podróży i pierwszych dni na nowym miejscu pracy w opiece seniora.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15