ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Sprawna rekrutacja

Wyjazd do Niemiec do pracy jako opiekunka osób starszych to duże przedsięwzięcie, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę w opiece seniora. W ATERIMA MED staramy się, aby proces rekrutacji przebiegał jak najsprawniej.

Jak przebiega rekrutacja w ATERIMA MED?

Sprawna-rekrutacja-w-ATERIMA-MED

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez kandydatki do pracy Opiekunki w Niemczech jest „Jak będzie wyglądał mój proces rekrutacji?”. Nic w tym dziwnego – rozmowy kwalifikacyjne często są kojarzone ze stresem. W ATERIMA MED dokładamy wszelkich starań, aby cały proces rekrutacyjny przebiegał szybko i sprawnie.

Pierwszym etapem, który rozpoczyna rekrutację jest kontakt kandydatki na opiekunkę osób starszych z naszą firmą. Zgłosić się można na kilka wygodnych sposobów:

 

  • Wypełniając formularz internetowy na naszej stronie,
  • Telefonicznie – dzwoniąc na numer Działu Rekrutacji: 12 341 15 15,
  • Odwiedzając jedno z naszych biur – wszystkie adresy podane są tutaj. Jeśli nie możesz spotkać się z nami w naszym biurze, prosimy o kontakt!
  • Sprawdzimy możliwość spotkania bliżej Twojego miejsca zamieszkania,
  • Odwiedzając nasze stanowisko podczas targów, giełd pracy i spotkań informacyjnych, o których informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej w sekcji „Tu będziemy” i na naszym profilu na Facebooku.

Wygodna rekrutacja przez telefon

Po zgłoszeniu się do pracy jako opiekunka w Niemczech, Dział Rekrutacji kontaktuje się z kandydatką do pracy telefonicznie, aby porozmawiać na temat posiadanego doświadczenia oraz preferencji związanych z ofertą. W ATERIMA MED stale szkolimy naszych pracowników, aby mogli sprawnie rozpoznać potrzeby wszystkich naszych Opiekunów i być dla nich partnerem podczas rekrutacji.

Oferty pracy w Niemczech szyte na miarę

Wiemy, że opiekunowie mają swoje preferencje i często zależy im na tym, aby termin wyjazdu był dopasowany do ich sytuacji rodzinnej i prywatnych planów. Podopieczni i ich rodziny również mają swoje potrzeby i oczekiwania względem opieki – a my w ATERIMA MED staramy się te potrzeby jak najlepiej łączyć. Oferty pracy w Niemczech dopasowujemy indywidualnie do każdej opiekunki. Wszystkich opiekunów osób starszych – zarówno tych z dużym doświadczeniem, jak i początkujących pracowników traktujemy jak partnerów.

Niemiecki dla opiekunek

Ostatnim etapem przed podpisaniem umowy jest telefoniczna rozmowa kandydatki z konsultantem ATERIMA MED, która ma na celu zweryfikowanie znajomości języka niemieckiego. Poziom znajomości niemieckiego jest sprawdzany wszystkim kandydatkom do pracy w opiece nad osobami starszymi, ponieważ jest to najważniejszy – zaraz obok doświadczenia w opiece seniora – warunek zatrudnienia jako opiekunka osób starszych. Do rozmowy z konsultantem warto się odpowiednio przygotować, ponieważ to właśnie od niej zależy wysokość wynagrodzenia. Pamiętaj – im lepsza znajomość języka, tym wyższe zarobki opiekunki osób starszych i krótszy czas oczekiwania na ofertę pracy w Niemczech. Z naszego artykułu dowiesz się, jak przebiega rozmowa z konsultantem po niemiecku, a nawet odsłuchasz przykładowe nagranie rozmowy sprawdzającej poziom znajomości niemieckiego.

Podpisanie umowy z ATERIMA MED

Ostatnim etapem rekrutacji jest podpisanie umowy w sposób dogodny dla kandydatki, np. w najbliższym biurze ATERIMA MED oraz przedstawienie opiekunce oferty pracy w Niemczech. Wszystkie nasze oferty pracy są rzetelnie sprawdzane i regularnie aktualizowane.

Opieka nad osobami starszymi i nie tylko!

Wszyscy Opiekunowie osób starszych w ATERIMA MED mają pewność, że w podczas pobytu w Niemczech będą w stałym kontakcie ze swoim Koordynatorem, który zawsze ich wysłucha i pomoże. Poza tym, o bezpieczeństwo i satysfakcję wszystkich Opiekunów dbają nasi Specjaliści ds. Zaopiekowanych.

Opieka nad osobami starszymi i praca w Niemczech to duże wyzwanie. Na każdym kroku staramy się, aby współpraca przebiegała pomyślnie i sprawnie dla obu stron. Właśnie dlatego stawiamy na partnerskie relacje z naszymi Opiekunami, a nasze motto brzmi: „Zaopiekuj się naszym Podopiecznym, my zaopiekujemy się Tobą!”.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →