Porady i informacje praktyczne

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Atrakcyjne wynagrodzenie i premie

Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Podczas przeglądania ofert pracy w Niemczech w opiece to pytanie pada bardzo często. Osoby zatrudnione w ATERIMA MED za pracę w Niemczech mogą zarobić znacznie wyższą kwotę niż opiekunowie pracujący np. w Polsce.

ile-zarabia-Opiekunka-osob-starszychWynagrodzenie opiekunki a umiejętności

Miesięczne zarobki Opiekunki osób starszych w ATERIMA MED kształtują się w przedziale od około 1000 do 1400 Euro netto (czyli „na rękę”). Jest to kwota o wiele wyższa niż przeciętne zarobki opiekunek pracujących w Polsce. Wynagrodzenie jest uzależnione m.in. od posiadanych przez Opiekuna umiejętności, takich jak poziom znajomości języka niemieckiego oraz posiadane doświadczenie w opiece. Wyższy poziom niemieckiego oznacza większe wynagrodzenie. Duży wpływ na zarobki ma także obycie w opiece nad osobą starszą lub chorą, przy czym może to być np. opieka nad członkiem rodziny. W zależności od stopnia trudności oferty można też liczyć na dodatki.

Warto pamiętać, że rozpoczynając pracę jako Opiekunka osób starszych w ATERIMA MED nie ponosisz żadnych kosztów – więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule.

Rozwój = większe zarobki

W ATERIMA MED staramy się cały czas wspierać naszych pracowników i dawać im możliwość rozwoju, na przykład poprzez szkolenia i tworzone przez nas materiały edukacyjne.

Osoby, które uczą się języka niemieckiego mogą skorzystać z naszego bezpłatnego kursu niemieckiego dla opiekunek. Pracując jako opiekunka osób starszych warto rozwijać swoje umiejętności – jeśli Twój poziom niemieckiego z czasem się poprawi, możesz liczyć na większe wynagrodzenie. Dotyczy to również doświadczenia w opiece nad osobami starszymi.

Premie sezonowe

Opiekunki wyjeżdżające na ofertę pracy w Niemczech w okresie świątecznym (Święta Wielkanocne lub Święta Bożego Narodzenia) mogą liczyć na wysokie premie gwarantowane już w umowie. Wszystkich opiekunów traktujemy sprawiedliwie – premie przyznawane są niezależnie od poziomu znajomości języka niemieckiego i od stażu pracy. Mogą je otrzymać zarówno nowi pracownicy, jak i opiekunowie z kilkuletnim stażem. Premiowane są również wyjazdy z okresie wakacyjnym.

Program poleceń w ATERIMA MED

Drugim sposobem na otrzymanie premii jest program poleceń w ATERIMA MED. Za działania promocyjne, czyli polecanie nowych kandydatów na opiekunów wypłacamy dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 400 zł brutto. Warto pamiętać, że z programu poleceń można skorzystać cały czas. Warunkiem otrzymania wynagrodzenia jest polecenie opiekuna, który przepracuje w Niemczech minimum 30 dni. Osoba polecająca musi być pracownikiem ATERIMA MED.

Pierwszą premię dostałam zaraz po wyjeździe do Niemiec. W autobusie poznałam koleżankę i opowiedziałam jej o mojej rodzinie w Niemczech. Szybko zeszłyśmy na opowieści o firmie. Zadzwoniłam do ATERIMA MED i nie dość, że załatwiłam pracę koleżance, to jeszcze przypomniano mi, że przysługuje mi premia gwarantowana w umowie – mówi pani Krystyna z Zielonej Góry, Opiekunka osób starszych zatrudniona w naszej firmie – Zgłaszam każdą osobę, która dopytuje mnie o pracę w ATERIMA MED i mam pewność, że jeśli koleżanka przepracuje w Niemczech 30 dni, premia trafi na moje konto. Cieszę się z dodatkowej gotówki!

Więcej informacji na temat programu poleceń otrzymasz od swojego Koordynatora lub znajdziesz na stronie https://www.aterima-med.pl/polecenia.

Dobra przyszłość i bezpieczeństwo w pracy

Pamiętaj, aby wybierając oferty pracy w Niemczech myśleć o swojej przyszłości i o bezpieczeństwie. Opiekunowie, którzy wyjeżdżają do Niemiec prywatnie czasem mogą zarobić więcej, jednak nie mają odprowadzanych składek emerytalnych ani zapewnionego prywatnego ubezpieczenia.

Pomyśl o swoim bezpieczeństwie i o swojej emeryturze już teraz! W ATERIMA MED masz pewność legalnego i bezpiecznego zatrudnienia. Odprowadzamy składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne naszych pracowników, w tym składki emerytalne. Warto wiedzieć, że czas spędzony w pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech wlicza się do Twojego stażu emerytalnego – dotyczy to również pobytu w Polsce podczas pauzy. Poza tym, nasi Opiekunowie objęci są pakietem dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia ERV, które w razie choroby lub wypadku pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego oraz zapewnia profesjonalną pomoc i OC.

Praca w ATERIMA MED – szansa na godne zarobki

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech jest pracą niełatwą i wymagającą. W ATERIMA MED staramy się, aby każdy pracownik czuł się doceniony, a wynagrodzenie za wykonaną pracę było adekwatne do posiadanych kompetencji.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY! SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Dodaj komentarz

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający dodanie komentarza. Adres e‑mail nie będzie prezentowany na stronie.