Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Materiały edukacyjne dla opiekunów

ATERIMA MED stawia na bezpieczeństwo, ale i na rozwój. Dlatego też, stale staramy się dawać naszym Opiekunom możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Znajomość języka niemieckiego i doświadczenie w opiece wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także na wysokość wynagrodzenia za pracę Opiekunki w Niemczech.

Niemiecki dla Opiekunek z ATERIMA MED

materialy-edukacyjne-dla-Opiekunow_1Przynajmniej podstawowa znajomość niemieckiego jest konieczna w pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Jeśli dopiero zaczynasz naukę języka, sprawdź nasz znany i lubiany internetowy kurs niemieckiego, którego bohaterką jest Opiekunka, Basia Oleksy.

Wszystkie lekcje są darmowe i przedstawiają różne sytuacje, które mogą się zdarzyć podczas pracy jako Opiekunka osób starszych. W lekcjach pojawiają się rozmowy, jakie Basia prowadzi ze swoją podopieczną, panią Doris oraz przydatne słownictwo i ćwiczenia sprawdzające. Materiały z lekcji można odsłuchiwać (zarówno cały dialog, jak i pojedyncze zdania) oraz pobierać na swój komputer.

Nasz kurs niemieckiego dla Opiekunek jest uważany za najlepszy w Polsce. „Zawsze chciałam się uczyć języka niemieckiego. To było właściwie połączenie edukacji z zarobkiem. Korzystałam z lekcji udzielanych przez ATERIMĘ MED. Pomogły dużo. Są fajnie prowadzone” mówi Klaudia, Opiekunka osób starszych, której praca w Niemczech umożliwiła pójście na wymarzone studia. Więcej na temat lekcji niemieckiego z Basią przeczytasz w naszym artykule

Poza lekcjami niemieckiego z Basią, wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą korzystać z filmów gramatycznych Akademii Opiekunów, które prowadzone są przez lektora na dwóch poziomach zaawansowania. Jeśli nauka niemieckiego sprawia Ci trudność, przeczytaj kilka naszych wskazówek, które ułatwiają szybkie przyswajanie słówek i zasad niemieckiej gramatyki.

Dla osób początkujących cyklicznie organizowane są także stacjonarne kursy językowe. Więcej informacji na ten temat można uzyskać kontaktując się z biurem Akademii Opiekunów.

Demencja – wiedza w pigułce

Wiedza na temat chorób wieku podeszłego jest bardzo ważna w pracy w opiece nad osobami starszymi. Dlatego też, oprócz kursów i materiałów ułatwiających naukę języka, ATERIMA MED swoim Opiekunom oferuje również stworzone przez ekspertów zawodowy kurs edukacyjny, który ma na celu przybliżenie wiedzy z zakresu chorób takich jak demencja oraz Alzheimer. Kurs ten pomaga lepiej zrozumieć specyfikę schorzeń, które są charakterystyczne dla wieku podeszłego.

Najnowszym narzędziem edukacyjnych przygotowanym specjalnie z myślą o naszych pracownikach jest Elementarz dla Opiekunów, wydany przez naszego partnera, Akademię Opiekunów. „Elementarz Opiekunów zawodowo zajmujących się osobami dotkniętymi otępieniem” – bo tak brzmi jego pełna nazwa – to poradnik dla Opiekunów, który zawiera praktyczną wiedzę niezbędną podczas pracy jako Opiekun osób starszych.

Autorem Elementarza jest dr Michał Gwiżdż – psycholog praktyk, specjalista psychiatrii środowiskowej, wykładowca akademicki, który zawodowo zajmuje się opieką nad pacjentami z demencją. Poradnik jest przeznaczony dla Opiekunów ATERIMA MED i jest całkowicie bezpłatny.

Wsparcie przez telefon

Jeśli podczas opieki seniora potrzebujesz zasięgnąć merytorycznej porady lub bezskutecznie szukasz odpowiedzi na pytania związane z opieką nad podopiecznym lub jego stanem zdrowia, zawsze możesz skorzystać z cyklicznych dyżurów pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem oraz dyżuru „Wsparcie w trudnych chwilach”, podczas którego nasz ekspert pomoże Ci poradzić sobie z obciążeniem i stresem w pracy Opiekuna.

Opieka seniora jest pracą wymagającą odpowiedniej wiedzy, posiadania pewnych cech charakteru i znajomości języka niemieckiego. Na każdym kroku staramy się ułatwiać pracę Opiekunów w Niemczech, m.in. właśnie poprzez tworzenie i udostępnianie wymienionych materiałów. Mamy nadzieję, że są one dla Państwa dużym wsparciem i pomocą w trudnej pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi.

MED_BANNAER_CTA_2017_02_07

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15