Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Materiały edukacyjne dla opiekunów

ATERIMA MED stawia na bezpieczeństwo, ale i na rozwój. Dlatego też, stale staramy się dawać naszym Opiekunom możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Znajomość języka niemieckiego i doświadczenie w opiece wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także na wysokość wynagrodzenia za pracę Opiekunki w Niemczech.

Niemiecki dla Opiekunek z ATERIMA MED

Materiały edukacyjne dla opiekunów osób starszychPrzynajmniej podstawowa znajomość niemieckiego jest konieczna w pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Jeśli dopiero zaczynasz naukę języka, sprawdź nasz znany i lubiany internetowy kurs niemieckiego, którego bohaterką jest Opiekunka, Basia Oleksy.

Wszystkie lekcje są darmowe i przedstawiają różne sytuacje, które mogą się zdarzyć podczas pracy jako Opiekunka osób starszych. W lekcjach pojawiają się rozmowy, jakie Basia prowadzi ze swoją podopieczną, panią Doris oraz przydatne słownictwo i ćwiczenia sprawdzające. Materiały z lekcji można odsłuchiwać (zarówno cały dialog, jak i pojedyncze zdania) oraz pobierać na swój komputer.

Nasz kurs niemieckiego dla Opiekunek jest uważany za najlepszy w Polsce. „Zawsze chciałam się uczyć języka niemieckiego. To było właściwie połączenie edukacji z zarobkiem. Korzystałam z lekcji udzielanych przez ATERIMĘ MED. Pomogły dużo. Są fajnie prowadzone” mówi Klaudia, Opiekunka osób starszych, której praca w Niemczech umożliwiła pójście na wymarzone studia. Więcej na temat lekcji niemieckiego z Basią przeczytasz w naszym artykule

Poza lekcjami niemieckiego z Basią, wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą korzystać z filmów gramatycznych Akademii Opiekunów, które prowadzone są przez lektora na dwóch poziomach zaawansowania. Jeśli nauka niemieckiego sprawia Ci trudność, przeczytaj kilka naszych wskazówek, które ułatwiają szybkie przyswajanie słówek i zasad niemieckiej gramatyki.

Dla osób początkujących cyklicznie organizowane są także stacjonarne kursy językowe. Więcej informacji na ten temat można uzyskać kontaktując się z biurem Akademii Opiekunów.

Demencja – wiedza w pigułce

Wiedza na temat chorób wieku podeszłego jest bardzo ważna w pracy w opiece nad osobami starszymi. Dlatego też, oprócz kursów i materiałów ułatwiających naukę języka, ATERIMA MED swoim Opiekunom oferuje również stworzone przez ekspertów zawodowy kurs edukacyjny, który ma na celu przybliżenie wiedzy z zakresu chorób takich jak demencja oraz Alzheimer. Kurs ten pomaga lepiej zrozumieć specyfikę schorzeń, które są charakterystyczne dla wieku podeszłego.

Wartościowym narzędziem edukacyjnych przygotowanym specjalnie z myślą o naszych pracownikach jest Elementarz dla Opiekunów, wydany przez naszego partnera, Akademię Opiekunów. „Elementarz Opiekunów zawodowo zajmujących się osobami dotkniętymi otępieniem” – bo tak brzmi jego pełna nazwa – to poradnik dla Opiekunów, który zawiera praktyczną wiedzę niezbędną podczas pracy jako Opiekun osób starszych.

Autorem Elementarza jest dr Michał Gwiżdż – psycholog praktyk, specjalista psychiatrii środowiskowej, wykładowca akademicki, który zawodowo zajmuje się opieką nad pacjentami z demencją. Poradnik jest przeznaczony dla Opiekunów ATERIMA MED i jest całkowicie bezpłatny.

Wsparcie przez telefon

Jeśli podczas opieki seniora potrzebujesz zasięgnąć merytorycznej porady lub bezskutecznie szukasz odpowiedzi na pytania związane z opieką nad podopiecznym lub jego stanem zdrowia, zawsze możesz skorzystać z cyklicznych dyżurów pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem oraz dyżuru „Wsparcie w trudnych chwilach”, podczas którego nasz ekspert pomoże Ci poradzić sobie z obciążeniem i stresem w pracy Opiekuna.

Opieka seniora jest pracą wymagającą odpowiedniej wiedzy, posiadania pewnych cech charakteru i znajomości języka niemieckiego. Na każdym kroku staramy się ułatwiać pracę Opiekunów w Niemczech, m.in. właśnie poprzez tworzenie i udostępnianie wymienionych materiałów. Mamy nadzieję, że są one dla Państwa dużym wsparciem i pomocą w trudnej pracy, jaką jest opieka nad osobami starszymi.

MED_BANNAER_CTA_2017_02_07

Zamów bezpłatne połączenie →