Aktualności

Pierwszy w Polsce Elementarz dla Opiekunów!

Nasz partner – Akademia Opiekunów wydała Elementarz przygotowany z myślą o osobach zajmujących się seniorami z demencją. To jedyny w kraju tego typu poradnik, który zawiera trzynaście rozdziałów praktycznej wiedzy dla Opiekunów.

„Elementarz Opiekunów zawodowo zajmujących się osobami dotkniętymi otępieniem” podsuwa konkretne rozwiązania na bardzo wiele pytań, które pojawiają się w trakcie opieki nad podopiecznym z demencją. Zawiera zestaw wskazówek, które podpowiedzą m.in.:

  • Jaka jest złota zasada aktywizacji seniorów?
  • Jak reagować na problemy z pamięcią podopiecznego?
  • Jakie znaczenie w komunikacji z seniorem mają gesty i jak je stosować?

Jeszcze ciepłe Elementarze już niebawem trafią w ręce wszystkich Opiekunów ATERIMA MED! Publikację prześlemy drogą pocztową – zarówno na adresy polskie, jak i niemieckie.

Autorem publikacji jest współpracujący z Akademią Opiekunów dr Michał Gwiżdż – wykładowca akademicki, psycholog praktyk, specjalista psychiatrii środowiskowej, zawodowo zajmujący się opieką nad pacjentami z demencją. Elementarz został wydany w ramach prowadzonej przez Akademię Opiekunów profilaktyki demencyjnej.

Jesteście ciekawi co jeszcze znajdziecie w Elementarzu? Zapraszamy do obejrzenia poniższych wideo. O poradniku opowiedzą Wam: jego autor dr Michał Gwiżdż i Monika Nowicka-Niedojadło – Dyrektor Akademii Opiekunów.

Do czego Opiekunom osób starszych przyda się Elementarz?

Co zawiera poradnik dla Opiekunów?