Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Objawy choroby Alzheimera.

Dostałam ostatnio wiadomość od Pani Katarzyny, której mama choruje na Alzheimera. Szanując jej prywatność nie przytoczę fragmentów tej korespondencji, ale powiem, że była ona tak wzruszająca i moim zdaniem niezwykle ważna, że postanowiłam poruszyć ten temat w niniejszym artykule. Konkluzja płynąca z treści wiadomości mówiła o tym, że gdyby Pani Kasia wcześniej znała objawy choroby i odpowiednio wcześnie je zauważyła u swojej mamy, lepiej przygotowałaby się do tego, co w jej efekcie z czasem nastąpiło. To ważne, by mieć świadomość jak objawia się ta choroba i jakie jej fazy zwyczajowo się wyróżnia.

 

 Objawy sygnalizujące wystąpienie choroby Alzheimera.

Na co warto zwrócić uwagę obserwując osobę, którą opiekujemy się na co dzień? Bywa tak, że niesłusznie zakłada się, że u osób w wieku zaawansowanym symptomy wymienione poniżej są naturalne, przez co nie interpretuje się ich jako oznak mogących wzbudzić niepokój. Warto zdawać sobie sprawę, że mogą one stanowić objawy choroby Alzheimera.

  • Wyobcowanie z życia towarzyskiego – chory nierzadko pozostaje w domu, będąc w kontakcie jedynie z bliskimi i lekarzem. Problemy komunikacyjne z czasem narastają. Ma to ścisły związek z utratą pamięci oraz poczuciem wyobcowania. Senior unika kontaktu ze światem zewnętrznym, obniża to więc jego poziom zdolności komunikacyjnych.
  • Problemy z wykonywaniem prostych zadań – jednym z objawów jest sytuacja, w której podopieczny nie jest w stanie wykonać zadania, które dotychczas nie przysparzało mu kłopotów.
  • Zmiany zachowania, których nie zaobserwowano wcześniej – chory może nagle stać się zaborczy, roszczeniowy, czy nawet agresywny, mimo iż zawsze był osobą spokojną, nie popadającą łatwo w złość.
  • Problemy z właściwą oceną sytuacji - zaburzenia poznawcze uniemożliwiają właściwy ogląd sytuacji. W późniejszej fazie choroby występują omamy, a osoba zmagająca się z chorobą traci kontakt z rzeczywistością.
  • Zauważalna utrata pamięci – na przykład problem z przypomnieniem sobie, gdzie zostawiło się klucze, mimo iż zwyczajowo odkłada się je od lat w to samo miejsce.
  • Problemy z komunikowaniem się – chory nie pamięta konkretnych wyrazów, ciężko jest mu się więc wysławiać w sposób składny i zrozumiały dla otoczenia.

Objawy oraz fazy choroby Alzheimera

 

3 fazy choroby Alzheimera.

Choroba Alzheimera jest jednym z tych schorzeń, które postępują, zwyczajowo wyróżnia się więc trzy fazy przebiegu.

Pierwsza faza dotyczy kłopotów z pamięcią krótkotrwałą – występują zaburzenia zapamiętywania i duże problemy z koncentracją. Dochodzi do zaburzeń nastroju, nierzadko także do depresji.

W fazie drugiej mają miejsce problemy w wykonywaniu codziennych czynności. Na przykład z obsługą telewizora, czy z posługiwaniem się nożem podczas przygotowywania posiłków. Z czasem dochodzi do problemów z rozpoznawaniem bliskich. W tej fazie choroby Alzhaimera mogą pojawić się omamy i urojenia.

Faza trzecia to etap, w którym niemożliwa jest już samodzielna egzystencja osoby zmagającej się z chorobą, ponieważ nie ma już z taką osobą kontaktu. Chorzy stają się osobami leżącymi nierzadko mającymi problemy z utrzymaniem moczu i stolca. Bardzo ważna jest wówczas specjalistyczna wiedza w zakresie opiekuńczym, bowiem istotna jest odpowiednio szybka reakcja na nieprzewidywane zdarzenia.

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →