ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Co zrobić, gdy podopieczny ma opory przed zdejmowaniem ubrań do kąpieli?

„Moja podopieczna nie chce rozbierać się do mycia. Namawiam ją i niestety czasem w ogóle nie udaje mi się osiągnąć celu. Wtedy o kąpaniu podopiecznej mogę zapomnieć. Ja już sama nie wiem, co mam robić”. Pani Beata opiekuje się 70-letnią seniorką, która cierpi na demencję i potrzebuje wsparcia w ubieraniu. Jak można pomóc?

Z relacji pani Beaty dowiedziałam się, że w momencie, gdy opiekunka chce ściągnąć ubranie, podopieczna opiera się i mocno zaciska pięści na bluzce. Seniorka nie boi się samej kąpieli, tylko rozbierania.

Problem, z którym zgłosiła się do mnie Pani Beata, zdarza się często. Dlaczego tak się dzieje? Pamiętajmy o tym, że ubieranie się jest bardzo osobistą i intymną czynnością. Osoba żyjąca z demencją może inaczej odbierać to, że ktoś próbuje z niej ściągnąć ubranie. Jak widzimy na przykładzie podopiecznej pani Beaty – czynność ta kojarzyła jej się negatywnie.
Wspólnymi siłami udało nam się ustalić, że seniorka bardzo lubi swój codzienny strój – dwuczęściowy dres – i czuje się w nim komfortowo. To jest bardzo ważna informacja! Rozbieranie przed kąpielą oznacza, że będzie musiała się przebrać w czystą koszulę nocną. Najwidoczniej podopieczna nie przepada za takim rodzajem piżamy.

Co poradziłam Pani Beacie? Po pierwsze wraz z Koordynatorem ATERIMA MED poprosiliśmy rodzinę podopiecznej o zakup kilku par takich samych dresów do spania, które będzie można założyć seniorce po kąpieli. Nie od razu było łatwo, ale po kilku próbach rozbieranie i kąpiel stała się nieco łatwiejszą czynnością do wykonania dla opiekunki. A co najważniejsze – poziom lęku podopiecznej znacznie się obniżył.

Poniżej kilka rad, które mogą się przydać w podobnych sytuacjach:

1. Po pierwsze: podczas rozbierania mówcie podopiecznemu po kolei, co zamierzacie zrobić i dlaczego, np. „Teraz ściągnę bluzę”, „Teraz czas na kąpiel, trzeba na chwilę ściągnąć ubranie.”. Podkreślanie wykonywanych czynności obniża poziom lęku podopiecznego i sprawia, że senior czuje się bezpieczniej.

2. Po drugie: upewnijcie się, czy w łazience jest wystarczająco ciepło – osoby starsze szybciej się wychładzają.

3. Po trzecie i najważniejsze: zawsze starajcie się zapewnić choremu jak najwięcej prywatności.

Pielęgniarka radzi infografika

Jeśli masz problemy z rozbieraniem podopiecznego – zadzwoń do nas. Każdy przypadek jest inny, ale zawsze staramy się pomóc i odpowiadać na wszystkie pytania naszych Opiekunów! :)

Czekamy na Was podczas dyżuru pielęgniarek od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym, a więcej o naszym dyżurze przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam Was ciepło!
Iwona Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2022-12-20
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →