ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Stała opieka Koordynatorów

Wszyscy zatrudnieni w ATERIMA MED Opiekunowie osób starszych mają pewność, że podczas pracy w Niemczech zawsze mogą polegać na swoich Koordynatorach.

Stałe wsparcie dla opiekunów osób starszych

stala-opieka-Koordynatorow-ATERIMA-MED_1Wyjazd do pracy w Niemczech może być stresujący, zarówno dla nowych pracowników, jak i Opiekunek osób starszych z doświadczeniem, które wyjeżdżają na nowe miejsce pracy. Zadaniem Koordynatorów ATERIMA MED jest stałe wspieranie Opiekunek. Odpowiadają oni na pytania, reagują na ewentualne problemy, doradzają i jeśli to możliwe – spełniają prośby pracowników.

Rekruterzy ATERIMA MED składają opiekunom propozycje wyjazdu, dopasowaną do ich kompetencji, czyli znajomości języka niemieckiego oraz posiadanego doświadczenia w opiece nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi. Wyjazd na ofertę pracy w Niemczech jest możliwy już w ciągu 2-3 dni od podpisania umowy. Warto jednak wiedzieć, że czas oczekiwania na ofertę jest w dużej mierze uzależniony od kwalifikacji i dyspozycyjności opiekuna.

Opieka od samego początku

Koordynatorzy na bieżąco przekazują Opiekunkom wiele informacji – podają wszelkie szczegóły dotyczące potencjalnego podopiecznego, jego stanie zdrowia, informują o zakresie obowiązków na miejscu pracy i szczegółach dotyczących wynagrodzenia w opiece seniora. Wszystkie oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED są stale aktualizowane i sprawdzane.

Po zaakceptowaniu oferty przez Opiekuna, jego profil jest przekazywany rodzinie podopiecznego. Przed wyjazdem do Niemiec, Koordynator przekazuje Opiekunowi wszystkie niezbędne informacje w tzw. liście wyjazdowym. Jest to o dokument, dzięki któremu Opiekunowie poznają jeszcze więcej szczegółów o ofercie, na którą wyjeżdżają m.in. o stanie zdrowia seniora czy warunkach mieszkaniowych. Więcej informacji na temat pierwszego dnia na nowym miejscu pracy w Niemczech znajdziesz w naszym artykule.

Masz problem? Zadzwoń!

Koordynatorzy są z Opiekunami w stałym kontakcie telefonicznym i e-mailowym – w trakcie oraz już po zakończeniu pracy w Niemczech. Twój Koordynator jest zawsze do Twojej dyspozycji. Ważne jest, aby zawsze kontaktować się z nim w następujących sytuacjach:

  • masz wątpliwości lub pytania związane z umową, wynagrodzeniem lub zakresem obowiązków w opiece nad osobami starszymi,
  • chcesz ustalić termin wcześniejszego wyjazdu do Polski,
  • stan zdrowia podopiecznego nagle się pogorszył – należy pamiętać, że opieka nad osobami starszymi to praca dynamiczna, w której stan podopiecznego może ulec zmianie (np. w przypadku podopiecznych z demencją lub chorobą Alzheimera),
  • masz problemy związane z komunikacją z podopiecznym lub jego rodziną (np. w sprawach związanych z domowym budżetem Opiekunki)

Jeśli czujesz potrzebę podzielenia się z kimś swoimi problemami i troskami – zadzwoń do nas! Twój Koordynator wysłucha i doradzi najlepiej jak potrafi. Pamiętaj, że każda Opiekunka osób starszych zatrudniona w ATERIMA MED może również skorzystać z dyżurów ekspertów: doświadczonej pielęgniarki oraz dyżuru „Wsparcie w trudnych chwilach”.

Jak Opiekunowie oceniają kontakt z Koordynatorem?

W czerwcu 2016 roku przeprowadziliśmy anonimowe badanie, do którego zaprosiliśmy wszystkich Opiekunów osób starszych ATERIMA MED. W ramach badania, zadaliśmy ponad 50 pytań. Kilka z nich dotyczyło współpracy z Koordynatorami opiekującymi się Opiekunami w Niemczech. Otrzymaliśmy odpowiedzi od 464 osób – nasi pracownicy ocenili nas bardzo wysoko! 70% Opiekunów wysoko ocenia zaangażowanie Koordynatorów ATERIMA MED, a 86% pracowników ceni nas za kulturę osobistą i uprzejmość. Więcej informacji na temat badania satysfakcji Opiekunów osób starszych ATERIMA MED znajdziesz tutaj.

Zespół ATERIMA MED tworzą ludzie, którzy brali udział w kształtowaniu się rynku usług opieki nad osobami starszymi w Polsce. Od początku naszej działalności udało nam się zgromadzić ogromną wiedzę i zdobyć cenne doświadczenie, które pomaga nam w lepszym rozumieniu wszystkich naszych Opiekunów! Koordynatorzy ATERIMA MED nigdy nie zostawiają Opiekunów samych z problemem – można na nich liczyć również w weekendy i święta.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Zamów bezpłatne połączenie →