Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Nie ponosisz żadnych kosztów!

Osoby zainteresowane pracą jako opiekunka osób starszych w Niemczech zwykle przed podjęciem decyzji analizują wszystkie za i przeciw wyjazdu. Specjalnie dla kandydatów do pracy w ATERIMA MED, przygotowaliśmy krótki cykl tekstów, w których przedstawiamy korzyści pracy w Niemczech.

Brak opłat za znalezienie oferty pracy w Niemczech

dlaczego-warto-wyjechac-z-ATERIMA-MEDWszystkie rzetelne i uczciwe firmy oferują znalezienie odpowiedniej oferty oraz kompleksową organizację procesu zatrudnienia całkowicie za darmo. Pamiętaj, że pobieranie opłat za znalezienie kandydatom pracy za granicą przez agencje zatrudnienia jest nielegalne!

Jeśli szukasz pracy jako opiekunka osób starszych, wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie internetowej ATERIMA MED lub skontaktujesz się z nami telefonicznie. Nasi konsultanci dzwonią do każdego kandydata do pracy w opiece w celu przeprowadzenia rozmowy o jego doświadczeniu i umiejętnościach. Wszystkie oferty pracy w Niemczech staramy się dopasowywać do możliwości i preferencji potencjalnych opiekunów.

ATERIMA MED współpracuje tylko ze sprawdzonymi i cieszącymi się dobrą opinią pośrednikami w Niemczech. Nasza współpraca opiera się na obustronnym profesjonalizmie i zaufaniu, dzięki czemu oferujemy tylko sprawdzone zlecenia i możemy się pochwalić najlepszymi ofertami pracy w Niemczech na rynku.

 

Bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie

Podczas pracy jako opiekunka osób starszych nie musisz się martwić o wydatki na mieszkanie lub jedzenie. Opiekunowie mieszkają ze swoimi podopiecznymi, a rodziny seniorów są zobowiązane do pokrywania kosztów wyżywienia Opiekunów. Niemieckie rodziny co miesiąc powierzają opiekunom pieniądze na bieżące wydatki, takie jak jedzenie, środki czystości lub leki dla seniora.

Dysponując pieniędzmi podopiecznego warto na bieżąco prowadzić zapiski i zbierać wszystkie paragony – wpłynie to na dobrą organizację pracy i będzie punktem odniesienia np. dla zmienniczki. Więcej na temat domowego budżetu w opiece nad osobami starszymi przeczytasz w naszym artykule.

Zwrot kosztów podróży

ATERIMA MED, przy zleceniach o długości powyżej 1 miesiąca, kompleksowo organizuje podróż Opiekuna oraz pokrywa koszty dojazdu (w obie strony) zaproponowanym środkiem transportu – zwykle jest to podróż autokarem, np. linii Sindbad.

„Cała podróż przebiega bardzo sprawnie. Bilet zostaje zamówiony i opłacony przez firmę. Wsiadamy w autobus – albo inny środek lokomocji – i dojeżdżamy na miejsce. Z dworca odbiera nas przeważnie ktoś z rodziny podopiecznego” mówi pani Małgorzata, Opiekunka ATERIMA MED.

Poza tym, Opiekunowie ATERIMA MED zawsze mogą liczyć na profesjonalnych i pomocnych Koordynatorów, z którymi są w stałym kontakcie. Koordynatorzy reagują na problemy, radzą i odpowiadają na pytania naszych Opiekunów.

Darmowe materiały dla Opiekunów ATERIMA MED

Wszyscy Opiekunowie mogą korzystać z bezpłatnego, internetowego kursu języka niemieckiego, dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce Niemiecki dla Opiekunek. Bohaterką lekcji jest Opiekunka osób starszych, Basia Oleksy, która w Niemczech opiekuje się swoją podopieczną, panią Doris Schulz. Każda lekcja zawiera dialogi, zapisy wymowy, nagrania audio, ćwiczenia, słowniczek oraz radę na temat nauki języka. Materiały z lekcji można wielokrotnie odsłuchiwać, a osobne pliki z dialogami, słowniczkiem oraz pliki audio można pobrać na swój komputer, tablet lub telefon.

Poza tym, Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mogą korzystać z wielu darmowych materiałów, tworzonych specjalnie z myślą o nich. Są to m.in.:

  • profesjonalny kurs języka niemieckiego na dwóch poziomach zaawansowania,
  • filmy gramatyczne z lektorem, które przybliżają zasady niemieckiej gramatyki,
  • tworzony przez ekspertów internetowy kurs dla Opiekunów z zakresu profilaktyki chorób otępiennych (takich jak demencja lub choroba Alzheimera) dostępny na platformie Akademii Opiekunów,

Pracownicy ATERIMA MED mogą także zasięgnąć rady oraz zadać pytanie specjalistom podczas cyklicznych dyżurów telefonicznych – „Wsparcie w trudnych chwilach” lub dyżurów pielęgniarki z doświadczeniem. Eksperci odpowiadają na pytania m.in. z zakresu opieki nad osobami starszymi oraz chorób wieku podeszłego.

Wszystkie te materiały tworzymy i udostępniamy z myślą o rozwoju i podnoszeniu kompetencji naszych Opiekunów.

Praca opiekunki jest dla Ciebie? Aplikuj!

Rozpoczęcie pracy jako opiekunka nie wymaga od kandydatów żadnych nakładów finansowych. Bardzo ważna jest za to motywacja i chęć do pracy, a także posiadanie odpowiednich cech charakteru i kompetencji. Wyjazd do Niemiec i praca w opiece może być Twoją szansą na nowe życie i godne zarobki.

 

MED_BANNAER_CTA2_2017_02_07

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zostaw swój numer - oddzwonimy