ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech w dobie pandemii - poznaj ważne środki ostrożności.

Pojawienie się wirusa COVID-19 wywołało niemałą rewolucję na rynkach pracy całego świata. Nie ominęła ona także polskich realiów. Niektóre osoby straciły zatrudnienie, w związku z czym, były one zmuszone do poszukiwania nowej formy zarobku i ofert pracy. Często wiązało się to z koniecznością przebranżowienia się.

Jednym z chętnie wybieranych wariantów stała się praca w opiece nad osobami starszymi na terenie Niemiec. Samo zapotrzebowanie na tę pracę również wzrosło.

Możliwość wyjazdu za granicę i zmiany trybu życia stała się bardzo kusząca. Należy jednak zaznaczyć, że praca opiekunki podczas pandemii wiąże się z pewnymi restrykcjami i warunkami, których bezwzględnie trzeba dotrzymywać.

Na co w szczególności powinna zwracać uwagę opiekunka osób starszych w czasach pandemii?

Środki ostrożności podczas pracy opiekunki osób starszych

By zwiększyć swoje bezpieczeństwo oraz podopiecznego w czasie opieki, warto wdrożyć kilka czynności do codziennej rutyny. Pozytywnie wpłynie to na ochronę naszego zdrowia, seniorów, jak i osób z bliskiego otoczenia.

  1. Jeśli nie ma takiej konieczności, to warto pozostać w domu podopiecznego. Gdy wyjście staje się konieczne np. na planowaną wizytę lekarską lub na zakupy do sklepu, to nie zapominajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób. Optymalny dystans to dwa metry.
  2. Bezwzględnie należy pamiętać o dokładnym myciu dłoni. Optymalnie jest myć je przez minimum dwadzieścia sekund, myjąc stronę wewnętrzną, zewnętrzną, przestrzeń pomiędzy palcami, opuszki palców, kciuki i nadgarstki. Jeśli możemy, to pozostawiamy dłonie do samodzielnego wyschnięcia lub osuszamy je najlepiej przy pomocy ręcznika jednorazowego.
  3. Używajmy środków do dezynfekcji rąk. Zwracajmy uwagę, by w ich składzie był obecny etanol w stężeniu 70%.
  4. Nie zapominajmy o systematycznym sprzątaniu pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. Szczególnie warto zadbać o te elementy wyposażenia, z których korzystają wszyscy domownicy.
  5. Pamiętajmy, by nie wychodzić z domu bez maseczki i rękawiczek jednorazowych. Jeśli używamy maseczki wielokrotnego użytku, to pierzmy ją w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza po każdym powrocie z zewnątrz.
  6. Jeśli nie jest to konieczne, to postarajmy się ograniczyć odwiedziny bliskich w domu seniorów. Porozmawiajmy o tej kwestii z rodziną i podopiecznymi.
  7. Pamiętajmy także o dezynfekcji zakupów — produkty pakowane przecieramy. Owoce i warzywa myjemy pod bieżącą wodą.

Tak przedstawiają się ogólne środki ostrożności, które powinniśmy zastosować dla bezpieczeństwa opiekunek, osób starszych i ich rodzin. Natomiast, jaką opieką otoczyć samych podopiecznych?

Opieka nad osobami starszymi a pandemia

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie przygotowanie oraz higienę podczas pielęgnacji podopiecznego. Częste mycie rąk to podstawa. Jest to ważne, bo osoby starsze są bardziej narażone na możliwość zarażenia się COVID-19. Sam przebieg choroby u seniorów na ogół jest trudniejszy, dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo także wtedy, gdy jesteśmy z nimi w domu i nigdzie się nie wybieramy.

Przebywając z seniorami każdego dnia, jak mało kto, mamy możliwość obserwowania wszelkich zachodzących zmian w ich zachowaniu i zdrowiu. Jeśli tylko zauważymy jakąś nieprawidłowość lub odstępstwo od normy, to należy to niezwłocznie zgłosić lekarzowi lub wezwać pogotowie. Polskie opiekunki pracujące w Niemczech powinny zgłosić fakt przebywania podopiecznego w szpitalu, swoim koordynatorom w kraju ojczystym.

Pandemia a bezpieczeństwo pracy opiekunki w Niemczech

Zdrowie osób zatrudnionych w charakterze opiekunów i opiekunek na terenie Niemiec jest równie ważne. Jeśli tylko dostrzeżemy zmiany w samopoczuciu i objawy takie jak suchy kaszel, podwyższona temperatura ciała lub utratę zmysłu smaku, to jak najszybciej należy to zgłosić koordynatorowi, który ułatwi uzyskanie pomocy medycznej na terenie Niemiec.

Kwestia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 jest sprawą indywidualną każdego z nas, jednak warto jest rozważyć tę możliwość i poddać się zaszczepieniu. Szczepionka nie daje gwarancji, że nigdy nie zachorujemy, jednak w przypadku zachorowania sprawia, że przechodzimy czas choroby znacznie łagodniej.

Pamiętajmy, że dbając o siebie i swoje zdrowie, dbamy także o podopiecznych.

 

Zamów bezpłatne połączenie →