Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Oferty pracy w Niemczech dla par

Wyjazd do pracy jako opiekun w Niemczech – szczególnie po raz pierwszy – wiąże się z rozłąką z bliskimi, a często także stresem związanym z rozpoczęciem nowej pracy. Wszystkie osoby, które obawiają się pracy daleko od rodziny mogą wyjechać na ofertę pracy dla par lub dwóch opiekunów.

oferty-dla-par-opiekunow_1Oferty pracy w Niemczech dla dwóch opiekunów

W ATERIMA MED co jakiś czas pojawiają się oferty skierowane do par opiekunów. Jest to szansa na dobrą pracę dla osób, które obawiają się samotnego wyjazdu i potrzebują wsparcia bliskiej osoby, np. małżonka, partnera, członka rodziny lub koleżanki.

Zapotrzebowanie na dwóch opiekunów na miejscu pracy zwykle wynika z:

  • potrzeb i preferencji rodziny seniora,
  • stanu zdrowia podopiecznego,
  • czynności, jakie opiekun powinien wykonywać.

Oferty pracy dla par to zwykle opieka nad seniorem, który wymaga więcej uwagi i zaangażowania. Oferty dla dwóch opiekunów często mogą obejmować zarówno czynności związane z prowadzeniem domu, które może wykonywać opiekunka, jak i czynności wymagających siły fizycznej, w których lepiej sprawdzi się mężczyzna. Więcej informacji o pracy mężczyzn w opiece znajdziesz tutaj.

Warunkiem wyjazdu do pracy w opiece w Niemczech dla par jest przynajmniej podstawowa znajomość języka oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną (może być to również doświadczenie w opiece nad członkiem rodziny), a także posiadanie odpowiednich cech charakteru takich jak cierpliwość i empatia.

Jakie są plusy ofert dla par?

Pary wyjeżdżające na ofertę pracy mają możliwość uzgodnienia między sobą podziału obowiązków, planu dnia, a w wielu czynnościach mogą się wzajemnie wspierać. Małżeństwa lub pary nie muszą decydować się na kilkutygodniową rozłąkę, ale mogą pracować za granicą razem, co jest dużym atutem.

W ATERIMA MED zdarzają się czasem także oferty pracy w Niemczech dla dwóch osób, w których jeden z opiekunów może mieć mniejsze doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub niższy poziom znajomości języka niż druga osoba. Takie oferty to szansa na rozwój dla opiekunów, którzy chcą podszlifować swój niemiecki lub zdobyć doświadczenie pod okiem bardziej obytego w opiece partnera. 

W ATERIMA MED staramy się dopasowywać oferty pracy do naszych Opiekunów. Jeśli nie mamy zleceń skierowanych do par, staramy się zaproponować im oferty w jednym mieście i w podobnym terminie. Dzięki temu, mają oni możliwość pracy w bliskiej okolicy, co umożliwia spotkania w czasie wolnym, wspólną podróż, itp. Takie rozwiązanie umożliwia szybszy wyjazd do Niemiec w sytuacji, gdy w puli ofert brakuje ofert dla par.

Jak wyjechać na ofertę dla pary?

O pojawieniu się ofert pracy dla par zawsze informujemy na naszej stronie internetowej oraz naszym profilu na Facebooku.

Jeśli jesteś już Opiekunem ATERIMA MED i bardzo zależy Ci na wyjeździe z partnerem, córką, siostrą lub koleżanką, powiedz o tym swojemu Koordynatorowi.

Jeśli dopiero myślisz o pracy w ATERIMA MED zadzwoń pod numer tel. 12 341 15 15 i powiedz nam, jakie oferty Cię interesują – postaramy się zaproponować Ci wyjazdy dostosowane do Twoich preferencji.

SPRAWDŹ NASZE OFERTY!SPRAWDŹ NASZE OFERTY!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15