Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED? Oferty pracy w Niemczech dla par

Wyjazd do pracy jako opiekun w Niemczech – szczególnie po raz pierwszy – wiąże się z rozłąką z bliskimi, a często także stresem związanym z rozpoczęciem nowej pracy. Wszystkie osoby, które obawiają się pracy daleko od rodziny mogą wyjechać na oferty pracy za granicą dla par lub dwóch opiekunów.

praca w opiece dla par

Oferty pracy Niemcy dla par

W ATERIMA MED oferty dla par pojawiają się co jakiś czas. Jest to szansa na dobrą pracę dla osób, które obawiają się samotnego wyjazdu i potrzebują wsparcia bliskiej osoby, np. małżonka, partnera, członka rodziny lub koleżanki.

Zapotrzebowanie na dwóch opiekunów na miejscu pracy zwykle wynika z:

  • potrzeb i preferencji rodziny seniora,
  • stanu zdrowia podopiecznego,
  • czynności, jakie opiekun powinien wykonywać.

Oferty pracy dla par to zwykle opieka nad seniorem, który wymaga więcej uwagi i zaangażowania. Oferty dla dwóch opiekunów często mogą obejmować zarówno czynności związane z prowadzeniem domu, które może wykonywać opiekunka, jak i czynności wymagających siły fizycznej, w których lepiej sprawdzi się mężczyzna. Więcej informacji o pracy mężczyzn w opiece znajdziesz tutaj.

Praca dla pary opiekunów w Niemczech wymaga przynajmniej podstawowej znajomości języka oraz doświadczenia w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną (może być to również doświadczenie w opiece nad członkiem rodziny), a także posiadania odpowiednich cech charakteru takich jak cierpliwość i empatia.

Praca w opiece dla pary opiekunów bez znajomości języka

Czy jest możliwa praca dla par, które nie posługują się językiem niemieckim? Owszem, sporadycznie trafiają się takie oferty i na ogół dotyczą wyjazdu do rodzin polskojęzycznych. Jednak są one rzadkością.

Zdecydowanie lepiej postawić na naukę języka niemieckiego. Zwłaszcza, że w duecie może ona być ciekawsza i efektywniejsza. Można z powodzeniem ćwiczyć choćby najprostsze dialogi i sprawdzać nawzajem poziom przyswojonego słownictwa.

Świetną pomocą w nauce będą lekcje dostępne na stronie ATERIMA MED. Dla osób początkujących sugerujemy wybór lekcji z Teresą, które przybliżą słownictwo i zwroty najpotrzebniejsze w zawodzie opiekuna.

Praca dla pary, która już swobodnie komunikuje się w języku niemieckim jest zdecydowanie najbardziej bezpieczna. W takim wypadku zalecamy powtórzenie najpotrzebniejszych zwrotów i utrwalenie ich z pomocą pani Barbary. Lekcje dla zaawansowanych dostępne są TUTAJ.

Praca dla pary opiekunów Niemcy – jakie są plusy tej pracy?

Pary wyjeżdżające na ofertę pracy mają możliwość uzgodnienia między sobą podziału obowiązków, planu dnia, a w wielu czynnościach mogą się wzajemnie wspierać. Małżeństwa lub pary nie muszą decydować się na kilkutygodniową rozłąkę, ale mogą pracować za granicą razem, co jest dużym atutem.

W ATERIMA MED jest możliwa praca w opiece nad osobami starszymi w Niemczech dla małżeństwa, w których jeden z opiekunów może mieć mniejsze doświadczenie lub niższy poziom znajomości języka niż druga osoba. Takie oferty to szansa na rozwój dla opiekunów, którzy chcą podszlifować swój niemiecki lub zdobyć doświadczenie pod okiem bardziej obytego w opiece partnera. 

W ATERIMA MED staramy się dopasowywać oferty pracy do naszych Opiekunów. Jeśli nie mamy zleceń skierowanych do par, staramy się zaproponować im oferty w jednym mieście i w podobnym terminie. Dzięki temu, mają oni możliwość pracy w bliskiej okolicy, co umożliwia spotkania w czasie wolnym, wspólną podróż, itp. Takie rozwiązanie umożliwia szybszy wyjazd do Niemiec w sytuacji, gdy w puli ofert brakuje ofert dla par.

Oferty pracy w opiece w Niemczech bez języka

Czasem zdarza się, że jest możliwa praca za granicą dla par, które nie znają języka niemieckiego. Są to najczęściej wyjazdy do podopiecznych polskojęzycznych, którzy pochodzą z Polski, jednak lata temu wyemigrowali z kraju.

Nie jest jednak tajemnicą, że takie zlecenia to rzadkość. Najczęściej spotykana jest praca w Niemczech dla par, które posługują się językiem niemieckim choćby w stopniu komunikatywnym. Czy to oznacza, że pary, które nie mówią po niemiecku, nie mają szans na wyjazd? Absolutnie nie!

Praca dla par za granicą – jak wyjechać na taką ofertę?

O pojawieniu się ofert pracy dla par zawsze informujemy na naszej stronie internetowej oraz naszym profilu na Facebooku.

Jeśli jesteś już Opiekunem ATERIMA MED i bardzo zależy Ci na wyjeździe z partnerem, córką, siostrą lub koleżanką, powiedz o tym swojemu Koordynatorowi.

Jeśli dopiero myślisz o pracy w ATERIMA MED zadzwoń pod numer tel. 12 341 15 15 i powiedz nam, jakie oferty Cię interesują – postaramy się zaproponować Ci wyjazdy dostosowane do Twoich preferencji.

 

Zamów bezpłatne połączenie →