Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED na emeryturze?

Świadczenia emerytalne w Polsce nie należą do najwyższych. Polscy emeryci chętnie podejmują dodatkowe zatrudnienie, aby zaoszczędzić lub pomóc finansowo bliskim. Legalny wyjazd do Niemiec jako opiekun osób starszych to dla osób na emeryturze dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu.

Podejmowanie dodatkowego zatrudnienia przez emerytów w Polsce jest coraz częstszym zjawiskiem. Wiąże się to z chęcią zarobienia dodatkowych pieniędzy lub zadbania o oszczędności. Nie każdy wie, ale dodatkowe, legalne zatrudnienie to także szansa na podwyższenie wysokości emerytury. Wszystkie osoby, które osiągnęły już powszechny wiek emerytalny mogą dorabiać do swoich świadczeń bez ograniczeń.

Szansa na niezależność finansową

Wyjazd na zlecenie do opieki na emeryturze Emeryci lub renciści mogą dorabiać do emerytury bez ograniczeń, jeżeli osiągnęli powszechny wiek emerytalny (kobiety – 60 lat, mężczyźni – 65 lat). W przypadku osób, które nie osiągnęły jeszcze wieku emerytalnego i pobierają wcześniejsze emerytury obowiązuje jednak limit przychodów – w zależności od wysokości wynagrodzenia ZUS może zawiesić lub zmniejszyć emeryturę.

Limity dorabiania dla emerytów rencistów ustala się na podstawie wysokości przeciętnego wynagrodzenia, które ustala prezes GUS na poprzedni kwartał w danym roku kalendarzowym. Warto więc na bieżąco sprawdzać nowe ustalenia GUS. Zmniejszenie emerytury lub renty następuje w przypadku przekroczenia o co najmniej 70% przeciętnego wynagrodzenia. Zawieszeniu ulega świadczenie, jeśli świadczeniobiorca zarobił powyżej 130% przeciętnego wynagrodzenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Zarobki opiekunów w Niemczech

Wynagrodzenie za pracę jako opiekunka w Niemczech jest znacznie większe od zarobków opiekunów w Polsce. Więcej informacji na temat wynagrodzenia Opiekunów ATERIMA MED można znaleźć tutaj. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą być niezależne finansowo, spłacają kredyt, chcą wesprzeć finansowo swoją rodzinę (np. dzieci) lub po prostu chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy np. na wymarzone wakacje. Pani Grażyna (55 l.), Opiekunka ATERIMA MED o swojej motywacji do pracy mówi tak: „W Polsce pracowałam prawie 30 lat i bardzo chciałabym otrzymać za parę lat wyższą emeryturę, żeby pozwolić sobie np. na różne wyjazdy (np. do Zakopanego lub do Rzymu i Watykanu). Chcę korzystać z życia i pomóc moim dzieciom. Teraz jest czas, żeby pomyśleć o sobie i o swojej rodzinie.

Nowe zajęcie i brak rutyny

Wiele osób aktywnych zawodowo po przejściu na emeryturę nie może sobie znaleźć miejsca. Emerytura to duża zmiana w życiu, do której może być ciężko się przyzwyczaić. „Szukałam jakiegoś zajęcia – mam już dorosłe dzieci i czułam się trochę samotna. Chciałam znowu czuć się potrzebna i wykonywać pracę, w której będę mogła się realizować” – mówi pani Urszula z Torunia, Opiekunka ATERIMA MED. „Dla mnie osobiście bycie opiekunem osób starszych jest pracą wymagającą, ale jednocześnie dającą naprawdę wiele satysfakcji” – dodaje.

Kto sprawdzi się w roli opiekuna?

W pracy w opiece nad osobami starszymi z pewnością dobrze odnajdą się emerytowane pielęgniarki, sanitariusze, pracownicy domów opieki, pomoc medyczna – doświadczenia nabyte w tych zawodach znacznie ułatwią opiekę nad seniorem w Niemczech. Emerytowani nauczyciele – szczególnie języka niemieckiego – również świetnie sprawdzą się w roli opiekuna. Umiejętności językowe i pedagogiczne pozwolą na przełamanie pierwszych lodów po przyjeździe do Niemiec i nawiązanie dobrego kontaktu z podopiecznym i jego rodziną. Poza tym, w roli opiekuna w Niemczech swoich sił mogą spróbować również osoby, które mają doświadczenie w opiece nad członkiem rodziny – osobą starszą lub niesamodzielną i znają niemiecki na poziomie przynajmniej podstawowym.

Rola opiekuna osób starszych w Niemczech

Plusy wyjazdu z ATERIMA MED

Dużym plusem pracy w ATERIMA MED jest fakt, że Opiekunowie nie ponoszą żadnych kosztów wyjazdu – kompleksowo organizujemy podróż naszych Opiekunów oraz pokrywamy koszty dojazdu w obie strony. Poza tym, pracownicy przebywający w Niemczech zawsze mogą liczyć na pomoc Koordynatora (także w weekendy i święta), dodatkowe premie np. za wyjazdy w okresie świątecznym oraz bezpłatne materiały edukacyjne, takie jak darmowe kursy językowe czy Elementarz opiekuna. Więcej na temat korzyści wyjazdu z ATERIMA MED przeczytasz w naszym cyklu artykułów „Dlaczego warto?”.

Zachęcamy do lektury wywiadu z naszą Opiekunką, panią Grażyną, która swoją pracą udowadnia, że osoby na emeryturze mogą dalej aktywnie pracować i spełniać się zawodowo.

Praca opiekunki na emeryturze – warto!

Praca w opiece nie jest łatwym zawodem, ale daje ogromną satysfakcję i poczucie, że wykonuje się zawód ważny i potrzebny. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to szansa dla wszystkich osób, które pragną znaleźć nowe, angażujące zajęcie.

Jak rozpocząć pracę jako Opiekunka w ATERIMA MED? Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny lub zadzwonić pod numer tel. 12 341 15 15. Bardzo ważna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną (może być to opieka nad członkiem rodziny). W pracy w opiece bardzo istotny jest także dobry stan zdrowia oraz posiadanie odpowiednich predyspozycji i cech charakteru

Zamów bezpłatne połączenie →