ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Dlaczego warto wyjechać z ATERIMA MED na emeryturze?

Świadczenia emerytalne w Polsce nie należą do najwyższych. Polscy emeryci chętnie podejmują dodatkowe zatrudnienie, aby zaoszczędzić lub pomóc finansowo bliskim. Legalny wyjazd do Niemiec jako opiekun osób starszych to dla osób na emeryturze dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu.

Podejmowanie dodatkowego zatrudnienia przez emerytów w Polsce jest coraz częstszym zjawiskiem. Wiąże się to z chęcią zarobienia dodatkowych pieniędzy lub zadbania o oszczędności. Nie każdy wie, ale dodatkowe, legalne zatrudnienie to także szansa na podwyższenie wysokości emerytury. Wszystkie osoby, które osiągnęły już powszechny wiek emerytalny mogą dorabiać do swoich świadczeń bez ograniczeń.

Szansa na niezależność finansową

Wyjazd na zlecenie do opieki na emeryturze Emeryci lub renciści mogą dorabiać do emerytury bez ograniczeń, jeżeli osiągnęli powszechny wiek emerytalny (kobiety – 60 lat, mężczyźni – 65 lat). W przypadku osób, które nie osiągnęły jeszcze wieku emerytalnego i pobierają wcześniejsze emerytury obowiązuje jednak limit przychodów – w zależności od wysokości wynagrodzenia ZUS może zawiesić lub zmniejszyć emeryturę.

Limity dorabiania dla emerytów rencistów ustala się na podstawie wysokości przeciętnego wynagrodzenia, które ustala prezes GUS na poprzedni kwartał w danym roku kalendarzowym. Warto więc na bieżąco sprawdzać nowe ustalenia GUS. Zmniejszenie emerytury lub renty następuje w przypadku przekroczenia o co najmniej 70% przeciętnego wynagrodzenia. Zawieszeniu ulega świadczenie, jeśli świadczeniobiorca zarobił powyżej 130% przeciętnego wynagrodzenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Zarobki opiekunów w Niemczech

Wynagrodzenie za pracę jako opiekunka w Niemczech jest znacznie większe od zarobków opiekunów w Polsce. Więcej informacji na temat wynagrodzenia Opiekunów ATERIMA MED można znaleźć tutaj. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą być niezależne finansowo, spłacają kredyt, chcą wesprzeć finansowo swoją rodzinę (np. dzieci) lub po prostu chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy np. na wymarzone wakacje. Pani Grażyna (55 l.), Opiekunka ATERIMA MED o swojej motywacji do pracy mówi tak: „W Polsce pracowałam prawie 30 lat i bardzo chciałabym otrzymać za parę lat wyższą emeryturę, żeby pozwolić sobie np. na różne wyjazdy (np. do Zakopanego lub do Rzymu i Watykanu). Chcę korzystać z życia i pomóc moim dzieciom. Teraz jest czas, żeby pomyśleć o sobie i o swojej rodzinie.

Nowe zajęcie i brak rutyny

Wiele osób aktywnych zawodowo po przejściu na emeryturę nie może sobie znaleźć miejsca. Emerytura to duża zmiana w życiu, do której może być ciężko się przyzwyczaić. „Szukałam jakiegoś zajęcia – mam już dorosłe dzieci i czułam się trochę samotna. Chciałam znowu czuć się potrzebna i wykonywać pracę, w której będę mogła się realizować” – mówi pani Urszula z Torunia, Opiekunka ATERIMA MED. „Dla mnie osobiście bycie opiekunem osób starszych jest pracą wymagającą, ale jednocześnie dającą naprawdę wiele satysfakcji” – dodaje.

Kto sprawdzi się w roli opiekuna?

W pracy w opiece nad osobami starszymi z pewnością dobrze odnajdą się emerytowane pielęgniarki, sanitariusze, pracownicy domów opieki, pomoc medyczna – doświadczenia nabyte w tych zawodach znacznie ułatwią opiekę nad seniorem w Niemczech. Emerytowani nauczyciele – szczególnie języka niemieckiego – również świetnie sprawdzą się w roli opiekuna. Umiejętności językowe i pedagogiczne pozwolą na przełamanie pierwszych lodów po przyjeździe do Niemiec i nawiązanie dobrego kontaktu z podopiecznym i jego rodziną. Poza tym, w roli opiekuna w Niemczech swoich sił mogą spróbować również osoby, które mają doświadczenie w opiece nad członkiem rodziny – osobą starszą lub niesamodzielną i znają niemiecki na poziomie przynajmniej podstawowym.

Rola opiekuna osób starszych w Niemczech

Plusy wyjazdu z ATERIMA MED

Dużym plusem pracy w ATERIMA MED jest fakt, że Opiekunowie nie ponoszą żadnych kosztów wyjazdu – kompleksowo organizujemy podróż naszych Opiekunów oraz pokrywamy koszty dojazdu w obie strony. Poza tym, pracownicy przebywający w Niemczech zawsze mogą liczyć na pomoc Koordynatora (także w weekendy i święta), dodatkowe premie np. za wyjazdy w okresie świątecznym oraz bezpłatne materiały edukacyjne, takie jak darmowe kursy językowe czy Elementarz opiekuna. Więcej na temat korzyści wyjazdu z ATERIMA MED przeczytasz w naszym cyklu artykułów „Dlaczego warto?”.

Zachęcamy do lektury wywiadu z naszą Opiekunką, panią Grażyną, która swoją pracą udowadnia, że osoby na emeryturze mogą dalej aktywnie pracować i spełniać się zawodowo.

Praca opiekunki na emeryturze – warto!

Praca w opiece nie jest łatwym zawodem, ale daje ogromną satysfakcję i poczucie, że wykonuje się zawód ważny i potrzebny. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to szansa dla wszystkich osób, które pragną znaleźć nowe, angażujące zajęcie.

Jak rozpocząć pracę jako Opiekunka w ATERIMA MED? Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny lub zadzwonić pod numer tel. 12 341 15 15. Bardzo ważna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną (może być to opieka nad członkiem rodziny). W pracy w opiece bardzo istotny jest także dobry stan zdrowia oraz posiadanie odpowiednich predyspozycji i cech charakteru

Zamów bezpłatne połączenie →