Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 5 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 3 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opiekunka na emeryturze – wyjazd do Niemiec jako sposób na dodatkowy zarobek

Wiele Opiekunek osób starszych wyjeżdża do pracy w Niemczech aby otrzymać wyższą emeryturę i mieć szansę na lepszą przyszłość. Zachęcamy do lektury wywiadu z panią Grażyną – Opiekunką ATERIMA MED, która swoją pracą udowadnia, że osoby na emeryturze mogą dalej aktywnie pracować zawodowo, spełniać się w swojej pracy i optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Co – oprócz dobrych zarobków – wpłynęło na Pani decyzję o pracy jako Opiekunka w Niemczech na emeryturze?

Oprócz finansów, które oczywiście w życiu są bardzo istotne, na moją decyzję wpłynęło też moje spore doświadczenie w opiece na terenie Polski. Uważam, że dobrze radzę sobie w roli Opiekunki osób starszych, jak również opiekunki dziecięcej, ponieważ mam czwórkę dzieci. Poza tym, mam pogodną naturę, jestem osobą cierpliwą i pozytywnie nastawioną do życia. Chcę pomagać ludziom, a jeśli mogę pomagać i jednocześnie zarabiać, to jestem szczęśliwą osobą.

Jak wspomina Pani swój pierwszy wyjazd do Niemiec?

Pierwszy raz wyjechałam rok temu do Frankfurtu, gdzie opiekowałam się stuletnim seniorem. Jak na początek, był to dość trudny wyjazd, ale dałam radę. Jestem osobą, która podejmując się określonego zadania, zawsze stara się jak najlepiej je wypełnić. Mam 55 lat, jestem już na emeryturze i myślę, że jestem odpowiedzialną osobą.

Skąd czerpie Pani motywację do pracy w opiece nad osobami starszymi?

Motywację i chęć do pracy czerpię z faktu, że kocham swoją rodzinę. Mam teraz dość sporo czasu, ponieważ mam już dorosłe dzieci i tylko jednego wnuka. Po prostu mam chęć do dalszej pracy. W Polsce pracowałam prawie 30 lat i bardzo chciałabym otrzymać za parę lat wyższą emeryturę, żeby pozwolić sobie np. na różne wyjazdy (np. do Zakopanego lub do Rzymu). Chcę korzystać z życia i pomóc moim dzieciom. Teraz jest czas, żeby pomyśleć o sobie i o swojej rodzinie.

Czy w pracy spotkała się Pani z trudnościami ze względu na wiek?

Myślę, że nie. W Niemczech bez problemu wykonywałam wszystkie czynności związane z opieką nad podopiecznym i prowadzeniem domu. Byłam pozytywnie postrzegana w pracy i myślę, że dobrze wykonywałam wszystkie swoje obowiązki.

Z jakimi wyzwaniami musiała się Pani mierzyć w codziennej pracy jako Opiekunka?

W pracy w opiece często zdarzają się trudniejsze momenty, jak np. w przypadku opieki nad agresywnym podopiecznym, z którym miałam do czynienia przy pierwszym wyjeździe. Na drugim zleceniu natomiast opiekowałam się seniorem mieszkającym z żoną, która czasem była zazdrosna. Mimo wszystko w obu przypadkach dobrze sobie poradziłam.

Czy planuje pani kontynuować pracę w opiece?

Jak najbardziej. Jeśli tylko zdrowie dopisze, to chciałabym wyjeżdżać jeszcze przez 10 lat.

Czy praca w opiece nauczyła Panią czegoś nowego?

Myślę, że na pewno mnie ta praca wiele nauczyła. Przede wszystkim poprawiłam swoją znajomość języka niemieckiego. Dobrze mówię po niemiecku i rozumiem wszystko, co się do mnie mówi. Jednak przed pierwszym wyjazdem, po 30 latach gdy nie miałam styczności z niemieckim trochę pozapominałam. Na szczęście wszystkie „szufladki” się pootwierały, wiele rzeczy sobie przypomniałam, a podczas pracy w Niemczech nabrałam nawet akcentu. Poza tym, ta praca nauczyła mnie jeszcze większej cierpliwości. Podczas moich wyjazdów poznałam też kulturę niemieckich rodzin i zmieniłam nieco swoje poglądy. Na temat Niemców w Polsce istnieje wiele stereotypów, jednak pobyt w pracy w Niemczech dał mi dużo do myślenia – nauczył mnie szacunku i wzajemnej tolerancji.

Czy ma Pani jakieś rady dla innych, aktywnych osób na emeryturze, które zastanawiają się nad podjęciem pracy jako Opiekunka w Niemczech?

Tak. Myślę, że osoby, które w ogóle nie znają języka niemieckiego nie powinny wyjeżdżać do pracy do Niemiec. Warto wtedy zapisać się na kurs niemieckiego dla początkujących. Moim zdaniem znajomość języka jest niezbędna w codziennej komunikacji i w nawiązywaniu kontaktu z rodziną podopiecznego. Podczas pracy mamy kontakt z wieloma członkami rodziny seniora i aby zrobić dobre wrażenie musimy się jakoś z nimi porozumieć. Ja sama uczestniczę w zaawansowanym kursie niemieckiego, ponieważ chcę szlifować język pod kątem opieki.

 

Wszystkie osoby zainteresowane pracą jako Opiekunka w ATERIMA MED, zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy w Niemczech.

Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.